gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2019 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Календар новин

 чер   липень 2012   сер

нпвсчпс
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Julianna Walker Willis Technology
Методикa розрахунку та пропорції розподілу плати за оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Жидачева

  

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

16 сесія шостого скликання 2010 – 2015 р.р.

Р І Ш Е Н Н Я


23.05.2012                                                  № 412                                                    м. Жидачів

          

Про   затвердження   Методики   розрахунку

та   пропорції   розподілу   плати   за   оренду

майна, яке належить до комунальної власності

територіальної громади міста Жидачева


З метою врахування змін, внесених до Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, до Постанови Кабінету Міністрів України „Про методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу” та встановлення пропорцій розподілу плати за оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Жидачева, керуючись ст. 144 Конституції України, ст.ст. 26, 59, 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Жидачівська міська рада ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Методику розрахунку і пропорції розподілу плати за оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Жидачева (додається).
  2. Оприлюднити дане рішення у 10-ти денний термін в інформаційному бюлетені Жидачівської міської ради „Удеч сьогодні” та на офіційному сайті Жидачівської міської ради.
  3. Визнати таким, що втратило чинність рішення Жидачівської міської ради від 21.06.2007 р. № 1626 „Про затвердження Методики розрахунку плати за оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Жидачева”.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії з питань бюджету та розвитку підприємництва (Р.Мачоган), з питань житлово-комунального господарства і комунальної власності (М.Сивик) та секретаря Жидачівської міської ради (О.Лешков’ят).

 

 

 

Міський голова                                                         В.Левко.

 

 

 

 

                                                                                                         ДОДАТОК

 

                                                                                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                               рішення Жидачівської міської

                                                                                           ради від 23.05.2012 р. № 412

МЕТОДИКА

розрахунку та пропорції розподілу плати за оренду майна,

яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Жидачева

1. Методика розрахунку та пропорції розподілу плати за оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Жидачева (надалі – Методика) розроблена з метою забезпечення підвищення ефективності використання комунального майна шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам, а також встановлення пропорції розподілу плати за оренду комунального майна.

2. Орендна плата є платежем, який вносить орендар орендодавцеві, незалежно від наслідків господарської діяльності. До орендної плати не включаються плата за комунальні послуги, за енергоносії та витрати на утримання орендованого майна (санітарне обслуговування прибудинкової території та допоміжних приміщень будівлі, технічне обслуговування будівлі та інші послуги).

3. Розмір орендної плати встановлюється відповідно до даної Методики та визначається на основі ринкової вартості майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки.      

4. Оцінка обов’язково проводиться перед укладанням договору оренди та перед продовженням (поновленням) договору оренди у разі, коли на момент продовження дії такого договору остання оцінка була проведена більше, як 3 роки тому. Незалежна оцінка рецензується.

5. Орендарі проводять відшкодування витрат на виготовлення незалежної оцінки. На орендарів покладаються витрати по нотаріальному посвідченню та державній реєстрації договорів оренди.

6. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата встановлюється за результатами конкурсу.

7. Орендна плата розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку орендної плати – останній місяць, за який визначено індекс інфляції, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць оренди розраховується розмір орендної плати за перший та наступні місяці оренди.

8. На основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а на основі добової – погодинна орендна плата.

9. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, установ визначається за формулою:  

Опл= (Воз + Внм) х Сор.ц.

100

де, Опл – розмір річної орендної плати, грн.;

     Воз – вартість необоротних основних засобів (без незавершеного будівництва) за

                 незалежною оцінкою на час оцінки об'єкта оренди, грн.;

     Внм – вартість нематеріальних активів за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта

                 оренди, грн.;

   Сор.ц. – орендна ставка за використання цілісного майнового комплексу, визначена

                   згідно з додатком № 1 до даної Методики.

10. Розмір річної орендної плати у разі оренди іншого, крім нерухомого, окремого індивідуально визначеного майна, встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10% вартості орендованого майна за результатами незалежної оцінки, а у разі, коли орендарем є суб’єкт малого підприємництва, – не менш як 7% вартості орендованого майна за результатами такої оцінки.

11. У разі оренди нерухомого майна, (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 10 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:

Опл = Вп х Сор

100

де, Вп – вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки,

               грн.;

     Сор – орендна ставка, визначена згідно з додатком № 2 до даної Методики.

12. Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) в цілому за формулою:

Вп = Вб : Пб х Пп

де, Вп – вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди),грн.;

     Вб – вартість будівлі (споруди) в цілому визначена (без вартості підвальних приміщень,

               якщо вони не експлуатуються орендарем) визначена шляхом проведення

               незалежної оцінки;

     Пб – площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не

                 експлуатуються орендарем), кв.м;

     Пп – площа орендованого приміщення .

13. Розмір місячної орендної плати за базовий місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:

Опл

Опл.міс. = ------- х Ід.о. х Ім

12

де, Опл – розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.;

       Ід.о. – індекс інфляції за період з дати проведення незалежної або стандартизованої

                   оцінки до базового місяця розрахунку орендної плати;

     Ім – індекс інфляції за базовий місяць розрахунку орендної плати.

Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

14. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними неприбутковими організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, державними та комунальними телерадіоорганізаціями, редакціями державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об’єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємствами зв’язку, що їх розповсюджують, Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями, підприємствами зв’язку, що їх розповсюджують, а також інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування, громадськими організаціями, які надають безоплатні послуги по оздоровленню та залученню дітей та молоді до занять фізичною культурою і спортом становить 1 гривню.

Не застосовується орендна плата у розмірі, встановленому згідно з абзацом першим цього пункту, у разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:

-          рекламного та еротичного характеру;

-          заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;

-          в яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;

-          заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.

15. Установити розмір орендної плати за користування майном для політичних партій, громадських організацій в розмірі 1 грн. за 1 кв.м в рік.

16. У разі несвоєчасної оплати орендної плати орендар сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми заборгованості з урахуванням індексації, за кожен день прострочення, включаючи день оплати, а також штраф три відсотки річних від простроченої суми.

17. Орендарям збиткових підприємств, бюджетним, неприбутковим організаціям, а також орендарям, що мають важливе соціальне значення, може надаватися пільга щодо орендної плати за рішенням Жидачівської міської ради.

18. Термін внесення орендної плати визначається у договорі оренди.

19. Орендна плата за окреме, індивідуально визначене майно (крім нерухомого) направляється орендодавцю на балансі якого знаходиться зазначене майно.

20. Орендна плата за нерухоме майно, що знаходиться на балансі міського будинку культури «Папірник» та дошкільних навчальних закладів 100 – відсотково спрямовується цим установам.

21. Орендна плата за нерухоме майно, яке є на балансі міських   комунальних підприємств 100 – відсотково спрямовується до загального фонду міського бюджету.

22. Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.

     Орендна плата за нерухоме майно, що передається в суборенду, визначається з урахуванням частки вартості такого майна у загальній вартості орендованого майна у цінах, застосованих при визначенні розміру орендної плати, і погоджується з орендодавцем.

     У разі суборенди приміщення в будівлі, що входить до складу цілісного майнового комплексу, орендна плата за таке приміщення визначається з урахуванням частки вартості такого приміщення у загальній вартості відповідної будівлі та частки вартості зазначеної будівлі у загальній вартості орендованих основних засобів цілісного майнового комплексу.

     Плата за суборенду майна у частині, що не перевищує орендної плати за майно, що передається в суборенду, сплачується орендарю, який передає в суборенду орендоване ним майно.

     Різниця між нарахованою платою за перший місяць суборенди та тією її частиною, що отримує орендар, погоджується з орендодавцем і перераховується орендарем до міського бюджету.

     Різниця між нарахованою платою за кожний наступний місяць суборенди і тією її частиною, що отримує орендар, визначається шляхом коригування різниці за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

23. Контроль за надходженням орендної плати майна здійснюється орендодавцем.

24. Питання не врегульовані даною Методикою, регулюються діючими законодавчими і нормативними актами України.

                                                                  

 

 

            Секретар міської ради                                                       О.Лешков’ят.

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК № 1


 

до Методики розрахунку і пропорції розподілу

плати за оренду майна, яке належить до

комунальної власності територіальної

громади міста Жидачева

 

                                                                                                                        

ОРЕНДНІ СТАВКИ

за використання цілісних майнових комплексів підприємств

з/п

Найменування цілісного

майнового комплексу  

Орендна ставка у відсотках

1.

Цілісні майнові комплекси державних підприємств:

1.1.

- з виробництва електричного та електронного устаткування, деревини та виробів з деревини, меблів, з організації концертно-видовищної діяльності та виставкової діяльності, ресторанів, залізничного та автомобільного транспорту, торгівлі, випуску лотерейних білетів та проведення лотерей  

20

1.2.

- електроенергетики, газової, хімічної і нафтохімічної промисловості, зв’язку, швейної та текстильної промисловості, ресторанного господарства (крім ресторанів), з виробництва транспортних засобів, устатковання та їх ремонту, виробництва машин та устатковання, призначеного для механічного, термічного оброблення матеріалів або здійснення інших операцій, з виробництва гумових та пластмасових виробів, лісового господарства, рибного господарства, целюлозно-паперової промисловості, переробки відходів, видобування неенергетичних матеріалів, з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, паливної промисловості, побутового обслуговування                                                    

16

1.3.

- сільського господарства, харчової промисловості (крім лікеро-горілчаної та виноробної промисловості), радгоспів-заводів, крім тих, що виробляють виноробну продукцію, металообробки, освіти, науки та охорони здоров’я, легкої (крім швейної та текстильної) промисловості, з виробництва будівельних матеріалів  

12

2.

Інші об’єкти

10

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                       О.Лешков’ят.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК № 2

 

до Методики розрахунку і пропорції розподілу

плати за оренду майна, яке належить до

комунальної власності територіальної

громади міста Жидачева

 

ОРЕНДНІ СТАВКИ

за використання нерухомого майна, яке перебуває у комунальній власності територіальної громади м.Жидачева

 

з/п

 

Використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням

Орендна ставка, відсотків

1.

Розміщення казино, інших гральних закладів, гральних автоматів

100

2.

Розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти

45

3.

Розміщення:

40

фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських,

маклерських, рієлторських контор (агенств нерухомості),банкоматів

ресторанів з нічним режимом роботи

торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї

операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету

4.

Розміщення:

30

виробників реклами

салонів краси, саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу, тренажерних залів

торговельних об’єктів з продажу автомобілів

5.

Організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності

25

6.

Розміщення суб’єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів

22

7.

Розміщення суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з ремонту об’єктів нерухомості

21

8.

Розміщення:

20

клірингових установ

майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів

майстерень з ремонту ювелірних виробів

ресторанів

приватних закладів охорони здоров’я

суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики

розміщення торговельних об’єктів з продажу окулярів, лінз,скелець

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування

редакцій засобів масової інформації:

- рекламного та еротичного характеру

- тих, що засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю      юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства

- тих, де понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали іноземних засобів масової інформації

- тих, що засновані за участю суб’єктів господарювання, одним із видів      діяльності яких є виробництво та постачання паперу, поліграфічного      обладнання, технічних засобів мовлення

9.

Розміщення:

18

крамниць-складів, магазинів-складів

турбаз, мотелів, кемпінгів, літніх будиночків

торговельних об’єктів з продажу:

непродовольчих товарів, алкогольних та тютюнових виробів

промислових товарів, що були у використанні

автотоварів

відео- та аудіопродукції

офісних приміщень

антен

10.

Розміщення фізкультурно-спортивних закладів, діяльність яких спрямована на

організацію та проведення занять різними видами спорту

17

11.

Розміщення:

15

суб’єктів господарювання, що надають послуги, пов’язані з переказом грошей

бірж, що мають статус неприбуткових організацій

кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи

ветеринарних лікарень(клінік),лабораторій ветеринарної медицини

суб’єктів господарювання,що провадять діяльність з організації шлюбних знайомств та весіль

складів

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з вирощування квітів, грибів

12.

Розміщення:

13

закладів ресторанного господарства з постачання страв, приготовлених        централізовано для споживання в інших місцях

суб’єктів господарювання, що надають послуги з утримання домашніх тварин

13.

Розміщення:

12

суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і          надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових          відправлень (кур’єрська служба)

стоянок для автомобілів

14.

Розміщення:

10

комп’ютерних клубів та інтернет-кафе

ветеринарних аптек

рибних господарств

приватних навчальних закладів

шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів

торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих іноземними мовами

суб’єктів господарювання, що здійснюють проектні, проектно-             вишукувальні, проектно-конструкторські роботи

видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої             продукції, що друкуються іноземними мовами

редакцій засобів масової інформації, крім зазначених у пункті 14            Методики та пункту 8 цього додатку

15.

Проведення виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі

10

16.

Розміщення торговельних автоматів, що відпускають продовольчі товари

9

17.

Розміщення:

8

кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи

аптек, що реалізують готові ліки

торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи

18.

Розміщення:

7

торговельних об’єктів з продажу ортопедичних виробів

ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг із ксерокопіювання документів

19.

Проведення виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні

7

20.

Розміщення:

6

їдалень,буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи

фірмових магазинів вітчизняних підприємств-товаровиробників, крім тих, що виробляють товари підакцизної групи

об’єктів поштового зв’язку на площі, що використовується для надання послуг поштового зв’язку

суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень

торговельних об’єктів з продажу поліграфічної продукції та канцтоварів, ліцензованої відео- та аудіопродукції, що призначається для навчальних закладів

21.

Розміщення:

5

державних закладів охорони здоров”я, що частково фінансуються з державного бюджету, та закладів охорони здоров”я, що фінансуються з місцевого бюджету

оздоровчих закладів для дітей та молоді

санаторно-курортних закладів для дітей

державних навчальних закладів, що частково фінансуються з державного бюджету, та навчальних закладів, що фінансуються з місцевого бюджету

торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих українською мовою

22.

Розміщення:

4

їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, у навчальних закладах та військових частинах

громадських вбиралень

камер схову

видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що видаються українською мовою

23.

Розміщення:

3

аптек на площі, що використовується для виготовлення ліків за рецептами

суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги

майстерень художників, скульпторів, народних майстрів площею менш як 50 квадратних метрів

органів місцевого самоврядування

науково-дослідних установ, крім бюджетних

24.

Розміщення:

2

аптек, які обслуговують пільгові категорії населення

організацій, що надають послуги з нагляду за особами з фізичними чи розумовими вадами

бібліотек, архівів, музеїв

дитячих молочних кухонь

торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів для пільгових категорій громадян

25.

Розміщення:

1

закладів соціального захисту для бездомних громадян, безпритульних дітей та установ, призначених для тимчасового або постійного перебування громадян похилого віку та інвалідів

державних та комунальних позашкільних навчальних закладів (крім оздоровчих закладів для дітей та молоді) та дошкільних навчальних закладів

закладів соціального обслуговування для сімей, дітей та молоді,що утримуються за рахунок місцевого бюджету, зокрема центрів соціально психологічної реабілітації дітей, соціальних гуртожитків для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальних центрів матері та дитини, центрів соціально-психологічної допомоги, центрів реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді

26.

Розміщення транспортних підприємств з :

перевезення пасажирів

15

перевезення вантажів

18

27.

Розміщення творчих спілок, релігійних та благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить:

           - не більше як 50 квадратних метрів

3

           - понад 50 квадратних метрів

7

28.

Розміщення громадських організацій інвалідів на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить:

           - не більше як 100 квадратних метрів

1

           - понад 100 квадратних метрів

7

29.

Інше використання нерухомого майна

15

30.

Розміщення суб’єктів господарювання по виробництву та постачанню теплової енергії для бюджетних установ міста на умовах інвестування (концесії), встановивши орендну плату для даного виду діяльності

4

 

Примітка* Орендні ставки для орендарів – вітчизняних і фізичних осіб, що є суб’єктами малого підприємництва, які провадять виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах (крім офісів), застосовуються з коефіцієнтом 0,7.

 

Примітка** У випадку використання орендарем нерухомого майна за декількома видами цільового призначення застосовувати у розрахунках орендної плати максимальну ставку.

 

Примітка***На час проведення ремонту встановлюється пільгова орендна ставка:

-          до 100 кв. м – 50 % орендної ставки та строком на 3 місяці;

-          більше 100 кв. м – 50 % орендної ставки та строком на 6 місяців.

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                       О.Лешков’ят.

 

Додати коментар: