gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програмa з підготовки та відзначення 850-річчя з дня першої письмової згадки про місто Жидачів на 2010 – 2014 роки PDF Друк e-mail
Середа, 08 лютого 2012, 17:17

                                                                                                            

  

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

61 сесія пятого скликання 2006 – 2011 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я


03.09.2010                                                     № 6124                                                 м. Жидачів

 

Про затвердження Програми з підготовки

та відзначення 850-річчя з дня першої

письмової згадки про місто Жидачів на

2010 – 2014 роки

 

Розглянувши та обговоривши Програму з підготовки та відзначення 850-річчя з дня першої письмової згадки про місто Жидачів на 2010 – 20014 роки, керуючись п.п. 22 п. 1 ст.26, ст.59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму з підготовки та відзначення 850-річчя з дня першої письмової згадки про місто Жидачів на 2010 – 20014 роки (далі – Програма) згідно додатку.
  2. Доручити виконавчому комітету спільно з постійними депутатськими комісіями розробити заходи з реалізації Програми та подати їх на затвердження міській раді.
  3. Оприлюднити Програму на міській Інтернет – сторінці.
  4. Контроль за виконанням Програми покласти на постійні депутатські комісії    Жидачівської міської ради.

 

 

 

               Міський голова                                                  М.Щуйко.            

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                      

           З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

                                                                                               рішення Жидачівської міської

                                                                                                      ради від 03.09.2010 р. № 6124

    

 

ПРОГРАМА

з підготовки та відзначення 850-річчя з дня

першої письмової згадки про місто Жидачів

на 2010 – 2014 роки

                                            

                                                   Вступ

 

Перша письмова згадка про літописний Удеч (старовинна назва міста Жидачева) датується 1164 роком. В ХІІ столітті місто сформувалося як потужний торгівельний центр і відігравало значну роль в економічних зв’язках Галицько-Волинської Руси з Київською Руссю та західними і причорноморськими країнами. Через Жидачів проходив важливий торговий шлях із Сходу на Захід. Крім того, завдяки судноплавним в той час Дністру та Стрию, Жидачів був зв’язаний з столицею Галицько-Волинської Руси – м. Галичем, з придунайськими містами та морським портом Київської Руси – Олешшям. Жидачівські купці вели жваву торгівлю також з містами Польщі, Німеччини, Угорщини та інших країн.

У 1393 р. місто отримало магдебурзьке право.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001р. № 878 місто Жидачів занесено до списку історичних населених місць України (до переліку включено 401 населений пункт нашої держави).

Статус історичного населеного місця – це почесно, але, водночас, і накладає певні обов’язки. Тому міською радою спільно з науково-дослідною лабораторією з регенерації заповідних архітектурних комплексів історичних міст України Національного університету „Львівська політехніка” протягом 2007 – 2009 років проведено велику науково - дослідну та науково - проектну роботи по дослідженню етапів історичного розвитку міста, визначенню меж історичного ареалу, виготовленню історико-архітектурного опорного плану м. Жидачева, по виявленню пам’яток культурної спадщини, складанню облікової документації на ново виявлені пам’ятки. За результатами досліджень проведено ряд „круглих столів”, видано путівник „Від Удеча до Жидачева”. Зазначена тема постійно висвітлюється в засобах масової інформації, зокрема в інформаційному бюлетені Жидачівської міської ради „Удеч сьогодні”. Починаючи з другої половини 2008 року триває процедура реєстрації пам’яток культурної спадщини міста, затвердження історико-архітектурного опорного плану м. Жидачева та меж його історичного ареалу.

З 2009 року розпочато комплекс робіт по археологічному обстеженню міста та його околиць. Отримані перші результати повністю міняють наші уявлення про походження древнього Удеча та його вік.

Перші поселення на території міста, за останніми археологічними даними, датуються VII – VI ст. до н. е.

Унікальність міста полягає ще й в тому, що тільки в Жидачеві у другій половині ХVІІ століття до складу середмістя входили чотири дерев’яні українські церкви: Різдва Пресвятої Богородиці, Теодора Тиронського, Воскресіння Божої Матері та св. Миколая. На території міста, в результаті археологічних досліджень, виявлено поселення черняхівської культури ІІІ – ІV ст., городище часів Киівської Русі. На сьогоднішній день у місті добре збережена вулична мережа ХІV ст., збереглися оборонні вали кінця ХІ – початку ХІV ст., мурований костел Успіня Пресвятої Богородиці 1577р., дерев’яний шпихлір (житниця) ІІ пол. ХVIII ст.(єдина в Україні дерев”яна господарська споруда), палацовий комплекс графа Скарбка та ряд інших пам’яток.

Жидачів сьогодні – це невеличкий, але мальовничий районний центр Львівської області площею 13,4 кв. км із населенням 11,3 тис. осіб. Близькість до обласного центру (Жидачів знаходиться на відстані 60 км на південь від Львова та 30 км від м. Стрия) та добре автомобільне і залізничне сполучення (через місто проходить залізнична дорога та автодорога загальнодержавного значення Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка) роблять його сприятливим для інвесторів.

Завдяки продукції ВАТ „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат” місто відоме усій Україні та за кордоном.

На території міста також працює підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ „Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн”, ВАТ „Жидачівський сирзавод”, ВАТ „Остов” і ВАТ „Шляхбудсервіс” (виконують різноманітні будівельно-монтажні роботи), ТзОВ „Жидачівський хлібзавод” та цілий ряд інших підприємств та товариств.

В місті функціонує шість банківських установ, професійно-технічний ліцей, чотири дошкільні навчальні заклади, дві школи та гімназія, музична та спортивна школи, два будинки культури, центр творчості для дітей та юнацтва, лікарня. Добре розвинута торгівля та сфера послуг.

Місто має добрий потенціал для розвитку туристичної галузі.

1. Основні напрямки та завдання Програми

 

1.1. Культурно-освітня галузь

 

1.1.1. Забезпечення вільного доступу до високоякісної дошкільної та позашкільної освіти.

1.1.1.1. Збереження мережі дошкільних та позашкільних освітніх установ міста.

1.1.1.2. Сприяння розвитку книготоргівлі у місті.

1.1.2. Сприяння розвитку загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти.

1.1.3. Організація та проведення заходів по обміну досвідом між містами – партнерами.

1.1.4. Проведення культурно-масових заходів, приурочених 850-їй річниці міста Жидачева.

1.1.5. Збереження та адаптація нерухомої культурної спадщини до сучасних потреб суспільного життя.

1.1.5.1. Сприяння завершенню процедури затвердження історико-архітектурного опорного плану міста та охоронних зон об’єктів культурної спадщини.

1.1.5.2. Сприяння завершенню процедури реєстрації та паспортизації ново виявлених пам’яток культурної спадщини.

1.1.5.3. Розроблення концепції регенерації центральної частини міста.

1.1.5.4. Відзнакування втрачених дерев’яних культових споруд.

1.1.5.5. Реконструкція центральної міської площі – колишньої ринкової площі.

1.1.5.6. Повернення історичної назви площі після її регенерації.

1.1.5.7. Організація археологічних розкопок на території міста та його околицях.

1.1.5.8. Відновлення фонтану біля міського будинку культури „Папірник”.

1.1.5.9. Капітальний ремонт міського будинку культури „Папірник” з елементами реставрації інтер’єру та реконструкція Народного дому.

1.1.5.10. Реконструкція площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку на розі вулиць М.Шашкевича і Кобзарева та присвоєння їй назви „площа Т. Шевченка”.

1.1.5.11. Влаштування напису на постаменті пам’ятника Т.Г.Шевченку „Тарас Шевченко”

1.1.6. Сприяння формуванню та реалізації державної етнонаціональної політики, забезпеченню прав національних меншин, задоволення їх культурних потреб.

1.1.7. Розвиток музейної справи.

1.1.7.1. Влаштування кімнати народознавства в міському будинку культури „Папірник”.

1.1.7.2. Сприяння прискоренню відкриття історико-краєзнавчого музею в місті.

1.1.7.3. Налагодження співпраці з історичним музеєм та музеєм народної архітектури і побуту у м. Львові.

1.1.7.4. Врегулювання питання повернення в комунальну власність міської громади колишнього приміщення державної податкової інспекції у Жидачівському районі (вул. Міцкевича).

1.1.7.5. Сприяння функціонуванню та пропаганді музею паперового виробництва на Жидачівщині.

1.1.8. Організація та проведення конкурсу логотипу 850-річчя Жидачева серед школярів та молоді.

1.1.9. Відновлення традицій, пов’язаних із вшануванням чудотворної ікони Богородиці Воплочення – Жидачівської Оранти.

 

 

1.2. Популяризація здорового способу життя

 

1.2.1. Сприяння популяризації здорового способу життя та подолання стану байдужості до свого здоров’я та здоров’я нації.

1.2.1.1. Влаштування дитячих та спортивних майданчиків за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення.

1.2.1.2. Проведення щорічного аматорського турніру з футболу серед команд міста, та міст-партнерів, присвяченого Дню міста.

1.2.1.3. Сприяння проведенню щорічного юнацького регіонального турніру з футболу на кубок „Удеча”.

1.2.1.4. Підтримка та розвиток програми „Спорт для всіх”.

1.2.1.5. Сприяння профілактиці захворювань шляхом спеціальних публікацій у міському інформаційному бюлетені „Удеч сьогодні”

1.2.1.6. Сприяння вкладенню інвестицій в установи спортивно-оздоровчого характеру.

1.2.1.7. Влаштування велосипедних доріжок.

1.2.1.8. Організація місць для активного відпочинку громадян.

1.2.2. Сприяння впровадженню соціальної реклами різних аспектів здорового способу життя та заборони усіх прямих та прихованих видів реклами алкоголю, тютюну, насильства.

1.2.3. Проведення робіт по реконструкції адмінбудинку та утриманню міського стадіону „Авангард”.

 

 

1.3. Розвиток туризму

 

1.3.1. Формування привабливого туристичного образу міста в Україні та світі, найповніше використання культурних і природних ресурсів міста.

1.3.1.1. Створення туристичних маршрутів по Жидачеву та його околицях (пішохідний, велосипедний, автотранспортний).

1.3.1.2. Випуск путівників, буклетів, листівок, календарів про місто.

1.3.1.3. Виготовлення та встановлення при в”їзді в місто постеру з картою Жидачева та визначними місцями.

1.3.1.4. Розміщення на сайті міської ради інформації про місто, його природні та культурні цінності, об’єкти туристичного сервісу та рибальства

1.3.1.5. Співпраця з ТзОВ „Р – ІНКОМ УКРАЇНА” щодо популяризації туристичної привабливості міста.

1.3.1.6. Сприяння організації в місті об’єкту торгівлі „Жидачівський сувенір”.

1.3.1.7. Сприяння створенню хостелу на базі колишнього гуртожитку Жидачівського професійного ліцею

1.3.1.8. Створення культурно-туристичного міського центру.

1.3.1.9. Сприяння розвитку водного туризму на ріках Стрий та Дністер.

1.3.2. Створення привабливого інвестиційного клімату для розвитку туристичної галузі.

1.3.2.1. Розробка концепції створення скансену на горі Базиївка.

1.3.2.2. Відродження традиційних ремесел, зокрема гончарства.

1.3.2.3. Проведення щорічних виставок – ярмарок виробів декоративно – прикладного та ужиткового мистецтва.

1.4. Охорона навколишнього природного середовища

 

1.4.1. Поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки.

1.4.1.1. Збільшення площі зелених насаджень міста в межах екологічної мережі.

1.4.1.2. Укріплення схилів гори Базиїка зеленими насадженнями.

1.4.1.3. Налагодження співпраці з обласним управлінням лісового господарства та Лісотехнічним інститутом щодо озеленення міста та заліснення певних територій на його околицях в рамках національної програми „Ліси України”.

1.4.1.4. Збереження біо- та ландшафтного різноманіття, формування екомережі .

1.4.1.5. Реалізація комплексної міської програми „Чиста вода” в частині поліпшення якості питної води та пошуку нових джерел водопостачання.

1.4.1.6. Розробка та реалізація екологічної програми по покращенню довкілля в місті на 2009-2015 роки.

1.4.1.7. Пошук альтернативних шляхів огрівання міських бюджетних установ.

1.4.1.8. Продовження робіт по будівництву нової та реконструкції існуючої побутової каналізації в місті.

1.4.1.9. Розробка заходів, спільно з ВАТ „Жидачівський ЦПК” по впорядкуванню сміттєзвалища, включаючи рекультивацію відпрацьованих територій.

1.4.1.10. Покращення організації збору та вивезення твердих побутових відходів (придбання сміттєзбиральної техніки та контейнерів, облаштування площадок для збору сміття).

1.4.1.11. Виготовлення концепції дощової каналізації міста.

1.4.1.12. Визначення найстаріших дерев та проведення їх інвентаризації.

1.4.2. Підвищення рівня громадської свідомості з питань охорони навколишнього природного середовища.

1.4.2.1. Організація та проведення робіт по санітарній очистці міста і ліквідації стихійних сміттєзвалищ, профілактична робота з жителями.

1.4.2.2. Вивчення досвіду міст-партнерів із країн Європейського Союзу щодо природоохоронної діяльності, стимулювання розвитку екологічно безпечних ресурсо- та енергозберігаючих технологій та можливості його впровадження в місті.

1.4.2.3. Проведення щорічних міських толок та сприяння волонтерському руху.

1.4.3. Забезпечення підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

1.4.3.1. Продовження робіт по укріпленню правого берега р. Стрий.

1.4.3.2. Сприяння продовженню робіт по спостереженню за станом грунтів у житловому масиві „Гора” та попередженню провалів.

 

 

 

 

1.5. Житлово-комунальна сфера

 

1.5.1. Теплопостачання.

1.5.1.1. Проведення реконструкції та капітального ремонту теплотрас із заміною труб на попередньо ізольовані.

1.5.1.2. Проведення робіт по ізоляції внутрішньо будинкових мереж.

1.5.1.3. Пошук альтернативних джерел опалення житлових будинків та бюджетних установ.

1.5.2. Водопостачання та водовідведення.

1.5.2.1. Проведення капітального ремонту та реконструкції зовнішніх та внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання і водовідведення, заміна магістральних водопроводів.

1.5.2.2. Проведення комплексу заходів щодо покращення якості питної води.

1.5.2.3. Будівництво резервуару питної води в житловому масиві «Гора».

1.5.3. Утримання житла та прибудинкових територій.

1.5.3.1. Проведення капітального ремонту комунального житлового фонду міста.

1.5.3.2. Проведення ремонту асфальтно-бетонного покриття прибудинкових територій.

1.5.3.3. Сприяння індивідуальному та багатоквартирному будівництву.

1.5.3.4. Сприяння у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

1.5.3.5. Проведення роз’яснювальної роботи серед жителів міста щодо альтернативного утримання багатоквартирних житлових будинків.

1.5.3.6. Проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців міста щодо переобладнання горищ.

1.5.4.Благоустрій міста та стан доріг

1.5.4.1. Придбання спецтехніки для комунальних підприємств.

1.5.4.2. Проведення благоустрою існуючих міських скверів та створення нових.

1.5.4.3. Відведення земельної ділянки та виготовлення Державного акту на право власності на земельні ділянки для нового кладовища на вул. Січових Стрільців, старого кладовища на вул. Грушевського, староєврейського кладовища на вул. Загір”я та військових поховань на горі Базиївці.

1.5.4.4. Внесення змін до місцевих правил благоустрою м. Жидачева.

1.5.4.5. Проведення реконструкції зовнішнього освітлення м. Жидачева з використанням сучасних енергозберігаючих технологій.

1.5.4.6. Проведення реконструкції Шкільного бульвару.

1.5.4.7. Залучення підприємств та приватних підприємців до впорядкування територій, що прилягають до торгових центрів міста.

1.5.4.8. Проведення капітальних, поточних, ямкових та гравійних ремонтів вулиць міста.

1.5.4.9. Придбання та встановлення необхідних дорожніх знаків.

1.5.4.10. Впорядкування містобудівної документації, зокрема генерального план міста, проекту землеустрою.

1.5.4.11. Розробка та затвердження місцевих правил забудови міста, як історичного населеного пункту.

1.5.4.12. Придбання та встановлення урн для сміття відповідно до нормативів.

1.5.4.13. Створення умов для пересування осіб з обмеженими фізичними особливостями.

1.5.4.14. Організація до Дня міста конкурсу квіткових клумб.

1.5.4.15. Розробка концепції об’їзної дороги.

1.5.4.16. Обмеження руху транспорту в центральній частині міста.

1.5.4.17. Організація роботи міських таксі та влаштування автостоянок.

1.5.4.18. Впровадження збору за паркування автотранспорту на території міста.

1.5.4.19. Встановлення спеціального освітлення фасадів знакових будівель міста.

1.6. Формування громадянського суспільства

 

1.6.1. Зростання рівня участі громади в управлінні життям і розвитком міста.

1.6.1.1. Сприяння залученню громадян до управління містом через органи самоорганізації населення.

1.6.1.2. Підтримка громадських організацій.

1.6.1.3. Залучення депутатів міської ради до участі в навчальних проектах.

1.6.1.4. Залучення жителів міста та вихідців з нього до співпраці щодо підготовки та святкування 850-річчя Жидачева.

1.6.2. Зростання рівня громадянської свідомості та поінформованості жителів міста.

1.6.2.1. Систематичний випуск міського інформаційного бюлетеня „Удеч сьогодні”, в тому числі тематичний випуск один раз в квартал, присвячений 850-річчю міста.

1.6.2.2. Підтримка міського веб-сайту.

1.6.2.3. Забезпечення доступу громади до інформації щодо діяльності міської ради та її виконавчого комітету.

1.6.2.4. Проведення громадських слухань, „круглих столів”, семінарів, стендових доповідей, анкетування.

 

 

1.7. Розвиток промислового потенціалу, малого і середнього бізнесу та інвестицій

 

1.7.1. Створення сприятливих умов для розвитку різних галузей промисловості міста, торгівлі та сфери послуг

1.7.2. Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу.

1.7.3. Формування та затвердження стратегічного плану розвитку міста.

1.7.3. Створення при міській раді відділу стратегічного розвитку та інвестицій.

1.7.4. Проведення комплексу робіт по пошуку інвестицій та залученню інвесторів у розвиток міста.

 

 

2. Джерела фінансування Програми

 

Джерелами фінансування Програми можуть бути бюджетні кошти, в тому числі субвенції та дотації, кошти Фондів, підприємств, установ та організацій, доброчинні пожертвування, спонсорська допомога та інші надходження, не заборонені чинним законодавством.

 

Секретар міської ради                                                   О.Лешков’ят.

Додати коментар: