gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА Друк
Понеділок, 28 січня 2013, 17:54

ЖИДАЧІВ – районний центр Львівської області, розташований між ріками Стрий та Дністер на межі горбистої Подільської височини та плоскої улоговини Передкарпаття.

Найдавніші поселення на території міста простежуються вже понад 20 тисяч років, про що свідчать археологічні знахідки.

Перша літописна згадка про місто датується 1164 роком і пов’язана вона з великою повінню, яка потопила багато людей та возів з сіллю, які йшли з Удеча (стародавня назва Жидачева). Вже у ХІІ столітті місто сформувалося як потужний торгівельний центр і відігравало значну роль в економічних зв’язках Галицько-Волинської Русі з Київською Руссю та західними і причорноморськими країнами. Через Жидачів проходив важливий торговий шлях із Сходу на Захід. Крім того, завдяки судноплавним в той час річкам Дністер та Стрий, Жидачів був зв’язаний з столицею Галицько-Волинської Русі – містом Галичем, з придунайськими містами та морським портом Київської Русі – Олешшям. Жидачівські купці вели жваву торгівлю також з містами Польщі, Німеччини, Угорщини та інших країн.

У 1393 році польсько-литовський король Владислав Ягайло, перебуваючи в Жидачеві, бере місто у своє володіння і надає йому магдебурзьке право, що сприяло економічному розвитку міста. Жидачів у той час був одним із найбільших міст Галичини, мешканці якого торгували сіллю, займались землеробством і ремісництвом.

У ХІV- ХVІ століттях Жидачів – це досить велике місто, яке має два замки,   фортифікаційні споруди, три українські церкви, римо-католицький костел, ринкову площу та дерев’яну ратушу. З XV століття збережена чудотворна ікона Богородиці Воплочення «Жидачівська Оранта» – пам`ятка національного значення, яка знаходяться у даний час у Церкві Воскресіння Господнього.

У 1727 році у Жидачеві починає діяти дерев’яна синагога.

XIX століття відоме як період епідемій холери, пожеж, від яких часто потерпало населення міста. Проте, вже у другій половині XIX століття будуються кам’яні будівлі приміщення повітового суду, повітової ради, два приміщення школи. В 1889 році закінчується в будівництво колії Стрий – Ходорів і з цього часу Жидачів отримав залізничне сполучення.

Після Другої світової війни розпочалося відродження Жидачева – це будівництво найбільшого в Україні картонно-паперового комбінату, який видав свою першу продукцію в 1951 році, двох шкіл, лікарняного містечка, великого житлового масиву, Будинку культури.

Жидачів сьогодні – це місто паперовиків та сироварів, в якому проживає понад 11 тисяч мешканців. Завдяки своєму вигідному географічному розташуванню та добре розвинутій транспортній мережі (через місто проходить залізнична колія та автодорога загальнодержавного значення Стрий – Тернопіль – Знам’янка – Кіровоград) місто Жидачів є привабливим для інвесторів, а сива історія та мальовничі краєвиди запрошують туристів.

Рішенням Жидачівської міської ради від 20 січня 2012 року № 353 затверджено Стратегічний план економічного розвитку міста Жидачева, яким визначено місію та стратегічне бачення міста. Згідно рішення Львівської обласної ради від 14 липня 2011 року № 207 на території міста створений ландшафтний заказник місцевого значення „Базиївка” площею 20,0 га, а 14 листопада 2012 року тут закладено ботанічний сад дендропарку Львівського національного університету імені Івана Франка площею 2,0 га.

Місто є членом Асоціації міст України та Спілки енергоощадних міст, тісно співпрацює як з багатьма містами нашої держави, так і зарубіжжя. Зокрема, укладено угоди про партнерство з містами Челядзь (Польща), Вієсіте (Латвія), Домброва Тарновска (Польща) та Прнявор (Республіка Сербська Боснії та Герцоговини).

            Вже кілька років проводяться історичні, архітектурні та археологічні дослідження Жидачева, як історичного населеного місця України. 21 липня 2008 року на сесії Жидачівської міської ради прийнято рішення про погодження науково-проектної документації „Історико-архітектурний опорний план м. Жидачева” та „Визначення меж історичного ареалу міста Жидачів”.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 р. № 928 до Державного реєстру нерухомих пам’яток занесено по м. Жидачеву об’єкт культурної спадщини національного значення „Городище літописного міста Зудичева” IX – XIII століття.

Тридцять першого березня 2004 року рішенням Жидачівської міської ради № 1801 затверджено Статут територіальної громади міста Жидачева, який зареєстровано управлінням юстиції у Жидачівському районі 17 травня 2004 року за № 1. Статутом затверджена символіка міста: герб, великий герб та прапор Жидачева, встановлено день міста – третя неділя вересня (у 2014 році це буде 21 вересня).

До складу Жидачівської міської ради входить 30 депутатів.

З 1990 по 2010 роки міським головою був Михайло Щуйко, з листопада 2010 року міський голова – Володимир Левко.

 

 

 

січень 2013 року

Додати коментар: