gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2019 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Карти міста Жидачева

Календар новин

 бер   квітень 2019   тра

нпвсчпс
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Julianna Walker Willis Technology
Місто – партнер Прнявор (Республіка Сербська Боснії та Герцоговини) Друк
Вівторок, 27 березня 2012, 11:42

15 вересня 2011 року підписано договір про налагодження партнерських контактів та співпраці між містами Прнявор (Республіка Сербська Боснії і Герцоговини) і Жидачів (Україна).

Місто Прнявор знаходиться у північно-західній частині Сербської Республіки, це адміністративний центр општини Прнявор. Поблизу міста протікає річка Укріна. Площа міста 5,5 кв.км, з найближчими околицями в місті мешкає біля 15000 осіб.  

Прнявор – багатонаціональне місто. Здалека видно куполи церков і вежі мечетей. Вони ніби хочуть нагадати, що тут живуть люди різних націй і віросповідань: серби, хорвати, мусульмани, югослави, представники національних меншин, серед яких найчисельнішими є українці, італійці, чехи, поляки, роми, угорці, німці, словаки. Обличчя міста формувалося під впливом всіх національностей, які тут живуть, в тому числі й українців.

Наприкінці ХІХ століття на територію општини Прнявор, яка була мало заселена, починає імігрувати населення із східної і центральної Європи, внаслідок чого општина стає багатонаціональною, багатоетнічною. Згідно з деякими даними наприкінці ХХ століття на території општини Прнявор проживали представники приблизно 20 різних національностей, тому її справедливо назвали «малою Європою». Населяючи ці місця і приносячи із собою різноманітну етнологію й етнографію представники різних націй і національностей залишили тут відбиток своїх звичаїв, культури і етносу. Спільне життя на цій території, яке часто позначалося бурхливими подіями, створило атмосферу взаємоповаги і толерантності, які десятиліттями є візиткою Прнявора. Тому-то прняворяни з гордістю й понині називають своє місто «мала Європа».     

 У місті є численна українська громада. В кінці ХІХ століття прибулі українці об’єднуються в «українські кооперативи». Перший такий «кооператив» офіційно заснований у Прняворі в 1911 році і нази­вався «Греко-католицька щаднича каса». Ці «кооперативи» мали ве­ликий вплив на господарсько-економічне життя та на розвиток культури і освіти українців не тільки у Прняворі, але й на території всієї Боснії.

Далекого 1909 року у Прняворі заснована «Руська читальня товариства «Просвіти», і це були перші спроби організованого плекання української культури.

З метою захисту своїх прав та збереження ідентичності, національних традицій, мови, культури і віри у лютому 2009 року створено Союз національних меншин општини Прнявор, як добровільне позапартійне об’єднання громадян.

Економічний розвиток општини Прнявор був достатньо нерівномірний і останніх п’ятдесят років спрямовувався на розвиток міста Прнявор, як головної території општини, на якій розташовані всі господарські ресурси. Промислове підприємництво в опщині Прнявор має давню традицію, яка сприяла тому, що општина стала однією з найрозвинутіших општин Боснії та Герцоговини. Загалом на території општини є 1137 суб’єктів господарської діяльності, з них 74 – це державні підприємства, 42 – акціонерні товариства, 392 – приватні підприємства, та понад 900 самостійних робочих майстерень.

Сьогодні Прнявор знаходиться на шляху до досягнення найвищих стандартів, про що свідчать численні сертифікати та нагороди міжнародних організацій та асоціацій.

Прнявор – це безсумнівно привабливе місце для життя і роботи, особливо для молодих і освічених людей.

Мер Прнявора Синиша Гатарич. День міста Прнявор 24 березня.


 

            Контактна адреса општини Прнявор:

            Караджорджева, 2,

Прнявор,

Республіка Сербска, 78430

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

сайт: www.prnjavor.rs.ba


dog_prnjavor-zhydachiv1

Додати коментар: