П'ятниця, 26 лютого 2021, 14:29 |

Жидачівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області застерігає
Відлига - потепління погоди взимку або навесні, що призводить до танення снігів. Зазвичай супроводжується туманами, іноді похмурою погодою. Якщо відлига змінюється зниженою температурою, виникає ожеледь.
Крига на водоймах щодня слабшає, стає пористою під дією сонця і талої води, з’являється велика кількість промивин і ополонок. Це підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків на водоймах. Якщо лід почав тріскати обережно лягай і повзи по своїх слідах назад. В кінці зими небезпечні прибережні ділянки, ділянки поблизу зливних труб, під мостами.
У кінці лютого та навесні через зміну погодних умов (відлиги, різкої зміни напрямку вітру) може статись відрив криги.
- Не виходьте на лід, не перевіривши його міцність товстою жердиною. Для цього треба з силою ударити нею 2-3 рази в одне і те ж місце.
- Якщо лід пробивається і на ньому з’являється вода, то виходити на лід не можна. Негайно зупиніться і поверніться назад тим же шляхом, сковзаючи по поверхні.
- Для однієї людини лід має бути не менше 7 см, а для групи людей –15 см.
- Лід слабкий буває поблизу берегів, кущів, очерету, біля стоку води, під товстим прошарком снігу.
- Рибалкам не можна ловити рибу далеко від берега, пробивати поряд багато лунок, ловити рибу біля промоїн, йти на водоймище поодинці.
- Потрібно завжди мати з собою мотузку 12-15 метрів.
Уразі виникнення будь-якої надзвичайної події на льоду – не панікуйте! Якщо провалились під лід - утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотіться і поповзом пересувайтесь до берега. У випадку відриву криги для збереження рівноваги присядьте, не наближайтеся до краю льоду і кличте на допомогу, дзвоніть по телефону за номером 101. Ні в якому разі не перестрибуйте з однієї криги на іншу.
І головне – якщо збираєтесь виходити на тонкий лід, спочатку добре подумайте і вирішіть, що дорожче: власне здоров’я та життя чи задоволення. У відлигу краще не випробовуйте долі і не виходьте на лід!
Додати коментар:
|