gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програми розвитку культури у місті Жидачеві на 2016 – 2018 роки PDF Друк e-mail
Четвер, 28 січня 2016, 11:18

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

3 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.12.2015                                                           № 41                                                м. Жидачів

Про затвердження Програми розвитку

культури     у     місті     Жидачеві     на

2016 – 2018 роки

 

З метою створення сприятливих умов для формування творчої особистості, розкриття її здібностей, задоволення культурних, естетичних та духовних потреб мешканців міста Жидачева, керуючись статтею 144 Конституції України, підпунктом 22 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити Програму розвитку культури у місті Жидачеві на 2016 – 2018 роки (додається).
 2. Відділу фінансів і бюджету Жидачівської міської ради здійснювати фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджеті м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій і з гуманітарних питань, з питань молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення.

 

 

 

Міський голова                                                        В.Левко

 

 

 


 

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Жидачівської міської

ради від 24.12.2015 р. № 41

 

 

П Р О Г Р А М А

розвитку культури у місті Жидачеві

на 2016 – 2018 роки

 

 

 1. Загальна частина

 

       Культура міста – це цілісна система відтворення творчого, інтелектуального, духовного потенціалу його мешканців. Її розвиток нерозривно зв’язаний з відродженням і розвитком української національної культури, забезпеченням свободи творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та аматорської творчості, реалізацією прав громадян на доступ до культурних цінностей.

Провідним центром культури і дозвілля у місті Жидачеві є міський будинок культури „Папірник”, який споруджений в середині ХХ століття. Незабаром після його відкриття у 1955 році функціонувало вже понад 20 самодіяльних художніх колективів, серед них найбільш відомі і популярні духовий оркестр, драматичний гурток, хор, чоловічий і жіночий вокальні ансамблі, танцювальні ансамблі.

Сьогодні у цьому культурному і мистецькому центрі міста реалізують свої таланти і діти, і молодь, і ті кому за … Під керівництвом кваліфікованих керівників працюють народний вокально-інструментальний ансамбль „Галичани”, народний драматичний гурток „Живчик”, народний танцювальний ансамбль „Удеч”, та його молодша танцювальна група, народний духовий оркестр, вокальний ансамбль „Мальви”, вокально-інструментальний ансамбль „Український формат”, всього у будинку культури функціонує 20 гуртків. В останні роки для сприяння доступу глядачів до перегляду творів національної кінематографічної спадщини в будинку культури демонструються фільми вітчизняного виробництва, а також відомі фільми світового кіновиробництва. Демонстрація відомих і визнаних національних та іноземних кінематографічних творів сприяє утвердженню ідей гуманізму, загальнолюдських, національно – культурних та духовних цінностей, розвитку національної свідомості і естетичному вихованню городян.

На території міста функціонують і осередки культури районного підпорядкування, це Жидачівська дитяча музична школа та районний Народний дім, Жидачівська районна центральна бібліотека, Музей історії та мистецтва Жидачівщини, а також громадські організації, які співпрацюють з міськими установами і реалізують спільні культурно-мистецькі заходи.  

 

2.Обгрунтування необхідності розроблення Програми

   

  Розроблення Програми розвитку культури у місті Жидачеві на 2016 – 2018 роки (надалі – Програма) зумовлене необхідністю вдосконалення і підвищення ефективності роботи міських закладів, дотичних до галузі культури і мистецтва, спрямування її на розвиток культурних традицій міста, збереження історичних цінностей, створення максимально сприятливих умов для творчого формування особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної творчості та популяризації національних звичаїв та обрядів, організацію повноцінного, змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурного обслуговування населення.

  Ця Програма визначає основні напрями подальшого вдосконалення форм і методів проведення заходів, присвячених державним та місцевим святам, та стратегію укріплення позицій Жидачева, як культурного центру і в подальшому як одного з пунктів туристичного маршруту Львівщини. Програма має на меті підвищення культурного рівня та розширення кругозору мешканців міста через залучення їх в реалізації культурно-мистецьких програм і проектів, організацію концертів, театралізованих свят, тематичних заходів, фестивалів, виявлення талановитих і творчих особистостей, збереження, вивчення та подальший розвиток традиційної української та місцевої народної культури. Вона спрямована на забезпечення розвитку професійної та аматорської творчості, реалізацію прав мешканців міста на доступ до культурних цінностей, створення матеріальних і фінансових умов розвитку культури.

   

  3.Мета Програми

    

   Основною метою і завданням Програми є вдосконалення та підвищення рівня організації культурно-мистецьких заходів, забезпечення умов для суспільної і культурної самореалізації талановитих і творчих особистостей через проведення і підтримку різноманітних культурних програм і проектів, фестивалів і конкурсів, реалізацію комплексу культурно-освітніх програм і проектів для дітей та молоді, відродження, збереження і розвиток народних художніх промислів, зокрема і традиційно жидачівських, участь художніх колективів, окремих виконавців і майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва у різноманітних культурних проектах районного, обласного, державного і міждержавного рівнів.

    

   4.Основні завдання Програми

     

           Головна увага виконавчого комітету Жидачівської міської ради та відповідних профільних установ і організацій міста повинна бути направлена на поліпшення культурно-мистецького обслуговування мешканців міста, створення умов для задоволення його зростаючих духовних потреб, розвитку та підтримки творчих колективів, талановитої молоді, широкого залучення дітей та підлітків до культурних надбань, підвищення рівня виконавської майстерності учасників самодіяльної художньої творчості, проведення культурно-мистецьких заходів в рамках відзначення загальнодержавних, релігійних та професійних свят, участь у конкурсах різних рівнів та у міжнародних культурницьких проектах.

    Основними завданнями Програми є:

    -          підвищення культурно-освітнього рівня мешканців міста та надання їм якісних культурно-освітніх послуг;

    -          забезпечення рівних можливостей мешканців у доступі до культурних цінностей міста;

    -          відродження, збереження і пропаганда культурних надбань, народних традицій і духовних цінностей;

    -          створення умов для сприяння творчого розвитку особистості та реалізації її творчих можливостей;

    -          поліпшення кінообслуговування населення шляхом утвердження творами кінематографії ідеї гуманно-людських, національних, культурних та духовних цінностей, використання кращих творів кіномистецтва для виховання дітей та юнацтва;

    -          розбудова туристичної інфраструктури, максимальне використання культурних і рекреаційних ресурсів міста.

     

    5.Основні напрямки та заходи розв’язання завдань Програми

      

     Світ народної творчості, історія української культури, глибинні джерела класичної музики, розмаїття барв народної хореографії, естрадного танцю, пісні, самобутність самодіяльної художньої творчості, яскрава палітра майстрів живопису, народні промисли та традиційні ремесла – все це є напрямки реалізації завдань для розвитку культури у місті Жидачеві.

     Визначені завдання Програми передбачається розв’язати шляхом реалізації відповідних заходів:

     -          вдосконалення роботи відповідних міських установ, спрямованої на підвищення рівня культурно-мистецьких та розважальних заходів;

     -          сприяння в діяльності Музею історії та мистецтва Жидачівщини;

     -          створення нових гуртків художньої самодіяльності, клубів за інтересами, інших організаційних структур з метою розширення можливостей прояву і розвитку нововиявлених творчих талановитих особистостей;

     -          регулярне проведення тематичних, ювілейних, театралізованих концертів, культурно-масових розважальних заходів;

     -          організація і проведення заходів на відзначення державних, релігійних, місцевих і професійних свят;

     -          щорічна організація і проведення свята Дня міста;

     -          сприяння в організації і проведенні фестивалів, конкурсів, виставок культурно – мистецького та пізнавального спрямування;

     -          організація демонстрування фільмів вітчизняного виробництва, а також відомих фільмів світового кіновиробництва;

     -          організація у місті Жидачеві туристичного маршруту з акцентом на сентиментальний та релігійний туризм;

     -          участь художніх колективів, окремих виконавців і майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва у різноманітних культурно-мистецьких програмах і проектах районного, обласного, державного і міждержавного рівнів.

     6.Організація реалізації Програми

      Реалізація Програми покладається на виконавчий комітет Жидачівської міської ради та міський будинок культури „Папірник”, у партнерстві з Жидачівською дитячою музичною школою, районним Народним домом, Жидачівською районною центральною бібліотекою, міським центром творчості для дітей та молоді, громадськими організаціями, професійними і аматорськими культурно-мистецькими колективами тощо, які долучаються до реалізації цієї Програми

      Щорічно вказані заходи деталізуватимуться і конкретизуватимуться при прийнятті Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Жидачева на поточний рік.

      У випадку необхідності коригування цієї Програми відповідні зміни до неї вносяться рішенням Жидачівської ради.

      7.Очікувані результати виконання Програми

                  Виконання Програми сприятиме виявленню талановитих особистостей, збільшенню кількості залучених мешканців міста, незалежно від віку, до участі у гуртках художньої самодіяльності та в клубах за інтересами, підвищенню культурно – освітнього рівня мешканців, підвищенню рівня виконавської майстерності учасників аматорських колективів художньої творчості та культурно-мистецького обслуговування населення міста, забезпеченню доступності громадян до мистецьких творів, пам’яток історії, збереженню національних і місцевих народних традицій та популяризації і промоції міста..    

        

       8.Фінансове забезпечення Програми

         

        Фінансування Програми та реалізація її заходів здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів міського бюджету у межах передбачених у бюджеті міста Жидачева на відповідний рік та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

        Виділення коштів на реалізацію Програми буде здійснюватися щорічно відповідно до розподілу коштів на виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на поточний рік, оскільки заходи Програми розвитку культури є складовою частиною заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста.

        Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатку 1, що є невід’ємною частиною цієї Програми.

        9.Контроль за реалізацією Програми

         Контроль за виконанням Програми здійснюють постійні комісії Жидачівської міської ради з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій і з гуманітарних питань, з питань молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення.

            Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється представниками громадських організацій, за їх згодою, ініціативними групами мешканців.

         Секретар міської ради                                                   О.Лешков’ят

         Додати коментар: