gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)
І ПОСАДИТИ ДЕРЕВО

dub2

Мешканці Жидачева добре знають крислатого дуба, що росте на розі вулиць І. Мазепи та Кобзаревої. Та більшість цікавиться – хто ж посадив це дерево, скільки йому років?

Історією цього дуба зацікавився Ярослав Гаврильчук, заступник міського голови м. Жидачева. І ось що йому вдалося дізнатися від одного з мешканців нашого міста – Андрія Снігури, котрому історію старого дуба розповів його батько – Снігура Йосиф Андрійович.

Молодий дуб було висаджено ще за часів Австро-Угорської імперії на земельній ділянці, яка на той час належала родині Снігурів, де й знаходився їхній дім. І посаджене це деревце було не випадково, а на честь доброї події у родині: народження сина Андрія – дідуся нашого оповідача. Цілком, як у народній приповістці, –  збудуй дім, народи сина, посади дерево. Дубок було висаджено приблизно у 1877 році. Тож дереву – 140 років.

У 1970-их роках, коли розпочалося будівництво багатоквартирних будинків на вулицях Кобзаревій, І. Мазепи, Шкільній, дім сім'ї Снігурів було знесено, і вони звели новий у мікрорайоні «Гора». А дуб залишився красуватися на земельній ділянці загального користування, що належить жидачівській територіальній громаді. Та цілком справедливо й надалі вважати цей дуб родинним деревом Снігурів, який заслуговує і на власну назву «Андріїв дуб».

У нашому давньому місті є не одне таке пам’ятне дерево, тож просимо вас, дорогі жидачівці, ділитися своїми історіями про цікавинки древнього Удеча.

IMG_0454

dub1

dub

dub3


Додати коментар: