№ 842 Про встановлення розміру річної суми орендної плати за землю у м. Жидачеві |
![]() |
Середа, 15 липня 2020, 11:01 | |||
ЖИДАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА м. Жидачів, Львівської області
42 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 рр.
Р І Ш Е Н Н Я
09.07.2020 № 842 м. Жидачів
Про встановлення розмірів річної суми платежу орендної плати для фізичних та юридичних осіб на території Жидачівської міської ради На виконання вимог Бюджетного та Податкового кодексів України, керуючись статями 7, 10, 12, 288 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини 1 статті 26, пунктами 4, 5 частини 3 статті 50, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада В И Р І Ш И Л А:
Міський голова Володимир ЛЕВКО
ДОДАТОК
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням Жидачівської міської ради від 09.07.2020 р. № 842
П О Л О Ж Е Н Н Я про порядок встановлення розмірів і сплати річної суми платежу орендної плати для фізичних та юридичних осіб на території Жидачівської міської ради
1. Загальні положення 1.1. Положення про порядок встановлення розмірів і сплати річної суми платежу орендної плати для фізичних та юридичних осіб на території Жидачівської міської ради (надалі – Положення) розроблене на виконання вимог статтей 7, 12 Податкового кодексу України та з дотриманням критеріїв, встановлених розділом ХІІ «Податок на майно» цього Кодексу.
2. Платники орендної плати 2.1. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
3. Об’єкт оподаткування та підстави нарахування орендної плати 3.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. 3.2. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Жидачівська міська рада повинна до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Договір оренди земель комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
4. Розмір та умови внесення орендної плати 4.1. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. 4.2. Розмір річної суми платежу орендної плати: 4.2.1. не може бути меншим за розмір земельного податку для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки; 4.2.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. 4.2.3. може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 4.2.2. цього розділу, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах. 4.2.4. для баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, не може перевищувати 0,1 відсотка нормативної грошової оцінки. 4.3. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
5. Податковий період внесення орендної плати 5.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. 5.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців). 5.3. За новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
6. Строк сплати орендної плати за землю 6.1. Землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права користування земельною ділянкою. У разі припинення права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році. 6.2. Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. 6.3. Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. 6.4. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).
Секретар міської ради Ольга ЛЕШКОВ’ЯТ
Додати коментар:
|