gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програми благоустрою міста Жидачева на 2016–2020 роки PDF Друк e-mail
Четвер, 28 січня 2016, 11:00

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

3 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.12.2015                                                           № 31                                     м. Жидачів

 

Про затвердження Програми благоустрою

міста Жидачева на 2016–2020 роки

 

Розглянувши та обговоривши Програму благоустрою міста Жидачева на 2016–2020 роки, беручи до уваги Стратегічний план економічного розвитку міста Жидачева, затверджений рішенням Жидачівської міської ради від 20.01.2012 р. № 353, керуючись статтею 144 Конституції України, підпунктом 22 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму благоустрою міста Жидачева на 2016–2020 роки (додається).
  2. Відділу фінансів і бюджету Жидачівської міської ради здійснювати фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджету м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань житлово-комунального господарства та екології і з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій.

 

 

 

Міський голова                                                         В.Левко

 

 

 

 

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Жидачівської міської

ради від 24.12.2015 р. № 31

 

П Р О Г Р А М А

благоустрою міста Жидачева на 2016–2020 роки

 

1. Загальна частина

Місто Жидачів є районним центром Жидачівського району. Межує із Вільховецькою, Зарічанською, Бережницькою сільськими радами та Гніздичівською територіальною громадою.

Місто розташоване на площі 13,4 кв. км з чисельністю населення 11,1 тис. жителів.

Через місто проходить міжнародна автомобільна дорога загального користування державного значення М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка та регіонального значення Миколаїв – Калуш, є залізничне сполучення. У комунальній власності громади міста є 36,016 км доріг, які потребують постійного догляду та ремонту, два міських сквери площею 2,8 га, інші зелені насадження та газони, три кладовища, одне з них діюче.

Місто багате на історико-архітектурну та культурну спадщину. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 „Про затвердження Списку історичних населених місць України” місто Жидачів відноситься до історичних населених місць України. Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1761 „Про занесення пам’яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до державного реєстру нерухомих пам’яток України” до цього реєстру занесено пам’ятку археології – „Городище часів літописного Зудичева” у місті Жидачеві.

На території міста є біля 30 пам’яток історії, архітектури та культури місцевого значення, зокрема костел Успіння Діви Марії початку XVII ст. із зразком кам’яної різьби порталу, церква святого Воскресіння Господнього, де зберігається Жидачівська чудотворна ікона Богородиці Воплочення (1406 р.), стародруки XVII – XVIII ст., поселення Черняхівської культури, урочище „Замок”, пам’ятник Т.Г.Шевченку (18.10.1992 р., скульптор Любомир Лесюк), меморіал „Борцям за волю України” на Замковій горі (2002 р., скульптор Іван Самотос), братські могили, комплекс старого міського кладовища (поховання XIX-ХХ ст.), староєврейський цвинтар (капличка на могилах святих Праведників: рабіна Цві (Гірш) Айхенштейна і рабіна Айзека Айхенштейна) та інші.

На наступні роки важливим пріоритетом міської політики у сфері благоустрою має стати розвиток громадських просторів – це площі, вулиці, парки, пішохідні алеї, сквери, набережні, майданчики та інші відкриті міські простори, які городяни використовують для прогулянок, відпочинку, зустрічей та спілкування. Це ті місця, де люди відчувають зв’ язок з містом та іншими людьми. Проводити час на вулиці має бути так само комфортно, як і вдома.

За остатні роки у Жидачеві були впорядковані такі громадські простори як масив „За переїздом”, біля масиву „Гора”, Шкільний бульвар, центральна частина міста, вул. Зелена – Стефаника, біля Меморіалу „Борцям за волю України”, біля озера „Промінь”, на вулиці Міцкевича.

Подальше створення громадських просторів вимагає дотримання якісних критеріїв, багатофункціональності та простоти рішень, залучення городян до впорядкування територій.

Якісний громадський простір можна описати як доступний, захищений, комфортний, і цікавий для проведення часу для різних людей, що означає:

        зручне розташування для людей, яким легко туди потрапити (це означає безбар’єрне середовище і близькість до житлових масивів);

        захищеність від автотранспорту, сонця, вітру, шуму, пилу та злочинності (наприклад завдяки хорошому освітленню, наявності відеоспостереження та присутності людей у громадських місцях);

        організація і благоустрій пішохідних доріжок, місць для сидіння, підтримання чистоти тощо;

        створення умов для цікавого спілкування (кафе, спортивні та дитячі майданчики, місця для відпочинку в скверах).

Громадський простір має сприяти соціалізації городян, реалізації принципів самоврядування, самоорганізації та суспільної відповідальності громадян.

Особливу увагу слід приділити створенню комфортних громадських просторів пов’язаних з річкою Стрий, адже місто Жидачів – це „місто біля річки”. Для цього слід влаштувати сходи для доступу до річки, пішохідні доріжки. Вимагає впорядкування в’їзд у місто та зелених насаджень на лівому березі річки. Назріла потреба у вирішенні проблеми „старого моста” через річку Стрий.

Громадські простори мають бути зручними для пішоходів.

Проблемним для міста є питання торгівлі у невстановлених місцях, велика кількість кіосків, контейнерів, торгових наметів, які псують вигляд міста, роблять некомфортними пішохідні зони і є джерелом сміття на вулицях.

Важливим для міста є вирішення питання функціонування ринку сільськогосподарської продукції.

По новому слід розглядати питання використання прибудинкової території багатоповерхівок і слід сприяти в благоустрої прилеглої території активним мешканцям, які організовуються і самостійно проводять роботи з посадки дерев і квітів, оформлення клумб, встановлення дитячих ігрових споруд тощо.

Жидачів – туристично привабливе місто. Для нього, як і для інших невеликих містечок, характерними є такі види туризму: сентиментальний (відвідання місць пов’язаних із історією родини, кладовищ, культових споруд тощо) та релігійний. Для Жидачева, яке має статус „міста, у якому є чудотворна ікона” така туристична перспектива має добре майбутнє. Щоб привабити туристів необхідно впорядкувати центральну частину міста, вулички, тротуарні та пішохідні доріжки, площі, фасади будинків, вуличне освітлення та вечірню підсвідку, зелені насадження, квітники тощо.

Міська політика повинна бути направлена на забезпечення виконання Стратегічного плану економічного розвитку міста Жидачева та стратегічного бачення міста – міста в якому хочеться працювати, жити та народжувати дітей.

Програма благоустрою міста Жидачева на 2016–2020 роки (надалі – Програма) розроблена на виконання основних вимог законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи”, „Про охорону атмосферного повітря”, „Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, „Про регулювання містобудівної діяльності”, „Про охорону і використання пам’ятників історії і культури”, „Про рекламу” та Стратегічного плану економічного розвитку міста Жидачева, зокрема оперативної цілі „Належне утримання житлового фонду та поліпшення благоустрою міста”.

 

2. Мета Програми

 

Основною метою Програми є організація робіт з інженерного захисту, очищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів щодо поліпшення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму тощо, що здійснюються на території міста з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

 

3. Основні завдання Програми

 

Основними завданнями Програми є:

        розроблення і реалізація ефективних та комплексних заходів з утримання території міста у належному стані, його санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів;

        організація належного утримання і раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та обєктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного, іншого призначення;

        створення умов для реалізації прав субєктами господарювання у сфері благоустрою міста;

        здійснення заходів з благоустрою міста, озеленення та утримання в належному стані прибудинкових територій, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонту вулиць і тротуарів, інших об’єктів;

        розроблення генерального плану міста Жидачева, іншої містобудівної документації (план зонування території, детальний план території);

        забезпечення виконання Правил благоустрою території міста Жидачева, затверджених рішенням Жидачівської міської ради від 28.02.2011 р. № 94;

        забезпечення виконання рішення виконавчого комітету Жидачівської міської ради від 24.07.2015 р. № 110 „Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в утримання об’єктів благоустрою міста Жидачева”, зокрема в частині виконання договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою, укладених між власниками тимчасових споруд та Жидачівським міським виробничим управлінням комунального господарства.

 

4. Основні напрями розвязання завдань

 

Визначені завдання Програми передбачається розв’язати за такими напрямами:

        технічне переоснащення комунальних підприємств, задіяних у сфері благоустрою;

        сприяння публічному акціонерному товариству „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат” в упорядкуванні полігону для захоронення твердих побутових відходів у зв’язку з призупиненням його діяльності;

        уточнення схем санітарного очищення міста, затверджених рішенням виконавчого комітету Жидачівської міської ради від 19.02.2014 р. № 29;

        створення умов для надання додаткових платних послуг для населення;

        поліпшення благоустрою кладовищ, зокрема завершення влаштування огорожі діючого міського кладовища;

        проведення інвентаризації зелених насаджень;

        проведення інвентаризації та паспортизації доріг міста;

        проведення роботи з населенням з питань благоустрою та санітарного стану територій, зокрема щодо впорядкування об’єктів громадського простору;

        залучення громадських організацій до участі в заходах, передбачених Програмою;

        формування ефективних договірних відносин між усіма суб’єктами надання послуг, у тому числі укладання договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою.

 

5. Етапи виконання Програми

 

Програма виконується у два етапи:

Перший етап (2016-2018 роки):

        створення нормативно-правової бази у сфері благоустрою та санітарного очищення, прийняття оновлених Правил благоустрою території міста Жидачева;

        реформування системи управління у сфері благоустрою та санітарного очищення;

        стабілізація фінансово-економічного стану міського комунального підприємства, діяльність якого пов’язана із благоустроєм міста;

        забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій з метою переоснащення системи санітарного очищення міста.

Другий етап (2019-2020 роки):

        вдосконалення конкурентних відносин у сфері благоустрою;

        бездотаційне, самоокупне функціонування підприємства з благоустрою;

        створення системи середньо- та довгострокового кредитування розвитку підприємства з благоустрою.

 

6. Порядок здійснення благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою комунальної власності

 

Роботи з благоустрою та утриманню територій обєктів благоустрою здійснюються у відповідності із зазначеним порядком:

        безпосереднє управління благоустроєм міста покладено на начальника Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства;

        начальник Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства діє на підставі статуту комунального підприємства та у відповідності до щорічних договорів на виконання робіт з благоустрою міста;

        роботи з утримання, капітального та поточного ремонту об’єктів благоустрою (зеленого господарства, проїжджої частини вулиць, вуличного освітлення та інше), будівель і споруд комунальної власності територіальної громади (житлові будинки, громадські будівлі, кладовища, та інше) у місті Жидачеві виконує Жидачівське міське виробниче управління комунального господарства;

        роботи з нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів благоустрою, будівель і споруд можуть виконувати підрядні організації, які мають відповідну ліцензію на виконання таких робіт.

7. Сфера дії Програми

Дія Програми поширюється на відносини, що виникають у сфері благоустрою, а саме, землеустрою, містобудування, озеленення територій, утримання будинків і споруд, освітлення територій, а також у галузі охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища.

Учасниками правовідносин з питань благоустрою є міська рада, виконавчий комітет, керівники та інші уповноважені посадові особи підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, які здійснюють господарську діяльність на території міста, громадяни, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.

 

8. Визначення альтернативних способів досягнення цілей Програми

 

Досягнення цілей Програми можна отримати через підвищення самосвідомості громадян – мешканців та гостей міста, щодо необхідності проведення заходів з благоустрою шляхом проведення навчання та роз’яснення через засоби масової інформації чи публічного обговорення цих питань за місцем проживання, роботи, навчання.

 

9. Механізм і заходи, що забезпечать реалізацію Програми

 

Міська рада, в межах своїх повноважень, приймає Програму з благоустрою міста Жидачева на 2016–2020 роки.

На виконання цієї Програми виконавчий комітет міської ради готує заходи, які подаються в управління економіки Жидачівської райдержадміністрації для узагальнення, координації та можливості включення ряду заходів до відповідних районної, обласної чи державної програм для надання державного фінансового забезпечення.

 

10. Вигоди виправдовують відповідні витрати

 

Вкладені кошти сприятимуть створенню умов, сприятливих для життя, діяльності та відпочинку громадян, в тому числі для поліпшення стану їх здоров’я.

 

11. Очікувані результати виконання Програми

 

Виконання Програми дасть можливість забезпечити:

        збереження стану об’єктів загального користування, історико-культурного, природоохоронного та іншого призначення, а також природних ландшафтів, рекреаційних зон;

        утримання та ремонт існуючих і будівництво нових міських вулиць;

        часткове вирішення питання зайнятості населення шляхом організації громадських робіт;

        поліпшення санітарного стану навколишнього природного середовища міста та створення кращих умов для життєдіяльності його мешканців;

        зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;

        підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питань благоустрою та санітарного очищення;

        створення умов для очищення міста від забруднення побутовими відходами;

        впровадження сучасних технологій, спеціалізованого обладнання;

        підвищення ефективності функціонування підприємств у сфері благоустрою та санітарного очищення.

 

12. Участь громадян, громадських організацій у реалізації Програми

Участь громадян, громадських організацій у виконанні Програми реалізується на добровільних засадах.

 

13. Джерела фінансування Програми

 

Фінансування заходів з благоустрою міста, утримання та ремонту об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів територіальної громади або користувачів, якщо інше не передбачено умовами відповідних договорів, а також за рахунок пайових внесків власників будівель і споруд, розміщених на території об’єкта благоустрою, інших джерел фінансування.

Фінансування заходів із благоустрою міста може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатку 1, який є невід’ємною частиною цієї Програми.

 

14. Контроль за виконанням Програми

 

Контроль за виконанням Програми здійснюють постійні комісії Жидачівської міської ради з питань житлово-комунального господарства та екології і з питань землекористування та містобудування.

Громадський контроль за ходом реалізації Програми відповідно до діючого законодавства здійснюється представниками громадських організацій за їх згодою.

 

 

 

Секретар міської ради                                                     О.Лешковят

 

Додати коментар: