КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР між адміністрацією та трудовим колективом Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Жидачівської міської ради Львівської області на 2020-2025 роки |
![]() |
П'ятниця, 16 квітня 2021, 12:27 | |||
З А Р Е Є С Т Р О В А Н О : Жидачівською міською радаюКолективний договір між Адміністрацією Та трудовим колективом Комунальної установи «Інсклюзивно- ресурсний центр» Жидачівської міської ради Львівської області Реєстраційний номер 3 від 05.04.2021року Рекомендації реєструючого органу _______________________ (вихідний номер і дата надсилання листа) Міський голова Володимир ЛЕВКО
КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР між адміністрацією та трудовим колективом Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Жидачівської міської ради Львівської області на 2020-2025 роки
ЗАТВЕРДЖЕНО Схвалено Директор КУ на загальних зборах «Інклюзивно-ресурсного центру» трудового колективу 23 березня 2021 р. 23 березня 2021р. Директор КУ «ШРЦ» протокол №2 _____Бондаренко М.І. Уповноважений представник від трудового колективу ____________ У.Іванчук
Розділ I. Загальні положення
Визнаючи даний колективний договір нормативним актом, на підставі якого здійснюватиметься регулювання соціально-економічних питань, виробничих і трудових відносин, сторони домовились про наступне: 1. Цей колективний договір укладено на 2020-2025 роки. 2. Колективний договір схвалений загальними зборами трудового колективу, протокол № 2 від 14 квітня 2020 року і набуває чинності з дня його підписання. 3. Колективний договір діє до прийняття нового. 4. Сторонами колективного договору є: - адміністрація Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Жидачівської міської ради Львівської області в особі директора Бондаренко Марії Іванівни, що представляє інтереси роботодавця і має відповідні повноваження; - трудовий колектив Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Жидачівської міської ради Львівської області, повноваження якого представляє уповноважений представник від трудового колективу відповідно до статей 12, 252 КЗпП України. 5. Сторони зобов’язуються дотримуватись принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості при веденні переговорів щодо укладення колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань трудових і соціально-економічних відносин. 6. Положення колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання адміністрацією та працівниками. Дія колективного договору поширюється на всіх працівників установи. 7. Зміни та доповнення до колективного договору вносяться в обов’язковому порядку у зв’язку із змінами чинного законодавства, з питань, що є предметом колективного договору, та з ініціативи однієї із сторін після проведення переговорів й досягнення згоди і набувають чинності після схвалення загальними зборами працівників. 8. Пропозиції кожної із сторін щодо внесення змін і доповнень до колективного договору розглядаються спільно, відповідні рішення приймаються у триденний термін з дня їх отримання іншою стороною. 9. Жодна із сторін, що уклали колективний договір, не може в односторонньому порядку приймати рішення, що змінюють норми, положення, зобов’язання колективного договору або припиняють їх виконання. 10. Переговори щодо укладення нового колективного договору на наступний термін починаються не пізніше як за 60 днів до закінчення строку дії колективного договору (згідно із законодавством не раніше як за 3 місяці). 11. Після схвалення проекту колективного договору уповноважені представники у триденний термін підписують колективний договір. Після підписання колективний договір спільно подається для повідомної реєстрації в місцеві органи державної виконавчої влади. Через 10 днів після реєстрації договір доводиться до відома працівників установи. Розділ II. Виробничі і трудові відносини
Адміністрація зобов’язується:
- особистого шлюбу - 2дні; - батькові при народженні дитини - 2дні; - шлюбу дітей - 2дні; - смерті близьких родичів - 2 дні; - тощо.
Збори трудового колективу зобов’язуються:
Здійснювати контроль за дотриманням чинного трудового законодавства в установі. 6. Представляти на прохання працівника його інтереси при розгляді його трудового спору в комісії по трудових спорах та суді. 7. Повідомляти про факти порушень чинного трудового законодавства державну інспекцію праці, прокуратуру. 8. Вимагати від роботодавця (або уповноваженого ним органу) припинення порушень законодавства про працю шляхом направлення відповідного подання.
Розділ III. Робочий час, режим та нормування праці
Сторони договору домовилися про наступне:
Понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця: початок роботи з 9 години 00 хвилин; закінчення робочого дня о18 годині 00 хвилин; перерва на обід з 13 години 00 хвилин до 14години 00 хвилин.
Адміністрація зобов’язується:
- повідомляти не пізніше, як за два місяці у письмовій формі працівника та Державну службу зайнятості про вивільнення працівників у зв'язку із змінами організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням відділу, скороченням чисельності або штату працівників; - вивільнення здійснювати лише після використання усіх можливостей забезпечити їх роботою на іншому місці, в т. ч. за рахунок звільнення сумісників, ліквідації суміщення і т. д.
Збори трудового колективу зобов’язуються:
- тривалістю робочого часу працівників; - своєчасним складанням графіків роботи і ознайомлення з ним кожного працівника; - здійсненням компенсації у випадках залучення працівників до чергувань, роботи у вихідні і святкові дні тощо.
Розділ ІV. Оплата праці Адміністрація зобов’язується:
- з підстав, зазначених у п. 6 ст. 36, п.п. 1, 2, 6 ст. 40, ст. 36 КЗпП України (при порушенні власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, умов колективного або трудового договору) у розмірі середньомісячного заробітку; - у випадку призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (не військову) службу (п. 3 ст. 36, ст 44 КЗпП) у розмірі не менше двомісячного середнього заробітку; - у випадку, якщо працівники вимушені розірвати трудовий договір з причин невиконання власником або уповноваженим ним органом вимог законодавства і зобов'язань колективного договору з охорони праці у розмірі не менше тримісячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП України, ст. 7 Закону України “Про охорону праці”).
Збори трудового колективу зобов’язуються: 1. Здійснювати контроль за дотриманням у Комунальній установі «Жидачівський інклюзивно-ресурсний центр» законодавства про оплату праці. 2. Сприяти в наданні працівникам Комунальної установи «Жидачівський інклюзивно-ресурсний центр» необхідної консультативної допомоги щодо питань оплати праці. 3. Порушувати питання про притягнення до дисциплінарної, адміністративної відповідальності згідно із законодавством осіб, винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці, умов даного колективного договору, що стосуються оплати праці (ст. ст. 45, 141, 147-1 КЗпП України, ст. 36 Закону України “Про оплату праці”, ст. 18 Закону України “Про колективні договори і угоди”). 4. Представляти інтереси працівника при розгляді його трудового спору щодо оплати праці в комісії з трудових спорів(ст. 226 КЗпП). 5. Представляти на прохання працівника його інтереси щодо оплати праці в суді (ст. 112 Цивільно-процесуального кодексу). 6. Звертатися до суду із заявами на захист трудових прав та інтересів членів профспілки (ст. 121 Цивільно-процесуального кодексу). 7. Звертатися до прокурора з приводу порушення законності для перевірки ним виконання законів за заявами громадян та іншими повідомленнями (ст. 19 Закону України “Про прокуратуру”, ст. 259 КЗпП). 8. Повідомляти про всі факти порушень щодо оплати праці галузеву правову інспекцію праці та державну інспекцію праці. Вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб, винних в порушенні законодавства про оплату праці.
Розділ V. Забезпечення зайнятості
Адміністрація зобов’язується: 1. Приймати рішення про зміни в організації виробництва і праці, ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання установи, скорочення чисельності або штату працівників лише після попереднього проведення переговорів (консультацій) із зборами трудового колективу – не пізніше як за три місяці до здійснення цих заходів. 2. Надавати бажаючим можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (за фактично виконану роботу) без будь-яких обмежень трудових прав працівника, із збереженням повної тривалості відпустки та всіх гарантій, пільг, компенсацій, встановлених цим договором. 3. Не допускати економічно необґрунтованого скорочення груп, робочих місць. 4. Застосовувати для забезпечення продуктивної зайнятості гнучкі режими праці, та інші заходи, які сприяють збереженню та розвитку системи робочих місць. 5. Організувати взаємодію з центром зайнятості з питань працевлаштування та інформування працівників щодо наявних вакансій на інших підприємствах, установах, організаціях.
Збори трудового колективу зобов’язуються: 1. Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту вивільнюваних працівників. 2. Забезпечувати захист вивільнюваних працівників згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до статті 42 КЗпП України.
Сторони домовились, що при скороченні чисельності чи штату працівників переважне право на залишення на роботі у випадку однакової продуктивності праці і кваліфікації, крім передбачених законодавством, надається також: - особам передпенсійного віку; - працівникам, в сім’ях яких є особи, що мають статус безробітних тощо; - особам, які мають дітей-інвалідів; - матерям-одиночкам. Розділ VI. Охорона праці
Адміністрація зобов’язується:
- надавати відгули – додаткові неробочі дні; - здійснювати преміювання за вказані досягнення; - оголошувати подяку.
Збори трудового колективу зобов’язуються: 1. Сприяти працівникам у виконанні ними зобов’язань щодо охорони праці. 2. Забезпечити ефективний громадський контроль за станом охорони праці і додержанням вимог законодавства з цих питань в установі. 3.Виносити на розгляд зборів трудового колективу питання стану умов і ОП.
Розділ VII. Соціально-побутові гарантії, пільги, компенсації
Адміністрація зобов’язується:
Збори трудового колективу зобов’язуються:
Розділ VIII. Гарантії діяльності зборів трудового колективу
Адміністрація зобов’язується:
Розділ IX. Контроль за виконанням колективного договору
Адміністрація зобов’язується:
Осіб, винних у невиконанні положень колективного договору, притягати до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Збори трудового колективу зобов’язуються:
Адміністрація зобов’язується: надрукувати, забезпечити реєстрацію та розмноження цього договору.
Директор КУ «ІРЦ» Уповноважений представник Від трудового колективу _________ М.І.Бондаренко ____________ У.Іванчук 23 березня 2021р. 23 березня 2021р.
.
Додаток № 1
П О Л О Ж Е Н Н Я про надання педагогічним працівникам КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Жидачівської міської ради Львівської області щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків
І. Вступ. Це Положення вводиться на підставі абзацу дев’ятого частини першої статті 57 Закону України “Про освіту”, постанов Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 р. № 898, від 31 січня 2001 р. № 78, від 19 серпня 2002 р. 2002 р. № 1222 з метою стимулювання творчої, добросовісної праці та педагогічного новаторства членів трудового колективу. Воно розповсюджується на всіх педагогічних працівників і діє протягом чинності зазначених вище законодавчих та нормативно-правових актів. У разі прийняття Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів, Міністерством освіти і науки України, місцевими органами державної влади рішень про зміну умов чи систему оплати праці і матеріального стимулювання педагогічних працівників до нього можуть вноситися за погодженням з профспілковим комітетом відповідні зміни. Персональну відповідальність за дотриманням цього Положення несе керівник закладу (установи). Контроль здійснюють збори трудового колективу. ІІ. Умови і показники роботи для надання щорічної грошової винагороди 1. Обов’язковими умовами для розгляду питання про надання щорічної грошової винагороди є: - добросовісне ставлення до своїх функціональних обов’язків; - дотримання в роботі вимог чинного трудового законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, інших нормативно-правових актів, що регламентують різні сторони їх трудової діяльності; - відсутність порушень трудової дисципліни, техніки безпеки і охорони праці.
2. Педагогічні працівники отримують винагороду за такі показники в роботі: - за високу результативність у навчанні і вихованні молоді; активну роботу з дітьми з ООП; - за використання ефективних форм і методів навчання та виховання, педагогічне новаторство, впровадження передового педагогічного досвіду і новітніх технологій; - за створення належних матеріально-технічних та санітарно-гігієнічних умов для навчання і виховання дітей з ООП; - за проведення ефективної роботи з дітьми, розвиток їх творчих здібностей і нахилів; - за організацію спільної роботи щодо покращення навчання і виховання педагогічної і батьківської громадськості; - за налагодження тісної співпраці з дитячими громадськими організаціями, спортивними клубами, центрами художньої і технічної творчості; - за активну громадську роботу; і т.д. (Конкретний перелік показників для надання винагороди визначається, виходячи з умов і завдань закладу чи установи, власником або уповноваженим ним органом з погодженням з трудовим колективом або профспілковим комітетом). ІІІ. Порядок виплати винагороди. Щорічна грошова винагорода виплачується в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу чи установи на оплату праці. Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням таких доплат: - за звання «вчитель-методист», «практичний психолог-методист»; - за науковий ступінь; - за почесні звання України, “народний”, “заслужений”; - за звання “старший вчитель»”; - за роботу в ІРЦ. Грошова винагорода відповідно до цього Положення видається педагогічним працівникам на підставі наказу керівника навчального закладу чи установи з обов’язковим погодженням із зборами трудового колективу. Конкретні розміри даної виплати встановлюються в залежності від особистого вкладу кожного працівника в підсумки діяльності установи. Нарахування і виплата винагороди проводиться бухгалтерією. Працівники, які мають дисциплінарні стягнення, позбавляються премії повністю.
Додаток № 2
ПОЛОЖЕННЯ про преміювання працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Жидачівської міської ради Львівської області
1. Обов’язковими умовами для розгляду питання про преміювання працівників є: - дотримання в роботі вимог чинного трудового законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, інших нормативних документів, що регламентують різні сторони їх трудової діяльності; - відсутність порушень трудової дисципліни, техніки безпеки і охорони праці.
1. Працівники КУ «ІРЦ» преміюються за такі показники в роботі:
1.1. Керівник установи: - за досягнення в організації колективу на добросовісне виконання покладених на нього обов’язків; - за раціональну і ефективну організацію навчально-виховного процесу; - за досягнення трудовим колективом високої результативності в роботі; - за ефективну організацію методичної роботи; - за налагодження тісної співпраці з батьківською громадськістю; - за покращення матеріально-технічної бази установи, створення належних і безпечних умов праці; - за ефективну роботу по здійсненню керівництва і контролю за навчально-виховним процесом, тощо. 1.2. Педагогічні працівники: - за високу результативність у навчанні і вихованні молоді; активну роботу з дітьми з ООП; - за використання ефективних форм і методів навчання та виховання, педагогічне новаторство, впровадження передового педагогічного досвіду і новітніх технологій; - за створення належних матеріально-технічних та санітарно-гігієнічних умов для навчання і виховання дітей з ООП; - за проведення ефективної позакласної роботи зі студентами, розвиток їх творчих здібностей і нахилів; - за організацію спільної роботи щодо покращення навчання і виховання педагогічної і батьківської громадськості; - за активну громадську роботу тощо. 1.4. Інші спеціалісти установи, технічний та обслуговуючий персонал: - за добросовісне ставлення до своїх функціональних обов’язків; - за забезпечення належних матеріально-технічних і побутових умов для навчання і виховання студентів; - за дотримання в приміщеннях і територій установи належного санітарно-гігієнічного стану, теплового і освітлювального режиму; - за створення безпечних умов праці і навчання; - за ефективну роботу та високу результативність в роботі, тощо .
II. ПОРЯДОК ПРЕМІЮВАННЯ
Преміювання працівників установи відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи здійснюється в межах коштів на оплату праці. Преміювання може здійснюватись поквартально, щопіврічно або один раз на рік залежно від наявності коштів. Премії відповідно до цього Положення призначаються керівником установи з обов’язковим погодженням із зборами трудового колективу.Преміювання керівника установи, його заступників здійснюється за наказом засновників КУ «ІРЦ». Преміювання працівників установи здійснюється як за виконання всіх передбачених пунктом 2 розділу ІІ показників цього Положення, так і за досягнуті високі результати з окремих важливих питань роботи. Конкретні розміри премії визначаються керівником установи за погодженням із зборами трудового колективу відповідно до особистого внеску працівників і загальних результатів роботи установи. Працівники, які здійснили грубі порушення трудової дисципліни, чинного трудового законодавства, правил техніки безпеки та охорони праці і мають дисциплінарні стягнення, а також недобросовісно ставляться до виконання своїх функціональних обов’язків, позбавляються премії повністю. За інші порушення вони можуть позбавлятися премії частково. Позбавлення премії повністю або частково проводиться тільки за той період, в якому мало місце упущення в роботі. Нарахування і виплата премії проводиться бухгалтерією на підставі відповідного наказу.
Додати коментар:
|