gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2021 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Туристично-інформаційне видання "Жидачів Друк
П'ятниця, 08 листопада 2013, 15:45

zhydachiv-1-karta

zhydachiv-1-karta

 
Загальна характеристика заказника місцевого значення «Базиївка» Друк
Середа, 06 листопада 2013, 13:29

byklet-stegkamu-bazuivku

1.         Заказник місцевого значення «Базиївка»

Заказник місцевого значення «Базиївка» знаходиться на північній околиці міста Жидачева, яка розташована на межі горбистої Подільської височини та плоскої улоговини Передкарпаття, за 3 км від впадіння в р.Дністер, його найбільшої притоки р. Стрий.

 
Програма розроблення пропозицій щодо меж, структури і конфігурації екологічної мережі Жидачівської міської ради, її збереження, відтворення та перспективного розвитку на 2009-2015 р.р. Друк
П'ятниця, 13 квітня 2012, 11:30

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

36  сесія  пятого  скликання  2006 – 2011 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я


 

23.12.2008                                                    № 3630                                            м. Жидачів

 

 

Про  затвердження  Програми  розроблення

пропозицій щодо меж, структури і конфігурації

екологічної мережі Жидачівської міської ради,

її збереження, відтворення та перспективного

розвитку на 2009-2015 р.р.

 

Розглянувши клопотання громадської організації „ЕКО-Довкілля” про затвердження Програми розроблення пропозицій щодо меж, структури і конфігурації екологічної мережі Жидачівської міської ради, її збереження, відтворення та перспективного розвитку на 2009-2015 р.р., з метою збереження біологічного та ландшафтного різноманіття флори, керуючись п.п. 22 п. 1  ст. 26, ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом  України „Про  Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України  на 2000-2015 роки”, Законом України „Про екологічну мережу України”, Законом України  „Про охорону навколишнього природного середовища”, Жидачівська міська рада  ВИРІШИЛА:

 

 

  1. Погодити Програму розроблення пропозицій щодо меж, структури і конфігурації екологічної мережі Жидачівської міської ради, її збереження, відтворення та перспективного розвитку на 2009-2015 р.р. (далі –Програма) (додаток № 1).
  2. Погодити схему та  перелік територій  Жидачівської міської ради для розміщення елементів екологічної мережі (додаток № 2).
  3. Передбачити при уточненні генерального плану міста Жидачева проектування екологічної мережі на території Жидачівської міської ради та погодити її у встановленому законодавством порядку.
  4. Передбачити у міському бюджеті міста Жидачева на 2009 рік кошти на співфінансування заходів з реалізації Програми.
  5. Довести дане рішення до відома головного архітектора Жидачівського району, адміністрації відкритого акціонерного товариства «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» та Жидачівського професійного ліцею.
  6. Оприлюднити дане рішення у міському інформаційному бюлетені «Удеч сьогодні».
  7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань бюджету та розвитку підприємництва (М.Волошин) і з питань регулювання земельних відносин та екології (Р.Денис).

 

 

Міський голова                                                            М.Щуйко.

 

                                                                                                  Д О Д А Т О К  № 1

до рішення Жидачівської міської

                                                                                                    ради від 23.12. 2008 р. № 3630

ПРОГРАМА

 

розроблення пропозицій щодо меж, структури і конфігурації екологічної мережі Жидачівської міської ради,

її збереження, відтворення та перспективного розвитку   

на 2009 - 2015 роки

Жидачів – 2008 р.

 

                                                                                                  

 

1. Обгунтування  необхідності  прийняття програми

1.1 Поняття про екологічну мережу

Ідея про екологічну мережу як природоохоронну технологію виникла у 80-х роках  минулого століття. У 1993 році  на міжнародній конференцій  з питань  охорони довкілля  в Маастрихті  голандськими  спеціалістами  було запропоновано  створити  Європейську екологічну мережу (ЄЕМ). Програма створення ЄЕМ стала  складовою частиною  Всеєвропейської  стратегії збереження  біологічного  та ландшафтного  різноманіття, прийнятій  на Конференції  міністрів  з охорони навколишнього середовища  європейських країн, яка відбулася у 1995 році  в Софії.

Структурними  елементами  ЄЕМ  повинні стати  так звані екологічні ядра, екологічні коридори та буферні зони. Екологічні ядра  являють собою  малозмінені, екологічно  цінні  та значні  за розмірами території , які як правило мають  природно - охоронний статус. Основним їх завданням  є збереження  біологічного та ландшафтного  різноманіття  на еталонних природних ділянках, сприяння підтримання  екологічного балансу в регіоні.

            Екологічні ядра  повинні з`єднюватись між собою екологічними коридорами  - смугами  чи масивами відносно  малозмінних, відновлених  чи штучно створених  природних ландшафтів. Це можуть бути  долини річок, озера, болота, балки, лісові масиви та смуги, меліоративні канали, тощо. З метою  запобігання  негативному впливу  господарської діяльності  людини на природні комплекси  створюються  буферні зони з регульованим  обмеженим господарюванням. Таким чином, із вказаних вище трьох структурних  компонентів  формується  своєрідна мережа, яка більш-менш  рівномірно вкриває  регіон. При достатньому представництві і площі така екологічна мережа  створює прийнятні умови  для  збереження  біологічного  та ландшафтного  різноманіття  певного природно – територіального  комплексу.  Останнє, поряд з іншими   природоохоронними заходами, в значній мірі сприяє підтриманню  сталості регіональної екосистеми.  

Складовою частиною Європейської екологічної мережі  є екологічні мережі  окремих держав , зокрема Національна екологічна мережа України. Її  створення передбачене Законом України „Про загальнодержавну програму формування екологічної мережі України на 2000-2015 роки”

1.2 Законодавче  забезпечення, правова сторона створення екологічної мережі в Україніі

У 1992 році  Конференція ООН з навколишнього природнього середовища і розвитку в Ріо – де- Жанейро  прийняла  Конвенцію про біорізноманіття  як основу  еволюції  і  функціонування  систем біосфери  і сталого  забезпечення  потреб  населення Землі. Нею проголошено  збереження   не окремих  ланок природи , а всіх систем  біосфери в глобальному масштабі. В цьому ж році Рада Європи  прийняла  Конвенцію  Європейської  Екомережі  ( European Ecological Network)  як  ідеєю загальноєвропейської системи  охорони   природної спадщини Європи.

 

Україна ратифікувала  міжнародні угоди , а 21 вересня 2000 року  Верховна Рада  прийняла  Закон України  “Про загальнодержавну  Програму  формування  національної екологічної мережі України  на 2002 –2015р”. У процесі реалізації  Програми  передбачено  поєднання  національної  екологічної мережі  з екологічними мережами  сусідніх  країн.

В Україні правові основи формування екологічної мережі регульовані Законами України “Про охорону навколишнього природного середовища” (1991), “Про природно-заповідний фонд України” (1993), “Про рослинний світ” (1999), “Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону” (2002), “Про загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 рр.” (2000) „Про екологічну мережу України”,  а також Рамковою конвенцією про охорону довкілля та сталий розвиток Карпат (2003).

 2. Актуальність програми

 2.1. Опис проблеми

У місті Жидачеві склалась критична ситуація  із станом навколишнього природного середовища обумовлена неврахуванням екологічних факторів  при плануванні  розвитку регіону  та самого міста. Внаслідок  цих помилок  місто отримало значні проблеми, а саме: велику кількість порушених земель; щороку значно збільшується смертність населення; спостерігається велика кількість  захворювань на хвороби , які пов’язані  із забрудненням довкілля та екологічними проблемами. Якщо така тенденція буде продовжуватиметься, місто  перетвориться у безбарвну територію, у якому мешканцям проживати буде некомфортно і небезпечно. Одним з ключових  варіантів покращення екологічної ситуації в найближчі роки та на перспективу  є довгострокова  політика по зупиненню хаотичного і в основі - споживацького природокористування. Найфундаментальнішою ідеєю і реагуванням на дигресивні  процеси у природі – є ідея сталого екологічного та економічного розвитку, один із принципів якої – збереження природного середовища, біологічного і ландшафтного різноманіття. На думку фахівців із збереження біорізноманіття, вирішенням цієї проблеми може стати створення офіційно затвердженої екомережі кожного населеного пункту , району, області, країни. Для цього необхідно оцінити реальний стан території, розробити Схему, що включатиме ядра і коридори мережі, врахувати зв’язок з сусідніми територіями і законодавчо затвердити статус новоствореного об’єкту.

Територія Жидачівської міської ради та прилеглі до неї території  є цінною не лише через притаманне їй велике видове різноманіття, а і як важлива складова Прикарпатсько - Дністровського екологічного коридору в межах Альпійсько – Карпатського міжнародного екологічного коридору , котрий є основним шляхом міграцій тварин і   рослин  з півночі на південь України і навпаки.

2.2. Іноваційність програми

 Це один з перших в Україні прецедентів детального проектування локальної екомережі на місцевому рівні.

2.3. Території,  які планується включити до екологічної мережі

Загальна площа земель, включених в межах міської ради до екологічної мережі становитимуть 319,2 га, тобто 23,75% від її загальної площі (1344 га) території м.Жидачева.

      Екомережа Жидачівської міської ради  складається з двох великих ядер, до складу яких входять вже існуючі об’єкти майбутнього природно-заповідного фонду (ділянок відносно недоторканої природи, де тварини і рослини практично позбавлені впливу людини). Між собою обидва ядра зв’язані екологічним коридором – річкою,  що протікає між ними та потужною буферною зоною, що проходить по південній  околиці міста є  долина р. Стрий  та численні озера поряд.

      Перше ядро екомережі розташоване на крайній південній околиці міста Жидачева біля річки Стрий та  складається із пам’ятки археології національного значення часів Київської Русі  урочища Городища в межах гори „Базиївки (45,2 га). В межах ядра поєднано заплавні луки, заплавний вербовий  ліс, витоки джерела, заплавні плеса,   штучне лісопаркове утворення, як основа майбутнього дендропарку.

        Друге ядро утворене комплексом ділянок на північному сході міста . До нього входять дві резервні ділянки природно-заповідного фонду – проектовані заказники «Замкова гора» (5га) та «Кораблище» (5 га), а також розташована північніше від них відпочинкова зелена зона загального користування. Основу ядра становлять водно – болотні території  урочища «Кораблище” та схили Замкової гори, які зосереджують в межах ядра різноманіття різної рослинності характерних для над дністровського  ландшафту. Саме вкриті степовою рослинністю пагорби та схили Замкової гори та болотно – лучна  рослинність заплави старорічища  , з яких власне і складається ядро, становлять основу естетичної привабливості ландшафту другого ядра екомережі м.Жидачева.

    Природоохоронна оцінка  екологічної мережі Жидачівської міської ради  на час прийняття  Програми  вказує на її важливість  з огляду  створення екологічних коридорів, які можуть  слугувати , як для перенесення та поширення діаспор рослин, так і міграційних шляхів птахів, які зупиняються  для ночівлі та годівлі під час осіннього та весняного міграційних періодів. З висновків наданих науковцями  Львівського національного університету  ім.. Івана Франка дана територія заслуговує на велику увагу в плані наукових досліджень біологів різних спеціальностей. 

     Створення екологічної мережі міста, закладка дендропарку та екологічної стежини стануть першим  випадком для всієї України та прецедентом найбільш ефективного впровадження природозберігаючого режиму, що в повній мірі відповідає принципам сталого екологічного та економічного розвитку. Територія екологічної мережі - це той мінімум, який ми лишаємо живим істотам Землі, і який обов’язково має бути звільненим від впливу господарської діяльності людини.

            Екологічна мережа Жидачівської міської ради розташованої безпосередньо в межах Прикарпатсько - Дністровського  екологічного коридору, безумовно, буде частиною Регіональної екологічної мережі району та Львівської області і, відповідно – Національної екологічної мережі.

 

 3. Очікуванні результати

     Реалізація проекту по формуванню екологічної мережі Жидачівської міської ради   носить  комплексний характер і буде мати не тільки екологічні, але  й певні позитивні  соціально – економічні  результати. Його реалізація та втілення в  найближчому майбутньому  забезпечить збереження  і відтворення  ландшафтного різноманіття, а також сприятиме:   

-  дотриманню  екологічної рівноваги на території регіону;

- цілеспрямованому  перетворенню ландшафту  для забезпечення оптимальних умов співіснування  людини і екосистеми;

       -  створенню природних умов для життя і розвитку людини в екологічно збалансованому природному середовищі, максимально наближеному до природних ландшафтів;

      - розвитку ресурсної бази для заняття туризмом, відпочинку та оздоровлення населення;

      - запобіганню безповоротній втраті частини гено-, демо-, цено- та екофонду регіону;

      - ренатуралізації  земель, що вилучаються із сільськогосподарського використання;

      - посиленню  узгодженості діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів  місцевого самоврядування, громадських організацій у розв’язання  проблем екологічної безпеки в регіоні.

      Створення місцевої екологічної мережі  безумовно потребуватиме значних організаційних, матеріальних та фінансових витрат. Але у даному випадку „мета виправдовує засоби”. Реалізація програми  дозволить  з часом  відновити  в регіоні  втрачений екологічний баланс і підтримувати його в майбутньому.

4. Етапи реалізації Програми

      Розроблення та затвердження  проекту  схеми екологічної мережі м.Жидачева доцільно поділити на два етапи:

            - перший етап (2008 - 2009 роки):

-          збір матеріалів польових обстежень (дослідження флори та фауни території проектованої екомережі);

-          аналіз літературних джерел, картографічних матеріалів;

-          розробка перспективної схеми  екологічної мережі  з робочими варіантами карт;

-          обгрунтування  переліку  структурних елементів екомережі;

-          узгодження  регіональних  та місцевих схем формування екомережі  зі зведеною  схемою  формування  екомережі України.;

-          виготовлення планшетного   просторового макету екологічної мережі міста Жидачева;

-          відображення фрагментів територій екомережі на світлинах та інформування громадськості міста (друкування інформаційного бюлетення).

 

            - другий етап (2009 - 2010 роки):

-          виготовлення проекту землеустрою, включаючи проектування екологічної мережі при розробці нового генерального плану м.Жидачева   із зміною цільового призначення ряду непродуктивних земель (сіножатей, пасовищ, неугідь) під створення земель природно – заповідного , історико-культурного , рекреаційного призначення та лісового фонду   ( який включатиме також  саме погодження з власниками та користувачами земельних ділянок  та природних  ресурсів , відповідною радою.

 

5. Перспектива реалізації формування екологічної мережі території Жидачівської  

    міської ради (2010-2015 роки)

 

    2010 р. - затвердження статусу природоохоронних об’єктів території Жидачівської

                   міської ради (г.Базиївки та Замкової гори- Кораблища);

    2011-2015 роки  - облаштування та догляд територій екологічної мережі м.Жидачева,

                   включаючи посадки  лісопаркових зон (відновлювальних зон екологічної

                   мережі)

 

6. Джерела фінансування Програми

Фінансування заходів з розроблення схеми екологічної мережі  територій Жидачівської міської ради здійснюється за рахунок коштів територіальної громади.

Фінансування заходів по облаштуванню елементів екологічної мережі міста може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, міжнародних грантів,  інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

 

 

Голова громадської організації „ЕКО-Довкілля”                                        Є.Турченяк.

                                                                                            Д О Д А Т О К  № 2

до рішення Жидачівської міської

                                                                                                    ради від 23.12. 2008 р. № 3630

 

 

Території  Жидачівської міської ради

для розміщення елементів екологічної мережі

 

Загальна територія  земель включених в межах Жидачівської міської ради  до екологічної мережі  становить  319,20 га, тобто 23.75 відсотків  від загальної площі (1344 га) території м.Жидачева, в тому числі в розрізі елементів екологічної мережі м.Жидачева:

 

1.Ядро екологічної мережі – 52,2 га

1.1. гора Базиївка  разом із схилами  - 45,2 га (30,0 га ріллі, 9,0 га лісу, 6,2 га чагарників);

1.2. Замкова гора  та схили, розміщене поряд озеро „Кораблище”  - 10,0 га  (включаючи

       водно – болотні угіддя).

 

2.Екологічний коридор – 42,0 га

2.1. річка Стрий у межах міста (6 км) – 6,0 га та прибережна водоохоронна зона – 6,0 га;

2.2. чагарникові (вербові) насадження в пониженнях річкової долини – 30,0 га.

      (крім цього слід брати до уваги те,  що   від межі територій Жидачева до  впадіння

       р.Стрий в р.Дністер  доєднюється 66,0 га територій екологічного коридору

      протяжністю 8 км ( 16,0 га річкової та водоохоронної зони і заплавні вербово-

     чагарникові насадження в урочищі „Оболонь” -50,0 га)

 

3. Відновлювальна зона  для влаштування лісо-паркових зон  - 183,0  га

3.1. територія існуючого сміттєзвалища ВАТ „ЖЦПК” поряд з р.Стрий  - 14,0 га;

3.2. територія кар’єру для  видобування глини (поетапно після завершення експлуатації

      кар’єру ) – 8,0 га;

3.3. заплава р. Стрий біля ВАТ „ЖЦПК”  - 5,0 га ;

3.4. заплава р. Стрий біля водоспаду – 5,0 га ;

3.5. територія між старим та новим мостом – 1,0 га;

3.6. територія урочища „Бойня” в заплаві р.Стрий – 50,0 га;

3.7. територія урочище „Запречистя” (від захисної дамби до р.Стрий та підніжжя

       гори Базиївки – 2,0 га);

3.8. територія схилів гори Базиївка до р.Стрий – 8,0 га;

3.9. заплава р.Стрий  за горою Базиївкою та стадіону „Авангард”  (територія ліцею) -20,0

        га;

3.10. територія північної частини земель ліцею  - 20,0 га;

3.11. заболочена територія урочища „чермінь” (територія ліцею) – 50,0 га. 

 

4. Буферна зона  - 42,0 га

4.1. озеро „Промінь” та „по вул. Загір’я”” – 15,0 га;

4.2. озеро „Гребний канал” – 10,0 га;

4.3. озеро „Чисті озера” – 17,0 га.

      (крім цього слід брати до уваги те, що поряд з горою Базиївка  розміщена потужна

      буферна зона на території Зарічанської сільської ради  – озера – кар’єри  в заплаві  

      річки Стрий площею  біля 40,0 га).

 

 

Голова громадської організації „ЕКО-Довкілля”                                        Є.Турченяк.

 
Опис маршруту еколого – краєзнавчої (краєзнавчо–історичної) стежки в м. Жидачеві Друк
Середа, 06 листопада 2013, 13:42

Протяжність стежки - 5 км , тривалість маршруту – 2 години

 

1. Парк на площі Свободи (в центрі міста).

poshatok-marchryty

Закладений при реконструкції площі в 1980 році. Є різні види ялин, лип, кленів кілька тюльпанових дерев (магнолії).

Історична довідка

Центр міста. Має типово європейське середньовікове планування у вигляді квадрата. Є дані про існування в давнину (1617 р.) ратуші. У ХХ ст. (до 1939 р.) щосереди на площі був ярмарок. Стояв пам'ятник Яну Собєському (ближче костелу), радянським вождям (у центрі). У східній частині розміщено костел Успіння Діви Марії, у північно-західній – будівля православного храму "Всіх Святих" і через дорогу - Братська могила воїнів, полеглих у другій світовій війні, у західній - приміщення Жидачівської районної держадміністрації, у північній - будівля районного відділу зв'язку. Під час реконструкції площі на ній закладено декоративний парк. Костел Успіння Діви Марії. Перша згадка про костел, ідентична назві, згадується у 1387 році. Можливо, він був дерев'яний. 1533 роком датується будівництво мурованого костелу, а вже в 1570 році в ньому відбулося перше поховання. В 1612 році костел було посвячено (за іншою інформацією, в 1577 році). У 1646 році в костелі був польський король Ян III Собєський. Існує легенда, що костел з'єднаний підземним ходом із Замковою горою. В 1895 році горів, пізніше реставрований. У 1964 році був закритий для відвідувань (орган розібрано, велике розп'яття викинуте на цвинтар, пізніше забрано в Олеський замок), використовувався як склад, автостанція, історичний музей. В 1989 році повернутий римо-католицькій громаді.

 
Програма по охороні, раціональному використанню земель та покращенню угідь на території Жидачівської міської ради на 2009-2012 роки Друк
П'ятниця, 13 квітня 2012, 11:23

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

40  сесія  п’ятого  скликання  2006 – 2011 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я


24.04.2009                                                     № 4006                                               м. Жидачів

 

Про затвердження Програми  по охороні,

раціональному  використанню земель та

покращенню  угідь  на території Жидачівської

міської ради на 2009-2012 роки

 

Розглянувши  Програму  по охороні, раціональному  використанню земель  та покращенню угідь на території Жидачівської  міської ради на 2009-2012 роки та з метою забезпечення виконання заходів, направлених на ефективне використання земель міста і їх охорону, керуючись ст.ст. 25, 26, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України „Про охорону земель”, Жидачівська міська рада  ВИРІШИЛА:

1.      Затвердити Програму по охороні, раціональному використанню земель та покращенню  угідь  на території Жидачівської  міської ради на 2009-2012 роки (додається).

Міський голова                                               М.Щуйко

        ДОДАТОК

                                                                                                        до рішення Жидачівської міської

                                                                                                           ради від 24.04.2009 р. № 4006

ПРОГРАМА

по охороні, раціональному використанню земель 

та покращенню угідь на території  Жидачівської міської ради

на 2009-2012 роки

1. Обгрунтування   прийняття Програми

 

           З  часу прийняття першої екологічної програми  м. Жидачева  пройшло понад 10 років. Аналіз стану навколишнього природного середовища в м. Жидачеві свідчить, що незважаючи на відносне покращення якісних показників стану атмосферного повітря та часткову стабілізацію цих показників, водних та  інших природних ресурсів, екологічна ситуація в місті не відповідає сучасним вимогам. Особливо,  це стосується стану  використання земельних ресурсів територій Жидачівської міської ради, який  характеризується як напружений, подекуди кризовий, має тенденції до погіршення зі значними диспропорціями, зокрема: інтенсивним розвитком деградаційних процесів та наявністю значних площ деградованих земель (заболочених, під розміщенням відходів, підданих ерозії берегів річки та озер) і недостатньою часткою земель природоохоронного, рекреаційного, оздоровчого, історико – культурного призначення.

Понад чверть  території м. Жидачева знаходиться в зоні несприятливого водного режиму. Ця проблема потребує комплексних заходів щодо водовідведення поверхневих та ґрунтових вод. На території міста 77 га займають перезволожені  грунти,  на яких ростуть чагарники , 48 га - заболочені, під водними об`єктами – 145 га.

Внаслідок  діяльності відкритого акціонерного товариства «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» рівень поверхні його промислових біовідстійників у районі вулиць Зелена – Данила Галицького  піднятий  на 1-1,5 м, що унеможливлює відведення дощових вод північно – східної частини міста із вулиць Матросова і Космонавтів та житлового масиву «Привокзальний». Переповнення біовідстійника цього підприємства призвело до затоплення  сільськогосподарських угідь Жидачівського професійного ліцею на площі біля 50 га.

Утилізація твердих побутових відходів в м. Жидачеві  здійснюється на полігоні (сміттєзвалищі) твердих побутових відходів відкритого акціонерного товариства «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», який займає площу 13 га.  Відсутність пофракційного сортування відходів, методи переробки для яких вже існують, веде до нераціонального використання території сміттєзвалища та виникнення пожеж. Існуюче сміттєзвалище є  одним з основних об’єктів - забруднювачів навколишнього середовища. Його експлуатація  проводиться в переповненому колишньому кар`єрі з видобування суглинків. Рекультивація цих земель не проводилась з 1964 року. Початкове влаштування полігону здійснене без ізолюючого шару для захисту від забруднення грунту та підземного водоносного горизонту. Не організовано відомчий лабораторний контроль за станом грунтових вод. Сміттєзвалище не огороджене по периметру та не обладнане ровом для відводу дренажних вод, не обладнаний дезінфекційний бар’єр. До сих пір не вирішені питання озеленення санітарно-захисної зони сміттєзвалища та обладнання майданчика для миття і знезараження  сміттєвозів, які задіяні для вивезення твердих побутових відходів та в саночистці міста.

Внаслідок незадовільної діяльності меліоративної системи  земельної ділянки в урочищі «Боярники» та замулення меліоративних ровів, відбувається підтоплення  житлових будинків  у низинах вулиць 22 Січня, Полуботка, Петлюри, Заньковецької. Існує проблема  затоплення присадибних ділянок  під час проходження повеней  в житловому масиві «Біля лікарні».

У північній частині  м. Жидачева в 2005-2006 роках спостерігались провали грунту, причиною яких після  інженерно – геодезичних та геологічних  досліджень  територій на думку  спеціалістів  ДП «Західукргеологія» є  розвиток небезпечних карстових процесів. Існує гостра необхідність здійснення заходів по  централізованому водовідведенню з житлового масиву «Гора» та заліснення   схилів гори Базиївки.

Недостатнім є озеленення міських територій  та її промислових об’єктів, а наявні зелені насадження потребують суттєвого оновлення. Природо - заповідний фонд на території м. Жидачева представлений лише однією пам’яткою природи «Кипарис» площею 0,030 га. Занедбаний стан скверів на вулицях Грушевського і Шевченка   та лісопаркові насадження вздовж залізничної колії. Багато дерев аварійні, сухостійні, пошкоджені шкідниками. Частину дерев  необхідно знести, сквери реконструювати і зробити їх місцем відпочинку мешканців міста, створити лісопаркові зони за рахунок водоохоронних зон в рамках програми створення міської екологічної мережі. Через брак коштів у міському бюджеті для підтримання належного  благоустрою  місто набуває   непривабливого вигляду особливо,  території його околиць. Проблемою є і те, що в місті немає  облаштованих місць для купання, і це при тому, що навколо міста тече річка Стрий і є численні озера. Особливої уваги потребують прибережні захисні смуги та водоохоронні зони р. Стрий, що на території міста займають  площу біля 108 га.

Проблеми, що мають місце у використанні та охороні земель, потребують невідкладного розв’язання.

2. Мета Програми

Мета Програми полягає у проведенні системи заходів спрямованих на охорону,   раціональне використання  земель та захист їх від забруднення, засмічення, підтоплення, збереження ландшафтного і біологічного різноманіття та створення екологічно безпечних умов проживання та провадження господарської діяльності в місті.

3. Основні напрями виконання Програми

Система взаємопов’язаних організаційних, правових, екологічних та інших заходів і завдань, які передбачені Програмою, спрямована на ефективне використання земель та їх охорону,  передбачатиме  такі види  охорони земель міста:

-                     захист земель від підтоплення, заболочення, забруднення промисловими та хімічними речовинами;

-                     поліпшення сільськогосподарських угідь;

-                     створення та реконструкція існуючих зон відпочинку з висадженням багаторічних зелених  саджанців  в межах міської екологічної мережі,  затвердженої рішенням Жидачівської міської ради;

-                     запобігання порушенню гідрологічного режиму водних об’єктів;

-                     дотримання екологічних вимог, встановлених законодавством України, при проектуванні, розміщенні та будівництві об’єктів.

 

4. Заходи по охороні,  раціональному  використанню

земель та покращенню  угідь

            Заходи з охорони, раціонального використання земель та покращення угідь м. Жидачева:

-                     освоєння земель  для сільськогосподарських  і лісогосподарських  потреб, поліпшення відповідних угідь, а саме, для освоєння  боліт  та непродуктивних земель порослих очеретом та чагарниками  на площі біля 50 га у східній частині міста Жидачева  в урочищі  „Чермінь”;

-                     збільшення кількості зелених насаджень в місті, благоустрій та впорядкування міських територій, особливо водоохоронних і лісопаркових зон, наявних на території міста озер, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття в межах міської екологічної мережі  на  площі 319,2 га ,  створення в смугах відведення доріг захисних зелених насаджень (на період до 2015 року передбачається здійснення заходів із створення системи багаторічних зелених насаджень на площі біля 183 га);

-                     розроблення спільно з відкритим акціонерним товариством „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат” заходів по впорядкуванню сміттєзвалища, його поетапної рекультивації, організація та проведення робіт по санітарній очистці міста і ліквідації стихійних сміттєзвалищ, профілактична робота з населенням;

-                     продовження робіт зі спостереження за станом грунтів у житловому масиві „Гора” та  запобігання  утворення провалів  грунту, включаючи будівництво побутової каналізації житлового масиву „Гора” та заліснення схилів  гори Базиївки;

-                     розвиток інженерних мереж  для каналізування північної та „старої” частини міста, організація дощо- та водовідведення із східної частини міста, покращення санітарного очищення  житлових масивів, покращення діяльності меліоративної системи в житловому масиві „За переїздом”;

-                     продовження робіт по будівництву берегоукріплюючих споруд на правому березі річки Стрий в межах міста в урочищах  «Біля бойні» і «Біля гори Базиївка» та організація берегоукріплюючих робіт  біля  міського стадіону «Авангард» (вул. Загір`я);

-                     впорядкування недіючих та існуючого кладовищ;

-                     зняття та складування у визначених місцях родючого шару ґрунту з наступним використанням його для благоустрою міста і промислових зон;

-                     удосконалення діяльності у сфері використання земель водного фонду (озер)   шляхом надання їх в оренду юридичним і фізичним особам для догляду за водними об’єктами;

-                     удосконалення системи моніторингу (із створенням бази даних обліку земель міста) з метою забезпечення збирання, оброблення, збереження та аналізу інформації про стан земельних ресурсів, прогнозування його змін та розроблення рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень;

-                     екологічна освіта  та інформування населення.

5. Очікувані  кінцеві  результати  виконання Програми

 

            Виконання передбачених Програмою заходів і завдань дасть змогу:

-                     оптимізувати структуру земельних угідь міста;

-                     збільшити площі земель з природними ландшафтами до рівня, достатнього для збереження ландшафтного і біологічного різноманіття;

-                     створити єдину та завершену систему лісомеліоративних насаджень у долинах річки Стрий, довести рівень озеленення територій  до європейського рівня;

-                     здійснити покращення деградованих, малопродуктивних, заболочених і техногенно забруднених земель шляхом залуження (самозалуження) та заліснення;

-                     здійснити рекультивацію порушених земель;

-                     створити та упорядкувати водоохоронні зони і прибережні смуги водних об'єктів, запровадити особливий режим використання земель на ділянках водоохоронних зон  річки Стрий та численних озер;

-                     розробити природно – сільськогосподарське, еколого – економічне, ґрунтово-ерозійне та інші види районування земель, які узагальнюють уявлення про земельний фонд і є основою інформаційної бази та обґрунтування системи природоохоронних заходів;

            Реалізація Програми шляхом здійснення комплексу організаційних, правових, еколого-економічних та інших заходів дозволить зупинити процеси деградації ґрунтового покриву, мінімізувати, перш за все, ерозійні процеси, створити стійку систему нарощування біоресурсного потенціалу земель та підвищити економічну ефективність їх використання.

6. Фінансування Програми

Фінансування заходів, передбачених Програмою, здійснюється за рахунок коштів  місцевого бюджету (кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва та місцевого фонду охорони навколишнього середовища), державного бюджету (фінансування Державної програми „Ліси України”), власників землі і землекористувачів, а також інших джерел, передбачених законами України.

Щорічне використання коштів місцевого бюджету (кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва) здійснюється на підставі рішень  Жидачівської міської ради.

Секретар міської ради                                                   О. Лешков’ят.


 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2