gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програми розвитку електронного урядування у Жидачівській міській раді на 2016 – 2017 роки PDF Друк e-mail
Четвер, 28 січня 2016, 11:20

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

3 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.12.2015                                                           № 42                                                   м. Жидачів

 

Про   затвердження Програми   розвитку

електронного урядування у Жидачівській

міській раді на 2016 – 2017 роки

З метою формування ефективної системи муніципального управління, підвищення ефективності, відкритості та прозорості діяльності міської ради і надання можливості громадянам та суб’єктам господарювання отримувати електронні адміністративні послуги, керуючись статтею 144 Конституції України, підпунктом 22 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити Програму розвитку електронного урядування у Жидачівській міській раді на 2016 – 2017 роки (додається).
 2. Відділу фінансів і бюджету Жидачівської міської ради здійснювати фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджеті м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій.

 

 

 

Міський голова                                                        В.Левко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Жидачівської міської

ради від 24.12.2015 р. № 42

 

П Р О Г Р А М А

розвитку електронного урядування у Жидачівській міській раді

на 2016 – 2017 роки

 

 1. Загальна частина

Сьогодні інформаційно-комунікаційні технології (надалі – ІКТ) все ширше використовуються в повсякденному житті, муніципальному управлінні, житлово-комунальному господарстві, системах охорони здоровя та освіти. З кожним роком мешканці міста все більше віддають перевагу використанню ІКТ для направлення звернень у міську раду, ознайомлення з роботою Жидачівської міської ради та її виконавчого комітету, повідомлення про виявлення аварійних ситуацій, подання пропозицій, запитів на інформацію тощо.

Стрімкий розвиток сучасних ІКТ стає каталізатором змін в процесах впровадження нових ефективних інструментів управління, найважливішим з яких є електронне урядування.

Електронне урядування забезпечує нові форми комунікації між громадянами, суб’єктами господарювання владою, безперешкодний доступ до публічної інформації, сприяє участі громадян у процесах управління містом, покращенню якості надання послуг населенню та наближенню їх до вимог мешканців.

Інформаційні технології та програмні засоби дозволяють реалізувати ефективну систему муніципального контролю за роботою міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємства, установ та організацій.

2.Аналіз існуючої ситуації

  Для реалізації інтегрованої системи муніципального управління важливим є застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

  У Жидачівській міській раді з 2010 року формується та, постійно оновлюючись і розширюючись, розвивається інформаційне середовище. Діє офіційний сайт Жидачівської міської ради, який забезпечує всебічне висвітлення діяльності Жидачівської міської ради у сфері соціально-економічних відносин, культури, спорту, молодіжної політики тощо; забезпечує відкритість і доступність до інформації про роботу виконавчого комітету, посадових осіб і депутатів міської ради, органів самоорганізації населення; підвищує рівень поінформованості громадськості про зміст і шляхи реалізації заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Жидачева, міських цільових програм тощо. Засобами електронної пошти реалізується комунікативний процес – взаємодія міської ради, виконавчим комітетом і посадовими особами міської ради з різними суб’єктами комунікації, в результаті чого здійснюється обмін інформацією, який включає формування, передавання, приймання і використання інформації в обох напрямках при взаємодії комунікантів. Проте в сучасних умовах цього є недостатньо.

  Для кращої ефективності та поінформованості необхідно додатково створити дата-центр, підсистему обробки електронних звернень, бібліотеку рішень; розробити веб-портал е-урядування, механізм онлайн-консультанта; впровадити систему електронного документообігу, електронний доступу до адміністративних послуг, електронний облік земель та обліку договорів оренди землі, електронну оплату комунальних послуг, єдину систему обміну інформацією між аварійно-диспетчерськими службами міста «Диспетчер», видачу електронної картки користувача системи, термінал е-урядування.

  Впровадження електронного урядування регламентується чинним законодавством України, а саме законами України „Про звернення громадян”, „Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки, Про Національну програму інформатизації, Про електронний цифровий підпис та розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 13.12.2010 р. № 2 2250-р Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україніта від 26.09.2011 р. № 1014-р Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку електронного урядування в Україні. Ця Програма розроблена у відповідності до вказаних нормативно-правових актів та на виконання Стратегічного плану економічного розвитку міста Жидачева, затвердженого рішенням міської ради від 20.01.2012 р. № 353.

  Прагнучи до формування дійсно ефективної та прозорої влади, зростання довіри між громадянами та владою, виконавчий комітет міської ради активно вивчає успішні і вже реалізовані практики впровадження електронного урядування. Такими прикладами є: впровадження елементів електронного урядування, направлених на боротьбу з корупцією у місті Мартін (Словаччина), яке володіє унікальними напрацюваннями в сфері розвитку інструментів прозорості; створення унікального Дата-центру у м. Люблін (Польща), де сьогодні зберігається інформація з усіх проектів, що реалізовуються в місті, запровадження у м. Рига (Латвія) системи електронного квитка для оплати проїзду у сфері громадського транспорту. Ці інновації високо бюджетні, нереальні для малих містечок, але орієнтуючись на досвід цих успішних передових практик міська рада власне бачення розвитку електронного урядування на території міста Жидачів.

   

  3. Визначення потреб і проблем

   

  За останні пять років Жидачівська міська рада зробила ряд кроків до впровадження та застосування інформаційних систем. Проте зростаючі потреби і вимоги громадськості вимагають застосування у міській раді сучасних програмних рішень і їх постійної актуалізації.

  Програмне забезпечення провідних розробників постійно оновлюється, вдосконалюється, зростає його функціональність. При цьому зростають вимоги до серверного, мережевого обладнання та персональних комп’ютерів (надалі – ПК) користувачів, на яких воно може використовуватись. Крім того, актуальні версії програмного забезпечення необхідні для успішного захисту персональних даних в електронних базах. На даний час можна відмітити використання органом місцевого самоврядування та підпорядкованими їм комунальними підприємствами, закладами різнорідних спеціалізованих баз даних, різноплановість програмних засобів, несумісних між собою. До того ж відбувається дублювання окремої інформації, контроль за актуальністю якої здійснюється неефективно.

  Це не дозволяє забезпечити достатню ступінь гнучкості та надійності роботи системи управління. Крім того, недостатність заходів з модернізації наявної матеріально-технічної бази та програмного забезпечення впливає на зниження ефективності роботи працівників та призводить до неможливості одночасного використання програмного забезпечення, яке необхідне для повноцінної роботи, розширення переліку інформаційних ресурсів та вдосконалення баз даних для автоматизації робочих процесів.

   

  4.Мета Програми

    

   Метою цієї Програми є формування ефективної системи муніципального управління та вдосконалення процесу надання адміністративних послуг.

    

   5.Основні завдання Програми

     

    Основними завданнями Програми є:

    -      розробити і реалізувати актуальні цільові програми та проекти на основі інформаційних технологій (проекти „Прозоре місто”, „Безпечне місто”, „Муніципальна картка жидачівця”, „Побудова міського Дата-центру” та інші);

    -      ввести мультисервісну мережу та підключити до неї комунальні підприємства, установи та заклади міста;

    -      підвищити рівень консолідації виконавчих органів міської ради та підпорядкованих їм комунальних підприємств, установ і закладів, впровадити електронний документообіг між ними, посилити інтероперабельність інформаційно-комунікаційної інфраструктури;

    -      розширити кількість орієнтованих на потреби громадян електронних сервісів та адміністративних послуг, які надаються дистанційно.

    6.Заходи Програми

      

     Для досягнення мети та виконання завдань Програми необхідно реалізувати наступні заходи:

     -       провести детальний аналіз та визначити технічні і програмні ресурси, які забезпечуватимуть інформаційно-комунікаційну інфраструктуру;

     -       здійснити оновлення комп’ютерної техніки та мережевого обладнання міської ради, міських комунальних підприємств, установ та закладів для забезпечення впровадження нових технологій в інформаційній інфраструктурі;

     -      здійснити модернізацію офіційного сайту Жидачівської міської ради;

     -      розробити і модернізувати бази даних внутрішнього порталу для можливості он-лайн публікації;

     -       організувати максимально простий процес переходу програмного забезпечення на нові версії та його технічну підтримку;

     -       сформувати список комунальних підприємств та закладів, визначити кількість робочих місць, які потребують підключення до системи електроного документообігу, їх ролі у системі, необхідність розширення кількості конкурентних ліцензій системи електронного документообігу;

     -       підключити міські комунальні підприємства, установи та заклади до інформаційної мережі міської ради і встановити у них необхідне програмне забезпечення;

     -       здійснити аналіз та визначити необхідну кількість електронних цифрових підписів, що діятимуть в інформаційній системі міської ради, визначити стандарт електронного цифрового підпису та впровадити його у роботу відповідно до чинного законодавства;

     -       розробити та розмістити на web-ресурсі „Персональний кабінет” міської ради систему опитування з актуальних питань;

     -       здійснити підготовчі роботи, розробити і впровадити Муніципальну картку жидачівця;

     -      встановити у місті камери відеонагляду та пристрої „Тривожна кнопка”;

     -       розробити та затвердити Концепцію створення муніципального Дата-центру;

     -       підтримувати ініціативи щодо розвитку та поширення інформаційних технологій в місті Жидачеві.

     7.Очікувані результати виконання Програми

       

      Впровадження новітніх інформаційних технологій у діяльність Жидачівської міської ради, її виконавчого комітету, міських комунальних підприємств, установ та організацій посилить інтероперабельність інформаційно-комунікаційної інфраструктури органу місцевого самоврядування, тобто забезпечить здатність програмних та технічних ресурсів взаємодіяти і функціонувати з іншими програмними та технічними ресурсами без будь-яких обмежень в частині реалізації та доступу, що дозволить зменшити видатки, підвищити комунікативну взаємодію, оперативність прийняття рішень тощо.

      Функціонування web-ресурсу „Персональний кабінет” спростить доступ до адміністративних послуг. Зареєструвавшись у ньому, громадяни зможуть запланувати візит до Прозорого офісу, записатись до електронної черги, дистанційно замовити деякі адміністративні послуги, перевірити стан звернення громадян, перевірити відомості про земельні ділянки, інформацію про право власності та речові права тощо.

      Запровадження Муніципальної картки жидачівця є доцільним і раціональним для її використання у системі безготівкової оплати за комунальні послуги, для спрощення процедур отримання соціальних пільг та забезпечення адресних допомог, для   отримання   персонального   ідентифікатора тощо.

      Результатом успішного виконання Програми стане зростання прозорості та відкритості міської ради, зростання ефективності роботи муніципальної інформаційної системи, зростання швидкості прийняття управлінських рішень, розширення можливостей використання електронних документів, оперативне та якісне надання адміністративних і соціальних послуг населенню, наближення їх до вимог мешканців та європейських стандартів, збільшення кількості електронних сервісів та on-line послуг для громадян, забезпечення безпеки громадян, зменшення бюджетних витрат, що свідчить про доцільність використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та необхідність подальшого розвитку і поширення їх на території міста.

      8.Фінансове забезпечення Програми

       Фінансування Програми та реалізація її заходів здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів міського бюджету у межах передбачених у бюджеті м. Жидачева на відповідний рік та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

       Обсяги фінансування на реалізацію Програми уточнюються щорічно відповідно до розподілу коштів на виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на поточний рік, оскільки заходи Програми розвитку електронного урядування у Жидачівській міській раді є складовою частиною заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста.

       Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатку № 1, що є невід’ємною частиною цієї Програми.

       9.Впровадження, моніторинг та перегляд Програми

        Виконавчий комітет Жидачівської міської ради, організації, комунальні підприємства, установи, заклади, відповідальні за здійснення запланованих Програмою заходів, забезпечують їх реалізацію в повному обсязі та у визначені терміни.

        Заходи Програми можуть бути скориговані з урахуванням існуючої соціально-економічної ситуації, результатів моніторингу, в залежності від потреб та виходячи з реальних фінансових можливостей бюджету (визначається щорічно), а також у випадках змін в чинному законодавстві.

        Впродовж терміну виконання Програми рішеннями міської ради можуть вноситися зміни і доповнення до неї.

        1. Контроль за виконанням Програми

        Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія Жидачівської міської ради з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій.

        Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється представниками громадських організацій, за їх згодою, ініціативними групами мешканців.

         

        Секретар міської ради                                                         О.Лешковят

        Додати коментар: