ПЕРШІ ПРАКТИКИ СОРТУВАННЯ ВІДХОДІВ У ЖИДАЧЕВІ |
![]() |
Середа, 14 червня 2017, 15:22 | |||
Сортоване сміття можна переробити — воно автоматично перестає бути сміттям, а натомість стає корисною сировиною. З січня 2018 року на загальнодержавному рівні законодавчо буде заборонено захоронювати на сміттєзвалищах несортоване, не перероблене сміття. Тобто відходи, які підлягають вторинній переробці (скло, полімери, папір та інші), повинні будуть збиратися окремо та передаватися на утилізацію. В іншому випадку, як гласить норма закону «Про відходи», громадяни і організації за несортоване сміття штрафуватимуться. Тому вже сьогодні треба бути готовими до впровадження закону. І починати варто зі своєї оселі, свого робочого місця. Нещодавно стало відомо, що в Жидачівському професійному ліцеї (в навчальних корпусах, гуртожитку) учнів навчають розділяти сміття на папір, пластик і загальні відходи. У приміщеннях встановлені невеличкі контейнери з відповідним маркуванням, інформаційні стенди про методику сортування та проводиться роз’яснювальна робота педагогами навчального закладу.
Виготовлене власноруч добриво ліцей використовує для підживлення грунтів сількогосподарського призначення, чим неабияк збільшує їх врожайність. Така альтернатива застосуванню різноманітних нітратних сполук, дозволяє отримати добрий ефект і натуральний продукт.
Сьогодні досвід сортування сміття у Жидачівському ліцеї є, напевно, єдиним випадком у місті, коли ідея сортування перейшла у практичну площину. Звичайно, на перший погляд ця подія здасться незначною, але вона має стати взірцевою для жидачівців. Перспективою міста у сфері поводження з відходами повинно стати сортування. Щодо кроків міста у цьому напрямку, то вже тривалий час на території Жидачева поряд із сміттєвими площадками діють контейнери для збору відходів з пластику. Наступним етапом буде встановлення контейнерів для скла, макулатури та органічних відходів. Жидачівська міська рада працює над розробкою стратегії поводження з побутовими відходами і найперше планує внести зміни до Програми санітарної очистки міста, включивши сюди новий розділ про сортування побутових відходів на території міста. Важливим питанням впровадження системи роздільного збирання сміття є проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо негативного впливу побутових відходів на довкілля, а також налагодження ринку збуту відсортованого сміття, що в свою чергу створить передумови додаткових надходжень до міського бюджету. Закликаємо активних громадян долучитися до пропаганди і застосування в кожній оселі, організації методу роздільного способу збору сміття серед мешканців Жидачева та розробки Програми санітарної очистки міста.
Додати коментар:
|