gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2021 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

П Р О Т О К О Л громадського обговорення у формі засідання «за круглим столом» Друк
Вівторок, 23 червня 2015, 11:02

П Р О Т О К О Л

громадського обговорення у формі засідання «за круглим столом»

 

 

12 червня 2015 року                                                                                         м. Жидачів

 

 

Місце проведення – зал засідань Жидачівської міської ради

Початок засідання – 15.00 год.

Присутні – 28 осіб (реєстраційний список додається) та працівники апарату Жидачівської міської ради

Веде засідання міський голова м. Жидачева В.Левко

Секретар засідання секретар Жидачівської міської ради О.Лешков’ят

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

  1. 1.Громадське обговорення розпорядження міського голови м. Жидачева від 05.06.2015 р. № 64 «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міста».

 

СЛУХАЛИ. Левко В.С., міський голова м. Жидачева – на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» згідно перспективного плану утворення територіальних громад на території Жидачівського району проводиться відповідна організаційна та консультаційно-роз’яснювальна робота з приводу об’єднання громад у Жидачівську територіальну громаду з центром у м. Жидачеві. На пленарному засіданні 44-ї сесії Жидачівської міської ради 15.05.2015 р. Затверджено Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Цим Порядком передбачені форми громадського обговорення. Для обговорення ініціативи міського голови м. Жидачева з питання об’єднання територіальних громад у Жидачівську територіальну громаду з центром у м. Жидачеві обрано форму засідання «за круглим столом». Після обговорення розпорядження питання щодо об’єднання громад розглядатиметься на пленарному засіданні 45-ї сесії Жидачівської міської ради 17.06.2015 р.

                Розпорядженням ініціюється добровільне об’єднання територіальних громад: сіл Бережниця, Заболотівці, Загурщина, Журавків, Рогізно Бережницької сільської ради; сіл Вільхівці, Волиця-Гніздичівська, Іванівці, Пчани, Тейсарів, Туради Вільховецької сільської ради; сіл Заріччя, Дем’янка Наддністряна, Дем’янка Лісна, Межиріччя Зарічанської сільської ради; села Лівчиці Лівчицької сільської ради; сіл Млиниська, Голешів, Смогів, Лапшин Млиниської сільської ради; сіл Руда, Ганівці Рудянської сільської ради; сіл Королівка, Покрівці, селища Гніздичів Гніздичівської селищної ради та міста Жидачева у Жидачівську територіальну громаду у центром у місті Жидачеві.    

            Таке обєднання громад створюється відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Обє’єднання громад – це перші кроки на шляху децентралізації влади та розширення повноважень на місцях, зокрема, це послуги медичного забезпечення, освіти, культури, соціальної сфери. Податковим кодексом України передбачається збільшення доходів громад у випадку їх об’єднання. Тільки після об’єднання можна очікувати серйозні інвестиції та фінансові вливання по грандах та міжнародних проектах, які поступатимуть на місця, і якими будуть розпоряджатися об’єднані громади. Це великий обєм роботи і велика відповідальність для керівників об’єднаних громад, але цього не слід боятися, треба йти вперед і втілювати реформу, а не заговорювати її.

            Після прийняття Жидачівською міською радою рішення щодо надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад у Жидачівську територіальну громаду вказаним вище сільським і Гніздичівському селищному голові будуть направлені звернення з пропозицією про їх добровільне об’єднання. На своєму рівні вони згідно закону та затвердженого радами Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад проведуть обговорення з цього питання, після чого на пленарному засіданні сесії ради депутати цих громад приймуть відповідне рішення.

            Попередньо стало відомо, що Гніздичівська селищна рада бажає утворити Гніздичівську територіальну громаду з центром у смт. Гніздичів, об’єднавши громади сіл Лівчицької, Рудянської сільських ради та Гніздичівської селищної ради.

            Міський голова м. Жидачева і Жидачівська міська рада прийматимуть рішення згідно діючого законодавства та у відповідності до перспективного плану утворення територіальних громад на території Жидачівського району.

 

ВИСТУПИЛИ. Безкоровайна О.М. – чим смт. Гніздичів мотивує утворення Гніздичівської територіальної громади?

 

                        Оліяр І.І. – громада Гніздичівської селищної ради вважає, що наявний кадровий і матеріальний потенціал достатнім для створення самостійної і самодостатньої територіальної громади разом з територіальними громадами суміжних Лівчицької та Рудянської сільських рад.

 

                        Михайлишин П.С. – Конституція України регламентує створення територіальних об’єднань через референдум. На даний час не прописано, хто буде розпоряджатися водними, лісовими ресурсами. Процес об’єднання територіальних громад відволікає від насущних проблем у державі. Нехай держава передає кошти на місця. Не можна зараз проводити децентралізацію не знаючи результатів цього процесу. Якщо ми зараз проголосуємо за обєднання, то ми знищимо район, позакриваємо школи.

 

                        Безкоровайна О.М. – чи збережеться район і його структура?

 

                        Левко В.С. – сьогодні мова йде не про адміністративну реформу, а про об’єднання громад і надання їм більших повноважень.

 

                        Николин ІЦ.Д. – хто з представників Жидачівської громади приймав участь у розроблення перспективного плану утворення територіальних громад на території Жидачівського району? Жидачівська територіальна громада згідно перспективного плану є найменшою по площі, по населенню, у нас відібрали перспективу розвитку. Зміни треба робити, але не втакому вигляді. Пропоную ініціювати зміни у перспективний план утворення територіальних громад і до Жидачівської територіальної громади додати Підднісрянівську, Жирівську, Облазницьку та Любшанську сільські ради. Вважаю, що об’єднання територіальних громад має ряд недоліків – це утримання неспроможних громад, неможливість обрання міського голови, кошти м. Жидачева можуть не потрапити у місто, бо вони повинні іти на розвиток інфраструктури об’єднаної громади, не відомо як будуть надавати послуги мешканцям пенсійний фонд, відділ соціального забезпечення, реєстраційна, міграційна служби і інші, чи не буде роздування штату.

 

                        Левко В.С. – при Жидачівській РДА створена комісія, яка розробляла переспективний план утворення об’єднаних теритріальних громад, я член цієї комісії. Зауважень до перспективного плану не маю. Додатково зауважу, що із трьох запланованих територіальних громад Жидачівська територіальна громада має найкращі перспективи. Щодо процедури виборів керівництва об’єднаних громад, то проекти відповідних законів подані на розгляд Верховної Ради. Щодо надання послуг органами виконавчої влади, то вони не мають жодного відношення до об’єднання громад.

 

            Дичко Я.В. – для проведення процедури об’єднання громад треба більше часу, треба суть об’єднання донести до кожного пересічного мешканця.

 

            Трембецький В.З. – вважаю, що напередодні місцевих виборів не треба об’єднуватися, бо створювати об’єднання будуть одні депутати, а працювати – інші, новообрані. Пропоную обговорити це питання серед мешканців, депутати обрані по мажоритарних округах нехай проведеть збори зі своїми виборцями. На даний час у Жидачівській районній раді є тільки один депутат від Жидачева, чи стане так, що у Жидачівській територіальній громаді буде мало представників міста Жидачева.

 

            Цар Б.В. – я згідний з перспективним планом утворення об’єднаних територіальних громад, треба впроваджувати реформи, підтримую об’єднання територіальних громад сіл Бережницької, Вільховецької, Зарічанської, Лівчицької, Млиниської, Рудянської сільських рад, Гніздичівської селищної ради та міста Жидачева у Жидачівську територіальну громаду у центром у місті Жидачеві.    

 

            Оліяр І.І. – при формуванні перспективного плану не вивчали думку мешканців населених пунктів Гніздичівської селищної ради. Ініціативна група Гніздичівської селищної ради вважає, що рада є самодостатньою і надаємося на зміни у перспективному плані з утворенням Гніздичівської територіальної громади.

 

            Дичко Я.В. – пропоную провести референдум.

 

            Трембецький В. – у проекті перспективного плану є окреслені межі об’єднаних територіальних громад, але деякі громади хочуть від’єднатися, то чи буде чиyним рішення міської ради, яка пропонуватиме до об’єднання громади згідно перспективного плану?

            Левко В.С. – рішенням Жидачівської міської ради пропонуємо громадам об’єднатися, а вони самі вирішуватимуть остаточно: приймати припозицію чи відмовлятися від об’єднання в такому варіанті.

 

            Гаврильчук Я.Г. – реформа необхідна, її потрібно впроваджувати, наступним етапом буде електронне самоврядування.

                Левко В.С. – при об’єднанні громад спрощується вирішення багатьох питань на території об’єднаних громад, наприклад вивезення твердих побутових відходів.

 

            Михайлишин П.С. – хтось на себе повинен взяти відповідальність. Проводилася реформа у Польщі, але на це виділяли кошти. Реформа не принесе благ людям.

 

            Лівий М. – у мене питання – чи буде краще? Пропоную винести це питання на референдум.

 

            Трембецький В.З. – законом не передбачено вихід з об’єднання територіальних громад.

 

            Верес С.Д. – кожна реформа – це невідомість. Дійсно Гніздичів не хоче об’єднуватися. Все вирішують фінанси. Як буде не знаємо, але один ніколи не зробить того, що зробить громада. Пропоную це питання ширше обговорити серед жидачівців.

 

            Левко В.С. – пропоную присутнім проголосувати. Можна говорити про мінуси реформи, але можемо і заговорити добрі справи, адже 20 років говоримо про реформи, а нічого не робимо. Так дальше жити не можна. Референдум не буде проводитися, бо нема закону, який регламентує його організацію і проведення. Для ширшого обговорення питання щодо обєднання територіальних громад пропоную у неділю 14 червня о 15.00 год. на площі Свободи у м. Жидачеві провести віче.

 

Результати голосування щодо підтримання ініціативи добровільного об’єднання територіальних громад: сіл Бережниця, Заболотівці, Загурщина, Журавків, Рогізно Бережницької сільської ради; сіл Вільхівці, Волиця-Гніздичівська, Іванівці, Пчани, Тейсарів, Туради Вільховецької сільської ради; сіл Заріччя, Дем’янка Наддністряна, Дем’янка Лісна, Межиріччя Зарічанської сільської ради; села Лівчиці Лівчицької сільської ради; сіл Млиниська, Голешів, Смогів, Лапшин Млиниської сільської ради; сіл Руда, Ганівці Рудянської сільської ради; сіл Королівка, Покрівці, селища Гніздичів Гніздичівської селищної ради та міста Жидачева у Жидачівську територіальну громаду у центром у місті Жидачеві:

 

«за» – 20 осіб    

«проти» – 4 особи    

«утр.» – 3 особи    

«не голосували» – 1 особа    

 

 

 

 

Міський голова                                                           В.Левко

 

 

 

Секретар міської ради                                              О.Лешковят

Додати коментар: