gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програми охорони навколишнього природного середовища міста Жидачева на 2016– 2020 роки PDF Друк e-mail
Четвер, 28 січня 2016, 11:04

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

3 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.12.2015                                                             № 33                                             м. Жидачів

Про затвердження Програми охорони

навколишнього природного середовища

міста Жидачева на 2016– 2020 роки

Розглянувши Програму охорони навколишнього природного середовища міста Жидачева на 2016 – 2020 роки, розроблену на виконання   Стратегічного плану економічного розвитку міста Жидачева, затвердженого рішенням Жидачівської міської ради від 20.01.2012 р. № 353 та відповідно до Закону України „Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року”, керуючись статтею 144 Конституції України, підпунктом 22 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Програму охорони навколишнього природного середовища міста Жидачева на 2016 – 2020 роки (додається).
  2. Відділу фінансів і бюджету Жидачівської міської ради здійснювати фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджету м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань житлово-комунального господарства та екології і з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій.

 

 

 

Міський голова                                                         В.Левко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Жидачівської міської

ради від 24.12.2015 р. № 33

 

 

П Р О Г Р А М А

охорони навколишнього природного середовища міста Жидачева

на 2016 – 2020 роки

 

  1. 1.Загальна частина

     Програма  охорони навколишнього природного середовища міста Жидачева на 2016-2020 роки (надалі – Програма) розроблена на виконання Закону України „Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року”, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Стратегічного плану економічного розвитку міста Жидачева, затвердженого рішенням Жидачівської міської ради від 20.01.2012 р. № 353, та інших нормативно-правових актів.

  1. 2.Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

     З  часу прийняття першої екологічної програми  м. Жидачева  пройшло понад 20 років. Аналіз стану навколишнього природного середовища в м. Жидачеві свідчить, що незважаючи на відносне покращення якісних показників стану атмосферного повітря та часткову стабілізацію цих показників, водних та  інших природних ресурсів, екологічна ситуація в місті не відповідає сучасним вимогам.

     Ситуація  зі станом навколишнього природного середовища обумовлена неврахуванням екологічних факторів  при плануванні  розвитку регіону  та самого міста. Внаслідок  цих помилок  місто отримало значні проблеми, а саме: велику кількість порушених земель; спостерігається велика кількість  захворювань на хвороби , які пов’язані  із забрудненням довкілля та екологічними проблемами. Якщо така тенденція продовжуватиметься, то місто  перетвориться у безбарвну територію, у якому мешканцям проживати буде некомфортно і небезпечно. Одним з ключових  варіантів покращення екологічної ситуації в найближчі роки та на перспективу  є довгострокова  політика по зупиненню хаотичного і, в основному, споживацького природокористування. Найфундаментальнішою ідеєю і реагуванням на дигресивні  процеси у природі є ідея сталого екологічного та економічного розвитку, принципами якого є збереження природного середовища, біологічного і ландшафтного різноманіття, охорона та раціональне використання земель, безпечного поводження з відходами, підвищення рівня суспільної екологічної свідомості.

Стан  використання земельних ресурсів території Жидачівської міської ради, який  характеризується як напружений, а подекуди – кризовий, має тенденції до погіршення зі значними диспропорціями, зокрема: інтенсивним розвитком деградаційних процесів та наявністю значних площ деградованих земель (заболочених, під розміщеними відходами, підданих ерозії берегів річки та озер) і недостатньою часткою земель природоохоронного, рекреаційного, оздоровчого, історико – культурного призначення.

Понад чверть  території м. Жидачева знаходиться в зоні несприятливого водного режиму. Ця проблема потребує комплексних заходів щодо водовідведення поверхневих та ґрунтових вод. На території міста 77 га займають перезволожені  грунти,  на яких ростуть чагарники, 48 га – заболочені.

Внаслідок  діяльності публічного акціонерного товариства „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат” рівень поверхні його промислових біовідстійників у районі вулиць Зелена – Данила Галицького  піднятий  на 1-1,5 м, що унеможливлює відведення дощових вод північно – східної частини міста із вулиць В.Івасюка і Тернопільської та житлового масиву „Привокзальний”. Переповнення біовідстійника цього підприємства призвело до затоплення  сільськогосподарських угідь Жидачівського професійного ліцею на площі біля 50 га.

   Однією з найбільш гострих суспільних проблем, яка вимагає неослабленої уваги є існуючий в місті комплекс питань, що стосуються зменшення утворення та обмеження негативного впливу відходів на навколишнє середовище. На території міста триває процес прогресуючого накопичення побутових та промислових відходів. Утилізація твердих побутових відходів в м. Жидачеві  здійснюється на полігоні (сміттєзвалищі) твердих побутових відходів публічного акціонерного товариства „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат”, що займає площу 10 га.  Відсутність пофракційного сортування відходів, методи переробки для яких вже існують, веде до нераціонального використання території сміттєзвалища та виникнення пожеж. Існуюче сміттєзвалище є  одним з основних об’єктів – забруднювачів навколишнього середовища. Його експлуатація  проводиться в переповненому колишньому кар`єрі з видобування суглинків. Рекультивація цих земель не проводилась з 1964 року. Початкове влаштування полігону здійснене без ізолюючого шару для захисту від забруднення грунту та підземного водоносного горизонту. Не організовано відомчий лабораторний контроль за станом грунтових вод. Сміттєзвалище не огороджене по периметру та не обладнане ровом для відводу дренажних вод, не обладнаний дезінфекційний бар’єр. Ключем розв’язання проблеми поводження з твердими побутовими відходами є еволюційна зміна суспільного ставлення до відходів, як до об’єкта ресурсоцінного господарювання, а не як до сміття. Сміттєзвалище потребує невідкладної санації й рекультивації, а одним із головних критеріїв успішності було б постійне зменшення кількості „кінцевих” відходів, тобто використання побутового сміття від населення як вторинного ресурсу внаслідок запровадження пофракційного сортування відходів.

Внаслідок незадовільної діяльності меліоративної системи  земельної ділянки в урочищі „Боярники” та замулення меліоративних ровів, відбувається підтоплення  житлових будинків  у низинах вулиць 22 Січня, Полуботка, Петлюри, Заньковецької. Існує проблема  затоплення присадибних ділянок  під час повеней  на території житлового масиву садибної забудови „За лікарнею”.

Вкрай необхідно продовжувати вирішувати питання завершення каналізування на території масивів індивідуальної житлової забудови „За переїздом” та „Прибережний”, на вулицях М.Шашкевича, Пушкіна, завершення робіт по берегоукріпленню   річки Стрий в районі житлової забудови вулиць Гоголя – Стрийська, осушення підтоплених земель, формування територій екологічної мережі тощо.

Недостатнім є озеленення міських територій  та її промислових об’єктів, а наявні зелені насадження потребують суттєвого оновлення. У занедбаному стані перебувають сквери на вулицях Грушевського і Шевченка та лісопаркові насадження вздовж залізничної колії. Багато дерев аварійні, сухостійні, пошкоджені шкідниками. Зелені насадження досягли вікової межі і потребують негайної заміни в зв’язку з тим, що більшість із них фаутні (заражені омелою) і знаходяться в аварійному стані; загрожують безпеці людей, будівлям та автотранспорту. Актуальним сьогодні є забезпечення обслуговування зелених насаджень в межах жилої забудови (прибудинкових територій житлових масивів, впродовж доріг та населених пунктів). Частину дерев  необхідно знести, сквери реконструювати і зробити їх місцем відпочинку для мешканців та гостей міста, створити лісопаркові зони за рахунок водоохоронних зон в рамках програми створення міської екологічної мережі. Через брак коштів у міському бюджеті для підтримання належного  благоустрою території околиці м. Жидачева мають непривабливий вигляд. Проблемою є і те, що в місті немає  облаштованих місць для купання, і це при тому, що навколо міста тече річка Стрий і є численні озера. Особливої уваги потребують прибережні захисні смуги та водоохоронні зони р. Стрий, що на території міста займають  площу біля 108 га.

Наявні проблеми щодо стану навколишнього природного середовища в місті Жидачеві потребують невідкладного розв’язання.

  1. 3.Мета та основні цілі Програми

Основною метою Програми є покращення якості життя мешканців міста Жидачева шляхом реалізації її заходів, зокрема:

-          поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки;

-          припинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі;

-          підвищення рівня суспільної екологічної свідомості населення міста.

  1. 4.Основні напрямки розв’язання завдань

Визначені завдання передбачається розв’язати за такими напрямками:

-          проведення робіт на об’єктах систем водовідведення, включаючи   розвиток інженерних мереж каналізації;

-          осушення заболочених неугідь площею понад 50 га для створення відновлювальних територій (зелених зон) в межах екологічної мережі міста;

-          влаштування зелених зон шляхом створення нових громадських просторів (зон відпочинку, лісопарків, гідропарків) в межах екологічної мережі міста Жидачева та належне утримання прибережних зон річки Стрий;

-          охорона і раціональне використання земель;

-          безпечне поводження з відходами;

-          облаштування ландшафтного заказника місцевого значення „Базиївка”;

-          організація і проведення рекламно-інформаційної та просвітницької кампаній.

. 5. Джерела фінансування Програми

Фінансування заходів по охороні навколишнього природного середовища міста Жидачева може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатку № 1, який є невід’ємною частиною цієї Програми.

  1. 6.Очікувані результати виконання Програми

           Виконання Програми дасть можливість забезпечити суттєве покращення екологічної ситуації в місті направлене на підвищення якості життя мешканців Жидачева, поліпшити стан екологічного природного середовища до рівня безпечного для життєдіяльності населення, припинити втрати біо- та ландшафтного різноманіття і сформувати цілісну та репрезентативну екомережу.

  1. 7.Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням Програми здійснюють постійні комісії Жидачівської міської ради з питань житлово-комунального господарства та екології, з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій і з питань землекористування та містобудування.

Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється представниками громадських організацій, за їх згодою, ініціативними групами мешканців.

 

Секретар міської ради                                                     О.Лешковят

Додати коментар: