gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програма забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки PDF Друк e-mail
Четвер, 09 лютого 2012, 12:29

 

  

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

14 сесія шостого скликання 2010 – 2015 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

20.01.2012                                                  № 354                                                       м. Жидачів

 

Про затвердження Програми забезпечення

утримання об’єктів благоустрою міста

Жидачева на 2012–2015 роки

 

Розглянувши та обговоривши Програму забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки, враховуючи Стратегічний план економічного розвитку міста Жидачева, затверджений рішенням Жидачівської міської ради від 20.01.2012 р. № 353, керуючись ст. 144 Конституції України, п. 22 ч. 1 ст. 26, ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити Програму забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки (додається).
 2. Контроль за виконанням Програми забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності (М.Сивик).

 

 

 

 

     Міський голова                                                    В.Левко.

 

 

                                                                                                         ДОДАТОК

 

                                                                                                       ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                   рішення Жидачівської міської

                                                                                                 ради від 20.01.2012 р. № 354

 

ПРОГРАМА

забезпечення утримання об’єктів благоустрою

міста Жидачева на 2012–2015 роки

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Протягом останніх років через відсутність коштів у міському бюджеті у житлово-комунальному господарстві територіальної громади нашого міста, зокрема у сфері благоустрою, накопичилась значна кількість проблем, які потребують негайного вирішення.

Місто Жидачів є районним центром Жидачівського району. Межує із Вільховецькою, Зарічанською, Бережницькою сільськими радами та Гніздичівською селищною радою.

Місто розташоване на площі 13,4 кв. км з чисельністю населення 11,3 тис. жителів.

Через місто проходить міжнародна автомобільна дорога загального користування державного значення М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка та регіонального значення Миколаїв – Калуш, є залізничне сполучення. У комунальній власності громади міста є 36,016 км доріг, які потребують постійного догляду та ремонту, два міських сквери площею 2,8 га, інші зелені насадження та газони, три кладовища, одне з них діюче.

Місто багате на історико-архітектурну та культурну спадщину. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 „Про затвердження Списку історичних населених місць України” місто Жидачів відноситься до історичних населених місць України. Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1761 „Про занесення пам’яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до державного реєстру нерухомих пам’яток України” до цього реєстру занесено пам’ятку археології – „Городище часів Київської Русі” у місті Жидачеві.

На території міста є біля 30 пам’яток історії, архітектури та культури місцевого значення, зокрема костел Успіння Діви Марії початку XVII ст. із зразком кам’яної різьби порталу, церква святого Воскресіння Господнього, де зберігається Жидачівська чудотворна ікона Богородиці Воплочення (1406 р.), стародруки XVII – XVIII ст., поселення Черняхівської культури, урочище „Замок”, пам’ятник Т.Г.Шевченку (18.10.1992 р., скульптор Любомир Лесюк), меморіал „Борцям за волю України” на Замковій горі (2002 р., скульптор Іван Самотос), братські могили, комплекс старого міського кладовища (поховання XIX ст.), староєврейський цвинтар (капличка на могилах святих Праведників – рабіна Цві (Гірш) Айхенштейна та рабіна Айзека Айхенштейна) та інші.

Провідними підприємствами міста є відкрите акціонерне товариство „Жидачівський целлюлозно-паперовий комбінат”, товариство з обмеженою відповідальністю „Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн”, відкрите акціонерне товариство „Жидачівський сирзавод”, товариство з додатковою відповідальністю „Жидачівське заводоуправління цегельних заводів” та інші.

Розвиток господарського комплексу та урбанізації призвів до формування зон активної взаємодії територіальної спільноти людей з навколишнім природним середовищем. Результатом цього є забруднення та деструктуризація компонентів природного середовища, насамперед за рахунок виробничої і комунально-побутової діяльності, господарського комплексу міста, населення та погіршення природних умов життя людей, що негативно впливає на їх стан здоров’я.

Місто Жидачів, як і більшість малих українських міст, успадкував ряд соціально-економічних та екологічних проблем, що існували і не в повній мірі вирішувалися роками ще в попередні десятиріччя минулого сторіччя. Незважаючи на вжиті заходи, внаслідок економічної ситуації в державі, багато з тих проблем ще більше загострились, зявились нові. Специфіка теперішнього стану полягає в тому, що в умовах гострого фінансового дефіциту необхідно вирішувати наболілі питання забезпечення нормального функціонування систем життєзабезпечення населення міста і, разом з тим, розв’язувати більш складні завдання, пов’язані зі зміною перспективних функцій міста.

У міському бюджеті не вистачає коштів для реалізації програм з благоустрою. Виходом із цієї ситуації є залучення коштів з державного бюджету, інвесторів, спонсорів, залучення підрядних організацій для виконання робіт, всебічне сприяння приватним підприємцям і фірмам щодо організації підприємств із переробки та утилізації твердих побутових відходів, ремонту й обслуговування дорожнього господарства, озеленення, вуличного освітлення тощо. На сучасному етапі вирішальне значення має впровадження нових інноваційних науково обґрунтованих підходів та методів підвищення ефективності системи благоустрою населених пунктів із врахуванням досвіду провідних країн Європейського Союзу.

Програма забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки (надалі – Програма) розроблена на виконання основних вимог законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи”, „Про охорону атмосферного повітря”, „Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, „Про основи містобудування”, „Про охорону і використання пам’ятників історії і культури”, „Про рекламу” та враховуючи Стратегічний план економічного розвитку міста Жидачева, зокрема оперативну ціль „Належне утримання житлового фонду та поліпшення благоустрою міста”. Паспорт Програми викладено у додатку № 1 до Програми забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки.

 

2. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

 

Основною метою Програми є організація робіт з інженерного захисту, очищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів щодо поліпшення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму тощо, що здійснюються на території міста з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Для розв’язання цих завдань необхідно:

                     розробити і здійснити ефективні та комплексні заходи з утримання території міста у належному стані, його санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів;

                     організувати належне утримання і раціональне використання територій, будівель, інженерних споруд та обєктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного, іншого призначення;

                     створити умови для реалізації прав субєктами господарювання у сфері благоустрою міста;

                     здійснити заходи з благоустрою міста, озеленення та утримання в належному стані при будинкових територій, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонту вулиць і тротуарів, інших об’єктів;

                     уточнити генеральний план міста, дотримуючись екологічних і санітарних норм, забезпечивши умови для безпечного руху пішоходів та транспорту;

                     забезпечити виконання Правил благоустрою території міста Жидачева, затверджених рішенням Жидачівської міської ради від 28.02.2011 р. № 94, зокрема щодо здійснення благоустрою та утримання закріплених територій.

 

3. ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВЯЗАННЯ ЗАВДАНЬ

 

Визначені завдання передбачається розв’язати за такими напрямами:

 • технічне переоснащення комунальних підприємств, задіяних у сфері благоустрою;
 • сприяння відкритому акціонерному товариству „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат” в упорядкуванні полігону для захоронення твердих побутових відходів;
 • уточнення схем санітарного очищення міста;
 • створення умов для надання додаткових платних послуг для населення;
 • поліпшення благоустрою кладовищ, зокрема влаштування огорожі діючого міського кладовища;
 • відведення земельної ділянки та виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки під кладовищами;
 • проведення інвентаризації зелених насаджень;
 • проведення інвентаризації та паспортизації доріг міста;
 • проведення роботи з населенням з питань благоустрою та санітарного стану;
 • залучення громадських організацій до участі в заходах, передбачених Програмою;
 • формування ефективних договірних відносин між усіма суб’єктами надання послуг;
 • щорічне, враховуючи реальну ситуацію, коригування Програми з метою визначення першочергових заходів. 

 

4. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

 

Контроль за виконанням міської Програми здійснює постійна комісія Жидачівської міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється представниками громадських організацій за їх згодою відповідно до Законів України „Про благоустрій населених пунктів”, „Про місцеве самоврядування в Україні”.

 

5. ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 

Програма виконується у два етапи:

Перший етап (2012-2013 роки):

                     створення нормативно-правової бази у сфері благоустрою та санітарного очищення;

                     реформування системи управління у сфері благоустрою та санітарного очищення;

                     стабілізація фінансово-економічного стану міського комунального підприємства, діяльність якого пов’язана із благоустроєм міста;

                     забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій з метою переоснащення системи санітарного очищення міста.

Другий етап (2014-2015 роки):

                     вдосконалення конкурентних відносин у сфері благоустрою;

                     бездотаційне, самоокупне функціонування підприємства з благоустрою;

                     створення системи середньо- та довгострокового кредитування розвитку підприємства з благоустрою.

 

6. ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

 

Фінансування заходів з благоустрою міста, утримання та ремонту об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів територіальної громади або користувачів, якщо інше не передбачено умовами відповідних договорів, а також за рахунок пайових внесків власників будівель і споруд, розміщених на території об’єкта благоустрою, інших джерел фінансування.

Фінансування заходів із благоустрою міста може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатку № 2, який є невід’ємною частиною цієї Програми.


7. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 

Виконання Програми дасть можливість забезпечити:

-          збереження стану об’єктів загального користування, історико-культурного, природоохоронного та іншого призначення, а також природних ландшафтів, рекреаційних зон;

-          утримання та ремонт існуючих і будівництво нових міських вулиць;

-          часткове вирішення питання зайнятості населення;

-          поліпшення санітарного стану навколишнього природного середовища міста та створення кращих умов для життєдіяльності його мешканців;

-          зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;

-          підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питань благоустрою та санітарного очищення;

-          створення умов для очищення міста від забруднення побутовими відходами;

-          впровадження сучасних технологій, спеціалізованого обладнання;

-          підвищення ефективності функціонування підприємств із питань благоустрою та санітарного очищення.

8. СФЕРА ДІЇ ПРОГРАМИ

-          акцентує увагу на правові, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою задля створення умов, сприятливих для життєдіяльності людей;

-          допоможе визначити права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою міста;

-          допоможе реалізувати комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у місті.

Дія Програми поширюється на відносини, що виникають у сфері благоустрою, а саме, землеустрою, містобудування, озеленення територій, утримання будинків і споруд, освітлення територій, а також у галузі охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища.

Учасниками правовідносин з питань благоустрою є міська рада, міськвиконком, керівники та інші уповноважені посадові особи підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, які здійснюють господарську діяльність на території міста, громадяни, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.

9. ВИЗНАЧЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ СПОСОБІВ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ ПРОГРАМИ

Цього можна досягти через підвищення самосвідомості громадян – мешканців та гостей міста, щодо необхідності проведення заходів з благоустрою шляхом проведення навчання та роз’яснення через засоби масової інформації чи публічного обговорення за місцем проживання, роботи, навчання.

 

10. МЕХАНІЗМ І ЗАХОДИ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОГРАМИ

 

Міська рада, в межах своїх повноважень, приймає Програму забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки.

На виконання цієї Програми, виконавчий комітет міської ради готує заходи, які подаються в управління економіки Жидачівської райдержадміністрації для узагальнення, координації та можливості включення ряду заходів до районної, обласної чи державної відповідних програм для надання державного фінансового забезпечення.

 

11. ВИГОДИ ВИПРАВДОВУЮТЬ ВІДПОВІДНІ ВИТРАТИ

 

Вкладені кошти сприятимуть створенню умов, сприятливих для життя і діяльності людей, в тому числі поліпшення стану здоров’я.

 

12. ОБГРУНТУВАННЯ СТРОКУ ЧИННОСТІ ПРОГРАМИ

 

Програма приймається на термін 2012–2015 роки, але може бути переглянутою чи продовженою в часовому вимірі в разі потреби.

У разі необхідності внесення змін до Програми, пропозиції можуть вноситися на розгляд Жидачівської міської ради громадянами, громадськими організаціями, виконавчим комітетом та, в разі необхідності, з подальшим громадським обговоренням.

13. УЧАСТЬ ГРОМАДЯН, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У ВИКОНАННІ ПРОГРАМИ

Участь громадян, громадських організацій у виконанні Програми здійснюється на доброчинних засадах.

 

14. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ БЛАГОУСТРОЮ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЇ ОБ’ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

 

Роботи по благоустрою та утриманню територій обєктів благоустрою здійснюються у відповідності із зазначеним порядком:

-          безпосереднє управління благоустроєм міста покладено на начальника Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства;

-          начальник Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства діє на підставі статуту комунального підприємства та у відповідності до щорічних планів благоустрою міста, затверджених виконавчим комітетом Жидачівської міської ради;

-          роботи з утримання, капітального та поточного ремонту обєктів благоустрою (зеленого господарства, проїжджої частини вулиць, вуличного освітлення та інше), будівель і споруд комунальної власності територіальної громади (житлові будинки, громадські будівлі, кладовища, та інше) у місті Жидачеві виконує Жидачівське міське виробниче управління комунального господарства;

-          роботи з нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів благоустрою, будинків, будівель і споруд можуть виконуватися підрядними організаціями, які мають відповідну ліцензію на виконання даних робіт.

 

 

 

           Секретар міської ради                                            О.Лешковят.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК № 1

                                                                                         до Програми забезпечення утримання

                                                                                           об’єктів благоустрою міста Жидачева

                                                                                           на 2012–2015 роки

 

 

ПАСПОРТ

цільової Програми забезпечення утримання

об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012–2015 роки

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Виконавчий комітет Жидачівської міської ради

2.

Підстава розроблення Програми

На виконання Стратегічного плану економічного розвитку міста Жидачева, затвердженого рішенням Жидачівської міської ради від 20.01.2012 р. № 353

3.

Розробник Програми

Жидачівське міське виробниче управління комунального господарства

4.

Співрозробники Програми

Виконавчий комітет Жидачівської міської ради

5.

Відповідальний виконавець

Начальник Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства

6.

Учасники Програми

Субєкти господарської діяльності, організації та установи міста

7.

Термін реалізації Програми

2012 – 2015 роки

7.1.

Етапи виконання Програми

І-й етап 2012 – 2013 роки

ІІ-й етап 2014 – 2015 роки

8.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Міський бюджет, обласний бюджет, державний бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього,

у тому числі:

 

 

28998,6 тис.грн.

9.1.

коштів міського бюджету

   9690,0 тис.грн.

9.2.

Коштів інших джерел

19308,6 тис.грн.

 

 

 

 

ДОДАТОК № 2

                                                                                         до Програми забезпечення утримання

                                                                                         об’єктів благоустрою міста Жидачева

                                                                                           на 2012–2015 роки

 

ПОТРЕБА

у обсягах фінансування заходів щодо реалізації Програми забезпечення утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева на 2012 – 2015 роки

 Додаток 2 Потреби фінансування на 2012-2015р.р.

Секретар міської ради                                                                   О. Лешков`ят.

Додати коментар: