gototopgototop
     Податки і збори на території міста Жидачів на 2017 рік: - єдиний податок (тут); податок на не рухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут); - плата за землю (тут); - транспортний податок (тут); - туристичний збір (тут) ***  Про виконання міського бюджету за 2016 рік (тут) *** Повідомлення про зміну діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (тут) *** Увага! з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в місяць - 3200 грн., мінімальний страховий внесок в пенсійний фонд - 704 грн. *** Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) 

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Карти міста Жидачева

Календар новин

 сер   вересень 2017   жов

нпвсчпс
   1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Julianna Walker Willis Technology
ПЕРШІ ПРАКТИКИ СОРТУВАННЯ ВІДХОДІВ У ЖИДАЧЕВІ Друк
Середа, 14 червня 2017, 15:22

-sortuvaniya_smittya_u_liceyi- Щоб припинити процес накопичення відходів та засмічення територій Жидачева, необхідно навчитись правильно поводитися зі сміттям. Найкращим методом, який дозволяє значно зменшити кількість відходів, є їх розподіл на різні елементи, тобто – сортування.

Сортоване сміття можна переробити — воно автоматично перестає бути сміттям, а натомість стає корисною сировиною.

З січня 2018 року на загальнодержавному рівні законодавчо буде заборонено захоронювати на сміттєзвалищах несортоване, не перероблене сміття. Тобто відходи, які підлягають вторинній переробці (скло, полімери, папір та інші), повинні будуть збиратися окремо та передаватися на утилізацію. В іншому випадку, як гласить норма закону «Про відходи», громадяни і організації за несортоване сміття штрафуватимуться.

Тому вже сьогодні треба бути готовими до впровадження закону. І починати варто зі своєї оселі, свого робочого місця.

Нещодавно стало відомо, що в Жидачівському професійному ліцеї (в навчальних корпусах, гуртожитку) учнів навчають розділяти сміття на папір, пластик і загальні відходи.

У приміщеннях встановлені невеличкі контейнери з відповідним маркуванням, інформаційні стенди про методику сортування та проводиться роз’яснювальна робота педагогами навчального закладу.

-sortuvaniya_smittya_u_liceyi-1 Органічні відходи (залишки овочевих культур, бур'яни) під впливом бактерій стають перегноєм. Згодом органічна маса, «співпрацюючи» з каліфорнійським черв`яком перетворюється в біогумус, який при застосуванні певних технологій перетворюється на багате органічними гуматами екологічне добриво.

Виготовлене власноруч добриво ліцей використовує для підживлення грунтів сількогосподарського призначення, чим неабияк збільшує їх врожайність. Така альтернатива застосуванню різноманітних нітратних сполук, дозволяє отримати добрий ефект і натуральний продукт. -sortuvaniya_smittya_u_liceyi-2

Сьогодні досвід сортування сміття у Жидачівському ліцеї є, напевно, єдиним випадком у місті, коли ідея сортування перейшла у практичну площину.

Звичайно, на перший погляд ця подія здасться незначною, але вона має стати взірцевою для жидачівців. Перспективою міста у сфері поводження з відходами повинно стати сортування.

Щодо кроків міста у цьому напрямку, то вже тривалий час на території Жидачева поряд із сміттєвими площадками діють контейнери для збору відходів з пластику. Наступним етапом буде встановлення контейнерів для скла, макулатури та органічних відходів.

Жидачівська міська рада працює над розробкою стратегії поводження з побутовими відходами і найперше планує внести зміни до Програми санітарної очистки міста, включивши сюди новий розділ про сортування побутових відходів на території міста.

Важливим питанням впровадження системи роздільного збирання сміття є проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо негативного впливу побутових відходів на довкілля, а також налагодження ринку збуту відсортованого сміття, що в свою чергу створить передумови додаткових надходжень до міського бюджету.

Закликаємо активних громадян долучитися до пропаганди і застосування в кожній оселі, організації методу роздільного способу збору сміття серед мешканців Жидачева та розробки Програми санітарної очистки міста.

 

Додати коментар:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити