gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2021 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

АРВ та проєкт рішення про затвердження Регламенту відділу - ЦНАПу Жидачівської міської ради Друк
П'ятниця, 06 березня 2020, 10:25

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

_______ 2020                                   №                                                     м. Жидачів

 

Про затвердження Регламенту відділу –

центру    надання    адміністративних

послуг Жидачівської міської ради

 

            На виконання Закону України „Про адміністративні послуги”, керуючись законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”,   постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 р. № 588 „Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг”, Жидачівська міська ради

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Регламент відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради, що додається.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики.ДОДАТОК

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Жидачівської міської

ради від ________2020 р. № ___РЕГЛАМЕНТ
відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради

 

Загальна частина

 

1. Регламент відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради (далі – Регламент) визначає порядок організації роботи відділу – центру надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), порядок дій адміністраторів ЦНАПу та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

 

2. У цьому Регламенті терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України „Про адміністративні послуги”.

 

3. Надання адміністративних послуг у центрі здійснюється з дотриманням таких принципів:

 

верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності;

 

стабільності;

 

рівності перед законом;

 

відкритості та прозорості;

 

оперативності та своєчасності;

 

доступності інформації про надання адміністративних послуг;

 

захищеності персональних даних;

 

раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг;

 

неупередженості та справедливості;

 

доступності та зручності для суб’єктів звернення.

 

4. ЦНАП у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, рішеннями Жидачівської міської ради та її виконавчого комітету, Положенням про ЦНАП та цим Регламентом.

 

Вимоги до приміщення, в якому розміщується ЦНАП

 

5. ЦНАП розміщується в адміністративному будинку в центральній частині міста Жидачева за адресою: вул. Шашкевича М., буд. 2 (перший поверх, праворуч).

 

На вході до приміщення розміщуються вивіска з найменуванням ЦНАПу, графік роботи тощо.

 

Графік роботи ЦНАПу затверджується рішенням Жидачівської міської ради з урахуванням потреб суб’єктів звернення та відповідно до вимог Закону України Про адміністративні послуги”.

 

Вхід до приміщень центру, який має сходи, повинен бути облаштований пандусом та поручнями з обох боків для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також місцями для тимчасового розміщення дитячих колясок.

 

У приміщенні ЦНАПу облаштовується санітарна кімната з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, зокрема тих, що пересуваються на кріслах колісних, та інших маломобільних груп населення.

 

На прилеглій до адміністративної будівлі, в якій розміщені приміщення ЦНАПу, території облаштовуються місця для безоплатної стоянки автомобільного транспорту суб’єктів звернення, зокрема відповідно позначені місця для автотранспортних засобів, якими керують (в яких перевозяться) особи з інвалідністю, у кількості, визначеній Законом України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”.

 

Будівля, в якій розміщені приміщення ЦНАПу, приміщення ЦНАПу та стоянки для автотранспортних засобів облаштовуються з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил. На прилеглих вулицях розміщуються інформаційні таблички, на яких зазначається місце розташування центру.

 

6. Приміщення центру поділяється на відкриту та закриту частини.

 

У відкритій частині здійснюється прийом, консультування, інформування та обслуговування суб’єктів звернення працівниками центру. Суб’єкти звернення мають безперешкодний доступ до такої частини центру.

 

Відкрита частина включає:

 

сектор прийому;

 

сектор інформування;

 

сектор очікування;

 

сектор обслуговування.

 

Відкрита частина розміщується на першому поверсі будівлі.

 

Закрита частина призначена виключно для опрацювання документів, пошти, надання консультацій та здійснення попереднього запису суб’єктів звернення на прийом до адміністраторів за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), а також збереження документів, справ, журналів обліку/реєстрації (розміщення архіву).

 

Вхід до закритої частини центру суб’єктам звернення забороняється.

 

Закрита частина може розміщуватися на інших поверхах, ніж відкрита частина.

 

7. Сектор прийому облаштовується при вході до приміщення центру. У ньому здійснюється загальне інформування та консультування суб’єктів звернення з питань роботи центру.

 

8. Сектор інформування облаштовується з метою ознайомлення суб’єктів звернення з порядком та умовами надання адміністративних послуг.

 

У секторі інформування розміщуються інформаційні стенди, та/або інформаційні термінали в зручному для перегляду місці, що містять актуальну, вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг.

 

Сектор інформування облаштовується столами, стільцями, комп’ютерною технікою з вільним доступом до Інтернету та забезпечується канцелярськими товарами для заповнення суб’єктами звернення необхідних документів.

 

Для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг приміщення, де розміщений сектор інформування ЦНАПу, облаштовується відповідними засобами (зокрема скринькою) та/або в ній розміщується в доступному місці книга відгуків і пропозицій.

 

9. Сектор очікування розміщується в просторому приміщенні, площа якого визначається залежно від кількості осіб, які звертаються до центру протягом дня, та облаштовується столами для оформлення документів та в достатній кількості стільцями, кріслами тощо.

 

У секторі очікування облаштовуються місця для суб’єктів звернень не менш як 10 місць.

 

Сектор очікування у разі потреби обладнується автоматизованою системою керування чергою, системою звукового інформування осіб похилого віку та тих, що мають вади зору.

 

У приміщеннях ЦНАПу створюються умови для оплати суб’єктами звернень адміністративного збору (зокрема, розміщуються банкомати, платіжні термінали (у тому числі POS-термінали, програмно-технічні комплекси самообслуговування).

 

10. Сектор обслуговування повинен бути утворений за принципом відкритості розміщення робочих місць. Для швидкого обслуговування суб’єктів звернень робочі місця адміністраторів можуть розподілятися за принципом прийому і видачі документів. Кожне робоче місце для прийому суб’єктів звернення повинно мати інформаційну табличку із зазначенням номера такого місця, прізвища, імені, по батькові та посади адміністратора центру.

 

11. Площа сектору очікування та обслуговування ЦНАПу повинна бути достатньою для забезпечення зручних та комфортних умов для прийому суб’єктів звернення і роботи адміністраторів центру.

 

Загальна площа сектору очікування та обслуговування становить не менш як 50 кв. метрів.

 

            12. На інформаційних стендах або інформаційних терміналах розміщується інформація, зокрема про:

 

найменування ЦНАПу, його місцезнаходження, номери телефонів для довідок, факсу, адресу веб-сайту, електронної пошти;

 

графік роботи ЦНАПу (прийомні дні та години, вихідні дні);

 

перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП та відповідні інформаційні картки адміністративних послуг;

 

строки надання адміністративних послуг;

 

бланки заяв та інших документів, необхідних для звернення за отриманням адміністративних послуг, а також зразки їх заповнення;

 

платіжні реквізити для оплати платних адміністративних послуг;

 

супутні послуги, які надаються в приміщенні ЦНАПу;

 

прізвище, ім’я, по батькові керівника ЦНАПу, контактні телефони, адресу електронної пошти;

 

користування інформаційними терміналами (у разі їх наявності);

 

користування автоматизованою системою керування чергою (у разі її наявності);

 

положення про ЦНАП;

 

регламент ЦНАПу;

 

графік прийому суб’єктів звернення посадовими особами Жидачівської міської ради.

 

13. Перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, повинен розміщуватися у доступному та зручному для суб’єктів звернення місці, у тому числі на інформаційному терміналі (у разі його наявності). Адміністративні послуги в переліку групуються за моделлю життєвих ситуацій суб’єктів звернення та/або сферами правовідносин (законодавства), та/або суб’єктами надання адміністративних послуг.

 

14. Бланки заяв, необхідні для замовлення адміністративних послуг, розміщуються на стендах-накопичувачах або стелажах із вільним доступом до них суб’єктів звернення або на веб-сайті ЦНАПу (веб-сайті Жидачівської міської ради).

 

15. Особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення забезпечується вільний доступ до інформації, зазначеної в цьому розділі, шляхом розміщення буклетів, інформаційних листів на стендах, інших необхідних матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля. У разі можливості на інформаційних терміналах розміщується голосова інформація та відеоінформація, а також здійснюється інформування в інший спосіб, який є зручним для осіб з інвалідністю, зокрема осіб з порушеннями слуху, зору, та інших маломобільних груп населення.

 

Для забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктам звернення, які є глухими, німими або глухонімими, до роботи ЦНАПу може залучатися перекладач жестової мови.

 

16. На основі узгоджених рішень із суб’єктами надання адміністративних послуг у роботі ЦНАПу можуть брати участь представники суб’єктів надання адміністративних послуг для надання консультацій.

 

Інформаційна та технологічна картки адміністративних послуг

 

17. Жидачівська міська рада, а також керівник ЦНАПу можуть вносити суб’єктові надання адміністративної послуги пропозиції щодо необхідності внесення змін до затверджених інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг (у тому числі для документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності).

 

18. У разі внесення змін до законодавства щодо надання адміністративної послуги суб’єкт її надання своєчасно інформує про це Жидачівсьук міську раду, а також керівника ЦНАПу, готує пропозиції щодо внесення змін до інформаційних та/або технологічних карток згідно із законодавством.

 

Робота інформаційного підрозділу ЦНАПу

 

19. Для надання допомоги суб’єктам звернення у користуванні інформаційними терміналами та автоматизованою системою керування чергою (у разі їх наявності), консультування із загальних питань організації роботи центру та порядку прийому суб’єктів звернення у ЦНАПі може утворюватися інформаційний підрозділ.

 

Інформаційний підрозділ ЦНАПу також:

 

інформує за усним клопотанням суб’єкта звернення про належність порушеного ним питання до компетенції ЦНАПу;

 

консультує суб’єктів звернення щодо порядку внесення плати (адміністративного збору) за надання платних адміністративних послуг, надає інформацію про платіжні реквізити для сплати адміністративного збору;

 

надає іншу інформацію та допомогу, що необхідні суб’єктам звернення до прийому їх адміністратором.

 

20. Жидачівська міська рада створює та забезпечує роботу вебсайту ЦНАПу або окремого розділу на своєму вебсайті, де розміщується інформація, зазначена в пункті 12 цього Регламенту, а також відомості про місце розташування ЦНАПу, під’їзні шляхи, місця паркування, інша корисна для суб’єктів звернення інформація.

 

21. Інформація, яка розміщується в приміщенні ЦНАПу (в тому числі на інформаційних терміналах) та на вебсайті, повинна бути актуальною і вичерпною.

 

Інформація на вебсайті має бути зручною для пошуку та копіювання.

 

22. Суб’єктам звернення, які звернулися до з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), забезпечується можливість отримання інформації про надання адміністративних послуг у спосіб, що аналогічний способу звернення, або в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб.

 

Керування чергою в центрі

 

23. З метою забезпечення зручності та оперативності обслуговування суб’єктів звернення у ЦНАПі вживаються заходи для запобігання утворенню черги, а у разі її утворення - для керування чергою.

 

24. У разі запровадження автоматизованої системи керування чергою суб’єкт звернення для прийому адміністратором ЦНАПу реєструється за допомогою термінала в такій системі, отримує відповідний номер у черзі та очікує на прийом. Автоматизована система керування чергою може передбачати персоніфіковану реєстрацію суб’єкта звернення (із зазначенням його прізвища та імені).

 

25. У ЦНАПі може здійснюватися попередній запис суб’єктів звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис може здійснюватися шляхом особистого звернення до ЦНАПу з використанням телефонного зв’язку та/або електронної реєстрації на веб-сайті ЦНАПу (сторінки на веб-сайті Жидачівської міської ради).

 

Прийом суб’єктів звернення, які зареєструвалися шляхом попереднього запису, здійснюється у визначені керівником центру години.

 

26. Центр може здійснювати керування чергою в інший спосіб, гарантуючи дотримання принципу рівності суб’єктів звернення.

 

Прийняття заяви та інших документів у ЦНАПі

 

27. Прийняття від суб’єкта звернення заяви та інших документів, необхідних для надання адміністративної послуги (далі - вхідний пакет документів), та повернення документів з результатом надання адміністративної послуги (далі - вихідний пакет документів) здійснюється виключно в ЦНАПі.

 

Прийняття заяв для отримання адміністративних послуг від фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, здійснюється незалежно від реєстрації їх місця проживання, крім випадків, передбачених законом.

 

Заяви від юридичних осіб приймаються за місцезнаходженням таких осіб або у випадках, передбачених законом, за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідних об’єктів, якщо інше не встановлено законом.

 

28. Прийняття від суб’єктів господарювання заяви про видачу документів дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, видача (переоформлення, анулювання) документів дозвільного характеру, які оформлені дозвільними органами, та зареєстрованих декларацій здійснюються відповідно до Закону України Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

 

29. Суб’єкт звернення має право подати вхідний пакет документів у ЦНАПі особисто, через представника (законного представника), надіслати його поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

 

Заява для отримання адміністративної послуги в електронній формі подається через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.

 

30. У разі коли вхідний пакет документів подається представником (законним представником) суб’єкта звернення, пред’являються документи, що посвідчують особу представника та засвідчують його повноваження.

 

31. Адміністратор ЦНАПу перевіряє відповідність вхідного пакета документів інформаційній картці адміністративної послуги, у разі потреби надає допомогу суб’єктові звернення в заповненні бланка заяви. У разі коли суб’єкт звернення припустився неточностей або помилки під час заповнення бланка заяви, адміністратор повідомляє суб’єктові звернення про відповідні недоліки та надає необхідну допомогу в їх усуненні.

 

32. Адміністратор ЦНАПу складає опис вхідного пакета документів, у якому зазначаються інформація про заяву та перелік документів, поданих суб’єктом звернення до неї, у двох примірниках.

 

33. Суб’єктові звернення надається примірник опису вхідного пакета документів за підписом і з проставленням печатки (штампа) відповідного адміністратора ЦНАПу, а також відмітки про дату та час його складення. Другий примірник опису вхідного пакета документів зберігається в матеріалах справи, а у разі здійснення в ЦНАПі електронного документообігу - в електронній формі.

 

34. Адміністратор ЦНАПу під час отримання вхідного пакета документів зобов’язаний з’ясувати прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення про результат надання адміністративної послуги, а також бажане місце отримання оформленого результату надання адміністративної послуги, спосіб передачі суб’єктові звернення вихідного пакета документів (особисто, засобами поштового або телекомунікаційного зв’язку чи в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб), про що зазначається в описі вхідного пакета документів у паперовій та/або електронній формі.

 

35. Адміністратор ЦНАПу здійснює реєстрацію вхідного пакета документів шляхом внесення даних до журналу реєстрації (у паперовій та/або електронній формі). Після внесення даних справі присвоюється номер, за яким здійснюється її ідентифікація та який фіксується на бланку заяви і в описі вхідного пакета документів.

 

Реєстрація та облік заяв, вхідних пакетів документів та оформлених результатів надання адміністративних послуг у ЦНАПі, може вестися централізовано (зокрема шляхом запровадження електронного документообігу) або окремо в ЦНАПі.

 

36. У разі коли вхідний пакет документів отримано засобами поштового зв’язку і він не містить інформації про прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення, адміністратор ЦНАПу не пізніше наступного робочого дня надсилає суб’єктові звернення опис вхідного пакета документів електронною поштою (та/або його відскановану копію) чи іншими засобами телекомунікаційного зв’язку або поштовим відправленням.

 

37. Після реєстрації вхідного пакета документів адміністратор ЦНАПу формує справу у паперовій та/або електронній формі та в разі потреби здійснює її копіювання та/або сканування.

 

38. Інформацію про вчинені дії адміністратор ЦНАПу вносить до листа про проходження справи у паперовій та/або електронній формі (крім випадків, коли адміністратор є суб’єктом надання адміністративної послуги). Лист про проходження справи також містить відомості про послідовність дій (етапів), необхідних для надання адміністративної послуги, та залучених суб’єктів надання адміністративних послуг.

 

Опрацювання справи (вхідного пакета документів)

 

39. Після вчинення дій, передбачених пунктами 27 – 38 цього Регламенту, адміністратор ЦНАПу зобов’язаний невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з урахуванням графіка роботи суб’єкта надання адміністративної послуги, надіслати (передати) вхідний пакет документів суб’єктові надання адміністративної послуги, до компетенції якого належить питання прийняття рішення у справі, про що робиться відмітка в листі про проходження справи із зазначенням часу, дати та найменування суб’єкта надання адміністративної послуги, до якого її надіслано, та проставленням печатки (штампа) адміністратора, що передав відповідні документи.

 

40. Передача справ у паперовій формі від ЦНАПу до суб’єкта надання адміністративної послуги здійснюється в порядку, визначеному рішенням Жидачівської міської ради, але не менше ніж один раз протягом робочого дня, шляхом отримання справ представником суб’єкта надання адміністративної послуги або їх доставки працівником ЦНАПу, надсилання відсканованих документів з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку або в інший спосіб.

 

41. Після отримання справи суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний внести запис про її отримання із зазначенням дати та часу, прізвища, імені, по батькові відповідальної посадової особи до листа про проходження справи.

 

42. Контроль за дотриманням суб’єктами надання адміністративних послуг строків розгляду справ та прийняття рішень здійснюється адміністраторами ЦНАПу відповідно до розподілу обов’язків за рішенням керівника ЦНАПу.

 

43. Суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний:

 

своєчасно інформувати ЦНАП про перешкоди у дотриманні строку розгляду справи та прийнятті рішення, інші проблеми, що виникають під час розгляду справи;

 

надавати інформацію на усний або письмовий запит (у тому числі шляхом надсилання на адресу електронної пошти) адміністратора ЦНАПу про хід розгляду справи.

 

У разі виявлення факту порушення вимог законодавства щодо розгляду справи (строків надання адміністративної послуги тощо) адміністратор ЦНАПу невідкладно інформує про це керівника ЦНАПу.

 

Передача вихідного пакета документів суб’єктові звернення

 

44. Суб’єкт надання адміністративної послуги невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після оформлення результату надання адміністративної послуги, формує вихідний пакет документів та передає його до ЦНАПу про що зазначається в листі про проходження справи.

 

45. Адміністратор ЦНАПу невідкладно у день надходження вихідного пакета документів повідомляє про результат надання адміністративної послуги суб’єктові звернення у спосіб, зазначений в описі вхідного пакета документів, здійснює реєстрацію вихідного пакета документів шляхом внесення відповідних відомостей до листа про проходження справи, а також до відповідного реєстру в паперовій та/або електронній формі.

 

46. Вихідний пакет документів передається суб’єктові звернення особисто під підпис (у тому числі його представникові (законному представникові)) у разі пред’явлення документа, що посвідчує особу та/або засвідчує його повноваження, або у випадках, передбачених законодавством, передається в інший прийнятний для суб’єкта звернення спосіб.

 

Інформація про дату отримання вихідного пакета документів суб’єктом звернення зазначається в описі вхідного пакета документів або в іншому документі і зберігається в матеріалах справи.

 

47. У разі незазначення суб’єктом звернення зручного для нього способу отримання вихідного пакета документів або його неотримання в ЦНАПі протягом двох місяців відповідні документи надсилаються суб’єктові звернення засобами поштового зв’язку. У разі відсутності відомостей про місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта звернення та іншої контактної інформації вихідний пакет документів зберігається протягом тримісячного строку в ЦНАПі, а потім передається для архівного зберігання.

 

48. У разі коли адміністративна послуга надається невідкладно, адміністратор ЦНАПу реєструє інформацію про результат розгляду справи в журналі (у паперовій та/або електронній формі), негайно формує вихідний пакет документів та передає його суб’єктові звернення.

 

49. Відповідальність за несвоєчасне та неналежне надання адміністративних послуг несуть суб’єкти надання таких послуг та в межах повноважень адміністратори і керівник ЦНАПу.

 

50. Інформація про кожну надану адміністративну послугу та справу в паперовій (копія документів) та/або електронній (скановані копії документів) формі (заява суб’єкта звернення та інші документи, зберігаються в приміщенні ЦНАПу.

 

У разі надання адміністративної послуги за допомогою державних реєстрів інформація про послугу зберігається у відповідному реєстрі.

 

Усі матеріали справи зберігаються у суб’єкта надання адміністративної послуги.

 

  

            Секретар міської ради                                       Ольга ЛЕШКОВЯТ

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проєкту рішення Жидачівської міської ради

«Про затвердження Регламенту відділу – центру надання

адміністративних послуг Жидачівської міської ради»

 

Аналіз регуляторного впливу до проєкту рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» і Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308.

 

І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати

 

З 1 січня 2020 року у зв’язку з ліквідацією відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської районної державної адміністрації у суб’єктів господарювання та громадян часто виникають різні незручності та труднощі при отриманні адміністративних послуг в місцевих органах виконавчої влади, Жидачівській міській раді та її виконавчому комітеті – це витрачання певного часу в очікуванні прийому до суб’єктів надання адміністративних послуг, відсутність інформації про перелік документів, необхідних для отримання відповідної адміністративної послуги, а часто і необхідність звертатись у центр надання адміністративних послуг інших населених пунктів, що тягне за собою і додаткові фінансові витрати.

З метою організації якісного надання адміністративних послуг жителям м. Жидачева та інших громад у Жидачівській міській раді створено відділ – центр надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), в якому забезпечуватимуться всі умови для отримання громадянами та суб’єктами господарювання адміністративних послуг через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг, дотримання і реалізації принципів «організаційної єдності» та «єдиного вікна» при організації надання встановленого переліку адміністративних послуг.

Функціонування ЦНАПу дасть можливість отримати адміністративні послуги в одному приміщенні та за чіткою процедурою, що значно зменшує часові, фізичні та фінансові затрати суб’єктів господарювання, мешканців міста Жидачева та інших населених пунктів Жидачівського району

Порядок організації роботи ЦНАПу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг визначає Регламент відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради.

Відповідно до частини десятої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» регламент центру надання адміністративних послуг затверджується органом, який прийняв рішення про утворення центру.

Проєкт регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 р. № 558 «Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг» з врахуванням змін до вказаної постанови, внесених згідно постанов Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 494, від 22.09.2016 р. та від 14.08.2019 р. № 714.

Регламент ЦНАПу – це нормативно-правовий акт, який спрямований на правове регулювання адміністративних відносин між регуляторними органами, Жидачівською міською радою та громадянами і суб’єктами господарювання.

Зважаючи на те, що проєкт рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» розроблений і пропонується до затвердження з метою вдосконалення адміністративних відносин між регуляторними органами Жидачівською міською радою та громадянами і суб’єктами господарювання, зменшення втручання органів влади у діяльність суб’єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності на території Жидачівської міської ради, він підлягає опрацюванню і затвердженню згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Затвердження проєкту рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» дасть можливість встановити чіткий алгоритм дій адміністраторів ЦНАПу, суб’єктів надання адміністративних послуг, що дозволить забезпечити прозору, швидку та зручну процедуру надання адміністративних послуг суб’єктам звернень. Надання адміністративних послуг здійснюватиметься з дотриманням гарантованих принципів верховенства права, рівності перед законом, оперативності та своєчасності, доступності інформації про надання адміністративних послуг, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг, неупередженості та справедливості, доступності та зручності для суб’єктів звернення.  

Сфера дії запропонованого регуляторного акта розповсюджується на суб’єктів звернення за отриманням адміністративних послуг (суб’єкти господарювання, громадяни), адміністраторів ЦНАПу, суб’єктів надання адміністративних послуг (Жидачівська міська рада та її виконавчий комітет, органи виконавчої влади, а також підприємства, установи та організації, що належать до їх управління).

У ЦНАПі буде надаватися 109 адміністративних послуг, зокрема у сфері: державної реєстрації актів цивільного стану; реєстрації чи зняття реєстрації місця проживання; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; державної реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; земельних відносин; містобудування та архітектури; соціального захисту населення.

Прийняття запропонованого проєкту регуляторного акта дасть можливість розв’язати проблеми та недоліки об’єктивного та суб’єктивного характеру, що створюють певні труднощі для одержувачів адміністративних послуг на території Жидачівської міської ради:

-          відвідсутність достатньої інформації щодо порядку надання адміністративних послуг;

-          необхідність звернення до декількох представників органів, які надають адміністративні послуги для вирішення питань, що передують отриманню кінцевого документа, як результату надання адміністративної послуги;

-          необхідність одержувачу послуг здійснити багато погоджувальних дій у значної кількості представників органів, які надають адміністративні послуги;

-          необхідність збору одержувачем послуг підтверджуючої інформації різних організацій для отримання кінцевого результату при наявності різноманітних баз даних виконавчих органів влади та інших відомств, не пов’язаних між собою;

-          відсутність єдиної системи взаємодії представників органів, які надають адміністративні послуги щодо надання певної адміністративної послуги;

-          відсутність відкритої та зрозумілої інформації щодо надання адміністративних послуг.

Аналіз регуляторного впливу містить обґрунтування необхідності державного регулювання шляхом прийняття проєкту рішення – регуляторного акта й забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проєкту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики

 

Причини виникнення проблеми.

       У разі неприйняття регуляторного акта щодо затвердження Регламенту ЦНАПу, його функціонування здійснюватиметься з порушенням діючого законодавства України, без визначеного порядку організації роботи відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради, дій адміністраторів центру та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

 

Підтвердження важливості проблеми.

Важливість проблеми при затвердженні Регламенту ЦНАПу полягає в необхідності налагодження чіткої організації діяльності відділу та наповнення міського бюджету і спрямування отриманих коштів від сплати за надання адміністративних послуг на покращення інфраструктури та благоустрою міста, вирішення соціальних проблем територіальної громади.

           Зважаючи на вище викладене, на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» пропонується розроблений проєкт рішення «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради», який публікується у визначений діючим законодавством України спосіб.

 

Основні групи (підгрупи) на які проблема має вплив:

 

Групи (підгрупи)

так

ні

Громадяни

+

 

Держава

+

 

Суб’єкти господарювання,

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

+

 

 

Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою ринкових механізмів:

Зазначену проблему не можна розв’язати за допомогою ринкових механізмів, оскільки згідно частини десятої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» регламент ЦНАПу затверджується органом, який прийняв рішення про його утворення.

 

Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою діючих регуляторних актів:

На цей момент Регламент новоствореного відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради відсутній, тому проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів.

 

Зважаючи на вище наведене, на виконання вимог частини десятої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» Жидачівська міська рада розробила проєкт регуляторного акта – рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради», який після відповідної процедури погодження і розгляду у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» буде запропонований до затвердження сесією Жидачівської міської ради.

 

ІІ. Цілі державного регулювання

 

            Основною метою проєкту є визначення порядку організації роботи ЦНАПу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, спрямованих на розв’язання проблеми та забезпечення дотримання принципів надання адміністративних послуг.

 

Прийняття запропонованого проєкту регуляторного акта забезпечить:

-          можливість отримання субєктами господарювання та громадянами, в тому числі особами з обмеженими можливостями, адміністративних послуг в одному приміщенні за принципом «єдиного вікна» у чітко визначені строки, в комфортних умовах, з мінімальними втратами особистого часу на очікування прийому для отримання послуги чи її погодження часто в різних кабінетах і приміщеннях;

-          рівний доступ усім субєктам отримання адміністративних послуг до інформації щодо порядку, умов, строків, вартості (якщо послуга платна) адміністративних послуг, а також інформації про стан, хід та результати розгляду заяв у субєктів надання адміністративних послуг;

-          можливість отримувати фахові консультації від суб’єктів надання адміністративних послуг у приміщенні ЦНАПу у визначені відповідним графіком дні і години;

-          підвищення якості надання адміністративних послуг.

-          запровадження інноваційних форм обслуговування заявників;

-          виключення корупційної складової при наданні адміністративних послуг;

-          встановлення чіткого порядку дій між адміністраторами Центру та суб’єктами надання адміністративних послуг з метою якісного прийому, розгляду й опрацювання звернень громадян і суб’єктів господарювання, а також видачі оформлених;

-          здійснення контролю за наданням адміністративних послуг у межах повноважень Центру.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

            1. Визначення альтернативних способів

 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1 –

прийняття регуляторного акта (забезпечення регулювання)

Прийняття регуляторного акта є виконанням вимог Закону України «Про адміністративні послуги», а також:

- чітко визначить порядок організації роботи ЦНАПу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, спрямованих на розв’язання проблеми;

- забезпечить дотримання основних принципів надання адміністративних послуг, зокрема відкритості та прозорості процесу надання адміністративних послуг, оперативності та своєчасності їх надання, доступності та зручності для суб’єктів звернень ;

- підвищить якість та ефективність процедури надання адміністративних послуг;

- стимулюватиме впровадження нових адміністративних послуг, які надаватимуться у ЦНАПі.

Альтернатива 2 –

неприйняття регуляторного акта

(відсутність регулювання)

Неприйняття Регламенту Центру, призведе до порушення вимог чинного законодавства України, позбавить громадян і суб’єктів господарювання можливості звертатися до Центру як повністю легітимної інституції, замовляти адміністративні послуги, в тому числі й за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку, й отримувати результати в Центрі за принципом «єдиного офісу». Також матиме місце відсутність чіткого встановленого порядку дій як адміністраторів Центру, так і суб’єктів надання адміністративних послуг щодо забезпечення повноцінного та ефективного процесу надання адміністративних послуг суб’єктам звернення.

позбавить громадян і суб’єктів господарювання можливості звертатися до Центру як повністю легітимної інституції, замовляти адміністративні послуги, в тому числі й за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку, й отримувати результати в Центрі за принципом «єдиного офісу». Також матиме місце відсутність чіткого встановленого порядку дій як адміністраторів Центру, так і суб’єктів надання адміністративних послуг щодо забезпечення повноцінного та ефективного процесу надання адміністративних послуг суб’єктам звернення.

 

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

(у даному випадку – орган місцевого самоврядування, що утворив Центр)

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 –

прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта:

- сприятиме зменшенню корупційних можливостей;

- сприятиме залученню інвесторів та збільшенню обсягів інвестицій;

- сприятиме збільшенню кількості суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у певній сфері;

- сприятиме формуванню і підвищенню позитивного іміджу влади, яка виконує норми діючого законодавства.

 

Надання однієї адміністративної послуги в Центрі займає 1 годину 35 хвилин, яка складає згідно М-Тесту – 66,61 грн, виходячи із середньої заробітної плати адміністратора.

Розрахунки в середньому на 1 послугу:

- надання консультаційних послуг - 0,25 год;

- прийняття вхідного пакету документів адміністратором –0,33 год;

- передача документів суб’єкту надання послуги - 0,25 години;

- підготовка суб’єктом надання послуги відповідного документа – 0,5 години.

отримання результату від суб’єкта надання послуги – 0,15 години.

повідомлення заявника про результати розгляду заяви та видача відповідного документа – 0,1 години

Заробітна плата одного адміністратора Центру за місяць – 7420, 00 грн.   22 - робочі дні, 337,27 грн. за день (8 годин) або 42,16грн. (за 1 годину): 7420,0 :22:8 = 42,16 грн

- витрачання зусиль та часу на розробку проекут регуляторного акту та затвердження регламенту ЦНАП

Альтернатива 2 –

неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

- поява можливості для суб’єктів надання адміністративних послуг щодо запровадження надання адміністративних послуг безпосередньо, за місцем знаходження власних установ (приміщень), а не в Центрі, через відсутність повністю легітимного, затвердженого порядку взаємодії;

- можливість особистого контакту із суб’єктами звернень (громадянами і суб’єктами господарювання) під час виконання адміністративних і дозвільних процедур (у разі запровадження надання адміністративних послуг не через Центр);

- відсутність необхідності ознайомлення та вивчення оновленої редакції Регламенту Центру;

- збереження часу в питанні налагодження ефективної взаємодії між адміністраторами

Центру та суб’єктами надання адміністративних послуг.

- порушення вимог чинного законодавства України в сфері надання адміністративних послуг;

- формування негативного іміджу місцевої влади в «очах» громадськості через неможливість запровадження сучасного якісного сервісу з надання адміністративних послуг та створення незручностей для населення, збільшення фінансових та часових витрат заявників на відвідування різних суб’єктів надання адміністративних послуг, що не співпрацюють з Центром відповідно до закону;

- можливість виникнення сплесків соціального невдоволення через непрозорість та незрозумілість механізмів надання адміністративних послуг.  

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 –

прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта забезпечить:

- дотримання принципів надання адміністративних послуг;

- можливість отримання адміністративних послуг в одному приміщенні за принципом «єдиного вікна» у чітко визначені строки, в комфортних умовах, з мінімальними втратами особистого часу на очікування прийому для отримання послуги чи її погодження часто в різних кабінетах і приміщеннях;

- доступність інформації про надання адміністративних послуг;

- створення шести робочих місць;

- неупередженість та справедливість при наданні адміністративних послуг;

- рівні права на одержання адміністративних послуг та отримання інформації щодо порядку, умов, строків, вартості (якщо послуга платна) адміністративних послуг, а також інформації про стан, хід та результати розгляду заяв у субєктів надання адміністративних послуг;

- відсутність корупційної складової за рахунок відсутності контактування суб’єкта надання адміністративної послуги з суб’єктом її отримання;

- гендерну рівність та доступність в отриманні адміністративних послуг.

 

Витрати часу на детальне вивчення переліку послуг, що надаються в Центрі, та які можна замовити засобами телекомунікаційного зв’язку (в електронному вигляді), отримати як «швидкі» послуги, в тому числі безпосередньо через адміністратора Центру.

Витрати на відвідування Центру (його територіального підрозділу, віддаленого робочого місця) для отримання консультації, подачі вхідного пакету документів та отримання результату послуги - орієнтовно витрачатиметься 2 години.

Вартість послуги, у випадку, якщо послуга є платною.

Альтернатива 2 –

неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

Відсутні

- збільшення фінансових та часових витрат громадян на відвідування різних суб’єктів надання адміністративних послуг, за місцем їх безпосереднього знаходження, які не співпрацюють з Центром через відсутність затвердженого порядку взаємодії – Регламенту;

- незручність для громадян, неможливість подавати необхідні пакети документів за принципами «організаційної єдності» та «єдиного офісу» в Центрі через неврегульованість співпраці з суб’єктами надання адміністративних послуг;

- при наявності корупційних можливостей може бути встановлена неофіційна плата за послугу, яка не надходить до бюджету міста.

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів субєктів господарювання

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів

господарювання, що

підпадають під дію

регулювання, одиниць

 

5

 

25

 

30

 

350

 

410

Питома вага групи у

загальній кількості, відсотків

1,2

6,1

7,3

85,4

Х

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 –

прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта позитивно впливатиме на продуктивність та конкурентоспроможність субєктів господарювання, на впровадження інновацій, сприятиме прогресивному розвитку та рівному доступу до фінансів, забезпечить неупередженість, відкритість і прозорість процесу надання адміністративних послуг для всіх субєктів.

Покращення інфраструктури міста, його благоустрою за рахунок поступлених до міського бюджету коштів від сплати за надання адміністративних послуг в сумі 1850,00 тис. грн будуть сприяти розвитку місцевого приватного підприємництва та залученню інвестицій.

 

У середньому 2 години на одного суб’єкта:

 - підготовка документів для формування вхідного пакету документів до Центру – 1,5 година (42,46 грн);

 - подання документів для отримання адміністративної послуги – 0,25 години (7,08 грн);

- отримання результату надання послуги у Центрі – 0,25 години (7,08 грн.);

Разом: 42,46+7,08+7,08=56,62 грн. за одну послугу

Сумарні витрати сг - 10 163,4+ 26 896,4 = 37 059,8 грн.

 

Альтернатива 2 –

неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

Відсутні

 

 

 

Збільшення фінансових та часових витрат суб’єктів господарювання на відвідування різних суб’єктів надання адміністративних послуг, за місцем їх безпосереднього знаходження, що не співпрацюють з Центром через відсутність затвердженого порядку взаємодії – Регламенту. Так, для отримання адміністративних послуг не через Центр час, що затрачається суб’єктами господарювання збільшується в середньому у 2,5 рази, враховуючи, час, який витрачається на доїзд до різних суб’єктів надання адміністративних послуг. Виходячи із розрахунку, наведеного в додатках 1 і 2 до АРВ часові витрати складуть:

- підготовка документів для формування вхідного пакету документів – 1,5 год. (42,46 грн);

 - подання документів для отримання адміністративної послуги – 0,25 год. (7,08 грн);

- отримання результату надання послуги– 0,25 год.

(7,08 грн.);

Сумарно витрати складуть 42,46 грн. +7,08 +7,08= 56,62 грн.

Відповідно 56,62*2,5 = 141,55 грн – витрати на 1 сг при застосуванні даної альтернативи

Оцінка сумарних витрат, які будуть виникати у суб’єктів господарювання великого та середнього підприємммництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта

(згідно з додатком 1)

 

Оцінка сумарних витрат за альтернативами

 

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, гривень

 

Альтернатива 1

10 163,4

Альтернатива 2  

-

 

IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності

(за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі

щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1 – прийняття

регуляторного акта

(забезпечення регулювання)

4

Цілі прийняття регуляторного акта будуть досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде).

Альтернатива 2неприйняття

регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

1

Цілі прийняття регуляторного акта не будуть досягнуті (проблема продовжує існувати).

Рейтинг результативності

Вигоди

(підсумок)

Витрати

(підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1 – прийняття регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Держава:

- сприятиме залученню інвесторів та збільшенню обсягів інвестицій;

- сприятиме збільшенню кількості суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у певній сфері;

- сприятиме формуванню і підвищенню позитивного іміджу влади, яка виконує норми діючого законодавства;

 

Громадяни,

Субєкти господарювання:

- рівність перед законом;

- відкритість та прозорість;

- доступність інформації;

- неупередженість та і справедливість;

- відсутність корупційної складової;

- економія часу і матеріальних затрат для отримання адміністративної послуги.

Держава:

Надання однієї адміністративної послуги в Центрі займає 1 годину 35 хвилин, яка складає згідно М-Тесту – 66,61 грн, виходячи із середньої заробітної плати адміністратора.

 

Громадяни:

витрати часу на детальне вивчення переліку послуг, що надаються в Центрі, та які можна замовити засобами телекомунікаційного зв’язку (в електронному вигляді), отримати як «швидкі» послуги, в тому числі безпосередньо через адміністратора Центру.

Витрати на відвідування Центру (його територіального підрозділу, віддаленого робочого місця) для отримання консультації, подачі вхідного пакету документів та отримання результату послуги - орієнтовно витрачатиметься 2 години.

Субєкти господарювання.

У середньому 2 години на одного суб’єкта:

Разом: 42,46+7,08+7,08=56,62 грн. за одну послугу.

Сумарні витрати сг - 10 163,4+ 26 896,4 =   37 059,8

Проблема більше існувати не буде. Створяться комфортні умови для отримання суб’єктами господарювання та громадянами, в тому числі з обмеженими фізичними можливостями, якісного сервісу з надання адміністративних послуг за принципами «організаційної єдності» та «єдиного вікна», а саме:

- вичерпне інформування;

- фахове консультування;

- оперативний прийом та видача оформлених пакетів документів суб’єктами звернення адміністративних послуг;

- буде виключено корупційну складову при наданні адміністративних послуг;

- буде встановлений чіткий порядок дій між Центром та суб’єктами надання адміністративних послуг.

Альтернатива 2 – неприйняття регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

Держава;

- поява можливості для суб’єктів надання адміністративних послуг щодо запровадження надання адміністративних послуг безпосередньо, за місцем знаходження власних установ (приміщень), а не в Центрі, через відсутність повністю легітимного, затвердженого порядку взаємодії;

- можливість особистого контакту із суб’єктами звернень (громадянами і суб’єктами господарювання) під час виконання адміністративних і дозвільних процедур (у разі запровадження надання адміністративних послуг не через Центр);

- відсутність необхідності ознайомлення та вивчення оновленої редакції Регламенту Центру;

 

Громадяни,

Суб’єкти господарювання:

-          відсутні

Держава:

- порушення вимог чинного законодавства України в сфері надання адміністративних послуг;

- формування негативного іміджу місцевої влади в «очах» громадськості через неможливість запровадження сучасного якісного сервісу з надання адміністративних послуг та створення незручностей для населення, збільшення фінансових та часових витрат заявників на відвідування різних суб’єктів надання адміністративних послуг, що не співпрацюють з Центром відповідно до закону;

- можливість виникнення сплесків соціального невдоволення через непрозорість та незрозумілість механізмів надання адміністративних послуг.

 

Громадяни;

- збільшення фінансових та часових витрат громадян на відвідування різних суб’єктів надання адміністративних послуг, за місцем їх безпосереднього знаходження, які не співпрацюють з Центром через відсутність затвердженого порядку взаємодії – Регламенту;

- незручність для громадян та неможливість подавати необхідні пакети документів за принципами «організаційної єдності» та «єдиного офісу» в Центрі через неврегульованість співпраці з суб’єктами надання адміністративних послуг.

 

Суб’єкти господарювання:

- спостерігатимуться додаткові витрати часу на пошук інформації щодо порядку отримання адміністративної послуги та в очікуванні прийому до суб’єкта надання послуги;

- при наявності корупційних можливостей спостерігатиметься збільшення витрат на отримання адміністративної послуги;

- непрозорість в отриманні адміністративної послуги гальмуватиме впровадження інновацій та розвиток суб’єктів господарювання.

Цілі взагалі не будуть досягнуті.

Залишаться невирішеними проблеми: належного виконання чинного законодавства України у сфері надання адмі-ністративних послуг, забезпечення якісного та зручного сервісу для громадян та суб’єктів господарювання, відпрацювання ефективних механізмів співпраці Центру з суб’єктами надання адміністративних послуг з метою ефективного обслуговування суб’єктів звернення, запровадження спрощених та вдосконалених технологій з виконання адміністративних і   дозвільних процедур.

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1 – прийняття

регуляторного акта

(забезпечення

регулювання)

Прийняття регуляторного акта повністю вирішує проблему у сфері надання адміністративних послуг, створює для суб’єктів отримання адміністративних послуг ефективний механізм і прозорі умови отримання послуги.

Прийняття регуляторного акта – це виконання міською радою норм діючого законодавства.

На дію запропонованого регяторного акта можуть вплинути політико-правові чинники (певні реформи, політичні зміни, відповідні зміни у законодавстві тощо). Дія інших зовнішніх чинників на дію регуляторного акта не очікується.

Альтернатива 2 – неприйняття регуляторного акта

(відсутність

регулювання)

У випадку неприйняття регуляторного акта залишаються невирішеними проблеми у сфері надання адміністративних послуг.

Спостерігатиметься негативний імідж влади, яка не може зорганізувати чітку і прозору процедуру надання адміністративних послуг.

Оцінка ризику відсутня, оскільки відсутній регуляторний акт, на який можуть впливати зовнішні чинники.

 

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

 

            Для виконання вимог діючого законодавства у сфері надання адміністративних послуг, зокрема Закону України «Про адміністративні послуги», відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та згідно рішення Жидачівської міської ради від 13.02.2020 р. № 791 «Про внесення змін до плану діяльності Жидачівської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік» створено робочу групу, відповідальну за підготовку проєкту регуляторного акта.

            Розроблений робочою групою проєкт регуляторного акта оприлюднюється на офіційному вебсайті Жидачівської міської ради http://zhydachiv-meriya.lviv.ua/ з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

Про оприлюднення проєкту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій Жидачівська міська рада повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме у друкованому засобі масової інформації народному часописі «Новий час» та на офіційному вебсайті міської ради http://zhydachiv-meriya.lviv.ua/.    

            Для вивчення та надання висновків про відповідність проєкту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розроблений робочою групою проєкт регуляторного акта подається постійній комісії Жидачівської міської ради з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики.

            Ця комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проєкту регуляторного акта, який разом з цим проєктом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до Державної регуляторної служби України (далі – ДРС України) для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проєкту відповідно до принципів державної регуляторної політики.

            Після отримання пропозицій ДРС України постійна комісія готує свої висновки про відповідність проєкту регуляторного акта вимогам діючого законодавства.

При представленні на пленарному засіданні сесії міської ради проєкту регуляторного акта голова постійної комісії з питань законності, взаємодії з громадськими формуваннями, регламенту і депутатської етики доповідає висновки цієї постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також пропозиції ДРС України разом з рішенням постійної комісії щодо їх врахування.

Прийняте на сесії міської ради рішення «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» офіційно оприлюднюється в друкованому засобі масової інформації народному часописі «Новий час» не пізніш як у десятиденний строк після його прийняття.

З прийняттям рішення Жидачівської міської ради «Про затвердження Регламенту відділу – центру надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради» ЦНАП працюватиме у відповідності до вимог Закону України ««Про адміністративні послуги» з чітко визначеним порядком організації роботи відділу, дій його адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

На цей момент ЦНАП максимально облаштований згідно існуючих вимог, створено всі умови для отримання громадянами та суб’єктами господарювання адміністративних послуг через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг, дотримано і реалізовано принципи «організаційної єдності» та «єдиного вікна» при організації надання встановленого переліку адміністративних послуг, який налічує понад 100 адміністративних послуг, зокрема у сфері: державної реєстрації актів цивільного стану; реєстрації чи зняття реєстрації місця проживання; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; державної реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; земельних відносин; містобудування та архітектури; соціального захисту населення.

Функціонування ЦНАПу дасть можливість отримати адміністративні послуги в одному приміщенні та за чіткою процедурою, що значно зменшує часові, фізичні та фінансові затрати суб’єктів господарювання, мешканців міста Жидачева та інших населених пунктів Жидачівського району і забезпечить розв’язання визначеної проблеми – правового регулювання адміністративних відносин між регуляторними органами, Жидачівською міською радою та громадянами і суб’єктами господарювання.

 

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

Оскільки питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, перевищує 10 відсотків (становить 92,7 відсотка), тому розрахунок витрат на виконання вимог регуляторного акта для органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування згідно з додатком 3 № до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта не буде здійснюватися.

Згідно Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308, буде здійснено розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва згідно з додатком 4 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (Тест малого підприємництва), що додається.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

 

Термін дії регуляторного акта необмежений, достатній для розв’язання проблеми та досягнення цілей державного регулювання, оскільки діятиме протягом усього часу функціонування ЦНАПу.

Зміни і доповнення до регуляторного акта вноситимуться рішенням Жидачівської міської ради в разі змін діючого законодавства або результатів відстеження результативності регуляторного акта.

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

 

з/п

Назва показника

Прогнозні значення по роках

 

2020

2021

2022

2.

Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, на яких поширюється дія регуляторного акта

 

410

 

415

 

430

3.

Кількість адміністративних послуг, наданих через ЦНАП за рік

5 746

6 033

6 335

4.

Перелік адміністративних послуг, що надаватимуться через ЦНАП (кількість)

109

120

125

5.

Час, що витрачатиметься субєктами господарювання та/або фізичними особами, повязаний з виконанням вимог регуляторного акта, в тому числі

 

2,5 год.

 

2,5 год.

 

2,5 год.

5.1.

витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок

 

0,5 год.

 

0,49 год.

 

0,45 год.

5.2.

підготовка документів для формування вхідного пакету документів до Центру

 

1,5 год.

 

1,5 год.

 

1,5 год.

5.3.

подання документів для отримання адміністративної послуги

 

0,25 год.

0,25 год.

0,25 год.

5.4.

отримання результату надання послуги у Центрі

0,25 год.

0,25 год.

0,25 год.

 

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання.

У середньому витрачається 0,5 години на отримання інформації про регулювання, отримання бланків необхідних заяв.

0,5 год

0,5 год

0,5 год

6.

Кошти, що витрачатимуться субєктами господарювання та/або фізичними особами, повязані з виконанням вимог регуляторного акта, в тому числі

 

56,62 грн

 

56,62 грн

 

56,62 грн

6.1.

підготовка документів для формування вхідного пакету документів до Центру

 

42,46 грн

 

44,97 грн

 

47,53 грн

6.2.

подання документів для отримання адміністративної послуги

 

7,08 грн

 

7,49 грн

 

7,92 грн

6.3.

отримання результату надання послуги у Центрі

 

7,08 грн

 

7,49 грн

 

7,92 грн

 

на отримання інформації про регулювання, отримання бланків необхідних заяв

14,16 грн.

14,99 грн.

15,845 грн.

7.

Кількість суб’єктів надання адміністративних послуг, чиї послуги  надаються через Центр

6

 

7

 

9

8.

Кількість скарг на роботу Центру

Не передбачається

Не передбачається

Не передбачається

9.

Рівень поінформованості громадян та суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта

Проєкт рішення оприлюднюється на офіційнійному веб-сайті Жидачівської міської ради в мережі Інтернет за адресою: www.meriya-zhydachiv.lviv.ua.

 

10.

Зручність отримання громадянами та суб’єктами господарювання адміністративних послуг через Центр (за п’ятибальною системою)

4

(доступність інформації про послуги, бланків зразків документів, зручність та рівень облаштування місць для очікування та отримання послуг, наявність черг, ввічливість, компетентність та коректне поводження працівників ЦНАПу з субєктами отримання адміністративних послуг)

 

Примітка. Розмір погодинної заробітної плати з 01.01.2020 р. 28,31 грн, з 01.01.2021 р. – 29,98 грн,

                   з 01.01.2022 р. – 31,69 грн.

 

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

 

                Відстеження результативності дії регуляторного акта здійснюватиметься відповідно до статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

            Оскільки для визначення значень показників результативності регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження результативності буде здійснене після набрання чинності цим регуляторним актом, а саме 25 листопада 2020 року.

            Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом, а саме 25 листопада 2021 року.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюватимуться раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

            Проведення відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься статистичним методом.

Статистичні показники:

- кількість звернень одержувачів адміністративних послуг – суб’єктів господарювання, громадян;

- кількість наданих адміністративних послуг;

- витрати часу на отримання адміністративних послуг;

- відповідність термінів надання адміністративних послуг визначеним у стандартах адміністративних послуг, а також шляхом аналізу вивчення громадської думки.

            Проведення відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься на базі статистичних даних.

 

 

            Міський голова                                                       Володимир ЛЕВКО

 

 

ДОДАТОК 1

до аналізу регуляторного впливу до

   проєкту рішення Жидачівської міської ради

«Про затвердження Регламенту відділу –  

центру надання адміністративних послуг

Жидачівської міської ради»

 

Додаток 2

                         до Методики проведення аналізу

впливу регуляторного акта


ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта

Порядковий номер

Витрати

За перший рік

За п’ять років

1.

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень

 

0

 

0

2.

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), гривень

 

0

 

0

3.

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень

0

0

4.

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень

 

0

 

0

5.

Витрати на отримання адміністративних послуг:

- підготовка документів для формування вхідного пакету документів до Центру – 1,5 год. (42,46 грн);

- подання документів для отримання адміністративної послуги – 0,25 год. (7,08 грн);

- отримання результату надання послуги у Центрі – 0,25 год. (7,08 грн.);

 

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання. У середньому витрачається 0,5 години на отримання інформації про регулювання, отримання бланків необхідних заяв: 28,31 грн х 0,5 год =14,16 грн

 

Разом: 42,46+7,08+7,08 + 14,16=70,78 гривень

70,78

353,9

6.

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень

268,00

1 340,00

7.

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень

0

0

8.

Інше (уточнити), гривень

-

-

9.

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), гривень

338,78

1 693,9

10.

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

 

30

 

30

11.

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень

 

10 163,4

 

50 817

 

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат

У перший рік

Періодичні (за рік)

Витрати за п’ять років

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо

 

0

 

0

 

0

Вид витрат

Витрати на сплату податків та зборів (змінених/нововведених) (за рік)

Витрати за п’ять років

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів)

 

0

 

0

 

Вид витрат

Витрати* на ведення обліку, підготовку та подання звітності (за рік)

Витрати на оплату штрафних санкцій за рік

Разом за рік

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам (витрати часу персоналу)

 

0

 

0

 

0

 

0

_________
* Вартість витрат, пов’язаних із підготовкою та поданням звітності державним органам, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації).

Вид витрат

Витрати* на адміністрування заходів державного нагляду (контролю) (за рік)

Витрати на оплату штрафних санкцій та усунення виявлених порушень (за рік)

Разом за рік

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо)

 

0

 

0

 

0

 

0

__________
* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю), визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації.

Вид витрат

Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи, тощо)

Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси (за рік - стартовий)

Разом за рік (стартовий)

Витрати за п’ять років

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення найковихї, інших експертиз, страхування тощо), гривень

Підготовка документів для формування вхідного пакету документів до Центру – 1,5 год. (42,46 грн);

- подання документів для отримання адміністративної послуги – 0,25 год. (7,08 грн);

- отримання результату надання послуги у Центрі – 0,25 год. (7,08 грн.);

У середньому витрачається 0,5 години на отримання інформації про регулювання, отримання бланків необхідних заяв: 28,31 грн х 0,5 год =14,16 грн.

 

Разом: 42,46+7,08+7,08+ 14.16=70,78 грн

0

0

0

Вид витрат

За рік (стартовий)

Періодичні
(за наступний рік)

Витрати за п’ять років

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо)

 

268,00

 

268,00

 

1 340,00

 

Вид витрат

Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік)

Витрати за
п’ять років

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу

0

0

 

 

 

            Міський голова                                                         Володимир ЛЕВКО

 

 

ДОДАТОК 2

до аналізу регуляторного впливу до

   проєкту рішення Жидачівської міської ради

«Про затвердження Регламенту відділу –

центру надання адміністративних послуг

Жидачівської міської ради»

 

Додаток 4

                         до Методики проведення аналізу

впливу регуляторного акта


ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)

 

1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 03.01.2020 р. по 07.02.2020 р.

 

з/п

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1.

Нарада щодо створення ЦНАПу у м. Жидачеві

15

Запропоновано утворити відділ – ЦНАП Жидачівської міської ради

2.

Нарада щодо підготовки відповідних документів для утворення відділу – ЦНАПу Жидачівської міської ради

7

Дано доручення щодо підготовки документів для утворення ЦНАПу

3.

Робоча зустріч з підготовки Переліку адміністративних послуг, які надаватимуться через ЦНАП та погодження графіка роботи ЦНАПу

9

Погоджено Перелік адміністративних послуг та графік роботи ЦНАПу

 

2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

ü  кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 380 (одиниць), у тому числі малого підприємництва 30 (одиниць) та мікропідприємництва 350 (одиниць);

ü  питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 92,7 (відсотків) (відповідно до таблиці “Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання” додатка 1 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта).

3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

 

з/п

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за
п’ять років

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1.

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

Формула:

кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

 

0

 

0

 

0

2.

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

Формула:

прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедур обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

 

0

 

0

 

0

3.

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали)

Формула:

оцінка витрат на експлуатацію обладнання (витратні матеріали та ресурси на одиницю обладнання на рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

 

0

 

0

 

0

4.

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

Формула:

оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х  кількість процедур  технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х  кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

 

0

 

0

 

0

5.

Інші процедури (уточнити)

0

0

0

6.

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)

0

Х

0

7.

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

 

380

8.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х  кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

 

0

 

Х

 

0

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

9.

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання.

У середньому витрачається 0,5 години на отримання інформації про регулювання, отримання бланків необхідних заяв: 28,31 грн.х 0,5 год =14,16 грн.

14,16 грн

-

70,80 грн

10.

Процедура організації виконання вимог регулювання

У середньому 2 години:

 - підготовка документів для формування вхідного пакету документів до Центру – 1,5 година

(42,46 грн);

 -подання документів для отримання адміністративної послуги – 0,25 години (7,08 грн);

-отримання результату надання послуги у Центрі – 0,25 години

(7,08 грн.);

Разом: 42,46+7,08+7,08=56,62

56,62 грн

-

283,10 грн

11.

Процедури офіційного звітування

0

0

0

12.

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

Формула:

витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік

 

0

 

0

 

0

13.

Інші процедури (уточнити)

0

0

0

14.

Разом, гривень

70,78 грн

-

353,90 грн

15.

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

380

380

380

16.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

26 896,4

Х

134 482

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

 

Державний орган, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання:  

 

ЖИДАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

(назва державного органу)                  

 

з/п

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв)

Планові витрати часу на процедуру

(год.)

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата), гривень

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості  суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання*

(за рік), гривень

1.

Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

2.

Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

2.1.

камеральні

0

0

0

0

0

2.2.

виїзні

0

0

0

0

0

3.

Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

4.

Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

5.

Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

6.

Підготовка звітності за результатами регулювання

 

0,25

 

42,16

грн/година

 

1

 

380

 

4 005,20

7.

Інші адміністративні процедури (уточнити):

Х

Х

Х

Х

Х

7.1.

надання консультацій

0,25

42,16

грн/година

5

380

20 026,00

7.2.

перевірка та прийняття документів

0,33

42,16

грн/година

1

380

5 286,87

7.3.

передача документів субєкту надання послуги

0,25

42,16

грн/година

1

380

4 005,20

7.4.

підготовка субєктом надання послуги відповідного документа

0,5

80,65

грн/година

1

380

15 323,50

7.5.

отримання результату від субєкта надання послуги

0,15

42,16

грн/година

1

380

2 403, 12

7.6.

повідомлення заявника про результати розгляду заяви та видача відповідного документа

0,1

42,16

грн/година

1

380

1 602,08

 

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

52 651,97

 

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

263 259,85

__________
   * Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням процесу регулювання державними органами, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації та на кількість суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання, та на кількість процедур за рік.

Якщо державне регулювання передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу), необхідно визначити повний запланований річний бюджет нового органу (структурного підрозділу) ____ х 5 років = _____ гривень.

 

Державне регулювання передбачає утворення нового державного органу

 

Порядковий

номер

Назва державного органу

Витрати на адміністрування за рік, гривень

Сумарні витрати на адміністрування регулювання за пять років, гривень

1.

Відділ – центр надання адміністративних послуг Жидачівської міської ради

 

 

1.1.

Придбання необхідного обладнання (меблі, компютери тощо)

130 000

650 000

1.2.

Програмне забезпечення робочих місць

50 000

250 000

1.3.

Придбання витратних матеріалів (папір, заправка картриджів тощо)

8 500

42 500

1.4.

Обслуговування техніки

48 000

240 000

1.5.

Зарплата, відрядження, навчання

420 000,00

2 100 000

Сумарно бюджетні витрати на адміністрування регулювання

суб’єктів малого підприємництва

 

 

656 500

 

3 282 500

 

4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Порядковий номер

Показник

Перший рік регулювання (стартовий)

За п’ять років

1.

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

 

0

 

-

 

0

 

-

2.

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

 

26 896,4

 

134 482

3.

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання

 

26 896,4

 

134 482

4.

Бюджетні витрати  на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

 

52 651,97

 

дані з таблиці «Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва» цього додатка

 

263 259,85

 

дані з таблиці «Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва» цього додатка

5.

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

 

79 548,37

 

сума рядків 3 та 4 цієї таблиці

 

397 741,85

 

сума рядків 3 та 4 цієї таблиці

 

5. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

 

На основі оцінки сумарних витрат малого підприємництва на виконання запланованого регулювання (за перший рік регулювання та за п’ять років) з метою вирівнювання питомої вартості адміністративного навантаження між суб’єктами великого, середнього та малого підприємництва пропонуються такі компенсаторні механізми (наприклад, зміна періодичності надання звітів для малого чи мікропідприємництва, поріг за розміром суб’єкта чи його розміром річного обороту для виключення з-під регулювання, запровадження інших компенсаторів) (опис та викладення уточнених норм регулювання):

  1. 1.На офіційному вебсайті Жидачівської міської ради планується максимально оприлюднити доступну інформацію про перелік документів, необхідних для отримання відповідної адміністративної послуги, зразки заяв тощо, що дасть можливість скоротити час надання і отримання інформації на 30 відсотків (час для надання інформації та консультацій скоротиться з 0,5 год. до 0,33 год., тобто з 30 хвилин до 20 хвилин).
  2. 2.На офіційному вебсайті Жидачівської міської ради оприлюднюватиметься інформація, яка сприятиме максимально правильній підготовці документів для отримання адміністративної послуги, що сприятиме скороченню часу при поданні у ЦНАПі документів для отримання відповідної адмінпослуги на 25 відсотків (час для подання документів для отримання адміністративної послуги скоротиться з 0,33 год. до 0,25 год., тобто з 20 хвилин до 15 хвили).

 

На основі запропонованих компенсаторів для суб’єктів малого підприємництва проводиться повторна оцінка витрат суб’єктів малого підприємництва для скорегованих процедур починаючи з пункту 2 цього додатка.

 

Показник

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання за перший рік, гривень

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання
за п’ять років, гривень

 

Заплановане регулювання

 

26 896,40

 

134 482,00

 

За умов застосування компенсаторних механізмів для малого підприємництва

 

24 206,00

 

 

121 030,00

 

 

Сумарно: зміна вартості регулювання малого підприємництва

 

2 690,40

 

13 452,00

 

 

 

            Міський голова                                                      Володимир ЛЕВКО

 

 

 

 

 


Додати коментар: