gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2019 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут)

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Жидачівське ДОТГ

dotg-22-05-2015-1

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Карти міста Жидачева

Календар новин

 гру   січень 2019   лют

нпвсчпс
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Положення про порядок визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Жидачева Друк
Середа, 20 березня 2013, 09:55

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

23 сесія  шостого  скликання  2010 – 2015 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

14.03.2013                                                   № 609                                                         м. Жидачів


Про затвердження Положення про порядок

визначення  мінімальної вартості  місячної

оренди одного квадратного метра загальної

площі нерухомого  майна  фізичних осіб  на

території міста Жидачева

 

   З метою визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Жидачева та нарахування розміру доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, на виконання  пункту 170.1. статті 170 Податкового кодексу України та у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1253 „Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб”, беручи до уваги ст. 95 Житлового кодексу Української РСР, керуючись ст. 144 Конституції України, Законом України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, ст.ст. 26, 59  Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1253 „Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб”, наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 27.09.2005 р. № 174 „Про затвердження Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України”, наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 30.09.1998 р. № 215 „Про затвердження Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання”, Жидачівська міська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Положення про порядок визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Жидачева (додається).
  2. Встановити середню вартість одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Жидачева на рівні затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України поточних показників опосередкованої вартості одного квадратного метра новозбудованого об’єкта (спорудженого житла) за даним                регіоном України
  3. Встановити коефіцієнт окупності нерухомого майна фізичних осіб на території міста Жидачева у разі надання його в оренду – 100 років.  
  4. Встановити додатковий коефіцієнт для застосування при визначенні мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна залежно від виду функціонального використання об’єкта нерухомого майна, а саме:

-          у разі використання об’єкта для провадження комерційної діяльності – 3 (три);

-          у разі використання об’єкта для провадження виробничої діяльності – 2 (два);

-          у разі використання об’єкта для некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб – 1 (один).

  1. Встановити, що розмір плати за користування жилим приміщенням і за комунальні послуги за договором піднайму встановлюється угодою сторін, але не може перевищувати розміру квартирної плати, що сплачується наймачем за надаване приміщення (частину приміщення), і відповідної частини його витрат по оплаті комунальних послуг.
  2. Дане рішення вступає в дію з моменту його прийняття.
  3. Оприлюднити дане рішення у 10-ти денний термін в інформаційному бюлетені Жидачівської міської ради „Удеч сьогодні” та на офіційному сайті Жидачівської міської ради.
  4.  К
  5. онтроль за виконанням даного рішення покласти постійну комісію з питань бюджету та розвитку підприємництва (Р.Мачоган) та секретаря Жидачівської міської ради (О.Лешков’ят).

 

                                                                                                   

 

Міський голова                                                    В.Левко.

 

 

 

 

 

 

 

 

Д О Д А Т О К 

 

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

рішення Жидачівської міської

ради від 14.03.2013 р. № 609

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про порядок визначення  мінімальної вартості  місячної оренди

одного квадратного метра загальної площі нерухомого  майна  фізичних осіб 

на території міста Жидачева

 

  1. ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Положення про порядок визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Жидачева (надалі – Положення) розроблене на виконання  пункту 170.1. статті 170 Податкового кодексу України та у відповідності до статті 95 Житлового кодексу Української РСР, законів України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та „Про місцеве самоврядування в Україні”, Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1253 „Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб”, наказу Державного комітету України з будівництва та архітектури від 27.09.2005 р. № 174 „Про затвердження Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України”, наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 30.09.1998 р. № 215 „Про затвердження Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання”,

1.2. Дане Положення регламентує порядок визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Жидачева та нарахування розміру доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості.

1.3. Дія даного Положення поширюється на фізичних осіб – орендодавців, які не є суб’єктами господарювання, і надають в оренду (суборенду), житловий найм нерухоме майно, що належить їм на праві власності (включаючи земельну ділянку, на якій розміщується нерухоме майно, присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю (надалі – оренда нерухомого майна).

1.4. Орендодавці є платниками податку від отриманого доходу за надання в оренду об’єктів нерухомості.

1.5. Нерухомість, що належить фізичній особі – нерезиденту*, надається в оренду виключно через фізичну особу – підприємця або юридичну особу – резидента** (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється вд сплати податку.

2. ПОДАТКОВИЙ АГЕНТ

 

2.1. Податковим агентом платника податку – орендодавця під  час  нарахування  доходу  від  надання в оренду  об’єктів нерухомості, інших, ніж земельні ділянки сільськогосподарського призначення, земельні частки (паї), майнові паї (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.

2.2. Доходи від надання нерухомого майна вказаного у пункті 1.3. даного Положення в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) оподатковуються  податковим  агентом  під час  їх виплати за їх рахунок.


3. ОБ’ЄКТ  ОПОДАТКУВАННЯ  

 

3.1. Об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди, визначена за порядком викладеним нижче в даному Положенні.

4. ПОРЯДОК  ВИЗНАЧЕННЯ  МІНІМАЛЬНОЇ  СУМИ  ОРЕНДНОГО

 ПЛАТЕЖУ ЗА НЕРУХОМЕ МАЙНО ФІЗИЧНИХ ОСІБ
 

4.1. Відповідно до цього Порядку орендарі  (крім  орендарів – фізичних осіб,  що не є суб’єктами господарювання),  які відповідно до пункту 2.1. даного Положення є податковими агентами платників податку – орендодавців,  визначають під час нарахування доходу від надання в оренду  (суборенду),  житлового  найму (піднайму) нерухомого майна
(включаючи земельну ділянку,  на якій розміщується нерухоме майно, присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення,  земельної частки (паю), майнового паю (надалі – оренда нерухомого майна),  мінімальну суму орендного платежу за повний чи неповний місяць такої оренди.

4.2. Мінімальний розмір плати за користування житловим приміщенням за договором піднайму визначається відповідно до цього Порядку з урахуванням статті   95   Житлового   кодексу   Української    РСР.

4.3. Мінімальна  сума  орендного  платежу  за  нерухоме   майно визначається виходячи  з  мінімальної  вартості  місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна за такою формулою:

 

                               П = З х Р,

     де П – мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно  у гривнях;

          З – загальна площа орендованого нерухомого майна у квадратних метрах;

          Р – мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі

                нерухомого майна з урахуванням його місцезнаходження,  інших функціональних

                та якісних показників, що встановлюється Жидачівською міською радою, на

                території якої розміщене зазначене майно, у гривнях.

4.4. Мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб визначається за такою формулою:

 

                               Р = Рн : (К х 12)

                             де Р – мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі

                нерухомого майна у гривнях;

       Рн – середня вартість одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна

               фізичних осіб на території міста Жидачева встановлена на рівні затверджених

               наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово –

               комунального господарства України поточних показників опосередкованої вартості

               одного квадратного метра новозбудованого об’єкта (спорудженого житла) за даним

               регіоном України (по Львівській області) у гривнях;

        К – коефіцієнт окупності об’єкта у разі надання його в оренду,   що  відповідає

               проектному  строку  експлуатації  такого обєкта (від 5 до 100 років).

               Середня вартість одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна                фізичних осіб на території міста Жидачева прирівнюється до затверджених наказом                Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального                господарства України поточних показників опосередкованої вартості одного                квадратного метра новозбудованого об’єкта (спорудженого житла) за даним                регіоном України (по Львівській області).

               Коефіцієнт окупності об’єкта нерухомого майна, у разі надання його в оренду, встановлюється рішенням Жидачівської міської ради.

4.5. У разі застосування додаткових коефіцієнтів мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна визначається за такою формулою:

                               Р = [Рн : (К х 12)] х М х Ф х Т

                             де Р – мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі

                нерухомого майна у гривнях;

        Рн – середня вартість одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна

                фізичних осіб на території міста Жидачева встановлена на рівні затверджених

                наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово –

                комунального господарства України поточних показників опосередкованої вартості

                одного квадратного метра новозбудованого об’єкта (спорудженого житла) за даним

                регіоном України (по Львівській області) у гривнях;

         К – коефіцієнт окупності об’єкта у разі надання його в оренду,   що  відповідає

                проектному  строку  експлуатації  такого обєкта (від 5 до 100 років);

        М – коефіцієнт місцезнаходження об’єкта нерухомого майна (у центральній частині

                міста, у віддалених мікрорайонах тощо);
         Ф – коефіцієнт виду функціонального використання об’єкта нерухомого майна;

          Т – інші якісні характеристики об’єкта (висота житлового приміщення, внутрішнє

                 оснащення, технічний стан тощо).

               Види та розмір додаткових коефіцієнтів встановлюються рішенням Жидачівської міської ради.

 

5. ПЛАТНИКИ ТА ТЕРМІНИ СПЛАТИ ПОДАТКУ

 

5.1. Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою,  відповідальною  за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

            При цьому:

-          такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок
до бюджету в строки,  встановлені Податковим кодексом України  для  квартального звітного  (податкового) періоду,  а саме:  протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума   отриманого   доходу,   сума  сплаченого  протягом  звітного податкового  року   податку   та   податкового   зобов’язання   за результатами   такого  року  відображаються  у  річній  податковій декларації;

-          у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору
оренди   об’єктів   нерухомості на території міста Жидачева  нотаріус  зобов’язаний  надіслати інформацію про такий договір місцевому органу державної податкової служби за формою та у спосіб,  встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1242 „Про затвердження зразка повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості”.

За  порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації
нотаріус  несе  відповідальність, передбачену законом за порушення
порядку та/або строків подання податкової звітності.

5.2. Суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність,  пов’язану з  наданням  послуг  з  оренди  нерухомості (рієлтери),  зобов’язані  надіслати  інформацію про укладені за їх посередництвом  цивільно-правові  договори  (угоди)   про   оренду нерухомості  до органу державної податкової служби за місцем своєї  реєстрації  в  строки,   передбачені для   подання   податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

            За порушення  порядку  та/або  строків   подання   зазначеної інформації  рієлтер несе відповідальність,  передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.


6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ  ЗА  ПОРУШЕННЯ  ПОДАТКОВОГО 

ЗАКОНОДАВСТВА  ТА КОНТРОЛЬ  ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ

 

6.1. Платники податку несуть відповідальність у разі здійснення порушень, визначених Податковим кодексом України, законами України та іншими нормативно – правовими актами.

6.2. За неподання, порушення порядку та строків подання податкової декларації органам державної податкової служби, недостовірність наданої інформації платники податку несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

6.3. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння податку від отриманого доходу за надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна фізичних осіб здійснюється органами державної податкової служби.

ПРИМІТКА:

нерезиденти* - це фізичні особи (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства), які постійно проживають за межами України, в тому числі і ті, які тимчасово перебувають на території України, та юридичні особи, які знаходяться за межами України, створені і діючі згідно законодавства іноземної держави;

 

резиденти** - це фізичні особи (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства), які постійно проживають на території України, в тому числі і ті, які тимчасово перебувають за кордоном, та юридичні особи, які знаходяться на території України і здійснюють свою діяльність у відповідності до діючого законодавства України  

Секретар міської ради                                             О.Лешков’ят.

Додати коментар: