gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

ВОЛОДИМИР ЛЕВКО: «Що більше зроблено — то більша відповідальність…» Друк
Четвер, 27 грудня 2012, 14:34

Інтерв’ю з міським головою


golova Якось традиційно склалося наприкінці року підсумовувати, аналізувати, систематизувати напрацьоване міською владою за здавалося тривалий період. Минулоріч у часі передноворічному, передріздвяному з міським головою Володимиром Левком ми підсумовували 2011 рік. Сьогодні говоритимемо про досягнення і втрати 2012-го.


-      Володимире Семеновичу, чим особисто для Вас запам’ятався рік, що минає. 365 днів для втілення соціально-економічного програми розвитку міста – це достатньо чи цьогоріч їх виявилося замало? На що забракло часу?


-      2012-й – це другий рік моєї роботи на посаді міського голови. Час швидкоплинний. Можна і треба оцінювати результати зробленого. Відтак, я впевнений, що ми поступово, крок за кроком, рухаємося вперед в питаннях соціально-економічного розвитку міста. Звичайно, що більше зроблено — то більша відповідальність. І чим більше прагнеш зробити, тим частіше натрапляєш на нерозуміння з боку. Проте, про спільні з громадою міста досягнення у 2012 році можна говорити наступне…

У році, що минає, мешканці міста і, зокрема, мікрорайону «За переїздом», вул.Шкільної, як пішоходи, отримали нові тротуари. Проведено капітальний ремонт з асфальтним покриттям вулиць Симоненка, Будівельників, Лепкого. Влаштовано асфальт на більшій частині вул.Друкарської. Проведено освітлення Шкільного бульвару. Споруджено і відкрито в центральній частині міста, без перебільшень, навіть за європейськими мірками сучасну громадську вбиральню. Розпочато влаштування огорожі діючого кладовища. Започатковано контейнерний спосіб збору і вивезення побутових відходів. Для цього, відповідно до санітарних норм і правил, облаштовано десять контейнерних площадок.

Стабільними, без коригування у сторону підвищення, залишаються тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення, централізованого теплопостачання.

Не зважаючи на складну економічну ситуацію у державі, забезпечено своєчасне і в повному обсязі фінансування міських бюджетних установ, зокрема, на заробітну плату, харчування дітей у дитсадках, енергоносії тощо. Це все, так би мовити, позитив 2012-го.

Однак, є й негатив. Незважаючи на те, що ми забезпечили фінансовими ресурсами і створили реальні умови для того, щоб у 2012 році відновити асфальтне дорожнє покриття вулиць Стрийської, Героїв Крут, частково Шашкевича на суму біля 700 тис.грн., здати в експлуатацію каналізаційний колектор північної частини міста, який будується з 2008 року, виконати чималий обсяг робіт у ландшафтному заказнику «Базиївка» та багато іншого, - цього не зроблено. І все "завдяки" Службі державного казначейства України, яка з вересня 2012 року фактично припинила проведення розрахунків міської ради з підрядними організаціями за виконані роботи. Коштами громади міста розпоряджалися київські чиновники. Ось такі, на жаль, реалії сьогодення. Така робота Держказначейства - проблема всеукраїнських масштабів, якій має прийти кінець. Позаяк Європейська хартія місцевого самоврядування і практика таких країн як Польща повинні стати нормою нашого життя. Без реальної реформи місцевого самоврядування на загальнодержавному рівні ми й надалі будемо мати проблеми у житті міста там, де їх не повинно бути.


-      Пригадую торік у підсумковому інтерв’ю ви назвали 2011-й початком реформування комунальної служби міста. Цитую: «Основна робота ще попереду – у 2012 році».

У 2012 році громада болісно сприйняла рішення виконавчого комітету щодо впорядкування тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій. Проте саме ця ситуація й дала поштовх до врегулювання відносин мешканців багатоквартирної забудови і комунальної служби міста. Були обрані Старші по будинках тощо. Зрозуміло, що це ще один етап реорганізації ЖКГ і він – не завершений. Чого очікувати далі?


-      Так, ми на своєму місцевому рівні розпочали роботу по зміні відносин власників квартир багатоповерхової забудови з міським виробничим управлінням комунального господарства. Суть цих змін в тому, що споживачі послуг з утримання будинків і прибудинкової території мають оплачувати ті послуги, які фактично надає комунальне підприємство. Всі умови викладені у договорах, які заключає МВУКГ з власниками квартир. І ми суворо будемо вимагати від комунального підприємства виконувати умови договору, надавати якісні послуги.

Але люди мають розуміти, що будинки, які сьогодні нібито перебувають у комунальній власності, насправді такими не є. Це приватна власність приватних людей. Я впевнений, що у держави немає і ніколи не буде коштів на капітальний ремонт «приватної власності приватних людей». У міському бюджеті таких ресурсів також немає., хоча в міру можливостей ми надаємо і надалі будемо виділяти фінансові ресурси на виконання аварійних робіт по житлу. Тільки це не вирішує питання суттєвого поліпшення технічного стану житлових будинків Жидачева.

Сьогодні кожен власник квартири має усвідомити, що він - не споживач, він - господар. Господар як квартири, так і будинку.


-      Володимире Семеновичу, як позначилися на житті міста вибори-2012 року?


-      Якогось суттєвого впливу парламентські вибори 2012 року на життя міста не мали. Можу тільки відзначити, що з 12 кандидатів у народні депутати по Стрийському виборчому округу (в який входить м.Жидачів), тільки двоє, ще задовго до виборчої кампанії, цікавилися проблемами міста, надавали матеріальну (спонсорську) допомогу релігійним громадам, установам охорони здоров’я, освіти, дошкільним установам, мешканцям міста. Мова йде про керівника благодійного фонду «Добре серце» Олега Канівця та депутата Львівської обласної ради Андрія Кота.

Народним депутатом України по нашому округу обраний Олег Канівець. У нього є програма вирішення найбільш важливих проблем в регіоні. До цієї програми включені питання, які стосуються безпосередньо Жидачева. З п.Олегом Канівцем у мене є порозуміння й домовленість, що він, як народний депутат, в міру своїх повноважень, буде допомагати й сприяти вирішенню окремих особливо важливих питань соціально-економічного розвитку нашого міста.


-      «Антинародний» бюджет» України на 2013 рік. Як відіб’ється він на життєдіяльності мешканців та господарці Жидачева? Якими планами у зв’язку з цим бюджетом міська влада жертвуватиме в наступному році?


-      Так, бюджет на 2013 рік дійсно можна назвати «антинародним». Він направду позначиться і на життєдіяльності міста. Передбачається, що з доходів міста буде вилучено понад 1300 тис.грн. Видатки на делеговані державою повноваження міській владі (мається на увазі дошкільну освіту, культуру, місцеве самоврядування) будуть профінансовані лише на 55 % від мінімальних потреб. Не вистачатиме 1,7 млн.грн. на виплату зарплати працівникам міських бюджетних установ та оплату енергоносіїв. Ми можемо бути позбавлені можливостей профінансувати роботи по санітарній очистці, благоустрою міста. Таким чином безумовно треба наполягати на коригуванні державного бюджету на 2013 рік.

Але попри всі труднощі руки ми не опустимо. До труднощів і проблем нам не звикати. Міська влада робитиме все від неї залежне, щоби мешканці міста вагомого дискомфорту не відчували. Разом з вами, шановна громадо, ми дамо собі раду.


-      Що зараз турбує міського голову? Над чим працюєте?


-      В даний момент найбільше турбує те, як в умовах кризового стану у нашій державі і з таким бюджетом виконати намічене у планах соціально-економічного розвитку міста на наступний рік. Над цим і працюю в даний час. Про результати роботи й конкретну програму розвитку міста на 2013 рік, мешканців міста повідомимо у січні-лютому наступного року.


-      За нетривалий термін керівництва Жидачевом Ви попри все встигли здивувати громаду напрямком ідей і темпами втілення задуманого. Чим дивуватимете у 2013 –му?


-      Ні , дивувати громаду у 2013 році я нічим не буду. Просто, у новоріччі міський голова, виконком міської ради, апарат міської ради у співпраці з депутатським корпусом й надалі виконуватимуть поставлені перед ними громадою міста завдання. Якщо чіткіше, то у 2013 році займатимемося благоустроєм і озелененням Шкільного бульвару, плануємо завершити капітальний ремонт вул.Лепкого (з водовідведенням і влаштуванням тротуарів), завершити поточний ремонт вул.Друкарської, відкрити еколого-краєзнавчу стежку, оглядовий майданчик, благоустроєне джерело у ландшафтному заказнику місцевого значення «Базиївка». Також прокладатимуться каналізаційні колектори на цілому ряді вулиць міста, продовжиться заміна аварійних вуличних водопроводів і т.д.


-      Дякую, Володимире Семеновичу, за змістовну розмову. Кажуть, що спогади – це прекрасно, але вони не мають смаку і запаху, їх не можна помацати, і з часом вони неминуче слабшають. Тому добре, що жидачівці разом зі своїми спогадами про 2012 рік, завдяки спільній роботі влади і громади міста, перенесуть у 2013-й і все те, що зроблено, все те, що так би мовити помацати можна.

Нехай Господь оберігає Вас і Ваших рідних у новому році. Щасливого Різдва і веселої коляди!


-      Дякую й Вам. Бажаю, щоб 2013-й для «Удеча сьогодні» став роком творчого злету, тематичного різнобарв’я. А ще, нових і допитливих читачів вам і свіжих, цікавих, неординарних ідей.


-      Дякую!

Розмовляла Ірина Лабай

 

Додати коментар: