gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАДАННЯ ЖИДАЧЕВУ МАГДЕБУРЗЬКОГО ПРАВА

magdeburg18_1

ЖИДАЧІВ - районний центр Львівської області - розташований на річці Стрий.

Найдавніші поселення на території міста простежуються вже понад 20 тисяч років, про що свідчать археологічні знахідки. Перша літописна згадка про місто датується 1164 роком і пов’язана вона з великою повінню, яка потопила багато людей та возів з сіллю, які йшли з Удеча. Вже у ХІІ столітті місто сформувалося як потужний торгівельний центр і відігравало значну роль в економічних зв’язках Галицько-Волинської Руси з Київською Руссю та західними і причорноморськими країнами. Через Жидачів проходив важливий торговий шлях із Сходу на Захід. Крім того, завдяки судноплавним в той час Дністру та Стрию, Жидачів був звязаний зі столицею Галицько-Волинської Руси – містом Галичем, з придунайськими містами та морським портом Київської Руси – Олешшям. Жидачівські купці вели жваву торгівлю також з містами Польщі, Німеччини, Угорщини та інших країн.

            Польсько-литовський король Владислав Ягайло у 1393 році в день св. Апостола Матвія (21 вересня) у Кракові видає привілей, у якому є пункти і для міста Жидачева, а саме:

  • після скасування польського та руського права вводиться право тевтонське чи магдебурзьке;
  • чинш з 60 франковських ланів, як належиться, заноситься до королівської казни, з яких то два на церкву, 4 на громадські пасовища міста Жидачева, і все підлягає цивільній юрисдикції;
  • місто має право на площі будь-якої суботи проводити базари і це має мирно зберігатися і захищатися;
  • ятки повинні розміщуватися в радіусі не ближче, ніж на 1000 кроків як від ремісників, так і від їхньої торгівлі і це не зашкодить цивільному процвітанню, а всіляким способом сприятиме стабілізації.

(З архівної довідки, виданої Центральним державним історичним архівом України у м. Львові 23.07.1998 р. за № 251).

            Магдебурзьке право сприяло економічному розвитку міста Жидачева, яке у той час було одним із найбільших міст Галичини, мешканці якого торгували сіллю, займались землеробством і ремісництвом.

            У ХІV столітті Жидачів стає центром Жидачівської землі або князівства, межі якого сягали до м. Долини (нині Івано-Франківська область), де виробляли сіль. Представники Жидачівської землі у 1410 році брали участь у відомій Грюнвальдській битві, і в пам’ять про цю подію одна з вулиць міста має назву Грюнвальдська.

            Цьогоріч Жидачів святкуватиме 625 років з часу надання місту Магдебурзького права. Ця пам’ятна дата відповідно до постанови Верховної Ради України ,,Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році’’ від 08.02.2018 р. № 2287-VIII відзначатиметься на державному рівні.

Додати коментар: