gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2021 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

УНІКАЛЬНИЙ ЖИВОПИС ОРЕСТА СКОПА У ЖИДАЧІВСЬКОМУ МУЗЕЇ Друк
Четвер, 05 березня 2020, 09:52

ckop20

4 березня 2020 року у музеї мистецтва та історії Жидачівської землі відбулося відкриття експозиції живопису відомого українського художника, архітектора, скульптора Ореста Скопа.

Шанованого гостя представив директор музею Степан Ревуцький. Оскільки виставка присвячена Шевченковим дням, тож презентація розпочалася виступом зразкового вокального ансамблю «Струмок» Жидачівського Центр творчості для дітей та молоді (керівник Оксана Дахній) піснею на слова Тараса Шевченка та поезією Кобзаря у виконанні Степана Ревуцького.

Про творчість Ореста Скопа розповіли його колеги – Ольга Луковська, заступник директора Львівського палацу мистецтв, Йосип Марухняк, завідувач Народним музеєм Тараса Шевченка у Львові, заступник директора музею Жидачівської землі Володимир Пшик. Митця привітав радник міського голови Жидачева Ярослав Гаврильчук, котрий наголосив на актуальності відкриття саме такої експозиції та популяризації українського мистецтва у Шевченкові дні. Унікальність робіт майстра також відзначив художник й педагог Роман Свередюк.

Сам митець про свою творчість розповідав надзвичайно скромно і зі щирим гумором, незважаючи на великі досягнення та організовані виставки по всьому світу. Художник своєю творчістю й щирим словом наголошує на важливості власної ідентичності і розуміння українського коріння. Зрештою до нас промовляють самі твори Ореста Скопа. Особливо вражає цикл робіт «Козак Мамай» із 300 картин, присвячених пам’яті кобзарів, розстріляних радянською владою у 1934 році в околицях Харкова. Як зазначив сам автор, історія про з'їзд кобзарів, яких потім знищили у сталінські часи, його надзвичайно вразила. Тому він вирішив кожному, хто віддав життя за українську пісню, присвятити картину. І незважаючи на те, що подія була надзвичайно трагічною, твори вийшли яскравими, неповторними і самобутніми. Жоден козак не повторюється, і у кожного своя історія та навіть ім'я. Вони ніби промовляють до нас з картин, виголошуючи, що український дух – незнищенний, закликаючи до збереження генетичного коду нації.

Тож обов’язково завітайте відвідати виставку живопису унікального майстра Ореста Скопа, яка триватиме цими днями у музеї Жидачівської землі. Як стверджує сам автор, спираючись на наукові дослідження, споглядання мистецтва продовжує життя. А за відгуками відвідувачів виставки можна сміливо сказати – картини Ореста Скопа додають наснаги й енергетики усім, хто любить Україну.

ckop20_4

ckop20_1

ckop20_3

ckop20_2

ckop20_6

ckop20_5

Додати коментар: