ПРОГРАМА
Фінансової підтримки вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню
КНП "Жидачівська МЛ"
на 2021-2023 роки
м. Жидачів
2021 рік
Програма Фінансової підтримки вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги КНП "Жидачівська МЛ" на 2021-2023 роки (далі – Програма) розроблена на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” від 19.10.2017 року №2168-VIII, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Бюджетного кодексу України, Концепції реформи системи охорони здоров’я України, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року №1013 та інших нормативно-правових актів.
У Програмі визначено цілі розвитку закладу охорони здоров’я, основні завдання, вирішення яких сприятимуть наданню кваліфікованої медичної допомоги населенню
1. Визначення проблем , на розв’язання яких спрямована програма
Основним підходом до концепції реформування охорони здоров’я є створення належних умов для надання якісної своєчасної медичної допомоги. Розвиток надання медичної допомоги є одним із ключових елементів у підвищенні ефективності національної системи охорони здоров’я.
Доступність, якість, сучасність, функціональність, ефективність, ресурсна забезпече-ність та своєчасність медичної допомоги є основою для забезпеченнявисокого рівня здоров’я та покращення якості життя населення. Значноюскладовою у забезпеченні висококваліфікованоїмедичноїдопомогинаселенню є амбулаторна та стаціонарна допомога, оскільки, у 2020 роціспостерігавсярістзахворюваності на корона вірусну хворобу (COVID-19). Зростаннязахворюваності і смертностівід туберкульозу, онкології, серцево-судиннихзахворювань, бронхолегеневої патології, цирозупечінки, ускладненьвиразковоїхвороби шлунка, збільшення післяопераційних ускладнень потребує пошукунових ресурсів, використання високих технологій, удосконаленняпринципівпрактичноїмедицини в поліклінічнихумовах та умовахстаціонарнихвідділень закладу.
Актуальність програми на 2021-2023 роки зумовлена: необхідністю поліпшення якості надання медичної допомоги населеннюЖидачівськоїгромади; поліпшення матеріально-технічної бази; підвищення престижу праці медичних працівників та покращення їх соціального і економічного становища; забезпечення надання планової та ургентноївисококваліфікованоїлікувально-діагностичноїдопомогидорослому і дитячомунаселеннюгромади.
Зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я серед молоді,зростання захворюваності і смертності серед дорослого населення від корона вірусної хвороби (COVID19),росту соціально небезпечних хвороб , у тому числі туберкульозу, ВІЛ/СНІДу. Залишається ряд проблем, а саме: зберігається ріст смертності на фоні зниження народжуваності, що в цілому погіршує демографічні показники та зменшує природний приріст населення; зберігається ріст поширеності хронічних неінфекційних захворювань за рахунок хвороб системи кровообігу, а саме артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, цереброваскулярниххвороб, злоякісних новоутворень Зниження престижу професії приводить до збільшення навантаження на лікарів, що погіршує якість та своєчасність надання медичної допомоги.
Основною проблемою, на яку буде спрямована Програма – проблема фінансового характеру – нестача коштів на оплату поточних та капітальних видатків. Дефіцит фінансового ресурсу унеможливить подальшу роботу КНП «Жидачівська МЛ», в тому числі : утримання кваліфікованогоперсоналу, забезпечення виплати заробітної плати в повному обсязі, проведення закупівлі матеріалів, медикаментів та продуктів для харчування стаціонарних хворих, покращення матеріально - технічної бази тощо.
Здоров’я людини є непересічною цінністю, має важливе значення у житті кожного з нас, становить ключовий аспект національної безпеки, визначає можливості досягнення індивідуального і суспільного добробуту та благополуччя, перспективи стійкого розвитку будь-якої країни в цілому, і кожної територіальної одиниці окремо.
Програмаорієнтована на забезпеченнянаданняякісноїмедичноїдопомогинаселеннюгромади.
2. Мета Програми
Метою Програми є фінансове забезпечення функціонування у 2021-2023 роках КНП "Жидачівська МЛ" : належного рівня оплати праці медичних та інших працівників, стимулювання освоєння ними сучасних лікувальних методів та технологій, надання населенню доступної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, вжиття заходів з профілактики захворювань, а також забезпечення розвитку та стабільної роботи відповідно до функціональних призначень, підвищення контролю за якістю надання медичних послуг громадянам.
3. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування
Мережа Лікарні забезпечує потреби населення у доступній, високоякісній та ефективній спеціалізованій медичній допомозі. Реформи, які проводяться у сфері охорони здоров’я, направлені на формування спроможної мережі надання вторинної медичної допомоги, підняття на значно вищий рівень матеріально-технічної, діагностичної та лікувальної бази в вторинній ланці, проведення будівництва, реконструкції та ремонту наявних приміщень, забезпечення транспортом, сучасним медичним обладнанням, інструментами та створення необхідних умов для комфортного обслуговування пацієнтів.
Основними шляхами розв’язання проблем є:
— пріоритетний розвиток вторинної медичної допомоги;
— удосконалення надання спеціалізованої медичної допомоги населенню громади;
— приведення матеріально-технічної бази лікарні у відповідність до «Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я» , матеріальній мотивації праці медичних працівників.
Фінансове забезпечення Програми здійснюється в установленому законодавством порядку, в межах видатків бюджету на 2021-2023роки та інших джерел не заборонених законодавством.
4. Перелік завдань і заходів програми, результативні показники програми
Завданням даної програми є:
-здійснення медичної практики для безпосереднього забезпечення медичного обслуговування населення шляхом надання кваліфікованої допомоги жителям громади;
-удосконалення лікувально-діагностичного процесу;
-удосконалення матеріально-технічної бази охорони здоров’я відповідно до світових стандартів, -запровадження правових, економічних, управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я;
-поліпшення надання вторинної медичної допомоги жителям громади;
-забезпечення населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
-поліпшення стану здоров’я всіх верств населення, зниження рівня захворюваності, інвалідності, продовження активного довголіття і тривалості життя;
-підвищення ефективності використання наявних кадрових, фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;
-створення сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я;
-удосконалення інноваційної політики в сфері охорони здоров’я;
-проведення капітального ремонту у приміщеннях установи;
-проведення поточних ремонтів;
-придбання обладнання та предметів довгострокового користування;
-придбання твердого та м’якого інвентарю;
-придбання медичного обладнання та інвентарю;
-проведення ремонту теплотраси;
-забезпечення приміщень пожежною сигналізацією;
У результаті виконання Програми жителі громади отримають:
- кваліфіковану, доступну, якісну вторинну (спеціалізовану) амбулаторно поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу, у тому числі екстрену (невідкладну), необхідну для забезпечення належної профілактики, діагностики та лікування хвороб чи інших розладів здоров’я та консультативної допомоги населенню;
- сучасну систему інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я;
-сформовану систему надання населенню доступних та високоякісних медичних послуг, що забезпечить зменшення потреби у дорогих видах медичної допомоги;
-запровадження базового пакету медичних послуг;
-поліпшення надання медичної допомоги соціально незахищеним верствам населення;
Виконання заходів Програми сприятиме : - підвищенню ефективності роботи закладу охорони здоров’я;
- покращенню матеріально-технічної бази;
- дотриманню санітарно-епідеміологічних правил і норм, гігієнічних нормативів;
- одержанню хворими ефективних, безпечних і якісних лікарських засобів та виробів медичного призначення;
А також забезпечить:
- недопущення заборгованості з оплати послуг;
- стабільну роботу КНП "Жидачівська МЛ";
- створення оптимальних умов для покращення ефективності медичного обслуговування населення;
- покращити фінансовий стан комунального некомерційного підприємства.
6. Індикатори програми
Кількість наданих послуг підприємством (кількість відвідувань у амбулаторно-поліклінічному підрозділі, проведення процедур, досліджень, діагностики, тощо); кількість пролікованих випадків у стаціонарі.
7. Координація та контроль за ходом виконанням Програми
Координатор Програми - Перший заступник міського голови Жидачівської міської ради.
Перший заступник міського голови Жидачівської міської ради здійснює координацію дій між виконавцями програми та контролює її виконання, визначає порядок взаємного інформування та звітування.КНП "Жидачівська МЛ" звітує про виконання Програми на сесії міської ради за підсумками року.
Додаток 1
ПАСПОРТ
МІСЦЕВА ПРОГРАМА
Фінансової підтримки вторинної (спеціалізованої) допомоги
КНП "Жидачівська МЛ"
на 2021-2023 роки
1. Ініціатор розроблення програми КНП «Жидачівська міська лікарня»
2. Дата, номер документа
про затвердження програми ____________________________________
3. Розробник програми КНП "Жидачівська міська лікарня"
4. Співрозробники програми КНП "Жидачівська міська лікарня"
5. Відповідальний виконавець програми КНП "Жидачівська міська лікарня"
6. Учасники програма КНП "Жидачівська міська лікарня"
7. Термін реалізації програми ______ 2021-2023 роки ______________________
7.1. Етапи виконання програми
(для довгострокових програм): в межах бюджетних призначень
8. Загальний обсяг фінансових
ресурсів, необхідних для реалізації
програми, тис. грн., всього : в межах бюджетних призначень
8.1. коштів бюджету громади: в межах бюджетних призначень
Коштів інших джерел:________ тис.грн.
Міський голова ______________ В.Левко
Директор
КНП “Жидачівська міська лікарня ” ______________ Л.Яремцьо
|