gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

В ЗОНІ АТО/ООС ЗАГИНУВ НАШ ЗЕМЛЯК – ТАРАС МАТВІЇВ Друк
Субота, 11 липня 2020, 20:37

Taras_Matviiv_20 

 

З сумом повідомляємо про тяжку для нас усіх втрату. За інформацією прес-служби 24 ОМБр імені короля Данила, 10 липня 2020 року близько 20.00 години позицію, якою командував молодший лейтенант Тарас Матвіїв, в районі села Троїцьке, Попаснянського району атакували окупанти. Били зі 120 мм мінометів. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Бліндаж загорівся і частково обвалився. Тарас першим кинувся на допомогу побратимам. Витягнув двох своїх бійців назовні і відніс в безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса.

Матвіїв Тарас Тарасович народився 18 лютого 1989 року на Волині, згодом сім’я переїжджає до Жидачева. Після закінчення середньої школи у 2006 році вступив на навчання до Львівського національного університету імені І.Франка, який закінчив у 2011 році, здобувши фах журналіста. Працював на телеканалах Києва та мас-медіа Львівщини. Коли почався Майдан, зрозумів, що однієї журналістики йому замало. У 2013-2014 роках був учасником Революції Гідності. Згодом разом з групою активістів розшукував безвісті зниклих майданівців. З початком російської агресії допомагав війську.

Наприкінці 2014-го усвідомив, що йому замало лише волонтерської діяльності, збору коштів і ресурсів. Поставив собі за мету потрапити у Збройні сили або ж до лав добровольців. Навесні 2015 року вступив до лав окремої добровольчої частини «Карпатська Січ» і обороняв наші позиції в Пісках, Водяному, Опитному, Первомайському. Пізніше був обраний депутатом Жидачівської районної ради, але його все одно тягнуло на фронт – Тарас не міг пробачити ворогу за загиблих товаришів. З вересня 2018 року вступив на курси лідерства Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, щоб стати офіцером Збройних сил України. В 2019 році направлений для подальшого проходження військової служби до 24 ОМБр імені короля Данила.

Крім того, усім землякам відома його активна і результативна громадська діяльність. Саме Тарас Матвіїв був одним з ініціаторів проведення військово-патріотичних вишколів «Лицар Удеча» та відомого на всю Україну Удеч-фесту «Івана Купала». З його ініціативи з’явилися тренажерний майданчик під відкритим небом, дитячий ігровий простір «Веселий мурашник».

Ось інші яскраві приклади із громадської та політичної діяльності Тараса Матвіїва. У рідному Жидачеві разом із однодумцями заснував ГО “Народний легіон”, розгорнув рух “#Стоп_лісоцид”. Піднімав проблеми вирубки лісів у своєму районі та області зокрема. Боровся із нелегальним гральним бізнесом. Завдяки його боротьбі були відкриті кілька кримінальних проваджень і, як наслідок, – вилучення гральних автоматів у місті.

Тарас був розробником районної програми патріотичного виховання молоді. Співрозробник програми туристичного розвитку Жидачева та мікропроєктів у рідному місті. Ініціатор створення Центру громади Жидачева. Ідейник залучення громади у процеси міста. Ініціатор запровадження електронних петицій у Жидачеві та громадського бюджет.

Ініціатор відродження місцевої футбольної команди «Авангард». Активний учасник фанатського руху команди. Творець та активний учасник громадських акцій, виставок зброї, унікальної експозиції у музеї історії та мистецтва Жидачівської землі, присвяченої Революції Гідності та АТО, дитячих турнірів, благодійних ярмарків та акцій. Активно відвідував школи із лекціями-спогадами про Революцію Гідності та російсько-українську війну.

Один із творців муралу вірша Героя Небесної сотні Богдана Сольчаника на багатоповерхівці, що на вулиці Козаревій у Жидачеві.

А скільки ще нових проєктів було заплановано втілити…

Волонтер і доброволець, депутат і громадський діяч, журналіст і майданівець, активний і небайдужий громадянин нашої країни та справжній офіцер – це все про нашого Тараса, який назавжди залишиться в нашій пам`яті.

У квітні цього року, немов заповіт на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук, Тарас написав: «Прошу. Не віддавайте свої свободу і права через паніку та страх. Потім їх доведеться повертати кров'ю».

А про свій військовий вибір Тарас говорив: «В мене не стоїть ціль дорости до генерала. В мене ціль на своєму рівні, як командира взводу, просто працювати якісно, робити максимально все залежне від мене, виконати свій обов’язок до останку і «віддячити» противнику за всіх товаришів, яких я втратив».

Командування частини та побратими Тараса ініціювали процедуру подання молодшого лейтенанта Матвіїва Тараса Тарасовича на звання Героя України, яке він заслужив по праву.

Також Тарас вів власний блог. Подумки побути з ним поряд Ви завжди можете за посиланням: https://www.lmn.in.ua/blogs/taras-matviyiv/…

Жидачівська міська рада щиро співчуває родині загиблого героя і розділяє всю гіркоту втрати. Ми не маємо права забути, що у нас триває війна. І життя наших захисників, які покладені на вівтар війни, не дарма. Герої не вмирають!

Додати коментар: