gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів у місті Жидачеві на 2016–2018 роки PDF Друк e-mail
Четвер, 28 січня 2016, 11:11

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

3 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.12.2015                                                           № 38                                             м. Жидачів

Про затвердження Програми надання фінансової

підтримки громадським організаціям на реалізацію

соціально-культурних проектів у місті Жидачеві на

2016–2018 роки

 

З метою практичної, методичної та матеріально-фінансової підтримки громадських організацій, які проводять свою діяльність і зареєстровані в місті Жидачеві, в реалізації соціально-культурних проектів, керуючись статтею 144 Конституції України, підпунктом 22 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів у місті Жидачеві на 2016 – 2018 роки (додається).
  2. Відділу фінансів і бюджету Жидачівської міської ради здійснювати фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджеті м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій і з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики.

 

 

 

Міський голова                                                         В.Левко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Жидачівської міської

ради від 24.12.2015 р. № 38

 

 

П Р О Г Р А М А

надання фінансової підтримки громадським організаціям

на реалізацію соціально-культурних проектів у місті Жидачеві

на 2016 – 2018 роки

 

 

  1. Загальна частина

 

   Програма надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів на 2016-2018 роки (надалі – Програма) розроблена з метою практичної, методичної та матеріально-фінансової підтримки громадських організацій, які проводять свою діяльність у цій сфері на території міста і зареєстровані в місті Жидачеві,  

               Громадські організації – це громадські об’єднання, засновниками та членами (учасниками) яких є фізичні особи, це об’єднання громадян, які утворюються для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, спортивних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо).

               Правові та організаційні засади діяльності громадського об’єднання, організаційно-правовою формою якого є громадська організація, регламентуються Конституцією України, Законом України „Про громадські об’єднання”, іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до діючого законодавства громадські організації зі статусом юридичної особи мають право на фінансову підтримку за рахунок коштів місцевого бюджету.

               Ця Програма визначає порядок надання фінансової допомоги та умови її отримання, окреслює очікувані результати використання коштів міського бюджету, виділених громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів у місті Жидачеві.

              

  1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

   Історичний розвиток багатьох країн світу у XX столітті дозволив дійти однозначного висновку про те, що громадська активність і соціальні зв’язки є важливими факторами покращення життя місцевих спільнот. Тому в країнах з розвиненою демократією інститути громадянського суспільства виступають рівноправним партнером держави у вирішенні питань соціально-економічного розвитку.

   В новітній історії незалежної України стала зрозумілою необхідність активного розвитку громадянського суспільства та стимулювання мешканців громад об’єднуватися для вирішення проблем, які вони не в змозі вирішити самотужки. Проте часто без належного фінансування або при його повній відсутності громадським організаціям не вдається досягти тих цілей, які вони ставлять перед собою, на практиці вони не можуть ефективно реалізувати поставлені завдання. Для вирішення фінансових питань громадські організації беруть участь у конкурсах для отримання грантових коштів. Проте недостатній рівень кваліфікації щодо написання конкурсних проектів не дає можливості більшості громадських організацій використати таке джерело фінансування. В останні роки розпочали свою діяльність громадські організації, засновниками та членами (учасниками) яких є учасники антитерористичної операції на Сході України, волонтери, які потребують фінансової допомоги у реалізації цілей, що мають соціальне спрямування.

              Жидачівська міська рада, як орган місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста Жидачева цією програмою регламентує надання фінансової підтримки громадським організаціям з міського бюджету м. Жидачева у рамках асигнувань, виділених міським бюджетом на поточний рік, для реалізації ними соціально-культурних проектів та визначає мету, завдання, очікувані результати і механізм використання коштів, передбачених у міському бюджеті м. Жидачева для надання фінансової підтримки громадським організаціям – переможцям конкурсу соціально-культурних проектів, які проводять свою діяльність і зареєстровані в місті Жидачеві.

 

3. Мета Програми

 

Метою Програми є залучення громадських організацій до активної участі у розвитку міста, підтримки місцевих ініціатив для вирішення соціальних проблем і створення сприятливих умов для розвитку громадських організацій та реалізації ними соціально-культурних проектів шляхом надання їм практичної, методичної та фінансової підтримки.

 

4.Завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

        зацікавлення і залучення громадських організацій до вирішення актуальних соціально-культурних проблем міста та стимулювання їх на спільне виконання окремих завдань місцевого самоврядування;

        підтримка ініціатив громадських організацій щодо покращення якості життя громади м. Жидачева;

        організація і проведення конкурсів для визначення громадських організацій, які отримуватимуть фінансову підтримку за рахунок коштів міського бюджету м. Жидачева на реалізацію соціально-культурних проектів;

        співфінансування за рахунок коштів міського бюджету м. Жидачева проектів громадських організацій, які отримали фінансування від інших національних чи міжнародних грантодавців;

        здійснення поточного контролю за реалізацією соціально-культурних проектів громадськими організаціями, які отримали фінансування з міського бюджету м. Жидачева, з метою визначення відповідності здійснюваних громадською організацією заходів щодо представленого соціально-культурного проекту;

        аналіз і моніторинг реалізованих соціально-культурних проектів з метою ефективного планування та використання у майбутньому коштів міського бюджету м. Жидачева, розширення напрямків реалізації соціально-культурних проектів.

 

5. Шляхи і засоби реалізації Програми

 

Реалізацію завдань Програми здійснює виконавчий комітет Жидачівської міської ради, який є координатором дій, спрямованих на впровадження і виконання Програми.

Програма реалізовується шляхом проведення конкурсів соціально-культурних проектів серед учасників Програми.

Порядок проведення конкурсу з визначення соціально-культурних проектів (програм, заходів), розроблених громадськими організаціями, для реалізації (виконання) яких надається фінансова підтримка з міського бюджету, затверджується рішенням Жидачівської міської ради.

           

6. Порядок надання фінансової підтримки громадським організаціям

Фінансову підтримку з міського бюджету міста Жидачева отримують громадські організації – переможці конкурсу соціально-культурних проектів, громадські організації, які отримали фінансування від інших національних чи міжнародних грантодавців.

Мінімальний розмір фінансової підтримки на реалізацію соціально-культурного проекту становить 1000 грн, максимальний – до 5000 тис. грн.

Розмір фінансової підтримки з міського бюджету громадських організацій, які отримали фінансування від інших національних чи міжнародних грантодавців, залежить від умов співфінансування та прийнятого Жидачівською міською радою рішення про участь громадської організації у конкурсі проектів та програм, схвалення проекту та визначення розміру співфінансування.

Фінансова підтримка громадським організаціям надається шляхом перерахування коштів на рахунок громадської організації, відкритий згідно діючих нормативно-правових актів, за умови набуття громадською організацією статусу одержувача бюджетних коштів з міського бюджету міста Жидачева.

Перелік рекомендованих витрат громадських організацій, яким надається фінансова підтримка з міського бюджету м. Жидачева, для проведення ними робіт і надання послуг в рамках реалізації соціально-культурного проекту:

        витрати на рекламу, промоцію та поліграфічні послуги, які пов’язані з соціально-культурним проектом;

        витрати на організацію форумів, круглих столів, конференцій та інших заходів;

        витрати на оренду приміщень для проведення заходів (перевага надається приміщенням комунальної форми власності);

        витрати на вивчення громадської думки, у тому числі шляхом проведення соціологічних опитувань (лише для одержувачів бюджетних коштів).

Отримання та використання коштів, наданих з міського бюджету міста Жидачева, як фінансова підтримка на реалізацію соціально-культурних проектів, відображається у документах бухгалтерського обліку і фінансової звітності громадської організації у встановленому порядку.

 

7. Умови отримання фінансової підтримки

 

У всіх публікаціях, виданнях на паперових, цифрових та інших носіях, які створюються у рамках реалізації соціально-культурного проекту, повинні бути вміщені герб Жидачева, напис „Жидачівська міська рада” або текст „Реалізація цього проекту здійснюється за підтримки Жидачівської міської ради”.

Матеріали, створені у рамках реалізації соціально-культурних проектів, розміщуються на офіційному сайті Жидачівської міської ради.

Інші умови отримання фінансової підтримки викладені у Порядку проведення конкурсу з визначення соціально-культурних проектів (програм, заходів) розроблених міськими громадськими організаціям м. Жидачева, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів міського бюджету та в умовах конкурсу.

 

8. Очікувані результати виконання Програми

 

В результаті виконання Програми очікується:

        розширення асортименту і покращення якості робіт і послуг, які отримують мешканці міста Жидачева в результаті діяльності міських громадських організацій в рамках реалізації соціально-культурних проектів;

        зростання активності та кількості громадських організацій, залучених до виконання суспільно значимих для міста функцій;

        вдосконалення співпраці Жидачівської міської ради з міськими громадськми організаціями та встановлення партнерських відносин між владою та організаціями громадянського суспільства;

Програма сприятиме подальшій соціальній активності та самоорганізації мешканців міста, як особливо важливого фактора становлення громадянського суспільства, поліпшення умов для самостійного вирішення питань місцевого значення, розбудові потенціалу громади для активної участі в процесах прийняття рішень та спрямування цього потенціалу на широку співпрацю з усіма зацікавленими сторонами у всіх секторах суспільства для зміцнення місцевого самоврядування, що в кінцевому результаті приведе до забезпечення сталого соціального розвитку міста.

 

9. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджеті м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік, інших передбачених законом джерел.

Обсяги фінансування Програми уточнюються під час підготовки проектів міського бюджету на відповідний рік у межах видатків на реалізацію заходів цієї Програми та Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на поточний рік.

Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатку № 1, що є невід’ємною частиною цієї Програми.

 

10. Контроль за використанням фінансової підтримки, моніторинг Програми

 

Контроль за використанням громадськими організаціями коштів міського бюджету, призначених для фінансової підтримки реалізації соціально-культурних проектів та умов їх отримання здійснюють відділ фінансів і бюджету та постійна комісія з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій.

Громадські організації, які отримали фінансування за рахунок коштів міського бюджету м. Жидачева, зобов’язані подавати у Жидачівську міську раду щонайменше одне іменне запрошення для участі у заходах, запланованих у рамках реалізації соціально-культурного проекту, яке повинно бути надано завчасно.

Громадські організації, які отримали фінансування за рахунок коштів міського бюджету м. Жидачева, зобов’язані надавати відділу фінансів і бюджету Жидачівської міської ради, яке фінансує і контролює виконання соціально-культурного проекту:

        копії всіх публікацій, фото-, аудіо-, відео- та інших матеріалів, які пов’язані з реалізацією соціально-культурного проекту;

        у тижневий термін після завершення реалізації соціально-культурного проекту подати звіт про використання коштів, звіт про отримані результати від реалізації проекту, медіа-промоційний звіт (кількість відвідувачів, кількість медіа-посилань) та електронні копії цих документів.

Відділ фінансів і бюджету аналізує подані документи, формує та оприлюднює на офіційному сайті Жидачівської міської ради інформацію та загальний звіт про реалізацію соціально-культурних проектів громадськими організаціями, які отримали фінансування з міського бюджету міста Жидачева.

 

11.Контроль за реалізацією Програми

Контроль за виконанням Програми здійснюють постійні комісії Жидачівської міської ради з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій, з гуманітарних питань, з питань молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення та з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики.

Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється представниками громадських організацій, за їх згодою, ініціативними групами мешканців.

12.Прикінцеві положення

За результатами аналізу виконання програмних заходів з урахуванням загальної соціально-економічної, внутрішньо- та зовнішньо-політичної ситуації в країні, змін у діючому законодавстві, що можуть мати місце в ході реалізації Програми, допускається коригування її заходів.

Впродовж терміну виконання Програми рішенням міської ради можуть вноситися зміни і доповнення до неї.

 

 

Секретар міської ради                                                     О.Лешковят

Додати коментар: