gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2021 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

ПЕРШІ ПРАКТИКИ СОРТУВАННЯ ВІДХОДІВ У ЖИДАЧЕВІ Друк
Середа, 14 червня 2017, 15:22

-sortuvaniya_smittya_u_liceyi- Щоб припинити процес накопичення відходів та засмічення територій Жидачева, необхідно навчитись правильно поводитися зі сміттям. Найкращим методом, який дозволяє значно зменшити кількість відходів, є їх розподіл на різні елементи, тобто – сортування.

Сортоване сміття можна переробити — воно автоматично перестає бути сміттям, а натомість стає корисною сировиною.

З січня 2018 року на загальнодержавному рівні законодавчо буде заборонено захоронювати на сміттєзвалищах несортоване, не перероблене сміття. Тобто відходи, які підлягають вторинній переробці (скло, полімери, папір та інші), повинні будуть збиратися окремо та передаватися на утилізацію. В іншому випадку, як гласить норма закону «Про відходи», громадяни і організації за несортоване сміття штрафуватимуться.

Тому вже сьогодні треба бути готовими до впровадження закону. І починати варто зі своєї оселі, свого робочого місця.

Нещодавно стало відомо, що в Жидачівському професійному ліцеї (в навчальних корпусах, гуртожитку) учнів навчають розділяти сміття на папір, пластик і загальні відходи.

У приміщеннях встановлені невеличкі контейнери з відповідним маркуванням, інформаційні стенди про методику сортування та проводиться роз’яснювальна робота педагогами навчального закладу.

-sortuvaniya_smittya_u_liceyi-1 Органічні відходи (залишки овочевих культур, бур'яни) під впливом бактерій стають перегноєм. Згодом органічна маса, «співпрацюючи» з каліфорнійським черв`яком перетворюється в біогумус, який при застосуванні певних технологій перетворюється на багате органічними гуматами екологічне добриво.

Виготовлене власноруч добриво ліцей використовує для підживлення грунтів сількогосподарського призначення, чим неабияк збільшує їх врожайність. Така альтернатива застосуванню різноманітних нітратних сполук, дозволяє отримати добрий ефект і натуральний продукт. -sortuvaniya_smittya_u_liceyi-2

Сьогодні досвід сортування сміття у Жидачівському ліцеї є, напевно, єдиним випадком у місті, коли ідея сортування перейшла у практичну площину.

Звичайно, на перший погляд ця подія здасться незначною, але вона має стати взірцевою для жидачівців. Перспективою міста у сфері поводження з відходами повинно стати сортування.

Щодо кроків міста у цьому напрямку, то вже тривалий час на території Жидачева поряд із сміттєвими площадками діють контейнери для збору відходів з пластику. Наступним етапом буде встановлення контейнерів для скла, макулатури та органічних відходів.

Жидачівська міська рада працює над розробкою стратегії поводження з побутовими відходами і найперше планує внести зміни до Програми санітарної очистки міста, включивши сюди новий розділ про сортування побутових відходів на території міста.

Важливим питанням впровадження системи роздільного збирання сміття є проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо негативного впливу побутових відходів на довкілля, а також налагодження ринку збуту відсортованого сміття, що в свою чергу створить передумови додаткових надходжень до міського бюджету.

Закликаємо активних громадян долучитися до пропаганди і застосування в кожній оселі, організації методу роздільного способу збору сміття серед мешканців Жидачева та розробки Програми санітарної очистки міста.

 

Додати коментар: