gototopgototop
    Про військову службу за контрактом (тут) ***   Місцезнаходження споруд для цивільного захисту населення: вул. І.Мазепи, 10 А (загальна площа 146 кв. м), вул. Друкарська, 6 (79,1 кв. м), вул. Друкарська, 8 (69,4 кв. м), вул. Я.Мудрого, 17 (23,8 кв. м), вул. Клубна, 1 (37,8 кв. м), вул. Клубна, 3 (37,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 9 (182,8 кв. м), вул. М.Шашкевича, 16 (100,7 кв. м), вул. М.Шашкевича, 17 (100 кв. м), вул. Грюнвальдська, 1 (76 кв. м), вул. Кобзарева, 8 (89,8 кв. м), вул. І.Франка, 40 (69 кв. м). ***   Посади "Родинне дерево" в м.Жидачеві (детальніше тут...) *** Місцеві податки і збори на території Жидачівської міської ради на 2021 рік: земельний податок (тут), орендна плата за землю (тут), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тут), єдиний податок (тут), туристичний збір (тут), транспортний податок (тут)

ВИБОРИ - 2020

vyboru-2015

Бюджет громадських ініціатив м.Жидачева


byudjet

Zhydachiv presentation

Presentation-Zhydachi-in-English

Стежками "Базиївки"

stegkamu-bazuivku

Для підписки на розсилку RSS новин введіть Ваш адрес електронної пошти:

Карти міста Жидачева

Програма по охороні, раціональному використанню земель та покращенню угідь на території Жидачівської міської ради на 2009-2012 роки Друк
П'ятниця, 13 квітня 2012, 11:23

 

ЖИДАЧІВСЬКА   МІСЬКА   РАДА

м. Жидачів,   Львівської   області

 

40  сесія  п’ятого  скликання  2006 – 2011 р.р.

 

Р І Ш Е Н Н Я


24.04.2009                                                     № 4006                                               м. Жидачів

 

Про затвердження Програми  по охороні,

раціональному  використанню земель та

покращенню  угідь  на території Жидачівської

міської ради на 2009-2012 роки

 

Розглянувши  Програму  по охороні, раціональному  використанню земель  та покращенню угідь на території Жидачівської  міської ради на 2009-2012 роки та з метою забезпечення виконання заходів, направлених на ефективне використання земель міста і їх охорону, керуючись ст.ст. 25, 26, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України „Про охорону земель”, Жидачівська міська рада  ВИРІШИЛА:

1.      Затвердити Програму по охороні, раціональному використанню земель та покращенню  угідь  на території Жидачівської  міської ради на 2009-2012 роки (додається).

Міський голова                                               М.Щуйко

        ДОДАТОК

                                                                                                        до рішення Жидачівської міської

                                                                                                           ради від 24.04.2009 р. № 4006

ПРОГРАМА

по охороні, раціональному використанню земель 

та покращенню угідь на території  Жидачівської міської ради

на 2009-2012 роки

1. Обгрунтування   прийняття Програми

 

           З  часу прийняття першої екологічної програми  м. Жидачева  пройшло понад 10 років. Аналіз стану навколишнього природного середовища в м. Жидачеві свідчить, що незважаючи на відносне покращення якісних показників стану атмосферного повітря та часткову стабілізацію цих показників, водних та  інших природних ресурсів, екологічна ситуація в місті не відповідає сучасним вимогам. Особливо,  це стосується стану  використання земельних ресурсів територій Жидачівської міської ради, який  характеризується як напружений, подекуди кризовий, має тенденції до погіршення зі значними диспропорціями, зокрема: інтенсивним розвитком деградаційних процесів та наявністю значних площ деградованих земель (заболочених, під розміщенням відходів, підданих ерозії берегів річки та озер) і недостатньою часткою земель природоохоронного, рекреаційного, оздоровчого, історико – культурного призначення.

Понад чверть  території м. Жидачева знаходиться в зоні несприятливого водного режиму. Ця проблема потребує комплексних заходів щодо водовідведення поверхневих та ґрунтових вод. На території міста 77 га займають перезволожені  грунти,  на яких ростуть чагарники , 48 га - заболочені, під водними об`єктами – 145 га.

Внаслідок  діяльності відкритого акціонерного товариства «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» рівень поверхні його промислових біовідстійників у районі вулиць Зелена – Данила Галицького  піднятий  на 1-1,5 м, що унеможливлює відведення дощових вод північно – східної частини міста із вулиць Матросова і Космонавтів та житлового масиву «Привокзальний». Переповнення біовідстійника цього підприємства призвело до затоплення  сільськогосподарських угідь Жидачівського професійного ліцею на площі біля 50 га.

Утилізація твердих побутових відходів в м. Жидачеві  здійснюється на полігоні (сміттєзвалищі) твердих побутових відходів відкритого акціонерного товариства «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», який займає площу 13 га.  Відсутність пофракційного сортування відходів, методи переробки для яких вже існують, веде до нераціонального використання території сміттєзвалища та виникнення пожеж. Існуюче сміттєзвалище є  одним з основних об’єктів - забруднювачів навколишнього середовища. Його експлуатація  проводиться в переповненому колишньому кар`єрі з видобування суглинків. Рекультивація цих земель не проводилась з 1964 року. Початкове влаштування полігону здійснене без ізолюючого шару для захисту від забруднення грунту та підземного водоносного горизонту. Не організовано відомчий лабораторний контроль за станом грунтових вод. Сміттєзвалище не огороджене по периметру та не обладнане ровом для відводу дренажних вод, не обладнаний дезінфекційний бар’єр. До сих пір не вирішені питання озеленення санітарно-захисної зони сміттєзвалища та обладнання майданчика для миття і знезараження  сміттєвозів, які задіяні для вивезення твердих побутових відходів та в саночистці міста.

Внаслідок незадовільної діяльності меліоративної системи  земельної ділянки в урочищі «Боярники» та замулення меліоративних ровів, відбувається підтоплення  житлових будинків  у низинах вулиць 22 Січня, Полуботка, Петлюри, Заньковецької. Існує проблема  затоплення присадибних ділянок  під час проходження повеней  в житловому масиві «Біля лікарні».

У північній частині  м. Жидачева в 2005-2006 роках спостерігались провали грунту, причиною яких після  інженерно – геодезичних та геологічних  досліджень  територій на думку  спеціалістів  ДП «Західукргеологія» є  розвиток небезпечних карстових процесів. Існує гостра необхідність здійснення заходів по  централізованому водовідведенню з житлового масиву «Гора» та заліснення   схилів гори Базиївки.

Недостатнім є озеленення міських територій  та її промислових об’єктів, а наявні зелені насадження потребують суттєвого оновлення. Природо - заповідний фонд на території м. Жидачева представлений лише однією пам’яткою природи «Кипарис» площею 0,030 га. Занедбаний стан скверів на вулицях Грушевського і Шевченка   та лісопаркові насадження вздовж залізничної колії. Багато дерев аварійні, сухостійні, пошкоджені шкідниками. Частину дерев  необхідно знести, сквери реконструювати і зробити їх місцем відпочинку мешканців міста, створити лісопаркові зони за рахунок водоохоронних зон в рамках програми створення міської екологічної мережі. Через брак коштів у міському бюджеті для підтримання належного  благоустрою  місто набуває   непривабливого вигляду особливо,  території його околиць. Проблемою є і те, що в місті немає  облаштованих місць для купання, і це при тому, що навколо міста тече річка Стрий і є численні озера. Особливої уваги потребують прибережні захисні смуги та водоохоронні зони р. Стрий, що на території міста займають  площу біля 108 га.

Проблеми, що мають місце у використанні та охороні земель, потребують невідкладного розв’язання.

2. Мета Програми

Мета Програми полягає у проведенні системи заходів спрямованих на охорону,   раціональне використання  земель та захист їх від забруднення, засмічення, підтоплення, збереження ландшафтного і біологічного різноманіття та створення екологічно безпечних умов проживання та провадження господарської діяльності в місті.

3. Основні напрями виконання Програми

Система взаємопов’язаних організаційних, правових, екологічних та інших заходів і завдань, які передбачені Програмою, спрямована на ефективне використання земель та їх охорону,  передбачатиме  такі види  охорони земель міста:

-                     захист земель від підтоплення, заболочення, забруднення промисловими та хімічними речовинами;

-                     поліпшення сільськогосподарських угідь;

-                     створення та реконструкція існуючих зон відпочинку з висадженням багаторічних зелених  саджанців  в межах міської екологічної мережі,  затвердженої рішенням Жидачівської міської ради;

-                     запобігання порушенню гідрологічного режиму водних об’єктів;

-                     дотримання екологічних вимог, встановлених законодавством України, при проектуванні, розміщенні та будівництві об’єктів.

 

4. Заходи по охороні,  раціональному  використанню

земель та покращенню  угідь

            Заходи з охорони, раціонального використання земель та покращення угідь м. Жидачева:

-                     освоєння земель  для сільськогосподарських  і лісогосподарських  потреб, поліпшення відповідних угідь, а саме, для освоєння  боліт  та непродуктивних земель порослих очеретом та чагарниками  на площі біля 50 га у східній частині міста Жидачева  в урочищі  „Чермінь”;

-                     збільшення кількості зелених насаджень в місті, благоустрій та впорядкування міських територій, особливо водоохоронних і лісопаркових зон, наявних на території міста озер, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття в межах міської екологічної мережі  на  площі 319,2 га ,  створення в смугах відведення доріг захисних зелених насаджень (на період до 2015 року передбачається здійснення заходів із створення системи багаторічних зелених насаджень на площі біля 183 га);

-                     розроблення спільно з відкритим акціонерним товариством „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат” заходів по впорядкуванню сміттєзвалища, його поетапної рекультивації, організація та проведення робіт по санітарній очистці міста і ліквідації стихійних сміттєзвалищ, профілактична робота з населенням;

-                     продовження робіт зі спостереження за станом грунтів у житловому масиві „Гора” та  запобігання  утворення провалів  грунту, включаючи будівництво побутової каналізації житлового масиву „Гора” та заліснення схилів  гори Базиївки;

-                     розвиток інженерних мереж  для каналізування північної та „старої” частини міста, організація дощо- та водовідведення із східної частини міста, покращення санітарного очищення  житлових масивів, покращення діяльності меліоративної системи в житловому масиві „За переїздом”;

-                     продовження робіт по будівництву берегоукріплюючих споруд на правому березі річки Стрий в межах міста в урочищах  «Біля бойні» і «Біля гори Базиївка» та організація берегоукріплюючих робіт  біля  міського стадіону «Авангард» (вул. Загір`я);

-                     впорядкування недіючих та існуючого кладовищ;

-                     зняття та складування у визначених місцях родючого шару ґрунту з наступним використанням його для благоустрою міста і промислових зон;

-                     удосконалення діяльності у сфері використання земель водного фонду (озер)   шляхом надання їх в оренду юридичним і фізичним особам для догляду за водними об’єктами;

-                     удосконалення системи моніторингу (із створенням бази даних обліку земель міста) з метою забезпечення збирання, оброблення, збереження та аналізу інформації про стан земельних ресурсів, прогнозування його змін та розроблення рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень;

-                     екологічна освіта  та інформування населення.

5. Очікувані  кінцеві  результати  виконання Програми

 

            Виконання передбачених Програмою заходів і завдань дасть змогу:

-                     оптимізувати структуру земельних угідь міста;

-                     збільшити площі земель з природними ландшафтами до рівня, достатнього для збереження ландшафтного і біологічного різноманіття;

-                     створити єдину та завершену систему лісомеліоративних насаджень у долинах річки Стрий, довести рівень озеленення територій  до європейського рівня;

-                     здійснити покращення деградованих, малопродуктивних, заболочених і техногенно забруднених земель шляхом залуження (самозалуження) та заліснення;

-                     здійснити рекультивацію порушених земель;

-                     створити та упорядкувати водоохоронні зони і прибережні смуги водних об'єктів, запровадити особливий режим використання земель на ділянках водоохоронних зон  річки Стрий та численних озер;

-                     розробити природно – сільськогосподарське, еколого – економічне, ґрунтово-ерозійне та інші види районування земель, які узагальнюють уявлення про земельний фонд і є основою інформаційної бази та обґрунтування системи природоохоронних заходів;

            Реалізація Програми шляхом здійснення комплексу організаційних, правових, еколого-економічних та інших заходів дозволить зупинити процеси деградації ґрунтового покриву, мінімізувати, перш за все, ерозійні процеси, створити стійку систему нарощування біоресурсного потенціалу земель та підвищити економічну ефективність їх використання.

6. Фінансування Програми

Фінансування заходів, передбачених Програмою, здійснюється за рахунок коштів  місцевого бюджету (кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва та місцевого фонду охорони навколишнього середовища), державного бюджету (фінансування Державної програми „Ліси України”), власників землі і землекористувачів, а також інших джерел, передбачених законами України.

Щорічне використання коштів місцевого бюджету (кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва) здійснюється на підставі рішень  Жидачівської міської ради.

Секретар міської ради                                                   О. Лешков’ят.


Додати коментар: