gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)
П Р О Т О К О Л громадських слухань щодо врахування громадських інтересів для вирішення питання «Про укладення угод щодо захоронення твердих побутових відходів Друк
Середа, 17 травня 2017, 16:53

П Р О Т О К О Л

 

громадських слухань щодо врахування громадських інтересів для вирішення питання

«Про укладення угод щодо захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові та у прилеглих до м. Жидачева населених пунктах Жидачівського району, на сміттєзвалищі у м. Жидачеві на вул. Заводська, 1»

 

 

15 травня 2016 року                                                                                           м. Жидачів

 

 

Громадські слухання відбулися 15 травня 2017 року у приміщенні сесійного залу Жидачівської районної ради (м. Жидачів, вул. Шашкевича, 2, другий поверх) за участі міського голови м. Жидачева В.Левка, заступника міського голови, голови дорадчого комітету з провадження громадських слухань Я.Гаврильчука, секретаря міської ради, відповідальної за проведення громадських слухань О.Лешков’ят, депутата Львівської міської ради, радника міського голови м. Львова І.Рудницького, начальника управління житлово-комунального господарства Львівської ОДА Т.Зозулі, директора приватного підприємства «Гігаджоуль» К.Чернера, заступника директора приватного підприємства «Гігаджоуль» О.Куцели, начальника відділу екологічної експертизи, нормування атмосферного повітря та поводження з відходами департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Н.Сороки, керівника ТзОВ «Спецавтотранс-Львів» О.Годунька, депутатів районної, міської рад, громадського екологічного інспектора А.Кобетяка, представників громадських організацій, мешканців міста Жидачева та Львова (всього на початок слухань 45 осіб).

 

Початок слухань – 16.00 год.

 

На громадських слуханнях ВИСТУПИЛИ:

 

В.Левко – про розпорядження від 05.05.2017 р. «Про проведення громадських слухань щодо

укладення угод про захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові та у прилеглих до м. Жидачева населених пунктах Жидачівського району». Головне питання цих громадських слухань: чи приймати тверді побутові відходи (надалі – ТПВ), які утворюються у м. Львові, та у населених пунктах Вільховецької, Зарічанської, Бережницької, Млиниської, Володимирецької сільських рад і Гніздичівської об’єднаної територіальної громади Жидачівського району? Пропонується також розглянути пропозиції директора приватного підприємства «Гігаджоуль» К.Чернера щодо поводження з ТПВ та утримання сміттєзвалища у м. Жидачеві. Громадські слухання носять рекомендаційний характер. Висновки і пропозиції громадських слухань будуть розглянуті на найближчій сесії міської ради.

 

Я.Гаврильчук – на виконання розпорядження у відповідності до статті 18 Статуту територіальної громади м. Жидачева 10.05.2017 р. на засіданні дорадчого комітету було розроблено рекомендації з провадження громадських слухань «Про укладення угод щодо захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові та у прилеглих до м. Жидачева населених пунктах Жидачівського району, на сміттєзвалищі у м. Жидачеві на вул. Заводська, 1», які були оприлюднені для ознайомлення з ними.

            Рекомендації дорадчого комітету з провадження громадських слухань «Про укладення угод щодо захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові та у прилеглих до м. Жидачева населених пунктах Жидачівського району, на сміттєзвалищі у м. Жидачеві на вул. Заводська, 1»:

 

 1. Прийняти до відома інформацію щодо небезпечної санітарно-епідеміологічної ситуації, що склалася у м. Львові через надмірне накопичення невивезених побутових відходів на вулицях, і вимагає невідкладного вжиття заходів по захороненню твердих побутових відходів (надалі – ТПВ), що утворилися у м. Львові, на діючих сміттєзвалищах Львівської області.

Для вирішення цієї екологічно та епідеміологічно небезпечної проблеми Львівська громада просить партнерської допомоги у громад області, які на своїй території мають діючі сміттєзвалища.

2.Відзначити, що стан сміттєзвалища в м. Жидачеваі потребує вдосконалення й покращення шляхом облаштування і оснащення відповідними технологічними та технічними засобами з його подальшою рекультивацією. На цю мету необхідне залучення значних додаткових коштів, що гарантує Меморандум про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані полігони/звалища захоронення твердих побутових відходів, щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у м. Львові (надалі – Меморандум), укладений 21.04.2017 р.,

3.Доручити міському голові м. Жидачева В.Левку від імені Жидачівської міської ради відповідно до Меморандуму укласти угоду з Львівською міською радою на предмет захоронення на сміттєзвалищі у м. Жидачеві на вул. Заводська, 1 твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові, з наступними обов’язковими зобов’язаннями Львівської міської ради:

  3.1.   обсяг захоронення ТПВ, які утворюються у м. Львові, не може перевищувати 20 тонн в добу протягом 5 робочих днів в тиждень;

  3.2.   надання технічної допомоги сміттєзвалищу у м. Жидачеві для забезпечення належного захоронення ТПВ з м. Львова;

  3.3.   виділення коштів у 2017 – 2018 рр. для покращення матеріально-технічної бази (придбання сміттєвоза, бульдозера (екскаватора) та проведення робіт з рекультивації сміттєзвалища у м. Жидачеві;

  3.4.   фінансування об’єктів соціально-економічного розвитку м. Жидачева згідно погодженого переліку об’єктів та графіка їх фінансування, що є невід’ємною частиною угоди;

  3.5.   термін дії угоди щодо захоронення ТПВ, що утворюються у м. Львові 24 (двадцять чотири) місяці з дня її підписання сторонами (або інші пропозиції щодо терміну дії угоди ).

  4.Звернутися у Львівську обласну державну адміністрацію в рамках Меморандуму щодо перероблення ТПВ зі сміттєзвалища у м. Жидачеві та утворених відходів у м. Жидачеві на новозбудованих обласних комплексах утилізаціх (перероблення) побутових відходів.

  5.Звернутися у Львівську обласну раду в рамках Меморандуму щодо виділення коштів у 2017 – 2018 рр. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на покращення матеріально-технічної бази та рекультивацію сміттєзвалища у м. Жидачеві, на якому здійснюватиметься складування ТПВ, що утворюються у м. Львові.

  6.Доручити начальнику Жидачівського МВУКГ Петрінцю В.В. укласти угоду з фізичною особою-підприємцем Колегою Мар’яною Ігорівною на предмет захоронення ТПВ на сміттєзвалищі у м. Жидачеві, які утворені у прилеглих до міста Жидачева населених пунктах Жидачівського району в обсягах не більше 120 тонн в місяць терміном на два роки (або інші пропозиції щодо терміну дії угоди ).

  7.Доручити виконавчому комітету Жидачівської міської ради:

   7.1.   згідно діючого законодавства створити при Жидачівській міській раді громадську раду з питання захоронення ТПВ на сміттєзвалищі у м. Жидачеві та розроблення стратегії поводження з ТПВ у м. Жидачеві;

   7.2.   з метою впровадження роздільного способу збору ТПВ розробити оновлену схему санітарної очистки м. Жидачева відповідно до вимог діючого законодавства в галузі поводження з відходами;

   7.3.   отримати від Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА та Державної екологічної інспекції у Львівській області висновків про можливість   додаткового прийняття щоденно протягом двох років до 20 тонн ТПВ, які утворюються у м. Львові, для захоронення їх на Жидачівському сміттєзвалищі. Об’єм додаткового захоронення ТПВ на Жидачівському сміттєзвалищі на рік становитиме 7300 тон, а на два роки 14600 тон відходів.

    

   І.Рудницький – на цей момент у Львові накопичилась велика кількість невивезених ТПВ, біля сміттєвих майданчиків місцями знаходиться 5-7 тис. тонн сміття. Частково сміття вивозиться відповідно до угод за межі області, але було вирішено звернутися до своїх земляків – міст області, на території яких є сміттєзвалища, за допомогою у вирішенні питання розміщення ТПВ, які утворюються у Львові. Це питання особливо гостро постало у зв’язку з потеплінням. Зараз у Львові йдуть роботи до підготовки запуску сортувальної лінії і сміттєспалювального заводу на базі ТЕЦ-2. Просимо прийняти сміття зі Львова. За цю послугу Жидачеву будуть перераховані відповідні кошти.

    

   В.Вітів (мешканка м. Жидачева), Любомира Петрівна (мешканка м. Львова, уродженка м. Жидачева) в Жидачеві і без львівського сміття важка екологічна ситуація, жидачівське сміттєзвалище не придатне для прийняття додаткового сміття, поблизу річка, водозабір, не можна допустити, щоб у Жидачеві повторилася трагедія Грибович, не можна допустити, щоб Жидачів затопили сміттям, і ніякі кошти не є цьому оправданням. Є інформація, що у Жидачів завозиться більше ТПВ і не тільки у вівторок і п’ятницю, а це дуже обурює мешканців Жидачева. Сміттєзвалище негативно впливає на екологічну ситуацію в місті, а значить на здоров’я людей, зокрема дітей. Пропонуємо не завозити львівське сміття у Жидачів, а завозити його на сміттєзвалища інших міст.

    

   І.Рудницький – весь світ навчився цивілізовано поводитися зі сміття. Якщо дотримуватися технології його захоронення, то сміттєзвалище ніякої небезпеки не несе. Ми просимо Жидачів приймати 2-3 машини (20-30 тонн) львівського сміття в день.

    

   О.Годунька – наша компанія завозить у Жидачів по 2 машини сміття зі Львова у вівторок і п’ятницю і згідно угоди у ці дні обслуговує Жидачів, зокрема збирає сміття зі всіх контейнерів у місті і вивозить його на сміттєзвалище. Крім цієї безоплатної послуги у місто перераховується субвенція за приймання сміття та плата за його складування, це відповідно 500 грн і 170 грн за кожну тонну львівських ТПВ. Щодо завезення зі Львова більшої кількості машин з ТПВ, то це не правда. Просимо допомогти Львову, бо в місті щодня утворюється 600 тонн сміття, яке через закриття Грибович треба кудись вивозити. Ця ситуація склалася раптово, але Львів активізував свою роботу спрямовану на організацію утилізації сміття.  

    

   Т.Зозуля – всі машини, які завозитимуть сміття у Жидачів будуть відслідковуватися. Крім цього для більш дієвого і достовірного контролю пропонується створити громадську раду.

   А.Кобитяк – 26.10.2016 р. державна екологічна інспекція провела перевірку жидачівського сміттєзвалища. Заключний акт перевірки невтішний. Додаткове складування сміття у Жидачеві призведе до забруднення води, що подається мешканцям міста. На сьогодні є підстави для закриття сміттєзвалища. Днями «задимів» комбінат, а димовловлювачі відсутні.

    

   Н.Сорока – щоб впорядкувати сміттєзвалище, відвести інфільтрат необхідні немалі кошти. Виконання умов меморандуму дає можливість містам, які приймають сміття зі Львова, отримати немалі кошти для впорядкування своїх сміттєзвалищ.

    

   Я.Гаврильчук – для довідки: сміттєсортувальна лінія коштує 4-5 млн. грн і для її повноцінної роботи треба 20,0 тис. тонн сміття.

    

   М.Лаврись – всі роботи необхідно проводити так, щоб все було безпечно для життя. Згідно ДБН полігони для розміщення ТПВ повинні розміщуватися не ближче 3 км від річки. Думаю, що складування додаткового сміття, що утворюється у м. Львові завдасть великої шкоди здоров’ю людей, екології, хоча від завезення львівських ТПВ є фінансова вигода.

    

   Н.Кореновська – залишіть в спокої наш рідний зелений Жидачів, люди проти розміщення у місті львівського сміття.

    

   Любомира Петрівна (мешканка м. Львова, уродженка м. Жидачева) є проблема, Львову треба допомогти, але не зарахунок нас, у Жидачеві не можливо прийняти 20 тонн сміття щодня.

   В.Яценко – вода стає непридатною для пиття, чи готові ви забезпечити нас чистою водою.

    

   І.Рудницький – дивуюся львів’янці, яка проти прийняття сміття у Жидачеві.

    

   Т.Зозуля – якщо Жидачів погодиться приймати по 20 тонн сміття зі Львова в день, то це додаткові кошти Жидачеву в сумі понад 3 млн. грн.

    

   М.Микитин – коли і чому виникло питання вивозити сміття зі Львова на сміттєзвалища на території Львівської області.

    

   І.Рудницький – 2/3 львівського сміття вивозять у Дніпропетровську, Хмельницьку, Київську області. В будь-якому випадку Львів впорається зі сміттям, але сьогодні Львів можуть закрити, тому просимо у вас допомоги.

    

   К.Чернер – про вирішення проблеми зі сміттям в Австрії, Чехії, про його досвід роботи з ТПВ, пропозиції щодо впорядкування сміттєзвалища у Жидачеві, його рекультавації, встановлення сміттєсортувальної лінії, установки для відкачування метану, готовий забрати частину сміттєзвалища площею 6,0 га (вся площа сміттєзвалища складає приблизно 12,0 га), яка буде очищена, на якій вироблятимуть компост, створить робочі місця.

    

   О.Гаврильчук – в Європі існує тенденція спалювання відходів, чи це правильно? Сміттєзвалище розташоване близько біля річки.

    

   К.Чернер – це правда і це добре, в Європі у 27 країнах вирішили сортувати і спалювати сміття, так зараз робити в України – це дорого. Для України зараз краще сортувати сміття і правильно його складувати, наступний корк – спалювання сміття. Питання захисту річки від дії сміттєзвалища вирішується будівництвом відповідної захисної споруди.

    

   І.Костирко – яка була б потужність заводу по утилізації сміття у Жидачеві, його вартість, якою мала би бути участь міста в реалізації такого проекту, тривалість реалізації проекту.

    

   К.Чернер – я не можу впливати на ваші рішення щодо прийому сміття.  

    

   Любомира Петрівна (мешканка м. Львова, уродженка м. Жидачева) чому ви обрали Жидачів, як місце, де можна сортувати сміття?

    

   К.Чернер – сміттєзвалище у Жидачеві ми можемо привести до європейських стандартів і показати як взірець.

    

   І.Костирко – чи може Жидачів ще приймати сміття і скільки? Я переживаю за Жидачів і хочу допомогти Львову, і якщо ми можемо допомогти Львову, то ми мусимо допомогти Львову, але треба думати і про нас. Якщо можна отримати кошти і додатковим заходами продовжити строк експлуатації нашого сміттєзвалища то питання можна вирішувати позитивно.

    

   С.Багрій – є проблема, крім львівського сміття є питання жидачівського сміття, його треба сортувати, сміттєзвалище розміщене біля річки, але ми його не перенесемо, тому з жидачівським сміттєзвалищем треба робити порядок.

    

   В.Левко – звинуватили, що влада не була на сміттєзвалищі – це не правда, те, що на сміттєзвалищі є недоліки – це факт, факт і те, що жодне сміттєзвалище у Львівській області не відповідає нормам. Фактично жидачівське сміттєзвалище має площу 11,0 га, сміття целюлозно-паперового комбінату складувалося будь-як. Для впорядкування сміттєзвалища треба кошти, мешканці Жидачева сплачують за сміття 6,90 грн в місяць з 1 особи – це малі кошти. Можливі шляхи залучення коштів, зокрема інвестрів, але на сьогодні результату нема. Щодо прийому у Жидачеві львівського сміття, то таке рішення буде приймати сесія міської ради. Питання чи відмовитися від львівського сміття буде винесене на рейтингове голосування цих громадських слухань. Ми звернулися у Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА та Державної екологічної інспекції у Львівській області длдя отримання висновків про можливість   додаткового прийняття ТПВ, які утворюються у м. Львові, для захоронення їх на Жидачівському сміттєзвалищі. Можемо розглядати питання про прийняття 20 тонн ТПВ протягом 5 робочих днів в тиждень, тоді можна укладати угоду на міжбюджетні трансферти 500 грн за 1 тонну сміття на розвиток інфраструктури Жидачева та плату в сумі 170-200 грн за 1 тонну сміття Жидачівському МВУКГ на витрати для захоронення ТПВ, крім цього Львівська обласна рада та Львівська облдержадміністрація будуть виділяти кошти на природоохоронні заходи з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (надалі – ОНПС). Для рекультивації сміттєзвалища у Жидачеві у 2017 році ми дали запит Львівській ОДА на 1,0 млн. грн, необхідно розробити проектну документацію з рекультивації. На цей момент з обласного фонду ОНПС міській раді виділено 1,7 млн. грн для придбання сміттєвоза. Але ще потрібні кошти на придбання бульдозера (екскаватора), для ремонту під’їзної дороги, на винесення з території комбінату водогону. Для гарантії виконання умов договору зі сторони Львова пропонуємо укласти договір на приймання сміття зі Львова до 31.12.2017 року з умовою його пролонгації при виконанні зобов’язань або можливістю розірвати цю угоду в односторонньому порядку, якщо Львів не виконає своїх зобов’язань. Пропозиція К.Чернера цікава, але передати йому частину сміттєзвалища для проведення сміттєзвалища може тільки комбінат – власник сміттєзвалища і користувач земельної ділянки, на якій воно знаходиться. Щодо клопотання навколишніх сіл приймати їх ТПВ на жидачівське сміттєзвалище, то їм необхідно допомогти.

   Результати рейтингового голосування:

    

   -        не приймати на жидачівське сміттєзвалище ТПВ, які утворюються у м. Львові – «за» 15 осіб;

   -        приймати на жидачівське сміттєзвалище по 2 машини 2 рази в тиждень (вівторок, п’ятниця) ТПВ, які утворюються у м. Львові, з одночасним вивезенням на сміттєзвалище львівським перевізником «Спецавтотранс-Львів» сміття з контейнерів у Жидачеві – «за» 18 осіб;

   -        приймати на жидачівське сміттєзвалище по 2 машини 5 робочих днів в тиждень ТПВ, які утворюються у м. Львові, з додатковими умовами в договорі щодо коштів на розвиток інфраструктури м. Жидачева тощо – «за» 0 осіб;

   -        приймати на жидачівське сміттєзвалище ТПВ, які утворюються в прилеглих до м. Жидачева населених пунктах Жидачівського району – «за» 25 осіб.

    

   Голова дорадчого комітету ___________________ Я.Гаврильчук

    

   Секретар громадських слухань ________________ О.Лешков’ят                    

   Додати коментар: