gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2020 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Регуляторна політика
АРВ та проєкт рішення про затвердження Регламенту відділу - ЦНАПу Жидачівської міської ради Друк
П'ятниця, 06 березня 2020, 10:25

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

_______ 2020                                   №                                                     м. Жидачів

 

Про затвердження Регламенту відділу –

центру    надання    адміністративних

послуг Жидачівської міської ради

 

            На виконання Закону України „Про адміністративні послуги”, керуючись законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”,   постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 р. № 588 „Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг”, Жидачівська міська ради

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Затвердити Регламент відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради, що додається.
 2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики.ДОДАТОК

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Жидачівської міської

ради від ________2020 р. № ___РЕГЛАМЕНТ
відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради

 

Загальна частина

 

1. Регламент відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради (далі – Регламент) визначає порядок організації роботи відділу – центру надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), порядок дій адміністраторів ЦНАПу та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

 

2. У цьому Регламенті терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України „Про адміністративні послуги”.

 

3. Надання адміністративних послуг у центрі здійснюється з дотриманням таких принципів:

 

верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності;

 

стабільності;

 

рівності перед законом;

 

відкритості та прозорості;

 

оперативності та своєчасності;

 

доступності інформації про надання адміністративних послуг;

 

захищеності персональних даних;

 

раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг;

 

неупередженості та справедливості;

 

доступності та зручності для суб’єктів звернення.

 

4. ЦНАП у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, рішеннями Жидачівської міської ради та її виконавчого комітету, Положенням про ЦНАП та цим Регламентом.

 

Вимоги до приміщення, в якому розміщується ЦНАП

 

5. ЦНАП розміщується в адміністративному будинку в центральній частині міста Жидачева за адресою: вул. Шашкевича М., буд. 2 (перший поверх, праворуч).

 

На вході до приміщення розміщуються вивіска з найменуванням ЦНАПу, графік роботи тощо.

 

Графік роботи ЦНАПу затверджується рішенням Жидачівської міської ради з урахуванням потреб суб’єктів звернення та відповідно до вимог Закону України Про адміністративні послуги”.

 

Вхід до приміщень центру, який має сходи, повинен бути облаштований пандусом та поручнями з обох боків для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також місцями для тимчасового розміщення дитячих колясок.

 

У приміщенні ЦНАПу облаштовується санітарна кімната з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, зокрема тих, що пересуваються на кріслах колісних, та інших маломобільних груп населення.

 

На прилеглій до адміністративної будівлі, в якій розміщені приміщення ЦНАПу, території облаштовуються місця для безоплатної стоянки автомобільного транспорту суб’єктів звернення, зокрема відповідно позначені місця для автотранспортних засобів, якими керують (в яких перевозяться) особи з інвалідністю, у кількості, визначеній Законом України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”.

 

Будівля, в якій розміщені приміщення ЦНАПу, приміщення ЦНАПу та стоянки для автотранспортних засобів облаштовуються з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил. На прилеглих вулицях розміщуються інформаційні таблички, на яких зазначається місце розташування центру.

 

6. Приміщення центру поділяється на відкриту та закриту частини.

 

У відкритій частині здійснюється прийом, консультування, інформування та обслуговування суб’єктів звернення працівниками центру. Суб’єкти звернення мають безперешкодний доступ до такої частини центру.

 

Відкрита частина включає:

 

сектор прийому;

 

сектор інформування;

 

сектор очікування;

 

сектор обслуговування.

 

Відкрита частина розміщується на першому поверсі будівлі.

 

Закрита частина призначена виключно для опрацювання документів, пошти, надання консультацій та здійснення попереднього запису суб’єктів звернення на прийом до адміністраторів за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), а також збереження документів, справ, журналів обліку/реєстрації (розміщення архіву).

 

Вхід до закритої частини центру суб’єктам звернення забороняється.

 

Закрита частина може розміщуватися на інших поверхах, ніж відкрита частина.

 

7. Сектор прийому облаштовується при вході до приміщення центру. У ньому здійснюється загальне інформування та консультування суб’єктів звернення з питань роботи центру.

 

8. Сектор інформування облаштовується з метою ознайомлення суб’єктів звернення з порядком та умовами надання адміністративних послуг.

 

У секторі інформування розміщуються інформаційні стенди, та/або інформаційні термінали в зручному для перегляду місці, що містять актуальну, вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг.

 

Сектор інформування облаштовується столами, стільцями, комп’ютерною технікою з вільним доступом до Інтернету та забезпечується канцелярськими товарами для заповнення суб’єктами звернення необхідних документів.

 

Для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг приміщення, де розміщений сектор інформування ЦНАПу, облаштовується відповідними засобами (зокрема скринькою) та/або в ній розміщується в доступному місці книга відгуків і пропозицій.

 

9. Сектор очікування розміщується в просторому приміщенні, площа якого визначається залежно від кількості осіб, які звертаються до центру протягом дня, та облаштовується столами для оформлення документів та в достатній кількості стільцями, кріслами тощо.

 

У секторі очікування облаштовуються місця для суб’єктів звернень не менш як 10 місць.

 

Сектор очікування у разі потреби обладнується автоматизованою системою керування чергою, системою звукового інформування осіб похилого віку та тих, що мають вади зору.

 

У приміщеннях ЦНАПу створюються умови для оплати суб’єктами звернень адміністративного збору (зокрема, розміщуються банкомати, платіжні термінали (у тому числі POS-термінали, програмно-технічні комплекси самообслуговування).

 

10. Сектор обслуговування повинен бути утворений за принципом відкритості розміщення робочих місць. Для швидкого обслуговування суб’єктів звернень робочі місця адміністраторів можуть розподілятися за принципом прийому і видачі документів. Кожне робоче місце для прийому суб’єктів звернення повинно мати інформаційну табличку із зазначенням номера такого місця, прізвища, імені, по батькові та посади адміністратора центру.

 

11. Площа сектору очікування та обслуговування ЦНАПу повинна бути достатньою для забезпечення зручних та комфортних умов для прийому суб’єктів звернення і роботи адміністраторів центру.

 

Загальна площа сектору очікування та обслуговування становить не менш як 50 кв. метрів.

 

            12. На інформаційних стендах або інформаційних терміналах розміщується інформація, зокрема про:

 

найменування ЦНАПу, його місцезнаходження, номери телефонів для довідок, факсу, адресу веб-сайту, електронної пошти;

 

графік роботи ЦНАПу (прийомні дні та години, вихідні дні);

 

перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП та відповідні інформаційні картки адміністративних послуг;

 

строки надання адміністративних послуг;

 

бланки заяв та інших документів, необхідних для звернення за отриманням адміністративних послуг, а також зразки їх заповнення;

 

платіжні реквізити для оплати платних адміністративних послуг;

 

супутні послуги, які надаються в приміщенні ЦНАПу;

 

прізвище, ім’я, по батькові керівника ЦНАПу, контактні телефони, адресу електронної пошти;

 

користування інформаційними терміналами (у разі їх наявності);

 

користування автоматизованою системою керування чергою (у разі її наявності);

 

положення про ЦНАП;

 

регламент ЦНАПу;

 

графік прийому суб’єктів звернення посадовими особами Жидачівської міської ради.

 

13. Перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, повинен розміщуватися у доступному та зручному для суб’єктів звернення місці, у тому числі на інформаційному терміналі (у разі його наявності). Адміністративні послуги в переліку групуються за моделлю життєвих ситуацій суб’єктів звернення та/або сферами правовідносин (законодавства), та/або суб’єктами надання адміністративних послуг.

 

14. Бланки заяв, необхідні для замовлення адміністративних послуг, розміщуються на стендах-накопичувачах або стелажах із вільним доступом до них суб’єктів звернення або на веб-сайті ЦНАПу (веб-сайті Жидачівської міської ради).

 

15. Особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення забезпечується вільний доступ до інформації, зазначеної в цьому розділі, шляхом розміщення буклетів, інформаційних листів на стендах, інших необхідних матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля. У разі можливості на інформаційних терміналах розміщується голосова інформація та відеоінформація, а також здійснюється інформування в інший спосіб, який є зручним для осіб з інвалідністю, зокрема осіб з порушеннями слуху, зору, та інших маломобільних груп населення.

 

Для забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктам звернення, які є глухими, німими або глухонімими, до роботи ЦНАПу може залучатися перекладач жестової мови.

 

16. На основі узгоджених рішень із суб’єктами надання адміністративних послуг у роботі ЦНАПу можуть брати участь представники суб’єктів надання адміністративних послуг для надання консультацій.

 

Інформаційна та технологічна картки адміністративних послуг

 

17. Жидачівська міська рада, а також керівник ЦНАПу можуть вносити суб’єктові надання адміністративної послуги пропозиції щодо необхідності внесення змін до затверджених інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг (у тому числі для документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності).

 

18. У разі внесення змін до законодавства щодо надання адміністративної послуги суб’єкт її надання своєчасно інформує про це Жидачівсьук міську раду, а також керівника ЦНАПу, готує пропозиції щодо внесення змін до інформаційних та/або технологічних карток згідно із законодавством.

 

Робота інформаційного підрозділу ЦНАПу

 

19. Для надання допомоги суб’єктам звернення у користуванні інформаційними терміналами та автоматизованою системою керування чергою (у разі їх наявності), консультування із загальних питань організації роботи центру та порядку прийому суб’єктів звернення у ЦНАПі може утворюватися інформаційний підрозділ.

 

Інформаційний підрозділ ЦНАПу також:

 

інформує за усним клопотанням суб’єкта звернення про належність порушеного ним питання до компетенції ЦНАПу;

 

консультує суб’єктів звернення щодо порядку внесення плати (адміністративного збору) за надання платних адміністративних послуг, надає інформацію про платіжні реквізити для сплати адміністративного збору;

 

надає іншу інформацію та допомогу, що необхідні суб’єктам звернення до прийому їх адміністратором.

 

20. Жидачівська міська рада створює та забезпечує роботу вебсайту ЦНАПу або окремого розділу на своєму вебсайті, де розміщується інформація, зазначена в пункті 12 цього Регламенту, а також відомості про місце розташування ЦНАПу, під’їзні шляхи, місця паркування, інша корисна для суб’єктів звернення інформація.

 

21. Інформація, яка розміщується в приміщенні ЦНАПу (в тому числі на інформаційних терміналах) та на вебсайті, повинна бути актуальною і вичерпною.

 

Інформація на вебсайті має бути зручною для пошуку та копіювання.

 

22. Суб’єктам звернення, які звернулися до з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), забезпечується можливість отримання інформації про надання адміністративних послуг у спосіб, що аналогічний способу звернення, або в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб.

 

Керування чергою в центрі

 

23. З метою забезпечення зручності та оперативності обслуговування суб’єктів звернення у ЦНАПі вживаються заходи для запобігання утворенню черги, а у разі її утворення - для керування чергою.

 

24. У разі запровадження автоматизованої системи керування чергою суб’єкт звернення для прийому адміністратором ЦНАПу реєструється за допомогою термінала в такій системі, отримує відповідний номер у черзі та очікує на прийом. Автоматизована система керування чергою може передбачати персоніфіковану реєстрацію суб’єкта звернення (із зазначенням його прізвища та імені).

 

25. У ЦНАПі може здійснюватися попередній запис суб’єктів звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис може здійснюватися шляхом особистого звернення до ЦНАПу з використанням телефонного зв’язку та/або електронної реєстрації на веб-сайті ЦНАПу (сторінки на веб-сайті Жидачівської міської ради).

 

Прийом суб’єктів звернення, які зареєструвалися шляхом попереднього запису, здійснюється у визначені керівником центру години.

 

26. Центр може здійснювати керування чергою в інший спосіб, гарантуючи дотримання принципу рівності суб’єктів звернення.

 

Прийняття заяви та інших документів у ЦНАПі

 

27. Прийняття від суб’єкта звернення заяви та інших документів, необхідних для надання адміністративної послуги (далі - вхідний пакет документів), та повернення документів з результатом надання адміністративної послуги (далі - вихідний пакет документів) здійснюється виключно в ЦНАПі.

 

Прийняття заяв для отримання адміністративних послуг від фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, здійснюється незалежно від реєстрації їх місця проживання, крім випадків, передбачених законом.

 

Заяви від юридичних осіб приймаються за місцезнаходженням таких осіб або у випадках, передбачених законом, за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідних об’єктів, якщо інше не встановлено законом.

 

28. Прийняття від суб’єктів господарювання заяви про видачу документів дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, видача (переоформлення, анулювання) документів дозвільного характеру, які оформлені дозвільними органами, та зареєстрованих декларацій здійснюються відповідно до Закону України Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

 

29. Суб’єкт звернення має право подати вхідний пакет документів у ЦНАПі особисто, через представника (законного представника), надіслати його поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

 

Заява для отримання адміністративної послуги в електронній формі подається через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.

 

30. У разі коли вхідний пакет документів подається представником (законним представником) суб’єкта звернення, пред’являються документи, що посвідчують особу представника та засвідчують його повноваження.

 

31. Адміністратор ЦНАПу перевіряє відповідність вхідного пакета документів інформаційній картці адміністративної послуги, у разі потреби надає допомогу суб’єктові звернення в заповненні бланка заяви. У разі коли суб’єкт звернення припустився неточностей або помилки під час заповнення бланка заяви, адміністратор повідомляє суб’єктові звернення про відповідні недоліки та надає необхідну допомогу в їх усуненні.

 

32. Адміністратор ЦНАПу складає опис вхідного пакета документів, у якому зазначаються інформація про заяву та перелік документів, поданих суб’єктом звернення до неї, у двох примірниках.

 

33. Суб’єктові звернення надається примірник опису вхідного пакета документів за підписом і з проставленням печатки (штампа) відповідного адміністратора ЦНАПу, а також відмітки про дату та час його складення. Другий примірник опису вхідного пакета документів зберігається в матеріалах справи, а у разі здійснення в ЦНАПі електронного документообігу - в електронній формі.

 

34. Адміністратор ЦНАПу під час отримання вхідного пакета документів зобов’язаний з’ясувати прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення про результат надання адміністративної послуги, а також бажане місце отримання оформленого результату надання адміністративної послуги, спосіб передачі суб’єктові звернення вихідного пакета документів (особисто, засобами поштового або телекомунікаційного зв’язку чи в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб), про що зазначається в описі вхідного пакета документів у паперовій та/або електронній формі.

 

35. Адміністратор ЦНАПу здійснює реєстрацію вхідного пакета документів шляхом внесення даних до журналу реєстрації (у паперовій та/або електронній формі). Після внесення даних справі присвоюється номер, за яким здійснюється її ідентифікація та який фіксується на бланку заяви і в описі вхідного пакета документів.

 

Реєстрація та облік заяв, вхідних пакетів документів та оформлених результатів надання адміністративних послуг у ЦНАПі, може вестися централізовано (зокрема шляхом запровадження електронного документообігу) або окремо в ЦНАПі.

 

36. У разі коли вхідний пакет документів отримано засобами поштового зв’язку і він не містить інформації про прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення, адміністратор ЦНАПу не пізніше наступного робочого дня надсилає суб’єктові звернення опис вхідного пакета документів електронною поштою (та/або його відскановану копію) чи іншими засобами телекомунікаційного зв’язку або поштовим відправленням.

 

37. Після реєстрації вхідного пакета документів адміністратор ЦНАПу формує справу у паперовій та/або електронній формі та в разі потреби здійснює її копіювання та/або сканування.

 

38. Інформацію про вчинені дії адміністратор ЦНАПу вносить до листа про проходження справи у паперовій та/або електронній формі (крім випадків, коли адміністратор є суб’єктом надання адміністративної послуги). Лист про проходження справи також містить відомості про послідовність дій (етапів), необхідних для надання адміністративної послуги, та залучених суб’єктів надання адміністративних послуг.

 

Опрацювання справи (вхідного пакета документів)

 

39. Після вчинення дій, передбачених пунктами 27 – 38 цього Регламенту, адміністратор ЦНАПу зобов’язаний невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з урахуванням графіка роботи суб’єкта надання адміністративної послуги, надіслати (передати) вхідний пакет документів суб’єктові надання адміністративної послуги, до компетенції якого належить питання прийняття рішення у справі, про що робиться відмітка в листі про проходження справи із зазначенням часу, дати та найменування суб’єкта надання адміністративної послуги, до якого її надіслано, та проставленням печатки (штампа) адміністратора, що передав відповідні документи.

 

40. Передача справ у паперовій формі від ЦНАПу до суб’єкта надання адміністративної послуги здійснюється в порядку, визначеному рішенням Жидачівської міської ради, але не менше ніж один раз протягом робочого дня, шляхом отримання справ представником суб’єкта надання адміністративної послуги або їх доставки працівником ЦНАПу, надсилання відсканованих документів з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку або в інший спосіб.

 

41. Після отримання справи суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний внести запис про її отримання із зазначенням дати та часу, прізвища, імені, по батькові відповідальної посадової особи до листа про проходження справи.

 

42. Контроль за дотриманням суб’єктами надання адміністративних послуг строків розгляду справ та прийняття рішень здійснюється адміністраторами ЦНАПу відповідно до розподілу обов’язків за рішенням керівника ЦНАПу.

 

43. Суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний:

 

своєчасно інформувати ЦНАП про перешкоди у дотриманні строку розгляду справи та прийнятті рішення, інші проблеми, що виникають під час розгляду справи;

 

надавати інформацію на усний або письмовий запит (у тому числі шляхом надсилання на адресу електронної пошти) адміністратора ЦНАПу про хід розгляду справи.

 

У разі виявлення факту порушення вимог законодавства щодо розгляду справи (строків надання адміністративної послуги тощо) адміністратор ЦНАПу невідкладно інформує про це керівника ЦНАПу.

 

Передача вихідного пакета документів суб’єктові звернення

 

44. Суб’єкт надання адміністративної послуги невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після оформлення результату надання адміністративної послуги, формує вихідний пакет документів та передає його до ЦНАПу про що зазначається в листі про проходження справи.

 

45. Адміністратор ЦНАПу невідкладно у день надходження вихідного пакета документів повідомляє про результат надання адміністративної послуги суб’єктові звернення у спосіб, зазначений в описі вхідного пакета документів, здійснює реєстрацію вихідного пакета документів шляхом внесення відповідних відомостей до листа про проходження справи, а також до відповідного реєстру в паперовій та/або електронній формі.

 

46. Вихідний пакет документів передається суб’єктові звернення особисто під підпис (у тому числі його представникові (законному представникові)) у разі пред’явлення документа, що посвідчує особу та/або засвідчує його повноваження, або у випадках, передбачених законодавством, передається в інший прийнятний для суб’єкта звернення спосіб.

 

Інформація про дату отримання вихідного пакета документів суб’єктом звернення зазначається в описі вхідного пакета документів або в іншому документі і зберігається в матеріалах справи.

 

47. У разі незазначення суб’єктом звернення зручного для нього способу отримання вихідного пакета документів або його неотримання в ЦНАПі протягом двох місяців відповідні документи надсилаються суб’єктові звернення засобами поштового зв’язку. У разі відсутності відомостей про місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта звернення та іншої контактної інформації вихідний пакет документів зберігається протягом тримісячного строку в ЦНАПі, а потім передається для архівного зберігання.

 

48. У разі коли адміністративна послуга надається невідкладно, адміністратор ЦНАПу реєструє інформацію про результат розгляду справи в журналі (у паперовій та/або електронній формі), негайно формує вихідний пакет документів та передає його суб’єктові звернення.

 

49. Відповідальність за несвоєчасне та неналежне надання адміністративних послуг несуть суб’єкти надання таких послуг та в межах повноважень адміністратори і керівник ЦНАПу.

 

50. Інформація про кожну надану адміністративну послугу та справу в паперовій (копія документів) та/або електронній (скановані копії документів) формі (заява суб’єкта звернення та інші документи, зберігаються в приміщенні ЦНАПу.

 

У разі надання адміністративної послуги за допомогою державних реєстрів інформація про послугу зберігається у відповідному реєстрі.

 

Усі матеріали справи зберігаються у суб’єкта надання адміністративної послуги.

 

  

            Секретар міської ради                                       Ольга ЛЕШКОВЯТ

АНАЛІЗ

регуляторного впливу до проєкту рішення Жидачівської міської ради

«Про затвердження Регламенту відділу – центру надання

адміністративних послуг Жидачівської міської ради»

 

Аналіз регуляторного впливу до проєкту рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» і Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308.

 

І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати

 

З 1 січня 2020 року у зв’язку з ліквідацією відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської районної державної адміністрації у суб’єктів господарювання та громадян часто виникають різні незручності та труднощі при отриманні адміністративних послуг в місцевих органах виконавчої влади, Жидачівській міській раді та її виконавчому комітеті – це витрачання певного часу в очікуванні прийому до суб’єктів надання адміністративних послуг, відсутність інформації про перелік документів, необхідних для отримання відповідної адміністративної послуги, а часто і необхідність звертатись у центр надання адміністративних послуг інших населених пунктів, що тягне за собою і додаткові фінансові витрати.

З метою організації якісного надання адміністративних послуг жителям м. Жидачева та інших громад у Жидачівській міській раді створено відділ – центр надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), в якому забезпечуватимуться всі умови для отримання громадянами та суб’єктами господарювання адміністративних послуг через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг, дотримання і реалізації принципів «організаційної єдності» та «єдиного вікна» при організації надання встановленого переліку адміністративних послуг.

Функціонування ЦНАПу дасть можливість отримати адміністративні послуги в одному приміщенні та за чіткою процедурою, що значно зменшує часові, фізичні та фінансові затрати суб’єктів господарювання, мешканців міста Жидачева та інших населених пунктів Жидачівського району

Порядок організації роботи ЦНАПу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг визначає Регламент відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради.

Відповідно до частини десятої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» регламент центру надання адміністративних послуг затверджується органом, який прийняв рішення про утворення центру.

Проєкт регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 р. № 558 «Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг» з врахуванням змін до вказаної постанови, внесених згідно постанов Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 494, від 22.09.2016 р. та від 14.08.2019 р. № 714.

Регламент ЦНАПу – це нормативно-правовий акт, який спрямований на правове регулювання адміністративних відносин між регуляторними органами, Жидачівською міською радою та громадянами і суб’єктами господарювання.

Зважаючи на те, що проєкт рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» розроблений і пропонується до затвердження з метою вдосконалення адміністративних відносин між регуляторними органами Жидачівською міською радою та громадянами і суб’єктами господарювання, зменшення втручання органів влади у діяльність суб’єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності на території Жидачівської міської ради, він підлягає опрацюванню і затвердженню згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Затвердження проєкту рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» дасть можливість встановити чіткий алгоритм дій адміністраторів ЦНАПу, суб’єктів надання адміністративних послуг, що дозволить забезпечити прозору, швидку та зручну процедуру надання адміністративних послуг суб’єктам звернень. Надання адміністративних послуг здійснюватиметься з дотриманням гарантованих принципів верховенства права, рівності перед законом, оперативності та своєчасності, доступності інформації про надання адміністративних послуг, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг, неупередженості та справедливості, доступності та зручності для суб’єктів звернення.  

Сфера дії запропонованого регуляторного акта розповсюджується на суб’єктів звернення за отриманням адміністративних послуг (суб’єкти господарювання, громадяни), адміністраторів ЦНАПу, суб’єктів надання адміністративних послуг (Жидачівська міська рада та її виконавчий комітет, органи виконавчої влади, а також підприємства, установи та організації, що належать до їх управління).

У ЦНАПі буде надаватися понад 100 адміністративних послуг, зокрема у сфері: державної реєстрації актів цивільного стану; реєстрації чи зняття реєстрації місця проживання; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; державної реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; земельних відносин; містобудування та архітектури; соціального захисту населення.

Прийняття запропонованого проєкту регуляторного акта дасть можливість розв’язати проблеми та недоліки об’єктивного та суб’єктивного характеру, що створюють певні труднощі для одержувачів адміністративних послуг на території Жидачівської міської ради:

-          відвідсутність достатньої інформації щодо порядку надання адміністративних послуг;

-          необхідність звернення до декількох представників органів, які надають адміністративні послуги для вирішення питань, що передують отриманню кінцевого документа, як результату надання адміністративної послуги;

-          необхідність одержувачу послуг здійснити багато погоджувальних дій у значної кількості представників органів, які надають адміністративні послуги;

-          необхідність збору одержувачем послуг підтверджуючої інформації різних організацій для отримання кінцевого результату при наявності різноманітних баз даних виконавчих органів влади та інших відомств, не пов’язаних між собою;

-          відсутність єдиної системи взаємодії представників органів, які надають адміністративні послуги щодо надання певної адміністративної послуги;

-          відсутність відкритої та зрозумілої інформації щодо надання адміністративних послуг.

 

Основні групи (підгрупи) на які проблема має вплив:

 

Групи (підгрупи)

так

ні

Громадяни

+

 

Держава

+

 

Суб’єкти господарювання,

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

+

 

 

Зазначену проблему не можна розв’язати за допомогою ринкових механізмів, оскільки згідно частини десятої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» регламент ЦНАПу затверджується органом, який прийняв рішення про його утворення.

На цей момент Регламент новоствореного відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради відсутній, тому проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів.

Зважаючи на вище наведене, на виконання вимог частини десятої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» Жидачівська міська рада розробила проєкт регуляторного акта – рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради», який після відповідної процедури погодження і розгляду у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» буде запропонований до затвердження сесією Жидачівської міської ради.

 

ІІ. Цілі державного регулювання

 

            Основною метою проєкту є визначення порядку організації роботи ЦНАПу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, спрямованих на розв’язання проблеми та забезпечення дотримання принципів надання адміністративних послуг, зокрема:

-          верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності;

-          стабільності;

-          рівності перед законом;

-          відкритості та прозорості;

-          оперативності та своєчасності;

-          доступності інформації про надання адміністративних послуг;

-          захищеності персональних даних;

-          раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг;

-          неупередженості та справедливості;

-          доступності та зручності для суб’єктів звернення.

 

Прийняття запропонованого проєкту регуляторного акта забезпечить:

-          можливість отримання субєктами господарювання та громадянами, в тому числі особами з обмеженими можливостями, адміністративних послуг в одному приміщенні за принципом «єдиного вікна» у чітко визначені строки, в комфортних умовах, з мінімальними втратами особистого часу на очікування прийому для отримання послуги чи її погодження часто в різних кабінетах і приміщеннях;

-          рівний доступ усім субєктам отримання адміністративних послуг до інформації щодо порядку, умов, строків, вартості (якщо послуга платна) адміністративних послуг, а також інформації про стан, хід та результати розгляду заяв у субєктів надання адміністративних послуг;

-          можливість отримувати фахові консультації від суб’єктів надання адміністративних послуг у приміщенні ЦНАПу у визначені відповідним графіком дні і години;

-          мінімізацію корупційної складової за рахунок відсутності контактування суб’єкта надання адміністративної послуги з суб’єктом її отримання;

-          підвищення якості надання адміністративних послуг.

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

            1. Визначення альтернативних способів

 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1 –

прийняття регуляторного акта (забезпечення регулювання)

Прийняття регуляторного акта є виконанням вимог Закону України «Про адміністративні послуги», а також:

- чітко визначить порядок організації роботи ЦНАПу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, спрямованих на розв’язання проблеми;

- забезпечить дотримання основних принципів надання адміністративних послуг, зокрема відкритості та прозорості процесу надання адміністративних послуг, оперативності та своєчасності їх надання, доступності та зручності для суб’єктів звернень ;

- підвищить якість та ефективність процедури надання адміністративних послуг;

- стимулюватиме впровадження нових адміністративних послуг, які надаватимуться у ЦНАПі.

Альтернатива 2 –

неприйняття регуляторного акта

(відсутність регулювання)

Ця альтернатива є категорично неприйнятною, оскільки суперечить діючому законодавству, а саме частині десятій статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги».

Згідно діючого законодавства України ЦНАП не може функціонувати без регламенту.

 

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 –

прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта:

- сприятиме зменшенню корупційних можливостей;

- сприятиме збільшенню надходжень до бюджету міста Жидачева;

- сприятиме залученню інвесторів та збільшенню обсягів інвестицій;

- сприятиме збільшенню кількості суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у певній сфері;

- сприятиме формуванню і підвищенню позитивного іміджу влади, яка виконує норми діючого законодавства;

- стане явним прикладом для зарубіжних партнерів в бажанні держави впроваджувати прогресивні міжнародні способи спілкування у сфері надання і отримання адміністративних послуг

 

Прийняття регуляторного акта спричинить витрати на забезпечення облаштування та функціонування ЦНАПу, витратні матеріали, зарплату працівникам, оплату за енергоносії тощо

Альтернатива 2 –

неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

Відсутні

Відсутні

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 –

прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта забезпечить:

- дотримання принципів надання адміністративних послуг;

- можливість отримання адміністративних послуг в одному приміщенні за принципом «єдиного вікна» у чітко визначені строки, в комфортних умовах, з мінімальними втратами особистого часу на очікування прийому для отримання послуги чи її погодження часто в різних кабінетах і приміщеннях;

- доступність інформації про надання адміністративних послуг;

- створення шести робочих місць;

- неупередженість та справедливість при наданні адміністративних послуг;

- рівні права на одержання адміністративних послуг та отримання інформації щодо порядку, умов, строків, вартості (якщо послуга платна) адміністративних послуг, а також інформації про стан, хід та результати розгляду заяв у субєктів надання адміністративних послуг;

- збереження гідності субєкта отримання адміністративної послуги;

- мінімізацію корупційної складової за рахунок відсутності контактування суб’єкта надання адміністративної послуги з суб’єктом її отримання;

- гендерну рівність та доступність в отриманні адміністративних послуг

Єдиними витратами для громадян при отриманні адміністративної послуги буде її вартість у випадку, якщо послуга є платною, і час на отримання інформації, подачу документів і отримання результату їх розгляду  

Альтернатива 2 –

неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

Відсутні

При наявності корупційних можливостей може бути встановлена неофіційна плата за послугу, яка не надходить до бюджету міста.

Витрати особистого часу на очікування прийому для отримання послуги чи її погодження часто в різних кабінетах і приміщеннях.

 

Оцінка впливу на сферу інтересів субєктів господарювання

 

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів

господарювання, що

підпадають під дію

регулювання, одиниць

 

5

 

25

 

30

 

350

 

410

Питома вага групи у

загальній кількості, відсотків

1,2

6,1

7,3

85,4

Х

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 –

прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта позитивно впливатиме на продуктивність та конкурентоспроможність субєктів господарювання, на впровадження інновацій, сприятиме прогресивному розвитку та рівному доступу до фінансів, забезпечить неупередженість, відкритість і прозорість процесу надання адміністративних послуг для всіх субєктів

 

Єдиними витратами для суб’єктів господарювання при отриманні адміністративної послуги буде її вартість у випадку, якщо послуга є платною, і час на отримання інформації, подачу документів і отримання результату їх розгляду

 

 

Альтернатива 2 –

неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

Відсутні

 

 

 

Неприйняття регуляторного акта залишить невирішеною проблему надання адміністративних послуг згідно вимог діючого законодавства;

негативно впливатиме на конкурентоспроможність

суб’єкта господарювання, який при наявності корупційних можливостей змушений збільшувати свої витрати на отримання адміністративної послуги;

непрозорість в отриманні адміністративної послуги гальмуватиме впровадження інновацій та розвиток суб’єктів господарювання; спостерігатимуться додаткові витрати часу на пошук інформації щодо порядку отримання адміністративної послуги та в очікуванні прийому до суб’єкта надання послуги

 

IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності

(за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі

щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1 – прийняття

регуляторного акта

(забезпечення регулювання)

4

Цілі прийняття регуляторного акта будуть досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде).

Альтернатива 2неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

1

Цілі прийняття регуляторного акта не будуть досягнуті (проблема продовжує існувати).

Рейтинг результативності

Вигоди

(підсумок)

Витрати

(підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1 – прийняття регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Рівність перед законом;

відкритість та прозорість;

доступність інформації;

неупередженість та і справедливість;

мінімізація корупційної складової;

економія часу і матеріальних затрат для отримання адміністративної послуги.

Єдиними витратами для суб’єктів отримання адмістративної послуги буде її вартість у випадку, якщо послуга є платною, і час на отримання інформації, подачу документів і отримання результату їх розгляду

 

Створення для субєктів отримання адміністративних послуг ефективного механізму доступу та прозорості їх отримання.

Альтернатива 2 – неприйняття регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

Відсутні

Спостерігатимуться додаткові витрати часу на пошук інформації щодо порядку отримання адміністративної послуги та в очікуванні прийому до суб’єкта надання послуги; при наявності корупційних можливостей спостерігатиметься збільшення витрат на отримання адміністративної послуги;

непрозорість в отриманні адміністративної послуги гальмуватиме впровадження інновацій та розвиток суб’єктів господарювання

У разі неприйняття регуляторного акта проблема отримання адміністративної послуги залишиться невирішеною, щодо негативно відобразиться на іміджі міської ради.

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1 – прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта повністю вирішує проблему у сфері надання адміністративних послуг, створює для суб’єктів отримання адміністративних послуг ефективний механізм і прозорі умови отримання послуги.

Прийняття регуляторного акта – це виконання міською радою норм діючого законодавства.

На дію запропонованого регяторного акта можуть вплинути політико-правові чинники (певні реформи, політичні зміни, відповідні зміни у законодавстві тощо). Дія інших зовнішніх чинників на дію регуляторного акта не очікується.

Альтернатива 2 – неприйняття регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

У випадку неприйняття регуляторного акта залишаються невирішеними проблеми у сфері надання адміністративних послуг.

Спостерігатиметься   негативний імідж влади, яка не може зорганізувати чітку і прозору процедуру надання адміністративних послуг.

Оцінка ризику відсутня, оскільки відсутній регуляторний акт, на який можуть впливати зовнішні чинники.

 

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

 

            Для виконання вимог діючого законодавства у сфері надання адміністративних послуг, зокрема Закону України «Про адміністративні послуги», відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та згідно рішення Жидачівської міської ради від 13.02.2020 р. № 791 «Про внесення змін до плану діяльності Жидачівської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік» створено робочу групу, відповідальну за підготовку проєкту регуляторного акта.

            Розроблений робочою групою проєкт регуляторного акта оприлюднюється на офіційному вебсайті Жидачівської міської ради http://zhydachiv-meriya.lviv.ua/ з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

Про оприлюднення проєкту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій Жидачівська міська рада повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме у друкованому засобі масової інформації народному часописі «Новий час» та на офіційному вебсайті міської ради http://zhydachiv-meriya.lviv.ua/.    

            Для вивчення та надання висновків про відповідність проєкту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розроблений робочою групою проєкт регуляторного акта подається постійній комісії Жидачівської міської ради з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики.

            Ця комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проєкту регуляторного акта, який разом з цим проєктом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до Державної регуляторної служби України (далі – ДРС України) для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проєкту відповідно до принципів державної регуляторної політики.

            Після отримання пропозицій ДРС України постійна комісія готує свої висновки про відповідність проєкту регуляторного акта вимогам діючого законодавства.

При представленні на пленарному засіданні сесії міської ради проєкту регуляторного акта голова постійної комісії з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики доповідає висновки цієї постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також пропозиції ДРС України разом з рішенням постійної комісії щодо їх врахування.

Прийняте на сесії міської ради рішення «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» офіційно оприлюднюється в друкованому засобі масової інформації народному часописі «Новий час» не пізніш як у десятиденний строк після його прийняття.

З прийняттям рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» ЦНАП працюватиме у відповідності до вимог Закону України ««Про адміністративні послуги» з чітко визначеним порядком організації роботи відділу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

На цей момент ЦНАП максимально облаштований згідно існуючих вимог, створено всі умови для отримання громадянами та суб’єктами господарювання адміністративних послуг через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг, дотримано і реалізовано принципи «організаційної єдності» та «єдиного вікна» при організації надання встановленого переліку адміністративних послуг, який налічує понад 100 адміністративних послуг, зокрема у сфері: державної реєстрації актів цивільного стану; реєстрації чи зняття реєстрації місця проживання; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; державної реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; земельних відносин; містобудування та архітектури; соціального захисту населення.

Функціонування ЦНАПу дасть можливість отримати адміністративні послуги в одному приміщенні та за чіткою процедурою, що значно зменшує часові, фізичні та фінансові затрати суб’єктів господарювання, мешканців міста Жидачева та інших населених пунктів Жидачівського району і забезпечить розв’язання визначеної проблеми – правового регулювання адміністративних відносин між регуляторними органами, Жидачівською міською радою та громадянами і суб’єктами господарювання.

 

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

Оскільки питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, перевищує 10 відсотків (становить 92,7 відсотка), тому розрахунок витрат на виконання вимог регуляторного акта для органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування згідно з додатком 3 № до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта не буде здійснюватися.

Згідно Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308, буде здійснено розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва згідно з додатком 4 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (Тест малого підприємництва), що додається.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

 

Термін дії регуляторного акта необмежений, достатній для розв’язання проблеми та досягнення цілей державного регулювання, оскільки діятиме протягом усього часу функціонування ЦНАПу.

Зміни і доповнення до регуляторного акта вноситимуться рішенням Жидачівської міської ради в разі змін діючого законодавства або результатів відстеження результативності регуляторного акта.

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

 

з/п

Назва показника

Прогнозні значення по роках

 

2020

2021

2022

1.

Розмір надходжень до міського бюджету, пов'язаних з дією акта (гривень)

 

1 850 000

 

1 950 000

 

2 100 000

2.

Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, на яких поширюється дія регуляторного акта

18 650

18 700

18 800

3.

Кількість адміністративних послуг, наданих через ЦНАП за рік

5 746

6 033

6 335

4.

Перелік адміністративних послуг, що надаватимуться через ЦНАП (кількість)

109

120

125

 

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

 

                Відстеження результативності дії регуляторного акта здійснюватиметься відповідно до статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

            Оскільки для визначення значень показників результативності регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження результативності буде здійснене після набрання чинності цим регуляторним актом, а саме 25 листопада 2020 року.

            Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом, а саме 25 листопада 2021 року.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюватимуться раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

            Проведення відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься статистичним методом.

            Проведення відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься на базі статистичних даних.

 

 

            Міський голова                                                       Володимир ЛЕВКО

 

 

 

ДОДАТОК

до аналізу регуляторного впливу до проєкту

рішення Жидачівської міської ради «Про

затвердження Регламенту відділу – центру

надання адміністративних послуг Жидачівської

міської ради

 

Додаток 4
до Методики проведення аналізу впливу
регуляторного акта

 

 

ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)

1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 03.01.2020 р. по 07.02.2020 р.

з/п

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1.

Нарада щодо створення ЦНАПу у м. Жидачеві

15

Запропоновано утворити відділ – ЦНАП Жидачівської міської ради

2.

Нарада щодо підготовки відповідних документів для утворення відділу – ЦНАПу Жидачівської міської ради

7

Дано доручення щодо підготовки документів для утворення ЦНАПу

3.

Робоча зустріч з підготовки Переліку адміністративних послуг, які надаватимуться через ЦНАП та погодження графіка роботи ЦНАПу

9

Погоджено Перелік адміністративних послуг та графік роботи ЦНАПу

 

2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

ü  кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання:

380 (одиниць), у тому числі малого підприємництва 30 (одиниць) та мікропідприємництва 350 (одиниць);

ü  питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 92,7 (відсотків) (відповідно до таблиці “Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання” додатка 1 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта).

 

3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

 

з/п

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за
п’ять років

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1.

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

Формула:

кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

 

0

 

0

 

0

2.

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

Формула:

прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедур обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

 

0

 

0

 

0

3.

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали)

Формула:

оцінка витрат на експлуатацію обладнання (витратні матеріали та ресурси на одиницю обладнання на рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

 

0

 

0

 

0

4.

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

Формула:

оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х  кількість процедур  технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х  кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

 

0

 

0

 

0

5.

Інші процедури (уточнити)

0

0

0

6.

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)

0

Х

0

7.

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

 

380

8.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х  кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

 

0

 

Х

 

0

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

9.

Процедури отримання первинної інформації та консультації про вимоги регулювання

 

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм

0,5 год*28,31 грн (мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі з 01.01.2020 р.)*1=14,16 грн

14,16 грн

70,80 грн

10.

Процедури організації виконання вимог регулювання

Х

Х

Х

10.1

 

подання документів для отримання адміністративної послуги

0,33 год*28,31 грн/година*1 = 9,34 грн

9,34 грн

46,70 грн

10.3

отримання результату – адміністративної послуги

0,15 год*28,31 грн/година*1 = 4,25 грн

4,25 грн

21,25 грн

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

11.

Процедури офіційного звітування

Формула:

витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб’єктів, що користуються формами засобів – окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв’язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік

0

0

0

12.

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

Формула:

витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік

 

0

 

0

 

0

13.

Інші процедури (уточнити)

0

0

0

14.

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

27,75

Х

138.75

15.

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

380

380

380

16.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

10 545,00

Х

52 725,00

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

 

Державний орган, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання:  

 

ЖИДАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

(назва державного органу)                  

 

з/п

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв)

Планові витрати часу на процедуру

(год.)

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата), гривень

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості  суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання*

(за рік), гривень

1.

Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

2.

Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

2.1.

камеральні

0

0

0

0

0

2.2.

виїзні

0

0

0

0

0

3.

Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

4.

Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

5.

Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

6.

Підготовка звітності за результатами регулювання

 

0,25

 

42,16

грн/година

 

1

 

380

 

4 005,20

7.

Інші адміністративні процедури (уточнити):

Х

Х

Х

Х

Х

7.1.

надання консультацій

0,25

42,16

грн/година

5

380

20 026,00

7.2.

перевірка та прийняття документів

0,33

42,16

грн/година

1

380

5 286,87

7.3.

передача документів субєкту надання послуги

0,25

42,16

грн/година

1

380

4 005,20

7.4.

підготовка субєктом надання послуги відповідного документа

0,5

80,65

грн/година

1

380

15 323,50

7.5.

отримання результату від субєкта надання послуги

0,15

42,16

грн/година

1

380

2 403, 12

7.6.

повідомлення заявника про результати розгляду заяви та видача відповідного документа

0,1

42,16

грн/година

1

380

1 602,08

 

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

52 651,97

 

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

263 259,85

__________
   * Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням процесу регулювання державними органами, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації та на кількість суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання, та на кількість процедур за рік.

Якщо державне регулювання передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу), необхідно визначити повний запланований річний бюджет нового органу (структурного підрозділу) ____ х 5 років = _____ гривень.

 

Державне регулювання передбачає утворення нового державного органу

 

Порядковий

номер

Назва державного органу

Витрати на адміністрування за рік, гривень

Сумарні витрати на адміністрування регулювання за пять років, гривень

1.

Відділ – центр надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради

 

 

1.1.

Придбання необхідного обладнання (меблі, компютери тощо)

130 000

650 000

1.2.

Програмне забезпечення робочих місць

50 000

250 000

1.3.

Придбання витратних матеріалів (папір, заправка картриджів тощо)

8 500

42 500

1.4.

Обслуговування техніки

48 000

240 000

1.5.

Зарплата, відрядження, навчання

420 000,00

2 100 000

Сумарно бюджетні витрати на адміністрування регулювання

суб’єктів малого підприємництва

 

 

656 500

 

3 282 500

 

4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Порядковий номер

Показник

Перший рік регулювання (стартовий)

За п’ять років

1.

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

 

0

 

дані рядка 8 пункту 3 цього додатка

 

0

 

дані рядка 8 пункту 3 цього додатка

2.

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

 

10 545,00

 

 

дані рядка 16 пункту 3 цього додатка

 

52 725,00

 

 

дані рядка 16 пункту 3 цього додатка

3.

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання

 

10 545,00

 

сума рядків 1 та 2 цієї таблиці

 

52 725,00

 

сума рядків 1 та 2 цієї таблиці

4.

Бюджетні витрати  на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

 

52 651,97

 

дані з таблиці «Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва» цього додатка

 

263 259,85

 

дані з таблиці «Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва» цього додатка

5.

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

 

63 196,97

 

сума рядків 3 та 4 цієї таблиці

 

315 984,85

 

сума рядків 3 та 4 цієї таблиці

 

5. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

 

На основі оцінки сумарних витрат малого підприємництва на виконання запланованого регулювання (за перший рік регулювання та за п’ять років) з метою вирівнювання питомої вартості адміністративного навантаження між суб’єктами великого, середнього та малого підприємництва пропонуються такі компенсаторні механізми (наприклад, зміна періодичності надання звітів для малого чи мікропідприємництва, поріг за розміром суб’єкта чи його розміром річного обороту для виключення з-під регулювання, запровадження інших компенсаторів) (опис та викладення уточнених норм регулювання):

 1. 1.На офіційному вебсайті Жидачівської міської ради планується максимально оприлюднити доступну інформацію про перелік документів, необхідних для отримання відповідної адміністративної послуги, зразки заяв тощо, що дасть можливість скоротити час надання і отримання інформації на 30 відсотків (час для надання інформації та консультацій скоротиться з 0,5 год. до 0,33 год., тобто з 30 хвилин до 20 хвилин).
 2. 2.На офіційному вебсайті Жидачівської міської ради оприлюднюватиметься інформація, яка сприятиме максимально правильній підготовці документів для отримання адміністративної послуги, що сприятиме скороченню часу при поданні у ЦНАПі документів для отримання відповідної адмінпослуги на 25 відсотків (час для подання документів для отримання адміністративної послуги скоротиться з 0,33 год. до 0,25 год., тобто з 20 хвилин до 15 хвили).

 

На основі запропонованих компенсаторів для суб’єктів малого підприємництва проводиться повторна оцінка витрат суб’єктів малого підприємництва для скорегованих процедур починаючи з пункту 2 цього додатка.

 

 

Показник

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання за перший рік, гривень

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання
за п’ять років, гривень

Заплановане регулювання

10 545,00

52 725,00

За умов застосування компенсаторних механізмів для малого підприємництва

7 854,60

39 273,00

Сумарно: зміна вартості регулювання малого підприємництва

2 690,40

13 452,00

 

 

 

            Міський голова                                                       Володимир ЛЕВКО

 

 


 
План діяльності Жидачівської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 р. зміни Друк
Вівторок, 18 лютого 2020, 12:30

 

           ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

                                               м. Жидачів,   Львівської   області

 

                                                  39 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 рр.

 

                           Р І Ш Е Н Н Я

 

13.02.2020                                                           № 791                                               м. Жидачів  

Про внесення змін до плану діяльності

Жидачівської міської ради з підготовки

проєктів регуляторних актів на 2020 рік

На виконання Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, керуючись підпунктом 7 частини 1 статті 26, пунктом 15 статті 47, підпунктом 5 частини 3 статті 50, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та Регламентом Жидачівської міської ради, Жидачівська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 1. Внести зміни у рішення Жидачівської міської ради від 19.09.2019 р. № 689 „Про затвердження плану діяльності Жидачівської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік” і викласти додаток до цього рішення у новій редакції, що додається.
 2. Оприлюднити у десятиденний строк це рішення в народному часописі „Новий час” та на офіційному вебсайті Жидачівської міської ради.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря Жидачівської міської ради.

 

  

Міський голова                                                  Володимир ЛЕВКО

  

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Жидачівської міської  

ради від 19.09.2019 р. № 689,

зі змінами від 13.02.2020 р. № 791

 

 

 

П Л А Н

діяльності Жидачівської міської ради з підготовки

проєктів регуляторних актів на 2020 рік

 

№ з.п.

Назва проєкту регуляторного акту

Термін

підготовки проєкту

Робочі групи, відповідальні за підготовку проєкту регуляторного акту

1.

Про встановлення місцевих податків і зборів на території міста Жидачева на 2021 рік

лютий – травень

Николин І.Р., Данилів Н.М.,

Хомин О.Л., Багрій С.Д., Йонка О.В., Брухаль Л.М., Пахолків Р.І.

2.

Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради

лютий – березень

Лешков’ят О.Й., Старак Н.М., Квік М.М., Багрій С.Д.

Секретар міської ради                                           Ольга ЛЕШКОВ’ЯТ

 
Про затвердження Правил благоустрою території м. Жидачева Друк
П'ятниця, 26 липня 2019, 10:37

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

35 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 рр.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

23.07.2019                                                       № 675                                               м. Жидачів  

 

Про затвердження Правил благоустрою

території міста Жидачева

 

Відповідно до статтей 10, 34 Закону України „Про благоустрій населених пунктів, наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 р. № 310 „Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту, керуючись статтею 26, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Затвердити Правила благоустрою території міста Жидачева, що додаються.
 2. Визнати такими, що втратили чинність Правила благоустрою території міста Жидачева, затверджені рішенням Жидачівської міської ради від 28.02.2011 р. № 94.
 3. Оприлюднити це рішення в народному часописі „Новий час” та на офіційному вебсайті Жидачівської міської ради.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань житлово-комунального господарства та екології і з питань землекористування та містобудування.

 

 

 

Міський голова                                                   Володимир ЛЕВКО

 

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Жидачівської міської

ради від 23.07.2019 р. № 675

 

 

ПРАВИЛА

благоустрою території міста Жидачева

 

І. Загальні положення

 

1. Правила благоустрою території міста Жидачева (далі – Правила) установлюють вимоги щодо благоустрою території м. Жидачева

2. У цих правилах наведені нижче терміни вживаються в таких значеннях:

ü  прилегла територія - територія, яка межує із об’єктом благоустрою (його частиною) або спорудою (тимчасовою спорудою), розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру;

ü  інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, Законах України «Про благоустрій населених пунктів»«Про регулювання містобудівної діяльності»«Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення.

3. Фінансування заходів із благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Участь громадян у фінансуванні заходів із благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

4. Громадяни та юридичні особи є відповідальними за порушення цих Правил та правил благоустрою територій населених пунктів згідно з вимогами законодавства України.

 

IІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою

 

1. Благоустрій території м. Жидачева здійснюється з урахуванням особливостей даної території відповідно до вимог законодавства та нормативно-технічних документів.

Проектування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

2. Утримання об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788.

Благоустрій та утримання парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків здійснюється відповідно до планів, розроблених балансоутримувачем чи підприємством, що здійснює утримання об’єктів благоустрою, та затверджених виконавчим комітетом Жидачівської міської ради, а об’єкта, який перебуває у приватній власності, - його власником.

Благоустрій та утримання парків, що належать до територій та об’єктів природно-заповідного фонду, здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

3. Благоустрій та утримання у належному стані парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів»«Про охорону навколишнього природного середовища»«Про оцінку впливу на довкілля», а також:

ü  Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754;

ü  Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01 березня 2006 року № 110, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 квітня 2006 року за № 405/12279;

ü  Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

ü  Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

ü  ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів»;

ü  інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів.

4. Благоустрій рекреаційних зон, що використовуються для організованого масового відпочинку та купання, здійснюється із дотриманням вимог нормативно-технічних документів, якими визначаються гігієнічні вимоги до зон рекреації водних об’єктів.

5. Благоустрій територій оздоровчих закладів здійснюється із дотриманням вимог Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 172, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 року за № 378/1403.

6. Не допускається знищення чи пошкодження елементів благоустрою на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.

7. Господарська зона парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями розташовується не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення людей (танцювальні, естрадні майданчики, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони).

8. Кількість урн для сміття на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля встановлюють з розрахунку одна урна на 800 м2 площі. На головних алеях парку відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюють урну для сміття місткістю не менше ніж 0,01 м3.

9. Кількість контейнерів для сміття на господарських майданчиках парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків визначається за показником середнього утворення відходів за три дні.

10. Основне прибирання скверів здійснюється після їх закриття та до восьмої години ранку. Протягом дня необхідно збирати відходи, у тому числі екскременти тварин, опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження.

11. Поливальні пристрої повинні бути в справному стані, їх мають регулярно оглядати і ремонтувати.

12. Поверхневі і заглиблені поливальні мережі водогону на зиму підлягають консервації із дотриманням вимог Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05 липня 1995 року № 30, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 липня 1995 року за № 231/767.

13. Благоустрій територій об’єктів культурної спадщини здійснюється відповідно до:

ü  Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;

ü  Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

ü  постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 318 «Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць»;

ü  постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 878 «Про затвердження Списку історичних населених місць України»;

ü  постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001 року № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини»;

ü  Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

ü  ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій»;

ü  ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень»;

ü  ДСТУ Б Б.2.2-10:2016 «Склад та зміст науково-проектної документації щодо визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток архітектури та містобудування».

14. Облік та охорона рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, розташованих на об’єктах благоустрою, здійснюється відповідно до Закону України «Про Червону книгу України» та Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754.

15. Утримання та ремонт об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється з дотриманням вимог:

ü  Закону України «Про дорожній рух»;

ü  Закону України «Про автомобільні дороги»;

ü  Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198;

ü  Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678;

ü  Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

ü  ДСТУ 3090-95 «Безпека дорожнього руху. Організація робіт з експлуатації міських вулиць та доріг. Загальні положення»;

ü  ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану»;

ü  ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів».

16. Власник або балансоутримувач об’єкта благоустрою вулично-дорожньої мережі населеного пункту забезпечує утримання такого об’єкта з необхідною кількістю машин, механізмів, спеціалізованої техніки, посипних матеріалів та реагентів.

17. Озеленення об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754.

18. Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та/або землекористувачами, а також власники та/або користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території:

ü  забезпечувати утримання та ремонт відповідної території;

ü  утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення;

ü  у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;

ü  дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.

19. У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:

ü  розміщувати споруди та об’єкти;

ü  смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;

ü  спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

ü  скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку;

ü  встановлювати намети;

ü  випасати худобу та свійську птицю;

ü  скидати сніг.

20. Місця проведення дорожніх робіт з утримання або ремонту об’єктів благоустрою на вулично-дорожній мережі повинні мати відповідне огородження, тимчасові дорожні знаки та належне освітлення в нічний час.

21. Усі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами.

22. Розміри, форма та розміщення дорожніх знаків повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - Правила дорожнього руху), та ДСТУ 4100-2014 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування».

Розміри, форма та колір дорожньої розмітки повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху та ДСТУ 2587:2010 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування».

Технічні вимоги до дорожніх світлофорів та їх розміщення визначають згідно з ДСТУ 4092-2002 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки».

Дорожні огородження мають відповідати вимогам ДСТУ 2734 «Огородження дорожнє тросового типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 2735-94 «Огородження дорожні і напрямні пристрої. Правила застосування. Вимоги безпеки дорожнього руху», ДСТУ Б В.2.3-10-2003 «Огородження дорожнє парапетного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-11-2004 «Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-12-2004 «Огородження дорожнє металеве бар’єрного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 7168:2010 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні тимчасові. Загальні технічні умови».

23. Обмеження або заборона дорожнього руху під час виконання робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про дорожній рух»«Про автомобільні дороги».

24. Утримання штучних споруд вулично-дорожньої мережі здійснюється з додержанням вимог Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678, та нормативно-технічних документів.

Обстеження мостів і труб здійснюється з дотриманням вимог законодавства та ДБН В 2.3-6-2009 «Споруди транспорту. Мости та труби. Обстеження та випробування».

25. На територіях автостоянок забезпечується додержання Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, вимог цих Типових правил, встановленого порядку паркування.

Утримання у належному стані територій автостоянок здійснюють із дотриманням вимог Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 115, Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

26. Роботи з утримання в належному стані територій автостоянок включають:

ü  очищення, миття, відновлення і заміну дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), належне утримання дорожньої розмітки місць для стоянки або паркування, в’їздів та виїздів, а також транспортних або пішохідних огороджень (у разі наявності);

ü  систематичне очищення території та під’їзних шляхів від пилу, сміття та листя шляхом їх підмітання та миття;

ü  забезпечення постійного очищення території та під’їзних шляхів від снігу, починаючи з початку снігопаду, та від ожеледі, починаючи з моменту її виникнення, і обробки їх фрикційними та іншими протиожеледними матеріалами;

ü  утримання та поточний ремонт дорожнього покриття і під’їзних шляхів, а також систем поверхневого водовідведення у межах території (у разі наявності);

ü  забезпечення функціонування паркувальних автоматів, в’їзних та виїзних терміналів (очищення, миття, фарбування, відновлення їх роботи, заміна окремих деталей, планові обстеження, нагляд за справністю, їх технічна підтримка та програмне забезпечення);

ü  забезпечення утримання та належного функціонування засобів та обладнання зовнішнього освітлення території;

ü  утримання контрольно-пропускного пункту, приміщення для обслуговуючого персоналу, вбиралень, побутових приміщень тощо (у разі наявності);

ü  забезпечення функціонування систем відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць (у разі їх наявності), яке розташовується на в’їзді;

ü  утримання систем протипожежного захисту та зовнішнього протипожежного водопроводу;

ü  утримання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;

ü  утримання зелених насаджень, їх охорона та відновлення.

27. На автостоянках забороняється: засмічувати територію, мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях, розпалювати вогнища, здійснювати торгівлю, зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття, псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.

28. Утримання територій пляжів у належному стані здійснюється з дотриманням вимог Водного кодексу УкраїниЗакону України «Про благоустрій населених пунктів» і Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195.

29. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання здійснюється з дотриманням вимог:

ü  Закону України «Про поховання та похоронну справу»;

ü  Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 вересня 2004 року за № 1113/9712;

ü  Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» (ДСанПіН 2.2.2.028-99), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28.

30. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

31. Утримання майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин здійснюється з дотриманням вимог статті 30-1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

32. Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою визначається Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 жовтня 2012 року № 550, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 19 листопада 2012 року за № 1937/22249.

 

ІІІ. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів

 

1. Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.

Визначення меж утримання територій, прилеглих до території підприємств, установ, організацій, здійснюється відповідно до розділу VIІ цих правил.

Визначення обсягів пайової участі підприємств, установ, організацій (В), які розміщуються на території об’єкта благоустрою, в утриманні цього об’єкта здійснюють органи місцевого самоврядування за формулою В = Пз х Сбв, де

Пз

-

загальна площа території, закріпленої за підприємством, установою, організацією;

Сбв

-

базова вартість одного квадратного метра земель у межах населеного пункту, визначена у технічній документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів.

2. Підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

ü  забезпечення постійного прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) - до бордюрного каменю);

ü  забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із підприємствами;

ü  регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою (у разі їх придатності до миття) з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;

ü  регулярне прибирання контейнерних майданчиків з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;

ü  утримання приміщень громадських вбиралень, у належному санітарному та технічному стані;

ü  очищення опор ліній електропередач, стовбурів дерев, стовпів, парканів, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;

ü  спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в утриманні інженерних мереж про це повідомляють організації, які їх експлуатують, для негайного приведення цих мереж у належний стан;

ü  регулярне знищення бур’янів, скошення трави заввишки більше ніж 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення;

ü  регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення;

ü  здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;

ü  вжиття протягом року необхідних заходів боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також з поширенням сезонних комах і кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення;

ü  проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев;

ü  усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкоджень інженерних мереж або наслідків аварій, що сталися з їх вини;

ü  усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

3. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, світлових покажчиків розміщення пожежних гідрантів, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.

Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.

4. Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка залежно від пори року та природних умов.

Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.

На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.

 

IV. Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування

 

1. Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, та цими правилами.

2. Інвентаризація зелених насаджень здійснюється відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 грудня 2001 року № 226, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2002 року за № 182/6470.

3. Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.

4. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.

5. Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.

Видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до законодавства у сфері охорони та утримання зелених насаджень.

6. Для озеленення територій населених пунктів використовуються види рослин аборигенної флори та їх декоративні форми.

7. Забороняється використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазивні (чужорідні) види рослин.

 

V. Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій

 

1. Утримання споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється з дотриманням вимог:

ü  постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;

ü  Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 року за № 170/20483;

ü  ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».

2. Утримання фонду захисних споруд цивільного захисту здійснюється відповідно до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 138.

 

VІ. Вимоги до санітарного очищення території

 

1. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються суб’єктом господарювання, який уповноважений на це виконкомом міської ради на конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173.

2. Зберігання побутових відходів здійснюється згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, та Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895.

3. Роздільне збирання побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, здійснюється власниками таких відходів з дотриманням вимог:

ü  Закону України «Про відходи»;

ü  Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070;

ü  Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895;

ü  Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2017 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2017 року за № 505/30373;

ü  Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

ü  Державних будівельних норм «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» (ДБН Б.2.2-6:2013);

ü  інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів у сфері поводження з відходами.

4. Зберігання вилучених та зібраних небезпечних відходів у складі побутових відходів здійснюється в спеціально організованих відповідно до схеми санітарного очищення населеного пункту місцях їх тимчасового зберігання до передачі їх спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

5. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та оброблення іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини вулиць, тротуарів, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і узвозів у зимовий період здійснюється за нормами та з періодичністю, визначеними Технічними правилами ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678.

6. Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:

ü  мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;

ü  прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;

ü  негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;

ü  повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях і дорогах, з яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище;

ü  очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачів у разі сніготанення та на початку весняного періоду;

ü  очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях і дорогах.

 

VІІ. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій територій у числовому значенні

 

1. Межі утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій наведено у додатку до цих правил.

2. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою або власник, якщо територія перебуває у приватній власності.

 

VІІІ. Порядок розміщення малих архітектурних форм

 

1. Проектування малих архітектурних форм здійснюється з дотриманням Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, та ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

2. Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначається залежно від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, виходячи з таких принципів: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність у користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд.

Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння.

3. З метою забезпечення максимально доступного користування територіями загального користування особами з вадами зору малі архітектурні форми треба підбирати яскравих (контрастних) тонів або фарбувати яскравими (контрастними) кольорами.

Для оформлення мобільного і вертикального озеленення застосовують такі види конструкцій: трельяжі, шпалери, перголи, альтанки, квіткарки, вазони, навіси, амфори.

4. Садові, паркові лави необхідно розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон, утримувати їх у справному стані, фарбувати не рідше двох разів на рік. Садові, паркові лави встановлюються та утримуються підприємствами, що утримують відповідні об’єкти благоустрою. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.

5. Розміщення тимчасових споруд (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

6. Кожна стаціонарна ТС має бути забезпечена зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.

7. При розміщенні ТС мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення ТС на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.

8. Біля кожної ТС встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника. Стаціонарні ТС за бажанням власника можуть обладнуватись декоративними елементами, вазонами для квітів тощо.

9. Не допускається користування ТС, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.

 

ІХ. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів

 

1. Контроль у сфері благоустрою населеного пункту спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», інших нормативно-правових актів, у тому числі цих правил.

2. Самоврядний контроль за станом благоустрою міста здійснюється відповідно до статті 40Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

3. Для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням вимог цих Правил та правил благоустрою населеного пункту, затверджених органами місцевого самоврядування, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, міська рада відповідно до статті 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» може утворювати інспекції з благоустрою населених пунктів.

4. Громадський контроль у сфері благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 41 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

 

Х. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території

 

1. Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 року за № 927/11207, та ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень».

Для визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків застосовується Національний стандарт України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 лютого 2014 року № 56.

2. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

3. Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно, здійснюється органом місцевого самоврядування.

4. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.

5. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).

6. Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу.

Забороняється довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів.

 

 

 

            Секретар міської ради                                  Ольга ЛЕШКОВЯТ

 

 

ДОДАТОК

до Правил

 

МЕЖІ 
утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій

 

з/п

Прилегла територія

Субєкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території

Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації

1

2

3

4

1.

Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового фонду ЖК, ЖБК, ОСББ

Житловий кооператив, жит-лово-будівельний кооператив, об’єднання співвласників бага-токвартирного будинку

не менше 20 м від ме-жі відведеної земель-ної ділянки та до про-їжджої частини вулиці

2.

Двори, тротуари, майданчи-ки, покриття проїжджої час-тини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам

Власники або користувачі

земельних ділянок

не менше 20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

3.

Території, прилеглі до об’єк-тів соціальної інфраструк-тури

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

не менше 15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці

4.

Території, прилеглі до автозаправних станцій

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

не менше 50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

5.

Території, прилеглі до торго-вельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, ав-торемонтних майстерень, ма-газинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побу-тового, соціально-культур-ного чи іншого призначення для здійснення підприємни-цької діяльності

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

не менше 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

6.

Території, прилеглі до колективних гаражів

Гаражно-будівельні кооперативи

не менше 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

7.

Території, прилеглі до цент-рально-теплових, трансфор-маторних, газорозподільних, тяглових підстанцій

Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти

у радіусі не менше 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

8.

Автобусні зупинки та зупин-ки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі

Відповідні дорожньо-експлуа-таційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах

у радіусі не менше 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

9.

Майданчики для паркування

Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування

не менше 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

10.

Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами

Балансоутримувачі штучних споруд

не менше 10 м від периметру споруд

11.

Контейнерні майданчики

Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контей-нерні майданчики

не менше 5 м від периметру споруди

12.

Території, відведені під проектування та забудову

Фізичні особи, яким відпо-відно до законодавства відве-дені земельні ділянки, незале-жно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться

не менше 20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проекту-вання та забудову, та до проїжджої частини вулиці

 

 

 

 

 

 

 

 

 
План діяльності Жидачівської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік Друк
Понеділок, 23 вересня 2019, 14:32

           ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

                                               м. Жидачів,   Львівської   області

 

                                                  36 сесія сьомого скликання 2015 – 2020 рр.

 

                           Р І Ш Е Н Н Я

 

19.09.2019                                                           № 689                                               м. Жидачів  

Про   затвердження   плану  діяльності

Жидачівської міської ради з підготовки

проєктів регуляторних актів на 2020 рік

На виконання Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, керуючись підпунктом 7 частини 1 статті 26, пунктом 15 статті 47, підпунктом 5 частини 3 статті 50, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та Регламентом Жидачівської міської ради, Жидачівська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 1. Затвердити план діяльності Жидачівської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік згідно додатку.
 2. Зобов’язати робочі групи – розробників проєктів регуляторних актів Жидачівської міської ради своєчасно та у відповідності до чинного законодавства проводити процедури розробки, оприлюднення та затвердження проєктів.
 3. Оприлюднити це рішення у десятиденний строк у народному часописі „Новий час” та на офіційному сайті Жидачівської міської ради.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики.

  

 

Міський голова                                                  Володимир ЛЕВКО

  

 

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Жидачівської міської  

ради від 19.09.2019 р. № 689

  

 

 

П Л А Н

діяльності Жидачівської міської ради з підготовки

проєктів регуляторних актів на 2020 рік

 

№ з.п.

Назва проєкту регуляторного акту

Термін

підготовки проєкту

Робочі групи, відповідальні за підготовку проєкту регуляторного акту

1.

Про встановлення місцевих податків і зборів на території міста Жидачева на 2021 рік

лютий – травень

Николин І.Р., Данилів Н.М.,

Хомин О.Л., Багрій С.Д., Йонка О.В., Брухаль Л.М., Пахолків Р.І.

Секретар міської ради                                            Ольга ЛЕШКОВ’ЯТ                                    

 
АРВ та проект рішення про затвердження Правил благоустрою території м. Жидачева Друк
П'ятниця, 14 червня 2019, 14:06

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

_________ 2019                                                     №                                       м. Жидачів

 

Про затвердження Правил благоустрою

території міста Жидачева

 

Відповідно до статтей 10, 34 Закону України „Про благоустрій населених пунктів, наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 р. № 310 „Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту, керуючись статтею 26, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Затвердити Правила благоустрою території міста Жидачева, що додаються.
 2. Визнати таким, що втратило чинність рішення Жидачівської міської ради від 28.02.2011 р. № 94.
 3. Оприлюднити це рішення в народному часописі „Новий час” та на офіційному вебсайті Жидачівської міської ради.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань житлово-комунального господарства та екології і з питань землекористування та містобудування.

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Жидачівської міської

ради від ___________.2019 р. № ____

 

 

ПРАВИЛА

благоустрою території міста Жидачева

 

І. Загальні положення

1. Ці правила установлюють вимоги щодо благоустрою території м. Жидачева

2. У цих правилах наведені нижче терміни вживаються в таких значеннях:

прилегла територія - територія, яка межує із об’єктом благоустрою (його частиною) або спорудою (тимчасовою спорудою), розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру;

інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, Законах України «Про благоустрій населених пунктів»«Про регулювання містобудівної діяльності»«Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення.

3. Фінансування заходів із благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Участь громадян у фінансуванні заходів із благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

4. Громадяни та юридичні особи є відповідальними за порушення цих правил та правил благоустрою територій населених пунктів згідно з вимогами законодавства України.

IІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою

1. Благоустрій території м. Жидачева здійснюється з урахуванням особливостей даної території відповідно до вимог законодавства та нормативно-технічних документів.

Проектування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

2. Утримання об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788.

Благоустрій та утримання паркі, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків здійснюється відповідно до планів, розроблених балансоутримувачем чи підприємством, що здійснює утримання об’єктів благоустрою, та затверджених виконкомом Жидачівської м/ради, а об’єкта, який перебуває у приватній власності, - його власником.

Благоустрій та утримання парків, що належать до територій та об’єктів природно-заповідного фонду, здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

3. Благоустрій та утримання у належному стані парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів»«Про охорону навколишнього природного середовища»«Про оцінку впливу на довкілля», а також:

Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754;

Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01 березня 2006 року № 110, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 квітня 2006 року за № 405/12279;

Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів»;

інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів.

4. Благоустрій рекреаційних зон, що використовуються для організованого масового відпочинку та купання, здійснюється із дотриманням вимог нормативно-технічних документів, якими визначаються гігієнічні вимоги до зон рекреації водних об’єктів.

5. Благоустрій територій оздоровчих закладів здійснюється із дотриманням вимог Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 172, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 року за № 378/1403.

6. Не допускається знищення чи пошкодження елементів благоустрою на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.

7. Господарська зона парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями розташовується не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення людей (танцювальні, естрадні майданчики, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони).

8. Кількість урн для сміття на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля встановлюють з розрахунку одна урна на 800 м-2 площі. На головних алеях парку відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюють урну для сміття місткістю не менше ніж 0,01 м-3.

9. Кількість контейнерів для сміття на господарських майданчиках парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків визначається за показником середнього утворення відходів за три дні.

10. Основне прибирання скверів здійснюється після їх закриття та до восьмої години ранку. Протягом дня необхідно збирати відходи, у тому числі екскременти тварин, опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження.

11. Поливальні пристрої повинні бути в справному стані, їх мають регулярно оглядати і ремонтувати.

12. Поверхневі і заглиблені поливальні мережі водогону на зиму підлягають консервації із дотриманням вимог Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05 липня 1995 року № 30, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 липня 1995 року за № 231/767.

13. Благоустрій територій об’єктів культурної спадщини здійснюється відповідно до:

Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;

Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 318 «Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць»;

постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 878 «Про затвердження Списку історичних населених місць України»;

постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001 року № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини»;

Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій»;

ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень»;

ДСТУ Б Б.2.2-10:2016 «Склад та зміст науково-проектної документації щодо визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток архітектури та містобудування».

14. Облік та охорона рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, розташованих на об’єктах благоустрою, здійснюється відповідно до Закону України «Про Червону книгу України» та Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754.

15. Утримання та ремонт об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється з дотриманням вимог:

Закону України «Про дорожній рух»;

Закону України «Про автомобільні дороги»;

Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198;

Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678;

Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

ДСТУ 3090-95 «Безпека дорожнього руху. Організація робіт з експлуатації міських вулиць та доріг. Загальні положення»;

ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану»;

ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів».

16. Власник або балансоутримувач об’єкта благоустрою вулично-дорожньої мережі населеного пункту забезпечує утримання такого об’єкта з необхідною кількістю машин, механізмів, спеціалізованої техніки, посипних матеріалів та реагентів.

17. Озеленення об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754.

18. Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та/або землекористувачами, а також власники та/або користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території:

забезпечувати утримання та ремонт відповідної території;

утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення;

у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;

дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.

19. У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:

розміщувати споруди та об’єкти;

смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;

спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку;

встановлювати намети;

випасати худобу та свійську птицю;

скидати сніг.

20. Місця проведення дорожніх робіт з утримання або ремонту об’єктів благоустрою на вулично-дорожній мережі повинні мати відповідне огородження, тимчасові дорожні знаки та належне освітлення в нічний час.

21. Усі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами.

22. Розміри, форма та розміщення дорожніх знаків повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - Правила дорожнього руху), та ДСТУ 4100-2014 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування».

Розміри, форма та колір дорожньої розмітки повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху та ДСТУ 2587:2010 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування».

Технічні вимоги до дорожніх світлофорів та їх розміщення визначають згідно з ДСТУ 4092-2002 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки».

Дорожні огородження мають відповідати вимогам ДСТУ 2734 «Огородження дорожнє тросового типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 2735-94 «Огородження дорожні і напрямні пристрої. Правила застосування. Вимоги безпеки дорожнього руху», ДСТУ Б В.2.3-10-2003 «Огородження дорожнє парапетного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-11-2004 «Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-12-2004 «Огородження дорожнє металеве бар’єрного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 7168:2010 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні тимчасові. Загальні технічні умови».

23. Обмеження або заборона дорожнього руху під час виконання робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про дорожній рух»«Про автомобільні дороги».

24. Утримання штучних споруд вулично-дорожньої мережі здійснюється з додержанням вимог Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678, та нормативно-технічних документів.

Обстеження мостів і труб здійснюється з дотриманням вимог законодавства та ДБН В 2.3-6-2009 «Споруди транспорту. Мости та труби. Обстеження та випробування».

25. На територіях автостоянок забезпечується додержання Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, вимог цих Типових правил, встановленого порядку паркування.

Утримання у належному стані територій автостоянок здійснюють із дотриманням вимог Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 115, Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

26. Роботи з утримання в належному стані територій автостоянок включають:

очищення, миття, відновлення і заміну дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), належне утримання дорожньої розмітки місць для стоянки або паркування, в’їздів та виїздів, а також транспортних або пішохідних огороджень (у разі наявності);

систематичне очищення території та під’їзних шляхів від пилу, сміття та листя шляхом їх підмітання та миття;

забезпечення постійного очищення території та під’їзних шляхів від снігу, починаючи з початку снігопаду, та від ожеледі, починаючи з моменту її виникнення, і обробки їх фрикційними та іншими протиожеледними матеріалами;

утримання та поточний ремонт дорожнього покриття і під’їзних шляхів, а також систем поверхневого водовідведення у межах території (у разі наявності);

забезпечення функціонування паркувальних автоматів, в’їзних та виїзних терміналів (очищення, миття, фарбування, відновлення їх роботи, заміна окремих деталей, планові обстеження, нагляд за справністю, їх технічна підтримка та програмне забезпечення);

забезпечення утримання та належного функціонування засобів та обладнання зовнішнього освітлення території;

утримання контрольно-пропускного пункту, приміщення для обслуговуючого персоналу, вбиралень, побутових приміщень тощо (у разі наявності);

забезпечення функціонування систем відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць (у разі їх наявності), яке розташовується на в’їзді;

утримання систем протипожежного захисту та зовнішнього протипожежного водопроводу;

утримання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;

утримання зелених насаджень, їх охорона та відновлення.

27. На автостоянках забороняється: засмічувати територію, мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях, розпалювати вогнища, здійснювати торгівлю, зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття, псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.

28. Утримання територій пляжів у належному стані здійснюється з дотриманням вимог Водного кодексу УкраїниЗакону України «Про благоустрій населених пунктів» і Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195.

29. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання здійснюється з дотриманням вимог:

Закону України «Про поховання та похоронну справу»;

Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 вересня 2004 року за № 1113/9712;

Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» (ДСанПіН 2.2.2.028-99), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28.

30. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

31. Утримання майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин здійснюється з дотриманням вимог статті 30-1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

32. Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою визначається Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 жовтня 2012 року № 550, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 19 листопада 2012 року за № 1937/22249.

ІІІ. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів

1. Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.

Визначення меж утримання територій, прилеглих до території підприємств, установ, організацій, здійснюється відповідно до розділу VIІ цих правил.

Визначення обсягів пайової участі підприємств, установ, організацій (В), які розміщуються на території об’єкта благоустрою, в утриманні цього об’єкта здійснюють органи місцевого самоврядування за формулою

В = Пз х Сбв,

де

Пз

-

загальна площа території, закріпленої за підприємством, установою, організацією;

Сбв

-

базова вартість одного квадратного метра земель у межах населеного пункту, визначена у технічній документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів.

2. Підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

забезпечення постійного прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) - до бордюрного каменю);

забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із підприємствами;

регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою (у разі їх придатності до миття) з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;

регулярне прибирання контейнерних майданчиків з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;

утримання приміщень громадських вбиралень, у належному санітарному та технічному стані;

очищення опор ліній електропередач, стовбурів дерев, стовпів, парканів, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;

спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в утриманні інженерних мереж про це повідомляють організації, які їх експлуатують, для негайного приведення цих мереж у належний стан;

регулярне знищення бур’янів, скошення трави заввишки більше ніж 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення;

регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення;

здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;

вжиття протягом року необхідних заходів боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також з поширенням сезонних комах і кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення;

проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев;

усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкоджень інженерних мереж або наслідків аварій, що сталися з їх вини;

усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

3. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, світлових покажчиків розміщення пожежних гідрантів, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.

Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.

4. Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка залежно від пори року та природних умов.

Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.

На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.

IV. Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування

1. Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, та цими правилами.

2. Інвентаризація зелених насаджень здійснюється відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 грудня 2001 року № 226, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2002 року за № 182/6470.

3. Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.

4. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.

5. Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.

Видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до законодавства у сфері охорони та утримання зелених насаджень.

6. Для озеленення територій населених пунктів використовуються види рослин аборигенної флори та їх декоративні форми.

7. Забороняється використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазивні (чужорідні) види рослин.

V. Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій

1. Утримання споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється з дотриманням вимог:

постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;

Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 року за № 170/20483;

ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».

2. Утримання фонду захисних споруд цивільного захисту здійснюється відповідно до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 138.

VІ. Вимоги до санітарного очищення території

1. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються суб’єктом господарювання, який уповноважений на це виконкомом міської ради на конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173.

2. Зберігання побутових відходів здійснюється згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, та Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895.

3. Роздільне збирання побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, здійснюється власниками таких відходів з дотриманням вимог:

Закону України «Про відходи»;

Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070;

Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895;

Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2017 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2017 року за № 505/30373.

Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

Державних будівельних норм «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» (ДБН Б.2.2-6:2013);

інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів у сфері поводження з відходами.

4. Зберігання вилучених та зібраних небезпечних відходів у складі побутових відходів здійснюється в спеціально організованих відповідно до схеми санітарного очищення населеного пункту місцях їх тимчасового зберігання до передачі їх спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

5. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та оброблення іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини вулиць, тротуарів, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і узвозів у зимовий період здійснюється за нормами та з періодичністю, визначеними Технічними правилами ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678.

6. Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:

мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;

прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;

негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;

повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях і дорогах, з яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище;

очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачів у разі сніготанення та на початку весняного періоду;

очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях і дорогах.

VІІ. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій територій у числовому значенні

1. Межі утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій наведено у додатку до цих правил.

2. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою або власник, якщо територія перебуває у приватній власності.

VІІІ. Порядок розміщення малих архітектурних форм

1. Проектування малих архітектурних форм здійснюється з дотриманням Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, та ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

2. Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначається залежно від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, виходячи з таких принципів: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність у користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд.

Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння.

3. З метою забезпечення максимально доступного користування територіями загального користування особами з вадами зору малі архітектурні форми треба підбирати яскравих (контрастних) тонів або фарбувати яскравими (контрастними) кольорами.

Для оформлення мобільного і вертикального озеленення застосовують такі види конструкцій: трельяжі, шпалери, перголи, альтанки, квіткарки, вазони, навіси, амфори.

4. Садові, паркові лави необхідно розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон, утримувати їх у справному стані, фарбувати не рідше двох разів на рік. Садові, паркові лави встановлюються та утримуються підприємствами, що утримують відповідні об’єкти благоустрою. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.

5. Розміщення тимчасових споруд (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

6. Кожна стаціонарна ТС має бути забезпечена зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.

7. При розміщенні ТС мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення ТС на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.

8. Біля кожної ТС встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника. Стаціонарні ТС за бажанням власника можуть обладнуватись декоративними елементами, вазонами для квітів тощо.

9. Не допускається користування ТС, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.

ІХ. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів

1. Контроль у сфері благоустрою населеного пункту спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», інших нормативно-правових актів, у тому числі цих правил.

2. Самоврядний контроль за станом благоустрою міста здійснюється відповідно до статті 40Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

3. Для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням вимог цих Правил та правил благоустрою населеного пункту, затверджених органами місцевого самоврядування, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, міська рада відповідно до статті 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» може утворювати інспекції з благоустрою населених пунктів.

4. Громадський контроль у сфері благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 41 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Х. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території

1. Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 року за № 927/11207, та ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень».

Для визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків застосовується Національний стандарт України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 лютого 2014 року № 56.

2. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

3. Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно, здійснюється органом місцевого самоврядування.

4. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.

5. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).

6. Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів.

ДОДАТОК до Правил

 

МЕЖІ 
утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій

№ з/п

Прилегла територія

Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території

Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше)

1

2

3

4

1

Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового фонду ЖК, ЖБК і ОСББ

Житловий кооператив, житлово-будівельний кооператив, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку

20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

2

Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам

Власники або користувачі земельних ділянок

20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

3

Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці

4

Території, прилеглі до автозаправних станцій

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

5

Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

6

Території, прилеглі до колективних гаражів

Гаражно-будівельні кооперативи

20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

7

Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій

Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти

у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

8

Автобусні зупинки та зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі

Відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах

у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

9

Майданчики для паркування

Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування

20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

10

Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами

Балансоутримувачі штучних споруд

10 м від периметру споруд

11

Контейнерні майданчики

Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики

5 м від периметру споруди

12

Території, відведені під проектування та забудову

Фізичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться

20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці

 

 

 

Додаток 1
до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Жидачівської міської ради

 

«Про затвердження Правил благоустрою території міста Жидачева»

 

I. Визначення проблеми

                                                                                                      

            I. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

Проект рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Правил благоустрою територій міста Жидачева» (далі - проект) розроблено відповідно до статтей 10, 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та наказу Мінрегіонбуду від 27.11.2017 року № 310 «Про затвердження типових правил благоустрою території населеного пункту».

           Нині у сфері благоустрою міста Жидачева виникла низка проблем, пов’язаних з: - відсутністю чітко регламентованих правил і норм поведінки юридичних та фізичних осіб у сфері благоустрою міста, а також комплексу заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у ньому; - неправомірним розміщенням ремонтних та великогабаритних побутових відходів у межах червоних ліній міських вулиць та доріг; - наявністю стихійних сміттєзвалищ, розміщенням будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами тощо) на території житлової та громадської забудови, зелених зон; - відсутністю у юридичних та фізичних осіб договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів; - самовільним знищенням дерев, кущів, інших зелених насаджень; - паркуванням автотранспортних засобів на територіях зелених зон (газонах, квітниках, клумбах) та майданчиках для відпочинку і дозвілля; - неможливістю притягнення до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушенні правил благоустрою, через відсутність або недосконалість таких правил. Причинами виникнення зазначених проблем є недостатнє регулювання відносин у сфері благоустрою в зв’язку з недосконалістю чіткого нормативного регулювання у чинних Правилах благоустрою міста, зокрема: - прав та обов'язків суб'єктів господарювання у сфері благоустрою; - норм і правил поведінки, що забезпечують утримання об'єктів та елементів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності; - чітко встановлених норм, які б регулювали процедуру компенсації шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою. Окремі проблеми справляють негативний вплив на громадян, яким не забезпечуються сприятливе для життєдіяльності середовище, у тому числі захист довкілля, належний санітарний стан, збереження об'єктів та елементів благоустрою. Негативного впливу зазнають також суб'єкти господарювання. Порушення правил благоустрою міста Жидачева призводить до неможливості ефективно здійснювати господарську діяльність. Таким чином, регламентування норм та правил поведінки у сфері благоустрою міста Жидачева та впровадження Правил благоустрою території міста Жидачева дозволить сформувати прозорі вимоги щодо проведення в місті єдиної політики з підтримки благоустрою, формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, раціонального використання ресурсів територіальної громади міста, захисту довкілля. Відносини, пов’язані із проведенням благоустрою міста, зачіпає інтереси всіх верств населення, основними групами (підгрупами), на які проблема справляє вплив, є

 

 

Основні групи, на які проблема справляє вплив:

Групи (підгрупи)
Так
Ні
Громадяни
+
-
Держава
-
+
 
Суб’єкти господарювання, у тому числі суб’єкти малого підприємництва
+
-

II. Цілі державного регулювання.

Проект регуляторного акта спрямований на розв’язання проблеми, визначеної у попередньому розділі аналізу регуляторного впливу. Прийняття цього регуляторного акту забезпечить створення умов для практичної реалізації Закону України «Про благоустрій населених пунктів» , Наказу Мінрегіонбуду від 27.11.2017р. №310 «Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту» та визначить правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою території міста Жидачева для забезпечення умов, сприятливих для життєдіяльності мешканців міста.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

Визначення альтернативних способів

 

Вид альтернатив

Опис альтернативи

Альтернатива 1:

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Альтернатива є неприйнятною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України. Діючі норми та правила певним чином застарілі і не дають змоги використовувати свої права в галузі благоустрою суб’єктами господарювання, міській громаді та окремим мешканцям міста

Альтернатива 2:

Прийняття проекту

- забезпечить досягнення цілей щодо вирішення наявних проблемних питань у сфері благоустрою території міста;

- забезпечить контроль у сфері благоустрою території міста; - поліпшить умови захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою;

- покращить інженерно-технічний і санітарний стан об’єктів благоустрою, їх естетичний вигляд;

- встановлює зрозуміле регулювання; - посилиться контроль з боку органу місцевого самоврядування за дотриманням суб’єктами всіх форм власності вимог Правил благоустрою територій міста Жидачева

 1. 1.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей та оцінка впливу на сферу інтересів держави

 

Вид альтернатив

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1:

Не прийняття проекту акту

відсутні

альтернатива є неприйнятною, оскільки не забезпечує досягнення поставленої мети

Альтернатива 2:

Прийняття акту

- досягнення цілей щодо вирішення наявних проблемних питань у сфері благоустрою; - встановлення зрозумілого регулювання; - підвищення рівня контролю у сфері відсутні, оскільки реалізація положень акта не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат благоустрою міста; - поліпшення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; - покращення інженерно-технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою

Відсутні, оскільки реалізація положень акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

 

Вид альтернатив

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1:

не прийняття проекту акту

Відсутні

альтернатива є неприйнятною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України

Альтернатива 2:

Прийняття проекту

Установлення основних критеріїв та вимог щодо належного утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, якими визначається рівень виконання відповідних обов’язків підприємствами, установами та організаціями (балансоутримувачами), відповідальними за утримання об’єктів благоустрою

Відсутні

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро (фізичні особи підприємці)

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

 

5

 

25

 

30

 

300

 

360

Питома вага групи у загальній кількості, відсотки

0,5%

6,9%

8,8 %

83,8%

100%

 

 

 

Вид альтернатив

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1:

не прийняття проекту акту

відсутні

Альтернатива є неприйнятною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України

Альтернатива 2:

Прийняття проекту акту

підвищення рівня контролю у сфері благоустрою міста; поліпшення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення інженерно-технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою, їх естетичного вигляду

відсутні, оскільки реалізація положень акта не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, гривень

Залишення існуючої ситуації на даний момент без змін

З огляду на альтернативу – залишення існуючої на даний момент ситуації без змін не можливе; витрати, які будуть виникати внаслідок дії регуляторного акту відсутні.

Прийняття проекту акту

Відсутні, оскільки реалізація положень акту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат

IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Здійснити вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей. Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:

4 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);

3 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);

2 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними); 1 - цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного балу

Альтернатива 1:

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

1

альтернатива є неприйнятною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України

Альтернатива 2:

Прийняття проекту акта

4

у разі прийняття акта задекларовані цілі забезпечать повною мірою досягнення поставленої мети стосовно затвердження Правил благоустрою території міста Жидачева. Буде забезпечено підвищення рівня контролю у сфері благоустрою міста; поліпшення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення інженерно- технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою, їх естетичного вигляду.

Рейтинг

результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати

(підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Залишення існуючої на даний момент

у разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін, вигоди для держави, органу місцевого самоврядування, громадян та суб’єктів господарювання відсутні.

у разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін, витрати для держави, органу місцевого самоврядування, громадян та суб’єктів господарювання відсутні.

у разі залишення існуючої на даниймомент ситуації без змін проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети.

Прийняття проекту акта

у разі прийняття проекту акта для держави, органу місцевого самоврядування вигода полягатиме в реалізації Закону України «Про благоустрій населених пунктів», підвищення рівня контролю у сфері благоустрою; поліпшення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення інженерно- технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою. Громадяни зможуть реалізувати рівень виконання відповідних обов’язків підприємствами, установами та організаціями (балансоутримувачами), відповідальними за утримання об’єктів благоустрою.

у разі прийняття проекту акта держава, орган місцевого самоврядування не нестиме ніяких матеріальних та інших витрат. Поряд з цим забезпечується збалансованість інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави завдяки досягненню належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного природоохоронного, оздоровчого, історикокультурного та іншого призначення

у разі прийняття акта задекларовані цілі будуть досягнуті повною мірою, що повністю забезпечить потребу у вирішенні проблеми, встановить зрозуміле загальне регулювання, зникне неврегульованість проблеми, що виникла.

 

 

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Не забезпечує досягнення цілей щодо регулювання прав та обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою; норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів та елементів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності; чітко встановлених норм, які б регулювали процедуру компенсації шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою, що може призвести до погіршення інженерно-технічного та санітарного стану об’єктів благоустрою

зовнішні чинники на дію регуляторного акта у разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін відсутні

Прийняття проекту акта

прийняття акта забезпечить повною мірою досягнення задекларованих цілей стосовно можливості підвищення рівня контролю у сфері благоустрою території міста; поліпшення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення інженерно-технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою, їх естетичного вигляду; повністю відповідає потребам у вирішенні проблеми; встановлює зрозуміле регулювання; зникає неврегульованість проблеми.

упродовж деякого часу дії регуляторного акта може впливати низька обізнаність суб’єктів, на яких поширюється дія цього акта, щодо запроваджених новел, істотна відмінність регулювання, що пропонується з існуючим регулюванням

 

 

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

-   У разі прийняття регуляторного акта визначені цілі будуть досягнуті у повному обсязі за рахунок суворого дотримання суб’єктами господарювання всіх форм власності у сфері благоустрою території міста Жидачева пунктів його вимог. Для впровадження цього регуляторного акта необхідно здійснити такі організаційні заходи, як інформування громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом оприлюднення його на офіційному сайті Жидачівської міської ради з метою доведення до відома суті основних вимог положень регуляторного акта. Організаційні заходи, які необхідно здійснити для впровадження регуляторного акта: а) дії суб’єктів господарювання – підприємствам, установам та організаціям (балансоутримувачам), відповідальним за утримання об’єктів благоустрою, дотримуватися положень регуляторного акта; б) дії органів державної влади, органу місцевого самоврядування – затвердження Правил благоустрою території міста Жидачева, підвищення рівня контролю у сфері благоустрою міста; поліпшення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення інженерно-технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою.

    

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

Витрати на виконання вимог регуляторного акта з боку органу місцевого самоврядування та суб’єктів підприємництва відсутні. До аналізу регуляторного впливу розроблено М-тест (Тест малого підприємництва), оскільки суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, більше 10%.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту.

Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений термін.

VIII.Визначення показників результативності регуляторного акта.

- кількість укладених договорів пайової участі в утриманні об»єктів благоустрою (1шт).

- кількість укладених договорів на вивезення побутових відходів-500 шт.;

- кількість ліквідованих стихійних звалищ побутового сміття-5шт.;

- кількість приписів про припинення або усунення наслідків порушень Правил благоустрою-120шт. ;

- кількість складених адміністративних протоколів за порушення Правил благоустрою ст. 152 КУпАП-10шт. ;

- розміри надходжень до бюджету міста за порушення Правил благоустрою міста Жидачева, 0,0грн. ;

- обсяг проведених заходів пов’язаних з проведенням робіт з будівництва, ремонту, реконструкції та утримання об’єктів благоустрою міста: а) ремонт фасадів – 2 будинки; б) благоустрій прилеглих територій -2 будинки; в) реконструкція вулиць -4шт.; г) улаштування тротуарної плитки -1078м.кв.;

- кількість висаджених дерев -100 шт, кущів-150шт; квітів-500шт; саженців-50шт;

- кількість санітарно очищених сухих і аварійних дерев: підрізано- 50шт., створено газонів -100м.кв.,створено квітників -50м.кв-;

- кількість установлених урн-20шт. ;

- благоустрій зупинок маршрутних транспортних засобів-3шт.;

- розмір коштів, що надійшли до цільового фонду Жидачівської міської ради на заходи з благоустрою міста-4370,5 грн.;

- ремонт дорожнього покриття,- 8 252м.кв., тротуару- 1639м.кв., кількість позовів до суду про стягнення коштів внаслідок порушення Правил-0 шт. ;

- кількість укладених договорів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами-8шт;

- обсяг надходження коштів до міського бюджету, що надійшли за розміщення рекламних засобів 16тис.грн.;

- кількість проведених робіт. пов’язаних з розташуванням (монтажем, реконструкцією, перенесенням, демонтажем) рекламних засобів в межах міста Жидачева -шт.;

- кількість наданих дозволів на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт, (шт.);

 

IX. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта у разі його прийняття.

Відносно цього регуляторного акта повинно послідовно здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження його результативності. Зокрема:

                 базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено до набрання чинності цим регуляторним актом;

                 повторне відстеження результативності – через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом;

                 періодичне відстеження результативності – один раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

                 Відстеження результативності дії регуляторного акта здійснюватиметься статистичним методом.

 

 

ТЕСТ

малого підприємництва (М-Тест)

1. Консультації з представниками мікро- та макро підприємництва щодо оцінки впливу регулювання.

            Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено  розробникому період з 07.02.2019 по 26.04.2019.

 

Порядковий номер

Вид консультації (публічні консультації прямі(круглі столи, наради, робочі зустрічі, тощо, інтернет консультації прямі (інтернет форуми, соціальні мережі, тощо, запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій

1

Робочі наради

Працівники Жидачівського МВУКГ, інспектор дільниці Жидачівського МВУКГ, спеціалісти Жидачівської міської ради

Обговорено проблемні питання у сфері благоустрою територій міста та вироблення дієвих шляхів їх розв’язання Отримано інформацію щодо кількості суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання

2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єкта малого підприємництва.

Кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 360 (одиниць), у тому числі малого підприємництва 30 (одиниць) та мікропідприємництва 300(одиниць);

Питома вага суб’єктів малого підприємництва – 8,8 % у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив та мікропідприємництва – 83,8%

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання одиниці

 

-

 

-

 

30

 

300

 

330

 

 

Питома вага, групи у загальній кількості, відсотків

 

-

 

-

8,8%

83,8%

92,6%

 

3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

 

з/п

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за
п’ять років

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

-

-

-

2

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

-

-

-

3

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати - витратні матеріали)

-

-

-

4

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

-

-

-

5

Інші процедури (уточнити)

-

-

-

6

Разом, гривень

-

Х

-

7

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

360

8

Сумарно, гривень

-

Х

-

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

9

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) х оціночна кількість форм

-

-

-

10

Процедури організації виконання вимог регулювання

-

-

-

11

Процедури офіційного звітування

-

-

-

12

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

-

-

-

13

Інші процедури (уточнити)

-

-

-

14

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

 

-

Х

-

15

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

360од.

360 од

360од

 

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

 

-

Х

-

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості  суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гр

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання

-

-

-

-

-

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

-

5300

-

360

-

камеральні

-

-

-

-

-

виїзні

-

-

-

-

-

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктом господарювання

-

-

-

-

-

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

-

-

-

-

-

7. Інші адміністративні процедури (уточнити)

-

-

-

-

-

Разом за рік

-

-

-

-

-

Сумарно за 5 років

-

-

-

-

-

 

4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

Порядковий номер

Показник

Перший рік регулювання (стартовий)

За п’ять років

1

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

0

0

2

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

0

0

3