gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програми співпраці з містами-партнерами міста Жидачева на 2016 – 2018 роки PDF Друк e-mail
Четвер, 28 січня 2016, 11:15

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

3 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.12.2015                                                             № 39                                               м. Жидачів

Про затвердження Програми співпраці

з містами-партнерами міста Жидачева

на 2016 – 2018 роки

З метою відкриття перспектив для розвитку ділових контактів, економічних інтересів, налагодження нових контактів, зміцнення існуючих зв’язків та поглиблення взаємовідносин міста Жидачева з містами України та містами інших держав, керуючись статтею 144 Конституції України, підпунктом 22 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити Програму співпраці з містами-партнерами міста Жидачева на 2016 – 2018 роки (додається).
 2. Відділу фінансів і бюджету Жидачівської міської ради здійснювати фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджеті м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій і з гуманітарних питань, з питань молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення.

 

 

 

Міський голова                                                         В.Левко

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Жидачівської міської

ради від 24.12.2015 р. № 39

 

 

П Р О Г Р А М А

співпраці з містами-партнерами міста Жидачева

на 2016 – 2018 роки

 

 1. Загальна частина

Програма співпраці з містами-партнерами міста Жидачева на 2016 – 2018 роки (надалі – Програма) визначає правові, організаційні і фінансові засади діяльності Жидачівської міської ради у сфері зовнішніх зв’язків, зокрема співпраці органу місцевого самоврядування з містами-партнерами, що реалізується на підставі Договору про налагодження партнерських контактів і співпраці та Меморандуму про налагодження співпраці з містами України та інших країн.

Програма розроблена у відповідності до Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та інших нормативно-правових актів.

Основою Програми є система заходів, виконання яких сприятиме реалізації євроінтеграційної політики на рівні міста, розвитку міжнародного співробітництва, подальшому розвитку і підвищенню рівня співпраці з іноземними містами-партнерами та налагодженню нових партнерських відносин з містами України та зарубіжжя.

2.Сучасний стан співпраці з містами-партнерами

  Жидачівська міська рада має більше як десятилітній досвід співпраці з містами-партнерами сусідньої Польщі. У 2004 році було підписано договір про налагодження партнерських контактів з польським містом Челядзь, у 2006 році – з містом Вієсіте (Латвія). У грудні 2009 р. Жидачівська міська рада розглянувши пропозиції бурмістра міста і гміни Загуж Підкарпатського воєводства (Польща) про наміри співпраці з містом Жидачів в рамках міжрегіонального співробітництва у сфері діяльності органів місцевого самоврядування та громадських організацій, культури, спорту та мистецтва прийняла рішення щодо укладення договору про партнерство між містами. У вересні 2011 року підписано договір про співпрацю з містами Домброва Тарновска (Польща) та Прнявор (Республіка Сербська Боснії і Герцеговини.

        За час міжнародного співробітництва відбулися обміни делегаціями обох сторін міст-партнерів у сфері обміну досвідом і вивчення діяльності органів місцевого самоврядування, обміну учнівською молоддю, участь у фестивалях, спортивних змаганнях.

  У тривожні часи Революції Гідності очільники міст-партнерів, їх мешканці висловлювали свою підтримку у боротьбі українського народу за суверенітет і незалежність, висловлювали бажання допомогти в межах своїх можливостей.

  У 2015 році в рамках Договору про співпрацю дума Вієсітського краю запропонувала прийняти на відпочинок під час літніх канікул дітей та членів сімей учасників антитерористичної операції на Сході України. Латвійська сторона повністю профінансувала проїзд, дозвілля і відпочинок учасникам української делегації, чим підтвердила цінність та надійність партнерських відносин між містами Жидачів та Вієсіте.  

  Одним з дуже важливих напрямків співпраці міста Жидачева в сучасних умовах, коли в Україні проходить процес об’єднання територіальних громад, що супроводжується змінами в адміністративно-територіальному устрої, є набуття практичного досвіду проходження цього шляху іноземними містами-партнерами, які запрошують до спільної участі в різних проектах та програмах під егідою Європейського Союзу тощо. В листопаді 2015 року дума Вієсітського краю (Латвія) запропонувала Жидачівській міській ради на умовах партнерства стати учасником нової програми Європейського Союзу Erasmus+, метою якої є навчання молоді основам місцевого самоврядування і яка повністю фінансується фондом. Всі новації, що впроваджуватимуться в систему управління, адміністрування сприятимуть якнайшвидшому досягненню європейських і міжнародних стандартів в системі місцевого самоврядування.

  Проте, незважаючи на позитивні моменти у сфері міжнародної співпраці, для підвищення її якості і результативності існують деякі перешкоди, зокрема: недостатній рівень активності у сфері співпраці депутатів, бізнесу, громадських організацій, відсутність належного фінансування, значна затратність часу і фінансів для оформлення виїзних документів тощо.

  Засобами цієї Програми планується активізувати співпрацю з містами-партнерами і максимально забезпечити сприятливі умови для виконання умов договорів про налагодження партнерських контактів.

   

  3. Мета Програми

  Метою Програми є започаткування нових, забезпечення розвитку та підтримання існуючих партнерських зв’язків з іншими містами України та зарубіжних країн для підвищення ефективності співпраці, взаємного обміну делегаціями та вивчення досвіду в сфері місцевого самоврядування та інших сферах суспільного життя через систему заходів і завдань, виконання яких сприятиме впровадженню і виконанню цієї Програми.

   

  4. Завдання Програми

   

        Основними завданнями Програми є:

  -          організація співпраці з органами місцевого самоврядування та депутатським корпусом міст-партнерів міста Жидачева, інших міст в Україні та поза її межами у відповідності до укладених договорів про налагодження партнерських контактів;

  -          організація офіційних візитів делегацій міста Жидачева за кордон з представників депутатського складу та посадових осіб міської ради, представників міських установ, організацій, громадських організацій;

  -          організація міжнародних обмінів учнівськими та молодіжними делегаціями;

  -          організація прийомів делегацій міст-партнерів, інших міст в Україні та поза її межами;

  -          організація, підготовка і проведення спільних культурно-мистецьких та просвітницьких заходів (День міста, фестивалі, семінари, конференції тощо).

   

  5. Шляхи і засоби реалізації Програми

   

  Реалізацію завдань Програми здійснює виконавчий комітет Жидачівської міської ради, який є координатором дій структурних підрозділів і працівників апарату міської ради, міських установ та організацій, спрямованих на впровадження і виконання Програми.

  Шляхи впровадження Програми:

  -          організація ділових зустрічей з представниками офіційних делегацій у місті Жидачеві;

  -          організація перебування офіційних делегацій у м. Жидачеві (проживання, харчування);

  -          організація ознайомчих і пізнавальних турів-екскурсій представникам офіційних делегацій по місту Жидачеву, по Львівській області, по історичних місцях та інших областях України (транспортні послуги);

  -          придбання сувенірів, подарунків, промоційної продукції;

  -          інші заходи, здійснені в рамках реалізації Програми (послуги туристичних гідів, послуги щодо письмового та усного перекладів тощо).

             

  6.Очікувані результати виконання Програми

   У результаті виконання Програми очікується:

   -          підтримання і розвиток зв’язків та формування нових моделей співпраці з містами-партнерами міста Жидачева;

   -          встановлення нових ділових контактів з містами України та містами інших країн;

   -          участь міста Жидачева в особі Жидачівської міської ради у міжнародних проектах і програмах у сфері місцевого самоврядування, культури, соціального спрямування тощо;

   -          покращення інвестиційного клімату та налагодження бізнесових контактів;

   -          вивчення і впровадження в практику ідей та практичного досвіду у різних сферах господарської діяльності;

   -          набуття досвіду і впровадження новацій в роботу міської ради;

   -          промоція міста Жидачева і поширення його привабливості та позитивного іміджу в Україні і за кордоном як міста культурного і привабливого;

   -          пропагування української культури і народних трацій та ознайомлення з культурою і звичаями інших народів.

   Обмін молодіжними (учнівськими) делегаціями стимулюватиме до більш глибокого вивчення іноземних мов, історії держав та міст, сприятиме знайомству і налагодженню безпосередніх дружніх стосунків між молоддю міст-партнерів. Молодь м. Жидачева матиме можливість презентувати нашу державу у Європі, знайомитися з культурою та історичною спадщиною інших держав, розширювати свій кругозір.

   7.Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

    в участі та реалізації Програми

    Програма сприятиме забезпеченню рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень щодо пріоритетів партнерства і співробітництва між містами, що у перспективі забезпечить покращення добробуту та якості життя членів громади міста Жидачева.

    Гендерний вимір буде враховуватися на всіх етапах планування, реалізації та оцінки Програми.

    Перш за все, буде забезпечено принцип гендерного паритету у складі робочих груп, делегацій, які будуть приймати участь у реалізації заходів для досягнення цілей і мети Програми.

    Жінки і чоловіки братимуть рівноправну участь у заходах, спрямованих на виконання основних завдань Програми, зокрема, в обміні досвідом щодо діяльності органів місцевого самоврядування, підприємницької діяльності, здійснюватимуть оцінювання заходів з точки зору їх впливу на забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та можливостей рівного доступу до послуг і ресурсів, які закладені в даній Програмі.

    8.Обсяги та джерела фінансування Програми

     Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету м. Жидачева в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік, інших передбачених законом джерел. Обсяги фінансування Програми уточнюються щороку.

     Програма не потребує створення додаткових матеріально-технічних ресурсів.

     Фінансування заходів спрямованих на реалізацію Програми може здійснюватися за рахунок коштів спонсорів, меценатів, міста-партнера, міжнародної технічної допомоги і грантів, проектів, інвестиційних коштів, інших джерел, не заборонених діючим законодавством.

     Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатку 1, що є невід’ємною частиною цієї Програми.

     9.Контроль за реалізацією Програми

      Контроль за виконанням Програми здійснюють постійні комісії з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій і з гуманітарних питань, з питань молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення.

      Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється представниками громадських організацій, за їх згодою, ініціативними групами мешканців.

      10.Прикінцеві положення

       За результатами аналізу виконання програмних заходів з урахуванням загальної соціально-економічної, внутрішньо- та зовнішньо-політичної ситуації в країні, змін у діючому законодавстві, що можуть мати місце в ході реалізації Програми, допускається коригування її заходів.

       Впродовж терміну виконання Програми рішенням міської ради можуть вноситися зміни і доповнення до неї.

        

       Секретар міської ради                                                   О.Лешков’ят

       Додати коментар: