gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2019 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Карти міста Жидачева

Календар новин

 січ   лютий 2019   бер

нпвсчпс
   1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
2425262728 
Julianna Walker Willis Technology
ПРАЗНИКИ У ЖИДАЧЕВІ Друк
П'ятниця, 01 червня 2018, 19:40

prasznyk18

Слово „празник” найчастіше зустрічається у словосполученні „храмовий престольний празник”. Храмовий празник – місцеве свято на вшанування святого чи євангельської події, на пошану яких названо місцеву церкву. На храмове свято, залежно від значення святого і самої церкви, з’їздилося багато вірних з сусідніх і навіть далеких місцевостей. У цей день вірні сповідалися і причащалися, а після богослужіння відбувався спільний обід, на якому частувалися, слухали кобзарів і лірників, велися веселі розмови. Іноді одночасно з храмовим празником відбувалися і ярмарки. Так про значення „празника” описує Вікіпедія.

А ця розповідь про празники, які святкуються у м. Жидачеві у неділю Всіх Святих, наступну неділю після свята Зішестя Святого Духа – Зелених Свят.

Саме таку назву має православний храм Жидачева, який з 1995 року дійсно відзначає свій храмовий празник. Богослужіння у новозбудованому храмі „Всіх святих” розпочалися з 22 лютого 2009 року.

Празник, який святкують парафіяни храму Воскресіння Господнього, має давню історію, яка пов’язана з вшануванням ікони Вополчення Діви Марії або по-теперішньому – „Жидачівської Оранти”.

Як і кожна чудотворна ікона, жидачівська прославилася чудесами і ласками, які з 1750 року записувалися у спеціальній книзі (саму книгу ще не знайдено). Як прояв почитання чудотворного або благодатного образу з часу його повернення до парафіяльної Воскресенської церкви (з 1752 року) проводилися відпусти, на які збиралося багато людей з усієї Галичини.

На восьму п’ятницю після Великодня (бо саме у п’ятницю ікона замироточила), а з 1948 року – у восьму неділю після Пасхи (або у неділю після Зіслання Святого Духа – Зелених Свят) на відпустів празник до Жидачева прибувало багато вірних возвеличити Пречисту Діву Марію, прохати у Неї заступництво для себе і своїх рідних.

Стало доброю традицією, коли ревні віруючі після Святої Літургії навколішки проходять через Святилище, біля ікони Владичиці, просячи у Неї виздоровлення та вимолюючи прощення гріхів (на фото).

Отже, перший празник – це храмовий празник церкви „Всіх святих”, а другий – це відпустів празник, який відзначають парафіяни храму Воскресіння Господнього. А об’єднує ці величні свята наш духовний скарб – Жидачівська чудотворна ікона Богородиці Воплочення.

Знаменно те, що копія Жидачівської Оранти знаходиться за престолом храму „Всіх святих” із винесеним перед іконою дарчим старослов’янським надписом.

Шануймо наші празники, які об’єднують міську громаду. Жидачівська Оранта – образ Непорочної Діви Марії – це Та, що молиться (адже латинське слово „ораціо” означає молитва) за нас, за наше майбутнє, бо Вона Заступниця і Надія наша.

prasznyk18_3

Додати коментар: