gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2021 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Місто – партнер Прнявор (Республіка Сербська Боснії та Герцоговини) Друк
Вівторок, 27 березня 2012, 11:42

15 вересня 2011 року підписано договір про налагодження партнерських контактів та співпраці між містами Прнявор (Республіка Сербська Боснії і Герцоговини) і Жидачів (Україна).

alt

alt

Місто Прнявор знаходиться у північно-західній частині Сербської Республіки, це адміністративний центр општини Прнявор. Поблизу міста протікає річка Укріна. Площа міста 5,5 кв.км, з найближчими околицями в місті мешкає біля 15000 осіб.  

Прнявор – багатонаціональне місто. Здалека видно куполи церков і вежі мечетей. Вони ніби хочуть нагадати, що тут живуть люди різних націй і віросповідань: серби, хорвати, мусульмани, югослави, представники національних меншин, серед яких найчисельнішими є українці, італійці, чехи, поляки, роми, угорці, німці, словаки. Обличчя міста формувалося під впливом всіх національностей, які тут живуть, в тому числі й українців.

Наприкінці ХІХ століття на територію општини Прнявор, яка була мало заселена, починає імігрувати населення із східної і центральної Європи, внаслідок чого општина стає багатонаціональною, багатоетнічною. Згідно з деякими даними наприкінці ХХ століття на території општини Прнявор проживали представники приблизно 20 різних національностей, тому її справедливо назвали «малою Європою». Населяючи ці місця і приносячи із собою різноманітну етнологію й етнографію представники різних націй і національностей залишили тут відбиток своїх звичаїв, культури і етносу. Спільне життя на цій території, яке часто позначалося бурхливими подіями, створило атмосферу взаємоповаги і толерантності, які десятиліттями є візиткою Прнявора. Тому-то прняворяни з гордістю й понині називають своє місто «мала Європа».     

 У місті є численна українська громада. В кінці ХІХ століття прибулі українці об’єднуються в «українські кооперативи». Перший такий «кооператив» офіційно заснований у Прняворі в 1911 році і нази­вався «Греко-католицька щаднича каса». Ці «кооперативи» мали ве­ликий вплив на господарсько-економічне життя та на розвиток культури і освіти українців не тільки у Прняворі, але й на території всієї Боснії.

Далекого 1909 року у Прняворі заснована «Руська читальня товариства «Просвіти», і це були перші спроби організованого плекання української культури.

З метою захисту своїх прав та збереження ідентичності, національних традицій, мови, культури і віри у лютому 2009 року створено Союз національних меншин општини Прнявор, як добровільне позапартійне об’єднання громадян.

Економічний розвиток општини Прнявор був достатньо нерівномірний і останніх п’ятдесят років спрямовувався на розвиток міста Прнявор, як головної території општини, на якій розташовані всі господарські ресурси. Промислове підприємництво в опщині Прнявор має давню традицію, яка сприяла тому, що општина стала однією з найрозвинутіших општин Боснії та Герцоговини. Загалом на території општини є 1137 суб’єктів господарської діяльності, з них 74 – це державні підприємства, 42 – акціонерні товариства, 392 – приватні підприємства, та понад 900 самостійних робочих майстерень.

Сьогодні Прнявор знаходиться на шляху до досягнення найвищих стандартів, про що свідчать численні сертифікати та нагороди міжнародних організацій та асоціацій.

Прнявор – це безсумнівно привабливе місце для життя і роботи, особливо для молодих і освічених людей.

Мер Прнявора Дарко Томаш. День міста Прнявор 24 березня.


 

            Контактна адреса општини Прнявор:

            Караджорджева, 2,

Прнявор,

Республіка Сербска, 78430

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

сайт: www.prnjavor.rs.ba

alt

alt


dog_prnjavor-zhydachiv1


alt
Додати коментар: